Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Eac - Co I Jak


Gość Jacques La Fey

Rekomendowane odpowiedzi

...że utwór przerobiony z użyciem wtyczki ATSurround - jeżeli będzie odsłuchiwany również przy udziale tej wtyczki: straci dużo na głośności; więcej już tego nie zrobię - nie włożę wtyczki ATS do Konwertora :D

Wpierw muszę się dowiedzieć, co dokładnie robi każda wtyczka - a przynajmniej te, o których niewiele wiem już przy włączeniu opcji DSP Foobar'a B) Na niektóre pytania ciężko uzyskać odpowiedź - może więc ktoś zechce pomóc, gdy znajdzie czas... :unsure::)

- co robi Advanced Limiter?

- dlaczego jeden z Resamplerów domyślnie posiada w ustawieniach 88200 Hz? :huh:

A już całkiem nie rozumiem, dlaczego wtyczka ATSurround siada mi na pasku z prawej w chwili włączenia odtwarzania utworu, skoro wyłączyłem ją z aktywnych kilka sekund wcześniej? :blink:

...i takie tam różne głupie pytania; nie chcę Was zanudzać B)

 

Nie wiem czy czytasz jakąś dokumentację czy forum foobara,bo z tego co widzę w łancuchu DSP masz tak namieszane ,że to nie ma prawa brzmieć dobrze.Masz 2 resamplery,advanced limiter+hard limiter,+jajkieś wynalazki surround.

Wyrzuć to wszystko,zostaw resampler(jeśłi masz karte Sound Blaster) ustaw na 48 lub 96(w przypadku audigy),następnie advanced limiter(zapobiega clippingowi),potem EQ-jeśli chcesz,i powinno wystarczyć.Jest masę innych ciekawszych paginów niż surround(croosfeed,convolver,itd.).Ale ja nie używam wersji 9.xx bo wnerwia mnie i już 2 razy ją odinstalowywalem.IMO wersia 8.3 special jest OK..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy konieczne jest wykrywanie przerw przed zrzuceniem płytki do mp3? Pytam, bo niestety mój napęd wyjątkowo sobie z tym wykrywaniem przerw nie radzi :-) zwykle wychodzi, że nie ma żadnych przerw... same zera, albo ew. w paru utworach 1-2 sek. Niezależnie jakich ustawień bym nie użył. Poza tym, gdy zrzucam płytkę z wykrywaniem przerw to wyskakuje mi błąd 'brak synchronizacji' podczas rippowania, natomiast bez wykrywania jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam gotowe do wgrania profile (w jednym pliku *.zip):

- FLAC V8

- OGG Q7

- LAME V0

W profilu do FLACa masz ustawioną kompresję na 5, nie 8, poniżej linia parametrów z tego profilu:

-T "artist=%a" -T "title=%t" -T "album=%g" -T "date=%y" -T "tracknumber=%n" -T "genre=%m" -5 %s

Tak przy okazji, zauważyłem, że kompresja 5 działa znacznie szybciej i daje minimalnie większe rozmiary plików. Z moich prób wyszło, że zwykle różnica wielkości to mniej niż 1%. Jest tak zawsze, czy tylko niektóre pliki wav nie dają się mocniej skompresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne jest wykrywanie przerw przed zrzuceniem płytki do mp3? Pytam, bo niestety mój napęd wyjątkowo sobie z tym wykrywaniem przerw nie radzi

 

jak zrzucasz pojedyncze tracki do mp3 i nie robisz pliku cue to wykrywanie przerw mozesz olac.

ponadto wykrywanie przerw mozesz ustawic tutaj:

w opcjach napedu ; zakladka wykrywanie przerw / sposob lokalizowania przerw, indexow - wybierz metode A lub B lub C

 

enjoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

V8 najlepiej używać, nie ma z nimi problemu jak z APE Insane, że trochę dłużej sie kompresują to mało istotne i zalezy od kompa, ja tego nie zauważam, 3 sek a 2 sek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

4 minutowe WAV do FLAC V8 w 5 sekund, wersja 1.1.4 - ale to już offtop ...

 

W każdym razie wniosek nasuwa się taki, że najwygodniej do WAV w EAC a potem co dusza zapragnie, chyba, że chcemy od razu tagi ale freedb od czegoś jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy program-kombajn z przyjaznym interface'em do działania na plikach muzycznych - zmiana bitrate'u etc.? Czy Easy CD-DA Extractor 10b jest dobry, bo tylko jego używam. Jak z kodekami mp3?

 

Ale wersja 10.0.6 (najnowsza) chyba powinna być dobra.

 

Podają:

Easy CD-DA Extractor 10.0.6 encoder versions:

 

AAC and aacPlus: Coding Technologies aacPlus v2 Encoder Library v8.0.3

FLAC: FLAC 1.1.4

MP3: LAME 3.97

Monkey's Audio: Monkey's Audio 3.99 SDK

Musepack: Musepack encoder v1.15v (v1.16 update under development)

Ogg Vorbis: LibOgg 1.1.3 & LibVorbis 1.1.2

WavPack: WavPack 4.32 (WavPack 4.40 update available: download)

Windows Media Audio: Windows Media Audio 9.0, 9.1 and 9.2 are supported (WMFormat 9 10 11) (WMA 9.2/11 is the latest included in Windows Media Player 11)

 

Jeśli się mylę, to proszę wyprowadzić mnie z błędu. Głównie ripuje do mp3, czasem do ogg. Co do mp3- to Lame 3.97 - najnowszy, a ogg? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się mylę, to proszę wyprowadzić mnie z błędu. Głównie ripuje do mp3, czasem do ogg.

 

a ja ripuje do wav-a a potem dopiero kompresuje. a eac jest swietnym ripperem i tak nalezy go wykorzystywac. kompresja nie ma nic wspolnego z sama jakoscia ripu. kropka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ja np do teraz nie wiem co się robi z plikiem WNASPI32.DLL bo po za tym że w instrukcji jest napisane zeby go ściągnąć to nic po za tym nie ma na ten temat :/

 

edit: przepraszam jednak jest

022. Umieszczamy plik wnaspi32.dll w miejscu gdzie zainstalowaliśmy wcześniej EAC.

 

ale co to ogólnie daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

...dziś instalowałem EAC po raz trzeci - wg ustawień z tego wątku; czego nie omieszkuję zauważyć, bo zajęło (ustawianie) około 5minut :D

...a potem zrobiłem FLAC, ogg 6ch i aac Foobarem bezpośrednio z płyty. ...i takie pytanie mam, dlaczego Exact Audio Copy właśnie, skoro inne programy również TO robią? :D Tym bardziej, że do słuchania używam tylko Foobara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i takie pytanie mam, dlaczego Exact Audio Copy właśnie, skoro inne programy również TO robią?

Siła przyzwyczajenia. Kiedyś EAC właściwie nie miał konkurencji pod względem jakości ripów - dziś jest już tylko jednym z wielu porównywalnych programów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła przyzwyczajenia.

 

Fajnie, dzięki :)

...ale czy na pewno? ;):D ...ma mocne ustawienia, a i szybkość przegrywania do WAV u mnie wynosi około x1,2 realtime :D czyli de facto prawie całą płytę zdążylibyśmy przesłuchać za ten czas :D

No ale może taka prędkość kopiowania jakoś wpływa na jakość? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

EAC = najwyższa jakość + dobry system archiwizacji (cue i log). Prędkość kopiowania zależy od jakości nośnika i innych czynników.

 

Czekam na jakąś pełniejsza wersję i zaktualizuję wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności