Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, hibi napisał:

Tej chyba nie dałeś mi lajka w zakupach bądź masz coś z pamięcią - żartuję..

Er4-XR ? nie jestem pewny symboliki a nie spojrzę bo siedzą w uszach..

Oznaczenie kanałów to faktycznie porażka przy tej cenie 😕

Szare choinki tłumiły bardziej niż te cleary czy jak to się zwie ;)

Wróć żeby to były jakieś basowe potwory co do starych 4-ek to bym nie powiedział - choć nie mogę tego potwierdzić bo już nie posiadam tamtych.

Czemu oznaczenie kanałow to porażka? Masz literki L i R po wewnętrznych stronach które łatwo wyczuć palcem a po zewnętrznej jest gładko. Jak czujesz je pod kciukiem to jest dobrze, jak nie czujesz nic pod kciukiem to na odwrót wkladasz.

 

Szare choinki sie po czasie odkształcały i były do wyrzucenia. Te przeźroczyste można używać do oporu.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości @Spawn ER4XR są u mnie na odsłuchach. Pierwsze wrażenia pozytywne, nawet bardzo. Z początku byłem przerażony jak to w ogóle włożyć do ucha, ale zmiana na mniejsze choinki pomogła i są... zaskakująco wygodne, czuć je, ale nie uwierają, nie kłują, izolują bajecznie. Dźwiękowo genialnie. Więcej za parę dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, StAc napisał:

Dzięki uprzejmości @Spawn ER4XR są u mnie na odsłuchach. Pierwsze wrażenia pozytywne, nawet bardzo. Z początku byłem przerażony jak to w ogóle włożyć do ucha, ale zmiana na mniejsze choinki pomogła i są... zaskakująco wygodne, czuć je, ale nie uwierają, nie kłują, izolują bajecznie. Dźwiękowo genialnie. Więcej za parę dni :)

 

To jak teraz choinki ok, to po jakimś czasie nie ok, a już potem bardzo ok. 

 

Ja od tygodni słucham er2se i jutro coś skrobnę - krótko: najlepsze dynamiki od Etymotic, świetnie zestrojone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, StAc napisał:

Dzięki uprzejmości @Spawn ER4XR są u mnie na odsłuchach. Pierwsze wrażenia pozytywne, nawet bardzo. Z początku byłem przerażony jak to w ogóle włożyć do ucha, ale zmiana na mniejsze choinki pomogła i są... zaskakująco wygodne, czuć je, ale nie uwierają, nie kłują, izolują bajecznie. Dźwiękowo genialnie. Więcej za parę dni :)

Podobnie miałem, ale jak się przyzwyczaiłem to zamontowałem większe choinki i izolacja jest taka że nic nie słyszę z otoczenia, tak samo otoczenie nie słyszy czego ja słucham. A że grają bajecznie, to już nie jedna osoba się przekonała a i wysoko w rankingu są tutaj: https://crinacle.com/rankings/iems/  Szkoda tylko, ze w nich spać nie można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 07:22, mitrek napisał:

Podobnie miałem, ale jak się przyzwyczaiłem to zamontowałem większe choinki i izolacja jest taka że nic nie słyszę z otoczenia, tak samo otoczenie nie słyszy czego ja słucham. A że grają bajecznie, to już nie jedna osoba się przekonała a i wysoko w rankingu są tutaj: https://crinacle.com/rankings/iems/  Szkoda tylko, ze w nich spać nie można :)

Znaczy wszystko spoko, ale ja mniejszych używam, bo duże mi się zawijają te płaszcze na choinkach i się robi kupa z dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiałem ER3XR, jedna rzecz tylko mnie smuciła- wąska scena. No, ale chyba nie może być inaczej przy takiej aplikacji :) A mimo to kuszą mnie te niebieskie ER2XR, bo ciekaw jestem jak tam gra ten dynamik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ety już leżą przygotowane do odesłania, więc mogę się podzielić swoimi wrażeniami. Słuchane na stockowym kablu, mniejszych (szarych) choinkach i na Alienie+. 

Zacznę może od wygody. Z jednej strony zaskoczenie, z drugiej jednak się spodziewałem pewnych upierdliwości, które wystąpiły. Są wygodniejsze niż myślałem, ale po około godzinie ciężko mi było w ich wytrzymać. Po prostu mię drażniły. Przejście na IEMy na InAirsach przyjąłem z ulgą. Jednak nie jest to wada, bo wiem że po dłuższej chwili dałoby się do tego przyzwyczaić jako, że na początku już nie jest źle.

Dźwiękowo mógłbym je określić jako krystaliczne, wręcz przejrzyste. Dźwięk jest koherentny, równy. Spodziewałem się większego podbicia w basie, jednak z tego co usłyszałem mogę wnioskować, że zepsułoby to ogólny ich odbiór. Wszystko jest idealnie poukładane. Wysokie niosą ogrom detali, średnica jest genialna, bas punktowy i idealnie odmierzony. Poziom detali na górze, organiczność wokali, wybrzmiewanie instrumentów, wszystko to jest na niebotycznie wysokim poziomie. Wady? Wąska scena, do elektroniki są trochę za mało uuumpf, a słabe realizacje są... no słychać że są słabe. 

Bezpośrednie porównanie do R1 Zenith to był lekki szok. Bo wyjęciu Etów i odpaleniu IMR pierwsze co rzuca się w uszy to bas. Jest go pełno, dużo , jest masywny, ale jednocześnie słychać, że jakościowo nie odstaje od tego z Etów. Jest po prostu inny. Porównanie robotnika z wielkim młotem wyburzeniowym do chirurga ze skalpelem jest chyba dosyć dobre. Scena w IMR większa, mniejsza detaliczność, bardziej muzykalne, ciepłe brzmienie. Do codziennego użytkowania wolałbym jednak Zenithy.

Star II to podobnie skrojone słuchawki. Z głównych różnic: wygodniejsze, ciut większa scena, większa tolerancja na różny repertuar, tak samo nielubiące słabych realizacji. Ogólnie bardziej mi się podobały. Miały bardziej muzykalny, acz wciąż analityczna charakter. Ety przy nich są jeszcze lepsze technicznie, ale Star mi podeszły bardziej jeżeli chodzi o brzmienie.

Dziękuję @Spawn za wypożyczenie słuchawek na odsłuch :)

IMAG0188.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokupienie do innych słuchawek tipsów w kształcie takich choinek da efekt choćby zbliżony do izolacji, jaką oferują np. ER3XR? Przypuszczam, że to tylko jeden z czynników, które wpływają na tak dobre tłumienie dźwięków. Pewnie istotną rolę pełni tu też głęboka aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hustler napisał:

Czy dokupienie do innych słuchawek tipsów w kształcie takich choinek da efekt choćby zbliżony do izolacji, jaką oferują np. ER3XR? Przypuszczam, że to tylko jeden z czynników, które wpływają na tak dobre tłumienie dźwięków. Pewnie istotną rolę pełni tu też głęboka aplikacja.

 

Teoretycznie tak w praktyce będzie cięzko. Etymotic to małe słuchawki z wąską tulejką przez to można (a nawet trzeba aby był bas) je głęboko wepchnąć wraz z choinkami. W przypadku bardziej zwyczajnych konstrukcji choinki są zwyczajnie niewygodne ze względu na grubość tulejki i fakt że słuchawek nie da się tak głęboko wcisnąć. Można uciąć jeden kołnierz w tipsie i zrobić tzw double flange ale szczerze mówiąc moim zdaniem lepiej po prostu iść w pianki Comply czy Inairs bo mamy zarówno izolacje jak i komfort.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

 

Teoretycznie tak w praktyce będzie cięzko. Etymotic to małe słuchawki z wąską tulejką przez to można (a nawet trzeba aby był bas) je głęboko wepchnąć wraz z choinkami. W przypadku bardziej zwyczajnych konstrukcji choinki są zwyczajnie niewygodne ze względu na grubość tulejki i fakt że słuchawek nie da się tak głęboko wcisnąć. Można uciąć jeden kołnierz w tipsie i zrobić tzw double flange ale szczerze mówiąc moim zdaniem lepiej po prostu iść w pianki Comply czy Inairs bo mamy zarówno izolacje jak i komfort.

Konkretnie myślałem o Creative HS-930i, które są malutkie, ale mocowanie kabla jest pod kątem 90 stopni i nie da się ich zbyt mocno wsadzić w ucho. Tak czy inaczej muszę kupić do nich jakieś tipsy, bo nie jestem w stanie złapać seala z fabrycznymi. Tulejka w tych Creativach ma 8mm długości i 6mm szerokości, więc INAIRS AIR 2 w rozmiarze L powinny być spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Hustler napisał:

Konkretnie myślałem o Creative HS-930i, które są malutkie, ale mocowanie kabla jest pod kątem 90 stopni i nie da się ich zbyt mocno wsadzić w ucho. Tak czy inaczej muszę kupić do nich jakieś tipsy, bo nie jestem w stanie złapać seala z fabrycznymi. Tulejka w tych Creativach ma 8mm długości i 6mm szerokości, więc INAIRS AIR 2 w rozmiarze L powinny być spoko.

 

Szerokość tulejki w etymoticach to 3mm dlatego łatwiej wsadzić choinki do uszu. 6-7mm to mają całe słuchawki z najgrubszym miejscu ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
27 minut temu, jamesik napisał:

Czy ktoś z szanownych współużytkowników forum wie, czy custom tipsy ze starej serii er4 będą pasować do nowej serii er4?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Powinny bo kształt i tulejka takie same tylko z metalu zamiast plastiku. Fabryczne tipsy pasują bez problemu do obydwu serii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Również zamówiłem ER2XR ale z amazon.com za niecałe 119 euro z wliczonym podatkiem i dostawą. Cena świetna bo najtaniej w Holandii można kupić za 179 euro. Kierowałem się rekomendacją crinnacle z jego rankingu bo wygląda na to, że szukam w słuchawkach tego samego co on.

 

Za jakiś czas dam znać czy dopisuje się do tego fanklubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po takich wstępnych odsłuchach i mam mieszane odczucia. Dźwiękowo jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Grają bardziej technicznie od moich Sony XBA N3. Wszystkie dźwięki dookoła są lepiej od siebie odseparowane i łatwiej jest śledzić każdy z nich. Łatwiej się wyłapuje szczegóły w poszczególnych utworach, mam też jeden taki utwór w którym wreszcie zrozumiałem pewne słowo bo było bardziej wyraźne niż słuchając go na Sony. Dołu jest dużo, wystarczająco wręcz. Mam też wrażenie, że pomimo iż jest go mniej niż w N3 to potrafi zawibrować z lepszą definicją. Ogólnie jeżeli miałbym podsumować dźwięk ER2XR, to nazwałbym go mniej masywnym bo da się to odczuć słuchając rocka i metalu ale bardziej detalicznym od N3.

Dźwiękowo jest więc dobrze ale mają też swoje minusy. Największym jest chyba kabel, który strasznie mikrofonuje a drugim jest sposób ich zakładania i to jakie uczucie powodują w uchu. Izolacja jest świetna, wyraźnie lepsza niż moje custom tipsy ale spodziewałem, się że nie będą powodować aż tak dużego dyskomfortu w uchu. Myślałem, że racji tego, że jestem przyzwyczajony do custom tipsów to nie będę mieć jakichś dużych problemów z etami.

I teraz zastanawiam się, czy inwestować w kabel do nich i zmuszać ucho do adaptacji (ewentualnie zrobić custom tipsy ale to chyba zbyt duża inwestycja) czy wystawić na sprzedaż. Byłby ktoś tutaj ewentualnie zainteresowany kupnem? Oczywiście zejdę z ceny względem tego za ile zostały kupione.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy tulejki masz takie jak w ER4. Jeśli rozmiar podobny - polecam dla testu pianki Shure eabkf1-10(s,m,l) - izolacja nadal świetna, ale mniej "penetracyjne" uczucie, i IMO basu więcej :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ mam już od jakiegoś czasu ER2XR, emocje opadły więc mogę napisać o nich kilka słów. Na wstępie napiszę że te słuchawki spowodowały u mnie jeden z największych efektów WOW jeżeli chodzi o audio jak do tej pory. Ety przeniosły mnie na poziom obcowania z muzyką na którym świat realny jest tylko mało istotnym tłem dla odsłuchiwanego utworu. Izolacja jest tak dobra że trzeba samemu tego doświadczyć żeby uwierzyć że coś takiego jest możliwe. Miałem customy, miałem custom tipsy i z całym przekonaniem stwierdzam że Ety grają w innej lidze jeżeli chodzi o izolacje jak i jakość seala.

 

Dźwięk jaki generują jest naturalny, zrównoważony, szczegółowy, szybki. Ich przekaz jest jednolity, spójny i co najważniejsze wciągający.  Nie miałem ochoty grzebać w eq ponieważ wszystko wydawało się być tak jak trzeba. Największym zaskoczeniem był dla mnie naprawdę niiiisko schodzący subbas. Po zobaczeniu FR wiem już że nie powinno to dziwić :)

 

Niestety nie wiem czy będę mógł ich nadal używać ponieważ triflange powodują u mnie szumy uszne, które utrzymują się jeszcze kilka tygodni po odstawieniu słuchawek. Spróbuje jeszcze na piankach zanim skoczę z mostu xd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej miałem custom tipsy i z perspektywy czasu oceniam że to była kasa wyrzucona w błoto. Może i wygodne ale co z tego jak seal niezbyt pewny a izolacja jak się okazuje dość przeciętna. Ale to i tak było lepsze niż pełne customy gdzie tak naprawdę nigdy nie mogłem złapać prawidłowego seala mimo że słuchawki były dwukrotnie remoldowane.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soulreaver napisał:

Tak jak pisałem wyżej miałem custom tipsy i z perspektywy czasu oceniam że to była kasa wyrzucona w błoto. Może i wygodne ale co z tego jak seal niezbyt pewny a izolacja jak się okazuje dość przeciętna.

Może słabe custom tipsy albo zły wycisk ucha? Ja miałem tipsy robione w Custom Art i w porównaniu do Etymotic i tipsów triflange izolują gorzej ale nie jest to przepaść (podobno słuchawki hybrydowe i tak mają gorszą izolację). Rozmawiałem z Custom Art w sprawie custom tipsów do ER2XR i dowiedziałem, się że bez problemu takie zrobią. Ich izolacja miałaby być na takim samym poziomie co przy triflange lub minimalnie gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności