Skocz do zawartości

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie nie doczytałem i też jak głupi wrzucam nowe ety do koszyka i... przesyłka prawie 100 dolców, czyli w sumie 450$ wychodzi - poczekam aż będą recki i w dystrybucji PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże jeszcze lepiej zmieniają kształty xD

Ale rozpierają ucho. Druga sprawa - są najbardziej czułe na głębokość aplikacji. Im głębiej tym lepiej. Ale u mnie od pewnego momentu największy kołnierz się marszczy i znika seal. Także mi one nie pisane. Na małych ideał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AM już są nowe Ety, cena 1790 zł. Jak znajdę trochę czasu, to zrobię recenzję/porównanie ich. A tak na szybko: SR od 4s mają więcej wysokich tonów, przenoszą wyższe pasma, mają większy kontur, tak samo kontur jest większy na średnicy, oraz faktura jest dużo lepsza. Co do basu, to tak 4SR mają więcej niskiego basu niż 4S, natomiast nie mają wypełnienia na wysokim basie jak 4S, więć ciężkie brzmienia, czy rock nie akustyczny na nich odpada, dla ludzi one nie będą miały basu tutaj, już dla mnie trochę było zamało, natomiast kick i punch dużo lepszy niż 4S. Ale mimo tego miały coś że przyjemnie się słuchało kiepsko zrealizowanych nagrań, np. taki "Army of Me" z Sucker Punch, w końcu nie miałem dudnienia na basie, braku dynamiki czy problemy z separacją. Szczegółowość i rozdzielczość też jest dużo wyższa i tak samo szybkość.
4XR tutaj był WOW w ostrych brzmieniach oraz w elektronice, gdyż jest bas, w tym niski też, kick, punch, jest body, ma dobrą fakturę, szybkość tak trochę niżej niż 4S oraz nie ma tego sztucznego napompowania jego, które jest w 4pt. Wysokich też jest więcej niż w poprzednich obu generacjach ER4. Rozdzielczość, separacja, szybkość, faktura dużo lepszej niż w ER4pt.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez adaptera, adapter o kant d... potłuć, gdyż nie zrobi z 4pt 4s, tyle razy co to sprawdzałem i nigdy nie było to samo.

Poziom rozdzielczości, separacji i szybkości są bardzo zbliżone. Gdyż rozdzielczość i separacja średnicy jest trochę w XR jest wyższa niż w 4S, ale bas jest trochę gorsza. Szybkości XR są minimalnie wolniejsze. XR w stosunku do S mają w końcu wysokie tony i są bardziej krystaliczne na średnicy, z lepszym impaktem na basie i mają dolny bas, który jest niezły.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo różnica nie jest mała PT z adapterem to 102ohm, S 107ohm, do tego dojść mogą jakieś gorsze rezystory, więcej styków po drodze itp...

 

Jak bas jest mocniejszy to w sumie nie mogłoby być inaczej niż piszesz... już się nie mogę doczekać moich ER4XR :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AM już są nowe Ety, cena 1790 zł. Jak znajdę trochę czasu, to zrobię recenzję/porównanie ich. A tak na szybko: SR od 4s mają więcej wysokich tonów, przenoszą wyższe pasma, mają większy kontur, tak samo kontur jest większy na średnicy, oraz faktura jest dużo lepsza. Co do basu, to tak 4SR mają więcej niskiego basu niż 4S, natomiast nie mają wypełnienia na wysokim basie jak 4S, więć ciężkie brzmienia, czy rock nie akustyczny na nich odpada, dla ludzi one nie będą miały basu tutaj, już dla mnie trochę było zamało, natomiast kick i punch dużo lepszy niż 4S. Ale mimo tego miały coś że przyjemnie się słuchało kiepsko zrealizowanych nagrań, np. taki "Army of Me" z Sucker Punch, w końcu nie miałem dudnienia na basie, braku dynamiki czy problemy z separacją. Szczegółowość i rozdzielczość też jest dużo wyższa i tak samo szybkość.

4XR tutaj był WOW w ostrych brzmieniach oraz w elektronice, gdyż jest bas, w tym niski też, kick, punch, jest body, ma dobrą fakturę, szybkość tak trochę niżej niż 4S oraz nie ma tego sztucznego napompowania jego, które jest w 4pt. Wysokich też jest więcej niż w poprzednich obu generacjach ER4. Rozdzielczość, separacja, szybkość, faktura dużo lepszej niż w ER4pt.

QRWA :(

Portfel :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika xr. Miśkowe doznania co do etów są zbieżne z moimi. Więc podejrzewam, że tu będzie tak samo. Na razie gryzę się sam ze sobą, bo 4s nie potrafię nic zarzucić. Nic. Powoli redukuję kolekcję - sprzedałem adamy a7x, bo mało słuchałem. Zadowolony, że częściowo wycofuję się z tego szaleństwa otwieram forum i dostaję w ryj postem @misiekkb .

Tylko poszukać suchej gałęzi :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności