Skocz do zawartości

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do ER4XR na srebrze BAL z moim torem stacjonarnym... no masakra po prostu.

Nie mogę się zabrać za DAPa, bo boję się, że nie będzie już tak magicznie...gorzej jak będzie - i wtedy jak to trzeźwo ocenić do cholery??!

Będzie

"To gra jak za milion dolarów" :ph34r:

i uj - przestanę być wiarygodny podobnie jak taki jeden forumowy kolega :\

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crysis
zmiana kabla to nawet SR wyszło na dobre, dzisiaj do nich wsadziłem kabel od Final Audio F7100, czyli posebrzaną mięć i tak nabrały wypełnienia na tym wysokim basie, zrobił się podobny do tego z er4s, do tego jeszcze kontury na średnicy zrobiły się trochę grubsze, no i minimalnie podniosła się szczegółowość i rozdzielczość.

Tak więć zmiana kabla przy etach to podstawa. Czy od Smoka hybryda do iemów też jest solid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywne, ale mój się lepiej sprawdza w noszeniu OTE niż stock - także udało mu się =)

 

Próbowałem też kabelka FAW IEM Mk2, ale zrobiło się jeszcze bardziej analogowo, miękko, cieplej - mniej Etowo :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie lubię kabli FAW za tą miękkość, ciepłotę i wygładzanie.

A ja właśnie za to je lubię :)

W sumie to analogowość i większa "organiczność" mi nie przeszkadza - jakby nie podbijały midbasu, nie ocieplały, wygładzały i przyciemnialy to podobały by mi się =)

 

Pliki się w końcu zgrały, więc tylko coś zjem, obejrzę ep20 "Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu", skoszę trawnik i skrobnę coś w końcu o kabelku ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True words Crysis. Organiczność i analogowość jest tym co lubię i do czego dążę w swoich systemach, ale jednocześnie nie może, to tak jak Crysis napisał
"..nie podbijały midbasu, nie ocieplały, wygładzały i przyciemnialy...", i tak jak ja "miękkość, ciepłotę i wygładzanie", a takie są właśnie kable FAW.
Więć dodawanie kabli FAW do Etów to tak jak zostało wyżej napisane że się traci Etowość, więć po co, to już lepiej kupić jakieś inne iem/ciem, np. CA Pro330v2 czy Sony EX1000.

A jak fajnie brzmi zestawienie Shozy Alien Gold Edition z Ety ER4s, zarazem mamy analogowość i organiczność z Aliena oraz pazur z Etów i to jest dla mnie najlepszy dźwięk analogowy, organiczny ale zarazem z pazurem na wysokiej średnicy i niskich wysokich oraz z punktowym basem, który jest taki jaki pokazuje nagranie oraz nie jest sztucznie nadmuchany jak w CA Harmony 8.2 czy HiFiMAN He-1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja się przesiadłem na ER-4SR z ER-4s, ale używałem stockowego kabla z Er4s. Dopiero przy ER4SR myślę o zmianach, gdyż są mniej uniwersalne dla mnie od ER4S, np. Supercell na ER4SR nie da się słuchać na stockowym kablu, podczas gdy na na stockowym kablu ER4s jest tak jak powinna brzmieć ta muzyka. A wole SR za szczegółowość, rozdzielczość i tą lekkość średnicy i wysokich.
Więć tak ER4SR vs ER4S walka trwa nadal jak dla mnie.

Alien z Etami ER4s to jest dla mnie najlepszy zestaw przenośny, z 4sr nie sprawdzałem, a chcę sprawdzić, gdyż może on im nada wypełnienie na wysokim basie. I sam myślę czy by sobie nie kupić Aliena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk puk, niesmiało zaglądam po nieudanych bojach z MC5. Chcę spróbować swoich sił z ER4S, ale znając kilka par, ktore z dziurawą izolacją grają fatalnie, to chciałbym bez choinek uzyskać jak najlepszą jakość, czyli muszę uzyskać właściwą izolację.

 

Nie znoszę choinek i nigdy się do nich nie przyzwyczaję, potrzebuję zapewnić izolację bez bólu i cierpienia przyzwyczajony do wygody Audeo. Z Crisisem już rozmawiałem na ten temat, ale jestem też ciekawy opinii innych osób.

 

No i kwestia kabelkomanii. Jedni piszą, że kabel jest dobry, inni, że do wymiany. Jak to jest? Planuję tylko na stockowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chesz Tripli to możesz Star-Tipsy albo najlepiej Custom Tipsy, będziesz miał i wygodę i izolację, jak Custom Tipsy zmieniają dźwięk w stosunku do Tripli tego nie wiem. Jak dla mnie nie istnieją żadne inne tipsy niż choinki i je do wszystkiego wkładam gdzie mogę.
Co do kabla kwestia gustów i czego oczekujesz, czy chcesz coś zmienić w stosunku do stockowego kabla czy nie.

I mam pytanie czy znasz ER4s, gdyż może nie będą odpowiednie dla Ciebie, tylko bardziej XR czy PF, co Tobie się w MC5 nie podobało?

Dla mnie w XR jest trochę zadużo basu, ale to na stokowym zestawiem, chociaż "My Dearest" nawet na SR brzmi,
"hakushu kassai utaawase" brzmi momentami super, a momentami tak że się nie da słuchać



ale "Mr. Downey" to już zupełnie porażka na SR

https://www.youtube.com/watch?v=wjoNyypU-dA

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sn4ke ma też w zestawie StarTipsy - jak to się nie sprawdzi to tylko Customy ;)

 

Stock mi też odpowiadał dopóki nie zmieniłem... a po zmianie już do stocka wracać nie chciałem, bo góra szła dalej, niski bas w którym były braki szedł niżej, lekki dołek na wyższej średnicy się wypełnił - wszystko co było do poprawienia się poprawiło =)

 

@misiekkb

Na zielonym filtrze i stock kablu też często odczuwałem zbyt dużą ilość midbasu... aczkolwiek dla większości byłaby to ilość w pełni akceptowalna ;)


Można też przerobić choinki na 2-płaszczowe - http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-tipsy-sluchawek-westone/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crisis - w ramach testów (z Audeo też sprawdzę) zamówiłem jeszcze Comply T100 i tipsy 100 od BigMarasa, żeby zobaczyć czy jestem w stanie włożyć T.

 

@misiekkb - nie podobał mi się sposób prezentacji sopranów. Najciekawszy efekt był po zdjęciu filtrów - czegoś tak przerażającego nie słyszałem :P Może to kwestia przyzwyczajenia, ale na razie dominują u mnie Audeo na szarych, a zawsze chciałem posłuchać jakichś doków w klasie premium. Choinki gwałcą moje uszy, nawet Comply Sport rozpychają mi uszy, bo mam wąskie kanały i Sporty zapewniają dobrą izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przesiadłem kiedyś z audeo na er4s a teraz na xr tyle że nadal wszystkie posiadam. Mnie się podobają wszystkie ale audeo a etymotic to jednak inne granie. Audeo na szarych filtrach są średnicowe, kremowe, znacznie mniej rozdzielcze z większą ilością niskiego basu który potrafi zamruczeć do tego mają ogromną przestrzeń na boki w porównaniu do etów. Wygoda i ergonomia to już wogóle nokaut na korzyść audeo. Izolacja jednak jest w audeo dosyć średnia jak na iemy ogólnie a w etach jest ekstremalna. Jak używam etów a potem założe audeo to mam wrażenie że te drugi sa pół otwarte.

 

Audeo są przyjemniejsze w odbiorze tak do słuchania sobie niezobowiązująco, potrafią oczarować swoją prezentacją. Zresztą posiadam audeo nieprzerwanie od 2009 roku i mam drugą parę (a pewnie niedługo kupie trzecią) więc nie da się chyba dać lepszej rekomendacji jako że nigdy nic w świecie audio nie posiadałem tak długo ;)

 

Etymotic czaruje techniczną doskonałością, precycją, izolacją, naturalnym i neutralnym brzmieniem. Warunek jednak to złapanie bardzo dobrego seala

 

Jedne u drugie potrzebują nieco lepszych i mocniejszych napędów i skalują się razem ze sprzętem (na słabych musze podbijać bas, na mocniejszych nie muszę)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności