Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Superlux


untilited

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem na naszym, jakże zacnym forum brak fanklubu tejże, chińskiej, ale znakomitej (przynajmniej w stosunku cena-jakość) marki.

 

Chyba każdy na tym forum ma, miał, albo po prostu dobrze wspomina jakieś Superluxy, stąd też moja fanklubowa inicjatywa. Mam nadzieję, że słuszna!

 

Sam jestem zadowolonym posiadaczem zmodowanych, zrekablowanych szlachetnym kruszcem 681EVO. Bardzo je lubię i sądzę, że pozostanie tak jeszcze długi czas. No chyba, że mnie oświeci i stwierdzę, że bas jest wrogiem muzyki, albo coś w tym rodzaju.

 

 

Jeśli jest gdzieś taki temacik, tylko modzi mogą zakładać fankluby, czy cokolwiek innego, sypię głowę popiołem i proszę o wysłanie tego tematu w kosmos.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez untilited
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie luxy:

Hd681/668b/330/660/661/381/ 681evo, przez Perula modowane, rekablowane wewnątrz srebrzoną miedzią, z wymiennym kablem tu srebrnym: te akurat ma untitled

681 ostały się, bo żony.

Ja ich nie lubie, bo mnie zawsze wpędzają w zadumę. Mają 1000h grania za sobą, nie mają sybilantów i sa wybitne - nie tylko w relacji cena/jakość. Nie lubię ich, bo ilekroć słucham gdzieś tam czai się pytanie... Po grzyba kupowałem tyle innych drogich , markowych słuchawek? Zaraz oczywiście wypieram i racjonalizuję itd. Najlepszą metodą jednak jest ich nie słuchać wcale, tę wybieram najczęściej. Źona z kolei żadnych innych nie słucha, bo przesłuchawszy k701/hd600/srh1440/1540 .... Dalej wolała 681, co mnie wpieniało tak bardzo, ze nic juz jej od dawna nie proponuję...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd681 i hd668b to świetne słuchawki

 

Ja mam w domu mam hd330 takie sobie... ale do TV się nadają

 

Słuchałem też EVO - nie podobały mi się

i EVO modowane - dało się słuchać ale wciąź coś mi nie pasowało.

 

Mnke czasem kusi by dokupić sobie dwie pierwsze wymienione pary bo cena jest śmiesznie niska, ale powstrzymuje mnie nie to jak grają a ilość miejsca w domu :P

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD681 i HD668B znów zasiały w mojej głowie chęć sprzedaży DT990Pro...

 

Zerknąłem na cenę HD681, bo nigdy się Supeluxami nie interesowałem i ... zbaraniałem. 79 zet ???

To GRA ? :woot:

 

Słuchajcie Słuchawkowi Bracia, chyba zacznę czytać o tej marce.

 

Macie jakieś swoje typy, wiecie, taki Kozak, który zamiata nie tylko ceną, ale i jakością podawanych dźwięków ?

 

Manu ? To o 681 pisałeś, że byłyby niezłą kosą na audiofila w ślepych testach, czy o jakichś innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest trwałością Superluxów, mają tendencje do pękania/łamania/rozlatywania się. Fakt cena jest niska, więc cudów nie powinienem się spodziewać. Ale po wczorajszym potwierdzeniu tezy o pekających denonach d1100, będę teraz pytał zawczasu przy każdych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i evo i 668b. Na razie na stocku, bez cudowania.

668b to moim zdaniem killer. Mocna fałka, ale ogólnie jasne. Na jasnym źródle żyletki - ja to bardzo lubię. Bqs ma impakt i wali mocno. Zejście nienajgorsze.

evo są ciemne jak Darth Vader. Bas nie wali - on masuje. Jeśli srebro eksponuje fałkę i dokłada górę -WARTO!

Edit :

Masz: https://muzostajnia.wordpress.com/?s=rzeźnia

@up -668b mam trzeci miesiąc i trochę klekoczą.

gdyby mi zrobili 668b w obudowie evo (która i wygląda i kest trwalsza) to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcje wydają się trwałe. Są lekkie w każdym razie. Przy większych ruchach głową słychać przemieszczanie się muszli względem mocowania.

 

HD681 są jaśniejsze i bardziej sykliwe. 668B są bardziej wyważone i ciemniejsze, przypominają trochę DT990Pro. Dla mnie różnice są dość znaczne, ale kumpel który dźwiękiem się jakoś specjalnie nie interesuje przyznał, że różnice są małe nieproporcjonalne do ceny :) ja uważam inaczej, choć czasem daje to do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje HD681 mam chyba 2 lata już, jak nie więcej. Używam codziennie i w żaden sposób się nawet nie zużyły, a tym bardziej nie uszkodziły. Drugą parę sprzedałem koledze ponad rok temu, nie szanuje ich tak jak ja, ale też nic im się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do fanklubu ze swoimi HD440, oczywiście zmodowane, ale jeszcze nie zrekablowane, bo dopiero niedawno je ponownie odkryłem.

 

...Ja ich nie lubie, bo mnie zawsze wpędzają w zadumę. Mają 1000h grania za sobą, nie mają sybilantów i sa wybitne - nie tylko w relacji cena/jakość. Nie lubię ich, bo ilekroć słucham gdzieś tam czai się pytanie... Po grzyba kupowałem tyle innych drogich , markowych słuchawek? Zaraz oczywiście wypieram i racjonalizuję itd. Najlepszą metodą jednak jest ich nie słuchać wcale, tę wybieram najczęściej. Źona z kolei żadnych innych nie słucha, bo przesłuchawszy k701/hd600/srh1440/1540 .... Dalej wolała 681, co mnie wpieniało tak bardzo, ze nic juz jej od dawna nie proponuję...

I to właśnie dzięki temu, że są takie wiekowe są wybitne, ja w swoich HD440 zauważyłem znaczną redukcję sybilantów i rozciągnięcie góry po blisko roku leżakowania w pudełku.

Do HD681 jednak miałem zastrzeżenia, bo mimo, że dobre technicznie to nie grały naturalnie nawet po modach. HD668b, HD681 EVO były pod tym względem lepsze. Pewnie wystarczyłoby wersję HD681b posłuchać, żeby było bardziej naturalnie, ale niestety nie miałem okazji

 

 

...gdyby mi zrobili 668b w obudowie evo (która i wygląda i kest trwalsza) to byłoby super.

Mogę Ci przełożyć przetworniki z jednych do drugich, konstrukcja muszli jakoś bardzo się nie różni, wiec dźwiękowo nie powinny się znacząco zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HD681 i HD668B znów zasiały w mojej głowie chęć sprzedaży DT990Pro...

 

Zerknąłem na cenę HD681, bo nigdy się Supeluxami nie interesowałem i ... zbaraniałem. 79 zet ???

To GRA ? :woot:

 

Słuchajcie Słuchawkowi Bracia, chyba zacznę czytać o tej marce.

 

Macie jakieś swoje typy, wiecie, taki Kozak, który zamiata nie tylko ceną, ale i jakością podawanych dźwięków ?

 

Manu ? To o 681 pisałeś, że byłyby niezłą kosą na audiofila w ślepych testach, czy o jakichś innych ?

 

kup 668b w zabójczej cenie 115pln, CAL! sprzedałem bez wachania, Superluxów nie oddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

HD681 i HD668B znów zasiały w mojej głowie chęć sprzedaży DT990Pro...

 

Zerknąłem na cenę HD681, bo nigdy się Supeluxami nie interesowałem i ... zbaraniałem. 79 zet ???

To GRA ? :woot:

 

Słuchajcie Słuchawkowi Bracia, chyba zacznę czytać o tej marce.

 

Macie jakieś swoje typy, wiecie, taki Kozak, który zamiata nie tylko ceną, ale i jakością podawanych dźwięków ?

 

Manu ? To o 681 pisałeś, że byłyby niezłą kosą na audiofila w ślepych testach, czy o jakichś innych ?

 

kup 668b w zabójczej cenie 115pln, CAL! sprzedałem bez wachania, Superluxów nie oddam

 

Jak Ci grają 668b z fiio x5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

HD681 i HD668B znów zasiały w mojej głowie chęć sprzedaży DT990Pro...

Zerknąłem na cenę HD681, bo nigdy się Supeluxami nie interesowałem i ... zbaraniałem. 79 zet ???

To GRA ? :woot:

 

Słuchajcie Słuchawkowi Bracia, chyba zacznę czytać o tej marce.

 

Macie jakieś swoje typy, wiecie, taki Kozak, który zamiata nie tylko ceną, ale i jakością podawanych dźwięków ?

 

Manu ? To o 681 pisałeś, że byłyby niezłą kosą na audiofila w ślepych testach, czy o jakichś innych ?

kup 668b w zabójczej cenie 115pln, CAL! sprzedałem bez wachania, Superluxów nie oddam

Jak Ci grają 668b z fiio x5?
Nie grają bezpośrednio z X5 ale z Vorzuge :) Edytowane przez siara1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grają bezpośrednio z X5 ale z Vorzuge :)

 

Domyślam się że bezpośrednio to tak sobie, a ze wzmaka to petarda :D Fajny set. :)

 

Dobrze, że nabyłem beyerki bo pewnie ciągnęłoby mnie by spróbować jeszcze raz luxów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie grają bezpośrednio z X5 ale z Vorzuge :)

 

Domyślam się że bezpośrednio to tak sobie, a ze wzmaka to petarda :D Fajny set. :)

 

Dobrze, że nabyłem beyerki bo pewnie ciągnęłoby mnie by spróbować jeszcze raz luxów :)

 

większą pedardą grały w zestawienu: Sony X1050-> Bravo V2 (lampa 12au7 Sylvanii), z dziesięc minut grzebałem w X-ie, szukając czy mam włączony jakowyś poprawiacz sceny, czystości itd. Potem grąły mi 668B z WBA i lepiej mi podeszły z tym otl-em (mimo mniejszej oporoności) niż HD330 :)

Wracając do X5 to z przykrością muszę zaznaczyć że nie potrafię jej słuchać bezpośrednio z słuchawkami wszelkiej maści, MrB masz rację Vorzuge ze wszystkim robi petardę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i evo i 668b. Na razie na stocku, bez cudowania.

668b to moim zdaniem killer. Mocna fałka, ale ogólnie jasne. Na jasnym źródle żyletki - ja to bardzo lubię. Bqs ma impakt i wali mocno. Zejście nienajgorsze.

evo są ciemne jak Darth Vader. Bas nie wali - on masuje. Jeśli srebro eksponuje fałkę i dokłada górę -WARTO!

Ogólnie rzecz ujmując, modowane evo mają bardziej zwarty, mniej rozlazły bas, niż stock. Nadal potrafi zejść do 6371 poziomu piekła, ale mniej wierci w mózgu;). Srebrny kabelek, owszem dodaje góry. Nie powiem, że zmienia o 180 stopni charakter grania, bo nadal jest ciepło i ciemno, ale kurde, lepiej, inaczej mi to gra. Gdyby miały głębszą (niekoniecznie szerszą) scenę to czułbym się jak indiana jones, w sensie, że świety graal i te sprawy.

Ciekawe, co by się stało jakbym dał im jakiś kozacki prąd, rapczur, zenon, czy cuś w ten deseń. Może kiedyś się przekonam.

 

 

kup 668b w zabójczej cenie 115pln, CAL! sprzedałem bez wachania, Superluxów nie oddam

Za CALami (perulowymi) też nie tesknię, chociaż w moim przypadku, to raczej nie kwestia ich grania (chociaż sobie mówię, że mają plastikową górę i dziwną średnicę, hehe), a raczej prozaiczny fakt, że boli mnie szczęka od padów hm5 i ogólnie moje uszka księżniczki nie tolerują ekoskórki. No, ale raczej ich nie sprzedam, bo to moje pierwsze słuchaweczki i tak jakoś się do nich przywiązałem, z rzadka sobie ich posłucham, przez krótką chwilę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności