Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja odtwarzacza Colorfly C10


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Fantastyczna recka. Faktycznie colorfly'e czarują.

Jako ciekawostkę podam, że xDuoo X3 ma podobną kość i zakupiony jako tymczasowy substytut colorfly, zostaje u mnie na stałe. To chyba ta kostka cirrusa tak się lubi z etymoticami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... C10 nie słyszałem, ale C4 gra takim cieplym i przyjemnym dźwiękiem, ale mam wrażenie, że zapomnieliśmy, że tak muzykalnie, ale bez sceny i rozdzielczości, to grały stare discmany i nokie. Muzykalnie, ale z głębią i świetną rozdzielczością gra Pono. Mniej muzykalnie, ale za to dużo szczegolowiej, przy zachowaniu "mięsa" gra Teac. Po środku gra qp1r, a C4 gra fajnie, przyjemnie, ale to trochę tak jak Espressivo - jest muzyka, ale gra to tak zwyczajnie, jak wieża Akai moich rodziców z lat 90tych.

 

PS IMO

PS2 Recenzja jak zwykle bardzo dobrze napisana. Przyjemnie się to czyta. Podoba mi się też budowanie stałej platformy testowej.

Edytowane przez hechlok
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam ze odtwarzacz lyka karty 128 bez problemu. Po zakupie w ciemno i pierwszych 5 minutach prawie sie rozplakalem ze smiechu na widok systemu. Mialem wrazenie ze to jakies menu serwisowe :P smiechy i chichy jednak przeszly jak zaczalem na nim sluchac muzuki. Kupilem potem w celu poprawy ergonomii cowona p1 ktorego to kolorflaj rozbil w pyl pod wzgledem jakosci dzwieku i tak sobie uzywam tego odtwarzacza ilestam miesiecy i jakos nie moge sie z nim rozstac :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno C4 jak i C10 łykają karty 128gb i jak widać C10 również 200gb ( C4 nie wiem, bo nie mam takich). Miałem już sporo odtwarzaczy przenośnych różnych maści m.in fiio x3,x5, ibasso dx50,dx90, xduoo, astell ak120 i inne, które miałem na testach. Powiem tylko tyle, że pomimo wielu ograniczeń i braku efekciarstwa w dźwięku zarówno c4 jak i c10 są jak to dobrze określił pazi1980 przyjemniejsze dla ucha. Oczywiście nie są to odtwarzacze do wsłuchiwania się w smaczki muzyczne, a do cieszenia się i zagłębienia w muzyce. Harmony 8 Pro dawno mi tak nie zagrały jak na c4 ale muszę przyznać, że brakuje sceny z ak120 ;).

 

@EvillKillaruna, świetna recenzja!

Edytowane przez down32
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C10 u mnie, chwilę się nim pobawiłem i do recenzji bym dodał jeden ficzer, który bardzo mi się spodobał - na wygaszonym ekranie można tylko zmieniać głośność, ale nie w pełnym zakresie, a od zera, do poziomu ustawionego przed wygaszeniem. Bardzo przydatna funkcja.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za feedback i miłe słowa. Faktycznie na śmierć zapomniałem o tej funkcji. Ale bierze się to stąd, że zawsze na końcu interesuje mnie najbardziej dźwięk i pochłania do reszty już do samego końca recenzji tak, że potem potrafię zagubić niektóre obserwacje techniczne, gdy opisuję je na samym końcu tuż przed odesłaniem sprzętu do nadawcy.

 

Dopisałem zarówno aktualizację w tym względzie, jak i informacje o obsłudze wyższych kart. Odtwarzacz sprawdzałem jedynie z kośćmi 16 i właśnie 64 GB, więc nie dane mi było przekroczyć teoretycznego limitu producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
13 minut temu, wiatrak napisał:

@EvilKillarunajak spisywał się jako USB-DAC pod windowsem ? Czy nie było lagów przy filmach? 

Odgrzewam temat, ale może pamiętasz 😀

 

A udało się wogole komuś uruchomić w nim daca pod windowsem? W linuxie napewno dzialal, pod winda u mnie byl wykrywany ale ani be ani me z dzwiekiem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności