Skocz do zawartości

Colorfly C200


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś pomoże w wyborze amatorowi, który chce uslyszeć coś nieco lepszego. Colorfly C200 czy Cowon Plenue D.

Z góry dzięki :)

 

Brzmieniowo wybieram C200, równiejsze granie i pod tym względem dla mnie nie ma konkurencji w swojej cenie. Cowon gra również świetnie, ale cieplej, kwestia zgrania ze słuchawkami. Cowon zdecydowanie lepsza bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj - dobre pytanie. Miałem oba, ale nie jednocześnie. Jak chcesz małych rozmiarów i wytrzymałej baterii, to polecam cowona. Z kolei colorfly ma chyba funkcję DACa i przełącznik gainu, co się może przydać w bardziej wymagających słuchawkach. Dźwiękowo - co kto lubi. C200 ma świetną średnicę, z kolei cowona pamiętam jako ogólnie dobrego, no i ma te wszystkie ficzery typu jet effect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo wybieram C200, równiejsze granie i pod tym względem dla mnie nie ma konkurencji w swojej cenie. Cowon gra również świetnie, ale cieplej, kwestia zgrania ze słuchawkami. Cowon zdecydowanie lepsza bateria.

 

 

Na brzmieniu zależy mi najbardziej, nie często słucham muzyki, ale jak już to żeby mieć z tego najwięcej przyjemności.

Cowon kusi designem, ale zbytnio na odtwarzacz nie patrze, bo przy słuchaniu zwykle mam zamknięte oczy :)

Do tego DAC zawsze może się przydać. C200 jeśli się nie myle, to chyba teraz oficjalnie wchodzi do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

C200 zakupiony. Zdecydowanie zapewnia uśmiech w uszach :) Potwierdzają sie Wasze opinie i recenzje, czyli to całe wypisywanie nie idzie rzeczywiscie na marne :) Brzmienie zrównoważone, bez zbędnego dla mnie EQ. Nawet takie Fiio EX1 nazywane krzykliwymi są prawidłowo utemperowane. Pomyśleć co będzie się działo na czymś naprawdę konkretnym. Jest to czego dokładnie szukałem, dzięki.

(acha, dodam, że grają DSD 128, co nie wynika z opisu, ale trochę na tym trzeszczy, firmware się kłania).

Edytowane przez dj1978
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Działa on komukolwiek jako DAC w systemie Windows? Na Linuksie mi działa. Czasem muszę wyciągnąć kabel i włożyć ponownie parę razy no ale działa. A na Windowsie 7 to ekran odtwarzacza przełączył się na DAC na Windowsie wyszukiwanie nowych sterowników po czym komunikat nie znaleziono. Następne próby kończą się, że odtwarzacz na 3 sekundy przełącza się na DAC, a potem przełącza z powrotem w tryb normalny. Na Windows 8 to samo. Firmware mam ostatni z 14.07.2016.

 

Czy Colorfly C200 może działać jako zewnętrzny DAC dla telefonu na Androidzie, czy też funkcjonalność ta jest ograniczona do Windowsa?

To zależy od paru rzeczy. Najpierw w telefonie musi ci działać USB OTG. Potem pewnie potrzebować będziesz zewnętrznego zasilania (powerbank lub ładowarka usb) bo z telefonu nie koniecznie pociągnie wiec kabel usb otg y. No i ostateczna sprawa to czy kernel Linuksa na telefonie będzie miał w kompilowany odpowiedni sterownik lub czy da się załadować odpowiedni moduł. Teraz czytałem i widzę że Android 5.0 dodaje natywną obsługę DAC'ów, więc możesz próbować. Mi na Linuksie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Aktualnie C200 ma bardzo poważny problem, który nazywa się xDuoo X10. Grajki na podobnym poziomie, z podobną funkcjonalnością, choć X10 nie działa jako DAC USB. Ale Colorfly często też nie, a dodatkowo dalej ucina początki utworów i ma problem z CUE.

Przy różnicy rzędu 400 złotych ciężko mi znaleźć powód do dopłaty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności