Skocz do zawartości
  • 0

Przenośny odtwarzacz do Momentum 2.0 AEI


wapi

Pytanie

Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.

Od kilku tygodni jestem zadowolonym posiadaczem słuchawek Sennheiser Momentum w wersji M2 AEI. Przesiadka na te słuchawki otworzyła mi oczy (a raczej uszy) na pewne aspekty o których często czytałem, ale nie do końca miałem pojęcie o co chodzi (np. oddanie sceny, separacja instrumentów). Zauważyłem też, że mój telefon (iphone 5) brzmi z tymi słuchawkami znacznie lepiej niż mój dotychczasowy odtwarzacz (sony s639f). Sony nie daje w zasadzie w ogóle wrażenia przestrzeni, a dźwięk wydaje się być przytłumiony i zdominowany przez niskie tony. Z zestawu z iphone jestem zadowolony, ale oczywiście nurtuje mnie pytanie, czy może być jeszcze lepiej. Często spotykałem się na tym forum z opiniami, że dedykowane odtwarzacze radzą sobie z muzyką znacznie lepiej niż smartphone-y. Poza tym posiadanie osobnego urządzenia pozwala oszczędzić baterię telefonu do innych, właściwszych celów.

Dlatego też prośba o polecenie jakiegoś przenośnego odtwarzacza, który dobrze zgra się z moimi słuchawkami. Limit cenowy to tysiąc (z bólem dwa tysiące) złotych. Słucham głównie lekkiego rocka, popu i soul. Chciałbym też, żeby odtwarzacz obsługiwał karty pamięci i posiadał wygodny interfejs, który pozwala na łatwe przeszukiwanie biblioteki utworów.

Po wstępnym rozpoznaniu na liście kandydatów znalazły się sony A15 oraz fiio x3k i x5k, ale żadnego z nich nie miałem jeszcze okazji posłuchać. Czy ktoś z Was używa ich może z Momentum? A może możecie polecić coś innego, albo uważacie, że w tej cenie nie znajdę nic lepszego od iphone 5?

Ciekaw też jestem jak wymienione wyżej odtwarzacze wypadają w porównaniu z ifi iDSD nano, chociaż w moim zestawie muzycznym wolałbym uniknąć tzw. kanapki.

 

Widzę, że przez pomyłkę trafiłem do nieodpowiedniego działu. Prośba do Moderatora o przeniesienie do działu Co kupić | Odtwarzacze.

Edytowane przez wapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A jeśli koniecznie chce grać spoza telefonu, to możesz pomyśleć o ibasso dx90. Sam mam taki zestaw, i gra to bardzo dynamicznie.

Wspomniałeś o baterii to od razu uprzedzę, że w przypadku tego ibasso czas pracy to 6-8h. Lepiej pod względem czasu pracy wypada dx80, ok 11h i również powinien się dobrze zgrać.

 

Na forum w tej cenie też jest polecany Teac ha-p90sd, ponoć killer :) tylko ma niewygodną obsługę plików, muszą być otagowane.

 

Jest jeszcze prawie nowość Pono Player, muzykalne bydle, lub Colorfly C10.

 

Jest w czym wybierać. Jak masz możliwość, to ze słuchawkami do sklepu i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności