Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

 

czy nie ma ktoś na zbyciu małych tipsów tri-flange do MC-5? Takich z napisem X-8?

Chętnie nabędę drogą kupna lub wymiany na duże tipsy gdyż dysponuję 6 parami tychże dużych.

A aby nie było, że poza tematem - to jak dla mnie MC -5 grają lepiej niż Westone W3, źródła to Fiio X3 i Shanling M1.

 

pzwm Misza

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
19 minut temu, MrSheep napisał:

Nie wiem czy Panowie widzieli, ale mamy nowość od Etymotica:

 

https://www.etymotic.com/er2-new.html

 

Etymotic ER2SE/ER2XR

 

Dynamiczny (!) driver i cena 160$.

Muszę w końcu wziąć jakieś Ety do odsłuchu, bo to wstyd że jeszcze nie miałem tych kołków w uszach, a wszyscy tak zachwalaja. Może Er2 zmieni sytuację

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być dobry wstęp do produktów tego producenta. Zabraknie zapewne bezwzględnej precyzji i wyrównania tonalnego modeli opartych o przetworniki armaturowe, ale za to brzmienie powinno być nieco łagodniejsze i z inaczej prezentowanym basem (w końcu to przetwornik dynamiczny). Sam bym je chętnie sprawdził, ale po ostatnich zakupach (FLC8S i q-JAYS) temat dokanałówek odkładam na później ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StAc napisał:

Jest ktoś kto mógłby porównać jak grają Ety ER4XR z Chord Mojo i Shozy Alien+? Może @Spawn

 

Z mojo graja grubiej, spokojniej, z bardzo bliskim pierwszym planem i duzymi zrodlami, z barwą którą określiłbym mianem pół lampowej (oczywiscie na tyle na ile ety mogą być barwne). Z aliena graja hiper energetycznie, w jakis taki nie agresywny ale pierwotnie surowy sposob jak by sie sluchalo nie tyle pierwszego nagrania przed masteringiem, a wrecz samych muzykow na zywo dopiero podczas nagrywania, do tego bardzo mocny bas (i znowu, na tyle na ile ety moga ten bas miec mocny) czyli 110% zaangażowania w muzykę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu, po kilkuletniej rozłące z produktami Etymotic skusiłem się na ER3XR... i jest miazga, ładnie gadają z V30. Temat dokanałówek mam chyba zamknięty☺️

 

Swoją drogą, testował ktoś bi-flangi(ucięcie jednego płaszcza w oryginalnych choinkach) z Etami?

 

p.s.

piotrus-g jeszcze sprzedaje filtry?

Edytowane przez Mihu83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
9 godzin temu, MrSheep napisał:

https://theheadphonecollector.blogspot.com/2019/10/etymotic-er2se.html?m=1

 

Wygląda na to, że mamy kolejny świetny produkt od Etymotica (tym razem z przetwornikiem dynamicznym) ;) 

 

były na massdropie, czekam na dostawę - miałem sporo ERów to się obaczy co w uchu piszczy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrSheep napisał:

https://theheadphonecollector.blogspot.com/2019/10/etymotic-er2se.html?m=1

 

Wygląda na to, że mamy kolejny świetny produkt od Etymotica (tym razem z przetwornikiem dynamicznym) ;) 

 

No ciekawe, dla mnie ER3 brzmią szalenie poprawnie i naturalnie, wątpię żeby ER2 je przebiły bo jednak Etymotic wie co i jak robi dając całą linię od tańszych do droższych. Ale z chęcią bym je sprawdził, zwłaszcza że są blue 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

 

No ciekawe, dla mnie ER3 brzmią szalenie poprawnie i naturalnie, wątpię żeby ER2 je przebiły bo jednak Etymotic wie co i jak robi dając całą linię od tańszych do droższych. Ale z chęcią bym je sprawdził, zwłaszcza że są blue 😉

 

er2 kosztują prawie tyle co er3... to wcale nie musi być różnica w klasie, a jedynie w sposobie grania. a ludzie gadają, że zaskakująco dobre - a er2xr to nawet basem sypio, dlatego wziąłem er2sr, kulturalne

Edytowane przez mykupyku
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/24/2019 at 9:11 PM, Spawn said:

Które xry bo już chyba 3 modele sie tak nazywają?

Tej chyba nie dałeś mi lajka w zakupach bądź masz coś z pamięcią - żartuję..

Er4-XR ? nie jestem pewny symboliki a nie spojrzę bo siedzą w uszach..

Oznaczenie kanałów to faktycznie porażka przy tej cenie 😕

Szare choinki tłumiły bardziej niż te cleary czy jak to się zwie ;)

Wróć żeby to były jakieś basowe potwory co do starych 4-ek to bym nie powiedział - choć nie mogę tego potwierdzić bo już nie posiadam tamtych.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności