Skocz do zawartości
  • 0

Superlux 669, 668b, Takstar HD6000, Pro 80


plilla

Pytanie

Cześć, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem słuchawek i główną uwagę zwracam na 3 wymienione modele. Zastosowaniem będzie muzyka, gatunek którego słucham to głównie metal, i jego odmiany (metalcore, death / nu-metal, grunge). Słuchawki będą wykorzystywane w domu/pracy, gdzie będzie potrzebne odizolowanie od otoczenia na urządzeniu Samsung Galaxy S5 neo, i na nie najlepszej integrze. Od słuchawek oczekuję, żeby nie były ani za syczące, ani za dudniące. Chciałbym, żeby scena nie była za wąska, żeby słuchawki grały neutralnie, nie za ciemno.

Zaznaczam, że w temacie jestem zielony i nie do końca rozumiem forumowe, fachowe nazewnictwo, tak samo nie znam się na ewentualnym modowaniu, rekablingu (jaki kabel dokładnie wybrać do danych słuchawek) tak samo dotyczy to wymiany earpadów.

Cena jaką jestem w stanie przeznaczyć to 300 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takstar Pro80 V2.

Ewentualnie jeszcze Kingston HyperX Cloud, to to samo co Pro80 V1 z cieplejszym brzmieniem i masą akcesoriów w zestawie, na które często jest promocja 229-249 zł

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiam się głównie nad: HyperX Cloud i Pro 80 v2. Jako, że uważam że będzie to ostateczna decyzja, chciałbym zapytać o kilka, nieco banalnych rzeczy :)

1. Do gatunku jakim jest grunge, metal (i jego odmiany: np. metalcore, nu-metal), zespołów, np. Linkin Park, Drowning Pool, Disturbed, które słuchawki odpowiadały by bardziej?

2. Nie będzie problemu z brakiem możliwości odczepiania (a więc i wymieniania) kabli ? Na rekablingu, lutowaniu znam się tyle co nic.

3. Czy po zmianie padów na welurowe w HyperX, dźwięk zyska/straci? Czy brzmienie będzie już za ostre? Jeśli coś jeszcze jest warte odnotowania jako różnic przy wymianie padów, proszę o słowo na ten temat :)

4. Czy cieplejsze brzmienie w HyperX'ach dobrze paruje się i łączy z powyższymi gatunkami muzycznymi?

 

Tak jak napisałem wyżej, będzie to moja ostateczna decyzja więc proszę was o pomoc z wyborem :) Dzięki :P

Edytowane przez plilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co kto lubi. Jak boisz się sybilantów, a chesz yebnięcia to weź 681EVO. Będzie git, będzie moc.

Dla mnie pro80 nie sybilują nic a nic. Klarowna góra, ale nie syczy w drażliwy sposób, tylko robi to....czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam okazję nabyć za tę samą cenę (300 zł.) używane HM5, w stanie bardzo dobrym jeszcze na gwarancji. Co o tym myślicie? Dobre posunięcie, czy lepiej trzymać się takstarów pro80 / modowanych 669 ? Na jednej z recencji przeczytałem, że słuchawki te reagują bardzo na zmianę źródła. "Wystarczy przepiąć je pod suche i dosyć analityczne źródło, a wszystko, co do tej pory wydawało się Wam jałowe i szare, nabierze wyraźnego i bardzo pozytywnego kolorytu". Tutaj nasuwa się pytanie- czy mój sprzęt jakim jest grajek samsung galaxy s5 da radę z HM5, pasuje do powyższego opisu (cytatu)?

Edytowane przez plilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności