Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DT-R10 v2.0 limba


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tak myślałem, że szerzej dzięki temu grają - odbicia od muszli są kierowane na tył ucha.

Co do rezonansów, to chyba i tak wytłumiasz muszle wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jestem osobą co wszystko musi spierdzielić a michauczok ratować :) zrąbał mi się jeden przetwornik 600 Ohm i teraz trzeba będzie go naprawic. Ale nie ma tego złego.

Od razu w moje ręce wpadły DT770 250Ohm ze starej serii co można poznać po zdjęciach headbandu jak i tych plasticzków trzymających regulacje :) Postanowiłem przelutować przetworniki żeby znów ich nie odsyłać tylko w tym celu

 

Oczywiście stara seria jest wykonaniowo z zewnątrz lepsza niż nowa. Plastiki są mniej łamliwe i bardziej wytrzymałe jak i wizualnie sprawiają wrażenie bardziej "pro" (cały czas mówie o plasticzkach od regulacji)

obudowa to chyba to samo :) Skóra (pseudo skóra) na headbandzie w starych jest pomarszczona ale sprawia wrażenie lepsze niż ta z nowych jednak nowsza jest wygodniejsza bo ma dodatkowe wypełnienie z gąbki. Pewnie stara też coś miała ale ze starości się skurczyło i skruszyło ;p

 

Porcja nowych zdjęć w wersji 250Ohm w naturalnym świetle dziennym

 

Co ciekawe 250 Ohm ze starej serii brzmią ciekawiej od nowej. Bardziej szlachetnie, oraz bardziej bezpośrednio niż 600 Ohm. Mają więcej basu o zróżnicowanej fakturze

 

R1.png

R2.png

R3.png

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje DT990 PRO 600 omów ponoć pochodzą z lat 80., więc mają ok. 30 lat

 

z pamięci w porównaniu do nowych DT990 PRO 250 omów mają mniejszą V, mniej basu, lepszą średnicę i bardziej swobodnie grają

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT931 ma swietna srednice jezeli porownujemy dzwiek wszystkic slucawek ze stajni Beyredynamic. Mialem tez DT911, które były taka lepsza wersja staryc DT990, z lepsza nienapastliwa gora. Jdnak to wszystko były modele otwarte i colera wie jakby zacowaly się w srodowisku zamkniętym. Niemniej jednak powyższe wariacje dotycza tez tuningu przetwornikow z modeli otwartyc. Zamknieta stara wersja beyera był model DT901, który jednak osiąga absurdalne ceny. Tyc jednak nie znam.

Gdybym decydowal się na taka zabawe to szukałbym również przetwornikow z ww modeli jako dawcow na ebay.de czy niemieckic forac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT931 ma swietna srednice jezeli porownujemy dzwiek wszystkic slucawek ze stajni Beyredynamic. Mialem tez DT911, które były taka lepsza wersja staryc DT990, z lepsza nienapastliwa gora. Jdnak to wszystko były modele otwarte i colera wie jakby zacowaly się w srodowisku zamkniętym. Niemniej jednak powyższe wariacje dotycza tez tuningu przetwornikow z modeli otwartyc. Zamknieta stara wersja beyera był model DT901, który jednak osiąga absurdalne ceny. Tyc jednak nie znam.

Gdybym decydowal się na taka zabawe to szukałbym również przetwornikow z ww modeli jako dawcow na ebay.de czy niemieckic forac.

2min przed przeczytaniem tego posta przełączyłem się z DT-R10 na DT931 (po kilku tygodniach, pierwszy raz na Miniwatt'cie) i tylko się uśmiechnąłem jak usłyszałem średnicę.

Jestem coraz bliżej decyzji o zdrętwieniu 931. Tylko w kolejkę to się pewnie muszę ustawić na przyszły rok :)

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam są takie same płytki na drivery? Ostatnio trochę szybciej mi idą, nabieram wprawy, więc nie ma co panikowac z tym 2017 :D

Podobnie, jak to u Beyera http://www.flickr.com/photos/54809285@N00/288987485

Pewnie nawet średnica ta sama.

Może z czasem je przełożę do testów, ale myślałem o półotwartych tym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra to zdecydowanie ostrzej niż driver DT990 z open modem. Spójrz na "magnes" w DT931 jest jedna mała dziurka po środku, w DT990 (i wielu innych) masz jeszcze 6 otworów po obwodzie - chyba wiesz jak działa zwiększony damping ;) . Średnica jest bardziej detaliczna, bo nastawiona na wyższą a nawet przełom z wysokimi. Brzmieniowo coś jak pro80, tylko tam jest mocny damping szczelną muszlą a nie na przetworniku.

Mnie DT931 nie ujęły swoim graniem, owszem technicznie dobre, ale niezbyt naturalne - dobre do ostrych kawałków, których wiele nie słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibra to porównaj DT931 z DT801 - one właśnie różnią się tym, że mają te 6 dodatkowych otworów. Wygłuszenie muszli jest bardzo podobne, więc tylko z przetwornika (trochę i padów, ale nie dużo) są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT931 ma swietna srednice jezeli porownujemy dzwiek wszystkic slucawek ze stajni Beyredynamic. Mialem tez DT911, które były taka lepsza wersja staryc DT990, z lepsza nienapastliwa gora. Jdnak to wszystko były modele otwarte i colera wie jakby zacowaly się w srodowisku zamkniętym. Niemniej jednak powyższe wariacje dotycza tez tuningu przetwornikow z modeli otwartyc. Zamknieta stara wersja beyera był model DT901, który jednak osiąga absurdalne ceny. Tyc jednak nie znam.

Gdybym decydowal się na taka zabawe to szukałbym również przetwornikow z ww modeli jako dawcow na ebay.de czy niemieckic forac..

 

Hmm, patrzę na moje 901 i raczej nie są zamknięte :) Mają taką samą budowę jak 911 i 931.

A tam są takie same płytki na drivery? Ostatnio trochę szybciej mi idą, nabieram wprawy, więc nie ma co panikowac z tym 2017 :D

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaję mi się, że nieco się różnią pomiędzy 911 i 931. Te pierwsze miały podwójny papier - jedna warstwa z przodu, przed ożebrowaniem, druga za ożebrowaniem, 931 mają papier tylko z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszły moje dt-r10 zebrano na driverach Dt990 Vintage 600 Ohm. Pierwsze wrażenia są takie, że to mogą być moje ulubione słuchawki. Co prawda Cayin iha6 nie radzi sobie z nimi najlepiej, ale za to little dot mk6 czyni z nimi cuda. Scena jest niesamowita. Ułożona jakoś inaczej, bardzo bezpośrednio, ale naturalnie. Fajny mocny kontrolowany bas, ciepła średnica i wyraźna gora. Fajnoty.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności