Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny Linn - Ktoś coś wie ?


Mateosix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam do Was pytanie odnośnie kolumn LINN Nexus LS 250. W internecie jest strasznie ciężko znaleźć o nich informacje.
Otóż mam możliwość ich kupienia w całkiem dobrej kondycji, lecz nie wiem jak te kolumny grają (nie mam jak ich odsłuchać). Warto je sobie sprawić czy lepiej poszukać czegoś innego ?.
Jeżeli ktoś miał z nimi styczność to prosiłbym o jakieś info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O sprzęcie Linna, prócz legendarnego gramofonu Sondek LP12, odtwarzaczy strumieniowych i wybitnych CD, szukaj wyłącznie na brytyjskich forach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele tego przeglądam, żebym podał Ci jakieś z nazwy.

Wpisz nazwę kolumn i wybierz takie forum, gdzie ludzie mają po kilka tysięcy postów - oczywiście elektroda jest tutaj naszym podwórkowym wyjątkiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz wiedzieć? Zadzwoń jutro na sklep w Łodzi możemy o linnie pogadać.

Chodzi mi najbardziej o charakter brzmienia i jaki się mają do moich obecnych kolumn (mission m72) Czy ten zakup będzie strzałem w kolano czy jednak odczuję sporą różnicę.

Chociażby audiokarma. Na diyaudio też możesz się czegoś dowiedzieć. Po co pytać się tylko anglików jak można wszystkich :P?

Właśnie tam poszukuję czegoś (jak narazie znalazłem info. o Helixach) Chciałem założyć temat jeszcze na elektrodzie ale pewnie by mi powiedzieli, że temat był już poruszany milion razy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musiałbym znać twoje kolumny a tego modelu Missionów nie znam lub nie pamiętam.

Te Linn'y to nie jest jakieś potężne brzmienie za to są bardzo muzykalne. Ciekawie kreują scenę. Góra jest soczysta ale nie ostra. Średnica lekko wyeksponowana taka w stylu kefa. Bas ocieplony ale nie misiowaty mistrzem wybrzmienia i szybkości też nie jest. Z tym że to wszystko ładnie sie komponuje razem.

Kolumny nie lubią nowoczesnej elektroniki, ale daj im jakiegoś staruszka lata 70/80/90(tylko początek) to zaskoczą cie bardzo.


Bardzo ważne podstawki, najlepiej jakby były te oryginalne duży plus do brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musiałbym znać twoje kolumny a tego modelu Missionów nie znam lub nie pamiętam.

Te Linn'y to nie jest jakieś potężne brzmienie za to są bardzo muzykalne. Ciekawie kreują scenę. Góra jest soczysta ale nie ostra. Średnica lekko wyeksponowana taka w stylu kefa. Bas ocieplony ale nie misiowaty mistrzem wybrzmienia i szybkości też nie jest. Z tym że to wszystko ładnie sie komponuje razem.

Kolumny nie lubią nowoczesnej elektroniki, ale daj im jakiegoś staruszka lata 70/80/90(tylko początek) to zaskoczą cie bardzo.

Bardzo ważne podstawki, najlepiej jakby były te oryginalne duży plus do brzmienia.

Wzmacniacze z lat 90 i drugiej połowy 80 to prawie że współczesne wzmacniacze więc raczej taki vintage (czyli "nie nowoczesna" elektronika) to lata 70 i początek 80 ;) chyba że mówimy o unitrach :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musiałbym znać twoje kolumny a tego modelu Missionów nie znam lub nie pamiętam.

Te Linn'y to nie jest jakieś potężne brzmienie za to są bardzo muzykalne. Ciekawie kreują scenę. Góra jest soczysta ale nie ostra. Średnica lekko wyeksponowana taka w stylu kefa. Bas ocieplony ale nie misiowaty mistrzem wybrzmienia i szybkości też nie jest. Z tym że to wszystko ładnie sie komponuje razem.

Kolumny nie lubią nowoczesnej elektroniki, ale daj im jakiegoś staruszka lata 70/80/90(tylko początek) to zaskoczą cie bardzo.

Bardzo ważne podstawki, najlepiej jakby były te oryginalne duży plus do brzmienia.

 

Wielkie dzięki! Z tego co opisałeś wynika, że to calkiem uniwersalne kolumny co mnie bardzo cieszy ale podstawek niestety niema w zestawie, ale coś się wykombinuję. Jescze słyszałem, że są dwie wersje nexusów (podobno druga wersja lepsza). A wznak to staruszek z 91' - PMA 860. Edytowane przez Mateosix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze musiałbym znać twoje kolumny a tego modelu Missionów nie znam lub nie pamiętam.

Te Linn'y to nie jest jakieś potężne brzmienie za to są bardzo muzykalne. Ciekawie kreują scenę. Góra jest soczysta ale nie ostra. Średnica lekko wyeksponowana taka w stylu kefa. Bas ocieplony ale nie misiowaty mistrzem wybrzmienia i szybkości też nie jest. Z tym że to wszystko ładnie sie komponuje razem.

Kolumny nie lubią nowoczesnej elektroniki, ale daj im jakiegoś staruszka lata 70/80/90(tylko początek) to zaskoczą cie bardzo.

Bardzo ważne podstawki, najlepiej jakby były te oryginalne duży plus do brzmienia.

Wielkie dzięki! Z tego co opisałeś wynika, że to calkiem uniwersalne kolumny co mnie bardzo cieszy ale podstawek niestety niema w zestawie, ale coś się wykombinuję. Jescze słyszałem, że są dwie wersje nexusów (podobno druga wersja lepsza). A wznak to staruszek z 91' - PMA 860.

 

Masz już tego denona? Jeśli nie to go nie kupuj. Jeśli masz to może być za duzo góry. Ogólnie im nowszy denon tym gorzej gra. Poza tym '91 rok to staruszek? Lata 70 to chyba neolit wtedy :P ?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już od 3 lat:)i nie zauważyłem zbyt dużej ilości góry(nawet czasami jest za mało), nie kłuje, jak dla mnie jest wszystko ok... Może dlatego, że nie miałem lepszego sprzętu z wyjątkiem Pianocrafta kolegi ( ten starszy najwyższy model, wiem, że kolumny to nx e 800) i tam gdy troche rozgłosi to w uszy mocno kłuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem sam początek 90 i raczej klasyczne marki np. NAD zdecydowanie nie typowa elektronika lat 90.

Starsze wzmaki Kenwooda z lat 70 lub Yamahy z tym linny wypadają najlepiej. Oczywiście chodzi mi o budżetowe konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem sam początek 90 i raczej klasyczne marki np. NAD zdecydowanie nie typowa elektronika lat 90.

Starsze wzmaki Kenwooda z lat 70 lub Yamahy z tym linny wypadają najlepiej. Oczywiście chodzi mi o budżetowe konstrukcje.

Czyli mam rozumieć, że to nie będzie dobre połączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nady i ja ich nigdy nikomu nie polecę. Kolego dobra rada jak chcesz coś naprawdę dobrej jakości to poszukaj jakiegoś wzmacniacza DIY (to przeważnie tańsze niż taka budżetowa yamaha/kenwood a może zagrać na prawdę zacnie). Jeśli uparłeś się na gotowy wzmacniacz to telefunkeny i philipsy z lat 70-80 są warte uwagi (tylko philipsy nie wszystkie, z telefunkenami raczej nie ma wyjątków, wszystkie są ciekawe). Z tego co pisał Wojtek to w/w wzmacniacze fajnie powinny spasować się z tymi linnami (jest to przeciwieństwo linów, czyli mniej góry ale więcej basu, muzykalność itd też jest na super poziomie). Tylko że to i tak bez różnicy bo za 150-200zł. można zrobić gainclona który będzie jeszcze lepszy, albo co najmniej tak dobry jak czołowe modele z lat 70/80.

 

P.S jedyny nad jaki mi się spodobał to 3020.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal 3240PE i nie dam złego słowa o nich powiedzieć.


Stary Kenwood 4004 kasował większość konstrukcji 3/4k od lat 90 do dziś jakie miałem okazje z nim słuchać. To moje zdanie nikt nie musi się z nim zgadzać.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal 3240PE i nie dam złego słowa o nich powiedzieć.

Stary Kenwood 4004 kasował większość konstrukcji 3/4k od lat 90 do dziś jakie miałem okazje z nim słuchać. To moje zdanie nikt nie musi się z nim zgadzać.

Ja mam tak samo, mam swoje zdanie i z nim tez się nikt nie musi zgadzać.

P.S za 3-4k to są produkty wzmacniaczopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nady i ja ich nigdy nikomu nie polecę. Kolego dobra rada jak chcesz coś naprawdę dobrej jakości to poszukaj jakiegoś wzmacniacza DIY (to przeważnie tańsze niż taka budżetowa yamaha/kenwood a może zagrać na prawdę zacnie). Jeśli uparłeś się na gotowy wzmacniacz to telefunkeny i philipsy z lat 70-80 są warte uwagi (tylko philipsy nie wszystkie, z telefunkenami raczej nie ma wyjątków, wszystkie są ciekawe). Z tego co pisał Wojtek to w/w wzmacniacze fajnie powinny spasować się z tymi linnami (jest to przeciwieństwo linów, czyli mniej góry ale więcej basu, muzykalność itd też jest na super poziomie). Tylko że to i tak bez różnicy bo za 150-200zł. można zrobić gainclona który będzie jeszcze lepszy, albo co najmniej tak dobry jak czołowe modele z lat 70/80.

 

P.S jedyny nad jaki mi się spodobał to 3020.

Toście mi dali teraz zagwozdkę... myślałem, że to się ładnie spasuje z moim Denonem a tu takie niemiłe zaskoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie będzie grać. Za dużo góry a za mało basu będzie. Balans tonalny będzie przesunięty w górę. Na pewno nie będzie neutralnie, ale ja to się nie znam pewnie ;) .

 

Zresztą jd1210 miał denona pma-560 i potwierdził moją opinię o nowszych denonach że to "suche" i raczej ostro grające wzmacniacze. http://forum.mp3store.pl/topic/138420-amplituner-avsprzet-grajacy-do-salonu/page-2 Tak czy inaczej ja i WojtekC jesteśmy zgodni w kwestii że suchy wzmacniacz raczej się nie spasuje. Jakbyś coś miał kupować jakieś kolumny do tego denona to raczej przeciwieństwo tych linnów (czyli mniej góry a więcej basu).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie będzie grać. Za dużo góry a za mało basu będzie. Balans tonalny będzie przesunięty w górę. Na pewno nie będzie neutralnie, ale ja to się nie znam pewnie ;) .

Czyli Wzmak do wymiany ? :( a zdążyłem go już polubić... :( To co by się z tymi Linnami dobrze zgrało ? A może zacząć od drugiej strony i może jakieś inne kolumny do tego denona ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uniamp konstrukcji Irka z diyaudio. Miałem go jako końcówka mocy (bez tego badziewnego regulatora barwy/przedwzmacniacza z jakim jest ten na aukcji). Gdyby był taki super to już by go dawno nie było ;) . Ten wzmacniacz już trochę na allegro wisi. Jeśli nie potrzebujesz dużej mocy to rozejrzyj się za czymś w klasie A.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma po co sobie od razu komplikować życia i martwić się na zapas. Najpierw posłuchaj nowych kolumn z obecnym Denonem a dopiero potem jeżeli nie będzie Ci pasować można zastanawiać się nad zmianą wzmacniacza. To że komuś nie pasuje taki dźwięk nie oznacza przecież że nie może podobać się Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma po co sobie od razu komplikować życia i martwić się na zapas. Najpierw posłuchaj nowych kolumn z obecnym Denonem a dopiero potem jeżeli nie będzie Ci pasować można zastanawiać się nad zmianą wzmacniacza. To że komuś nie pasuje taki dźwięk nie oznacza przecież że nie może podobać się Tobie.

Też prawda. Ja mówiłem jak będzie najbardziej neutralnie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności