Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Superlux


untilited

Rekomendowane odpowiedzi

Za to uwielbiam superluxa - podrobili brzmieniowo chyba większość rynkowych hitów i można za ich pomocą szybko znaleźć poszukiwaną sygnaturkę, a potem.....kupić oryginał :)

 

Gdzieś widziałem przypisane modele droższych odpowiedników w stosunku do brzmienia,

Wyglądało to mniej wiecej tak:

HD330=DT770

HD668b=....

 

i tak dalej, macie pojęcie gdzie to mogło być?.

To dodam jeszcze od siebie jeszcze na gorąco właśnie wróciłem z mp3store z odsłuchów.

Słuchałem 661, 668b, i AKG 550 i swoich 330. 669 Niestety nie mieli na stanie

Odsłuchiwałem na Sansie + Rockbox

No i zaczeła sie wielka przygoda, 661 sklepowe ostre krzykliwe i wysokie, całkowicie nie dla mnie, 668b świerze z pudełka, nie mieli wygrzanych, więc były, nieułożone ale jasne, czyste z super wokalami, wziąłem z ciekawości Akg550 i te deklasowały wszystkie inne nauszniki,ale o dziwo wydaje mi sie,że 668b po wygrzaniu i ułożeniu membran w porównaniu byłyby niemal identyczne na moje słoniowe ucho do k550.

Niestety, HD330 zostały w tyle za AKG i 668b, szkoda,że nie mogłem posłuchać 669.

 

Teraz mam dylemat, Kupić 668b, czy jakieś ( fiio lub co innego )żeby rozjaśnić te HD330 które już mam.. Okaże sie,że zamiast kupić rozjaśniacz w tor audio lepiej będzie kupić K550:P.

Ale nie moge sobie na to pozwolić:/.

Idzie do mnie z chin smsl m2, zobaczymy jak zagra,ale 668b mocno dało mi do myślenia,

Jestem troche zły na siebie, że posłuchałem ich,bo moje HD330 już mi sie tak nie podobają..

 

Pozdrawiam!!

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330 potrzebują wzmacniacza. 668 są mniej wybredne. 668b to nie to samo co k550. Większy wykop, więcej basu i mniej detali. Mam jedne i drugie.

 

A do czego podłączałeś HD668B? One grają funowo, bez detali jak nie są odpowiednio napędzone. Z dobrym źródłem detali im nie brakuje. Już dodanie mikroforum robiło wyraźną różnicę. IMO są trudniejsze od HD330, które prawie ze wszystkiego grają prawie tak samo, z drobnymi różnicami w scenie. Jeśli masz na myśli FiiO E07K to stanowczo za mało do tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę różne wątki o 668B i napalam się jak szczerbaty na suchary :woot: .

Panowie - serio zagra to na poziomie K550 ? ( oczywiście w swoim stylu, to zrozumiałe )

 

A, i pytanie do Was, bo mi się zupełnie te słuchawy pomieszały : które, dobre brzmieniowo są sprzedawane z 2 parami padów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się dopisuję z wszystkimi Superluxami jakie mam, czyli... niemal wszystkimi :P. Miałem jeszcze 381 (brakowało góry, to odprzedałem koledze), 651 - świetne słuchawki z koszmarnym brakiem góry :P oraz 572a, a zostały mi 572 o cała reszta Luxów poza nowinkami 685 i 562 i dokami 386 itd. Zapraszam od razu tych, którzy nie czytali do moich recenzji porównawczych najpopularniejsze modele SLi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę różne wątki o 668B i napalam się jak szczerbaty na suchary :woot: .

Panowie - serio zagra to na poziomie K550 ? ( oczywiście w swoim stylu, to zrozumiałe )

 

A, i pytanie do Was, bo mi się zupełnie te słuchawy pomieszały : które, dobre brzmieniowo są sprzedawane z 2 parami padów ?

668b to WYBITNA fałka. Szczegół jest zwłaszcza na górze. Bas fajniutki - im więcej prądu tym szybszy i naprawdę zajefajny. Na audio-gd rzeczywiście nie do poznania były w stosunku do e07k, ale (tutaj odpowiedź dla MrB) do k551 jednak dystans pozostał. Nie zmienia to faktu, że duet k551 i 668b to moje ulubione zestawienie.

Aha - dwie pary padów są przy evo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: geały z czegoś takiego: http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-28_4699.html

Na fcl Cię zmiażdżą - pomyślisz :

Po kiego wała ludzie bulą po tysiaku na beyery, skoro na fcl jest taki power z chińczyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tutaj odpowiedź dla MrB) do k551 jednak dystans pozostał.

Tak do poziomu słuchawek, szczegolnie tych nowszych generacji z granicy 1kzł może im trochę brakować detalu, choć zastanawiam się czy nie dałoby się tego nadrobić źródłem. Bo np. Beyery same w sobie też nie są tak bardzo szczegółwe, dopiero na b. dobrych torach zaczynają błyszczeć, to podobny styl grania. Beyery oczywiście lepsze, ale też bardziej wymagające.

 

Tutaj koleś miał niezłą fazę %-)

http://www.head-fi.org/t/738311/the-philips-fidelio-x1-x2-aka-superlux-evo-in-a-candy-cloak

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to nie jest jakaś wysoka kwota. Zacznie mnie gorączka zakupowa trzepać :P to kupię, najwyżej odsprzedam.

 

Ja właśnie w tym momencie, po tygodniu słuchania tylko z A15, wsiadłem na stacjonarkę.

Lubię takie odwyki, bo teraz to tak jakbym do zupełnie nowego, nieznanego toru się wpiął :)


edit: przeczytałem linka.

 

Hehe, Mr B, to teraz trzeba koniecznie zrobić przeszczepy u Michała ;)

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(tutaj odpowiedź dla MrB) do k551 jednak dystans pozostał.

Tak do poziomu słuchawek, szczegolnie tych nowszych generacji z granicy 1kzł może im trochę brakować detalu, choć zastanawiam się czy nie dałoby się tego nadrobić źródłem. Bo np. Beyery same w sobie też nie są tak bardzo szczegółwe, dopiero na b. dobrych torach zaczynają błyszczeć, to podobny styl grania. Beyery oczywiście lepsze, ale też bardziej wymagające.

Tutaj koleś miał niezłą fazę %-)http://www.head-fi.org/t/738311/the-philips-fidelio-x1-x2-aka-superlux-evo-in-a-candy-cloak

Czytałem to już kiedyś. Pojechał po bandzie, zwłaszcza w przypadku Evo. No chyba że miał jakieś mega zamotane jak swego czasu miał Manu. Za to zgadzam się z oceną 668b - we mnie zabiły potrzebę eksperymentów z beyerami itp. One są do funu i teraz tylko upgrade toru. Jedyne zakupy droższych słuchawek jakie wchodzą u mnie w grę to trudnopędne AKG, bo jestem fanbojem tej marki. Natomiast z perspektywy mojego (jeszcze marnego) osłuchania - zestaw kompletny to:

Akg k121 studio, k551 by Perul, 668b i 681 evo - w domu mam wszystko co mi potrzebne z tym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak wygląda scena w tych 668B, czy też rozchodzi się głównie na boki jak w HD681? W sumie to konstrukcja muszli podobna. Jakby grały trochę bardziej dookoła głowy, czyli też wgłąb to bym je brał.

Chociaż trochę mnie martwi to co pisze Zenek, że to duża V-ka. Lubię V-kę, ale te słuchawki chciałem kupić jako coś z lepszymi średnimi.

 

A porównania do innych słuchawek o które pytał @Zwyczajny są nigdzie indziej jak na stronie Superluxa, np. tu. Sam producent chwali się jakie słuchawki podrabia i do tego jeszcze wykresy podaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie największą Vka charakteryzują się HD669, potem HD662 i HD681, dalej HD668B. HD662F są bardziej wyrównane, ale dalej V, HD662B są równiejsze, ale nieco buczą w basie. HD681F to stół totalny z wysokimi (masakrycznie analityczny, ale do słuchania niesympatyczny) i jak zwykle mówię - HD681B - najprzyjemniejsze i konkurencyjne do 668B. Za to 669 mimo zamkniętości i Vki czarują przestrzenią :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak wygląda scena w tych 668B, czy też rozchodzi się głównie na boki jak w HD681? W sumie to konstrukcja muszli podobna. Jakby grały trochę bardziej dookoła głowy, czyli też wgłąb to bym je brał.

Chociaż trochę mnie martwi to co pisze Zenek, że to duża V-ka. Lubię V-kę, ale te słuchawki chciałem kupić jako coś z lepszymi średnimi.

 

A porównania do innych słuchawek o które pytał @Zwyczajny są nigdzie indziej jak na stronie Superluxa, np. tu. Sam producent chwali się jakie słuchawki podrabia i do tego jeszcze wykresy podaje :D

Ja nie napisałem, że duża. Napiałem, że wybitna, czyli świetnie zestrojona. Na e07k zbijam basy o -2dB i mam kozacki sprzęt do jazzu. Jak dałem im więcej prądu z audio-gd (nie moje niestety) to nie było potrzeby zbijania. Bas się zrobił punktowy a góra śmigała sprawnie jal palce Edwarda Nożycorękiego - cięła wszystko precyzyjnie, ale nie kaleczyła.

Przy dobrym torze dla 668b i sansa sport dla k551 można (prawie) postawić znak równości między nimi jeśli idzie o techniczną poprawność. Tylko sygnaturki różne - dla mnie te dwoe pary są wzajemnym uzupełnieniem a nie konkurencją w haremiku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena w 668b na pewno nie jest głęboka. Bardziej na boki, niż dookoła głowy. Można ją troszeczkę poszerzyć poprzez włożenie pasków bawełny pod pady, ale zmiana jest mała. Nie zmienia to faktu, że odsłuch na nich to przyjemność. Sam kupowałem w ciemno, ale po 5 minutach stwierdziłem, że zostają na stałe. Często słuchałem na HD330, ale zostały wyparte przez 668b.

Nawet dt990 nie powodują chęci pozbycia się luxów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to szukam tanich słuchawek (coś z Superluxów lub Takstarów) z dobrą średnicą do spokojniejszej muzyki np. coś

o lub
.

Jeśli tanie to tak, ale one nie zagrają na maxa z byle czego, jak zamierzasz podłączać do telefonu czy zwykłej karty i w ogóle do takiej muzyki i z dobrą średnicą to polecam shp9500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności