Skocz do zawartości

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów

(tak na prawdę to byłem padnięty i nie chciało mi się iść po adapter bez rezystora, który zostawiłem w aucie)

podłączyłem XR po adapterze rezystencyjnym 100ohm (ten co mi po ER4S został)... takiej separacji i szybkości to ja nie słyszałem jeszcze nigdy i na niczym... ale czy się sprawdzi na dłuższą metę?

Potestuję ... jak to można czasem "z nudów" coś ciekawego zrobić :ph34r:


OMG... weź tu posłuchaj teraz słabej realizacji :ph34r:


No dobra... przyzwyczaiłem się... ale zastosowanie widzę raczej w monitoringu (i czasem u mnie) xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów

(tak na prawdę to byłem padnięty i nie chciało mi się iść po adapter bez rezystora, który zostawiłem w aucie)

podłączyłem XR po adapterze rezystencyjnym 100ohm (ten co mi po ER4S został)... takiej separacji i szybkości to ja nie słyszałem jeszcze nigdy i na niczym... ale czy się sprawdzi na dłuższą metę?

Potestuję ... jak to można czasem "z nudów" coś ciekawego zrobić :ph34r:

OMG... weź tu posłuchaj teraz słabej realizacji :ph34r:

No dobra... przyzwyczaiłem się... ale zastosowanie widzę raczej w monitoringu (i czasem u mnie) xD

zobacz nowy singiel Metalliki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów

(tak na prawdę to byłem padnięty i nie chciało mi się iść po adapter bez rezystora, który zostawiłem w aucie)

podłączyłem XR po adapterze rezystencyjnym 100ohm (ten co mi po ER4S został)... takiej separacji i szybkości to ja nie słyszałem jeszcze nigdy i na niczym... ale czy się sprawdzi na dłuższą metę?

Potestuję ... jak to można czasem "z nudów" coś ciekawego zrobić :ph34r:

OMG... weź tu posłuchaj teraz słabej realizacji :ph34r:

No dobra... przyzwyczaiłem się... ale zastosowanie widzę raczej w monitoringu (i czasem u mnie) xD

Hmm, ciekawe rzeczy prawisz, będzie trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pakował ktoś zielone filtry do Etów MK5?

Same słuchawki są bardzo fajne jak na ten pułap cenowy ale mam wrażenie, że są bardzie szorstkie/surowe niż HF5 i zastanawiam się czy zabawa z filtrami coś poprawi.

Inna sprawa, że może są jeszcze nie wygrzane... tylko nie wiem ile wygrzewania im zafundować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, pakował ktoś zielone filtry do Etów MK5?

Same słuchawki są bardzo fajne jak na ten pułap cenowy ale mam wrażenie, że są bardzie szorstkie/surowe niż HF5 i zastanawiam się czy zabawa z filtrami coś poprawi.

Inna sprawa, że może są jeszcze nie wygrzane... tylko nie wiem ile wygrzewania im zafundować.

A jakie filtry masz teraz? Czy też słuchasz bez filtrów?

 

Spróbowałem posłuchać na zielonych, przeszedłem na białe. Na białych ogólnie bardziej czyste wokale i bardziej detaliczne, ale trochę jaśniejsze ogólnie.

 

Moim skromnym zdaniem słuchawki są naprawdę bardzo dobre, nawet powyżej tego pułapu cenowego. Brzmieniowo MK5 bardziej mi się spodobały, po krótkim co prawda odsłuchu, niż HF3. Bardzo uniwersalne do różnej muzyki, z moimi DAPami czy to X5, czy A15 czy T4G fajnie się zgrywają. Przy głębszej aplikacji basu mam dość.

 

Posłuchałem też innych Etów. Najbardziej poza tym podobały mi się ER4SR, idealne do lekkiej muzyki instrumentalnej, wokalnej. Przy tym szybkie, gładkie, rzeczywiście można powiedzieć, że mają taki lekki staxowy charakter. ER4S okazały się dla mnie za to mniej strawne, wyostrzone, rażące sybilantami, a słuchałem ich z X5, z którym niby powinny się dobrze zgrywać. A15 z kolei do "S"-ek brakuje mocy. Ale ER4PT już całkiem OK, chociaż wolałbym od nich SR. Niestety nie słuchałem ER4XR, bo nie było akurat testówek. Może kiedyś jeszcze posłucham, a tymczasem na próbę kupione MK5 i też można spokojnie z nimi żyć. Jeśli przyzwyczaję się do tej głębokiej aplikacji, a z tym przy Etach mam gorzej niż z customami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się kolorowymi filtrami do ER4S, które crysis dodał do zestawu i chyba w końcu wiem dlaczego nigdy nie lubiłem Etów, a ER4 mi pasują. Najwyższy stopień jasności Etów jaki jestem w stanie znieść to zielone filtry. Brązowe waliły mi sopranami po uszach, a jak pomyślę, że jeszcze są białe, to trzeba naprawdę lubić wysokie tony. Próbowałem też czerwonych, które uspokoiły trochę średnicę i soprany, ale orkiestra symfoniczna nie grała już tak efektownie, więc wróciłem do zielonych.

 

Do tego to pierwsze małe słuchawki do których zdecydowałem się używać mobilnego wzmaka, ale mimo wszystko preferuję podłączanie wzmaka do H/O z wysokim gainem, a nie do L/O. Z DX50 dobrze mi się słucha ze stockowym OPA2604 w Bluebird, ale LM4562 też gra nie najgorzej. Z OPA2227 grało nudno, z OPA2134 grało z kocem, a MUSES8820 nie chce mi się wyciągać z AIM :P Myślałem jeszcze potestować NE5532, ale gdzie układ za złocisza do takich słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Syn marnotrawny powraca... po raz kolejny. MK5 to nie było to, tym razem na pokładzie Ety HF3 i tak już chyba zostanie - wszystko co testowałem w między czasie nie spełnia moich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę wyrwać i koło 6-ciu stówek, więc bez tragedii ;)

W sumie to jak patrzę na ceny używanych HF to stwierdzam, że różnica cenowa się między nimi zaciera :o

No nie wiem - 200 parę złociszy za HF3 vs 600 zł(optymistycznie zakładając) za ER4P, to jednak spora różnica.

 

Z innej mańki - testował ktoś Star Tipsy Westone z Etami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował i całkiem sporo skrobał tu i w tematach ;)

Scena na plus, ale wyższa średnica się wyostrza i zmiany na basie i wysokich... oczywiście zależy od ucha.

 

200PLNów?

http://forum.mp3store.pl/topic/140659-swstepnie-etymotic-hf5-lumia-640-lte-sony-a15/

Właśnie ostatnio nie wadziłem oferty poniżej 300 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował i całkiem sporo skrobał tu i w tematach ;)

Scena na plus, ale wyższa średnica się wyostrza i zmiany na basie i wysokich... oczywiście zależy od ucha.

 

200PLNów?

http://forum.mp3store.pl/topic/140659-swstepnie-etymotic-hf5-lumia-640-lte-sony-a15/

Właśnie ostatnio nie wadziłem oferty poniżej 300 :P

Czyli Westone to chyba nie to ale może kupię do testu jedną parę niebieskich Star Tipsów.

 

No tak, tylko nie wiesz za ile ja je kupiłem i chyba nie chcesz wiedzieć. Inna sprawa, że pisałem o HF3, które kupiłem za 245 zł.

 

p.s.

Chyba niedługo będę zamawiał szare choinki, gdyby ktoś reflektował na wspólny zakup, to proszę o info. na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No więc tak. Etymotic wyżyłował nową serię poza granice technologiczne. Takiej rozdzielczości, ilości detali, separacji i holografii w iemach dotąd nie słyszałem. Poważnie, szczękę zbierałem z podłogi przez pierwszą godzinę. Potem zacząłem się przyzwyczajać, również do aplikacji. A jeszcze później zacząłem odczuwać zmęczenie. Za dużo tego wszystkiego naraz. To są moje osobiste odczucia, ale jak dla mnie nadal za dużo klinicznej sterylności, a za mało funu. Choć bas jest świetny, bardzo zróżnicowany, rozdzielczy, potrafi zawibrować, to jednak ja wolałbym więcej mięsa, nawet kosztem jakości. Życzyłbym sobie go troszkę więcej i z akcentem na subbas, którego jak na mój gust nieco brakuje. Średnica to jeszcze więcej informacji, ale też brak masy, odrobiny ciepła, który sprawiałby, że wokale by się chłonęło, a nie rozbierało na czynniki pierwsze. No i góra. Technicznie fantastyczna, ale znów trochę jej za dużo i to ona po długim odsłuchu spowodowała zmęczenie. Absolutnie nie jest ostra, brak tez sybilantów. Po prostu dla mnie jest jej trochę za dużo. Wyobrażam sobie i wcale mnie to nie dziwi, że to mogą być dla wielu totalne słuchawki. Nie dla mnie i to jest tylko kwestia osobistych preferencji i synergii ze źródłem. Jest też spora szansa, że efekt będzie lepszy z bardziej dociążonym i odbobinę ciemniejszym dapem. Jeszcze a propos różnic między wersją SR i XR. Tej pierwszej słuchałem trochę na meecie w weekend i dla mnie różnice w basie są mniejsze niż to opisują to Koledzy, za to największa różnica to góra,jej ilość w SR była dla mnie idealna.

 

Ergonomicznie jest lepiej niż w pierwszej generacji, pewnie za sprawą innych choinek, po 10 minutach od aplikacji zapominam, że mam je w uszach. Efekt mikrofonowy spory, klips i noszenie OTE wskazane. Kabel długi i wygodny.

 

Podsumowując moją krótką przygodę z nowymi Etami - technicznie osiągnęli niemożliwe, poszczególne elementy składowe są świetne. Całość jednak nie będzie odpowiednia dla każdego. Ja dziękuję.

 

Słuchane tylko na Onkyo DP-X1.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda u mnie xr rozminęły się z xdp100r ale praktycznie takie same odczucia miałem jak słuchałem na nim er4s (pt z adapterem). Jedno z drugim wyciąga za dużo detali i hardcorowej techniczności. Za to już z colorflajem c10 jest mega dobrze. Musi wyjść na rynek coś naprawdę znaczącego (dx200?) żeby u mnie rozdzielić to combo.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć bas jest świetny, bardzo zróżnicowany, rozdzielczy, potrafi zawibrować, to jednak ja wolałbym więcej mięsa, nawet kosztem jakości.

 

Michał a dla mnie w XR basu jest zadużo, dlatego pod tym względem basu wolę stare "S", "SR" za mało mają wypełnienia w wysokim basie.

Ale prawdę napisałeś że zrobili niemożliwe, gdyż słuchająć obu modeli, czy nawet starych S aż człowieka zadziwia że tam jest tylko jeden przetwornik, chciałbym mieć takie customy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999

Dałem lajka. Sam na temat XR wypowiem się recenzją, w tym temacie po ostatnim razie przeszła mi jakakolwiek ochota. Powiem na ten moment więc tylko tyle, że całkowicie zgadzam się z Twoim przekonaniem o granicy możliwości Etymotica w ramach tej konstrukcji oraz możliwości strojenia tipsami / filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999

Dałem lajka. Sam na temat XR wypowiem się recenzją, w tym temacie po ostatnim razie przeszła mi jakakolwiek ochota. Powiem na ten moment więc tylko tyle, że całkowicie zgadzam się z Twoim przekonaniem o granicy możliwości Etymotica w ramach tej konstrukcji oraz możliwości strojenia tipsami / filtrami.

 

Czekam na nią z niecierpliwością. Żeby była jasność, ja dostałem wymienne filtry, ale one wszystkie są tego samego koloru. Tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@all999

Dałem lajka. Sam na temat XR wypowiem się recenzją, w tym temacie po ostatnim razie przeszła mi jakakolwiek ochota. Powiem na ten moment więc tylko tyle, że całkowicie zgadzam się z Twoim przekonaniem o granicy możliwości Etymotica w ramach tej konstrukcji oraz możliwości strojenia tipsami / filtrami.

 

Czekam na nią z niecierpliwością. Żeby była jasność, ja dostałem wymienne filtry, ale one wszystkie są tego samego koloru. Tak powinno być?

 

 

Aktualnie chciałbym skupić się na recenzji Conductora, ale zaraz po tym i jeśli nic nie wyskoczy z chęcią puściłbym właśnie XRy. Są już dopisane do Polecanych. Podziękowania należą się Miłoszowi, który wysłał mi je na testy i wytrzymał tak długo bez nich. Podesłał mi je z już zaaplikowanymi brązowymi filtrami, z którymi faktycznie zagrały najlepiej. Sam posiadam białe. Sprawdzałem też bez, czysto for fun. Stockowo są tylko zielone i tak jak mówi - trzeba się bawić we własnym zakresie.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłał mi je z już zaaplikowanymi brązowymi filtrami, z którymi faktycznie zagrały najlepiej. Sam posiadam białe. Sprawdzałem też bez, czysto for fun.

Yyy, czekaj, bo się trochę pogubiłem. Jedyne filtry jakie dostałem ze słuchawkami to te:

 

0200e8581f99984d90aa41ecf132652a.jpg

 

Razem ze słuchawkami nie dostałem żadnej informacji, że są dostępne filtry akustyczne, zmieniające brzmienie. Czy Ty ich słuchałeś na tych stockowych? Czy pozostałe filtry są dostępne w sprzedaży?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności