Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Małe głośniki do kuchni


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Poszukuje małego głośnika (lub pary głośników) do nagłośnienia kuchni.

Źródło: odtwarzaczem będzie Raspberry, z karta Creative SB Play (taką akurat mam na stanie),

Repertuar: głównie radio+muzyka (rock, klasyka, pop, jazz) standard mp3 w bitrate<=320kbits, przez większość czasu odsłuch będzie cichy, prawie zawsze w tle,

Pomieszczenie: kuchnia ma wymiary ok 3x4 m. Głośniki mogę umieścić na dłuższej ścianie w trzech możliwych konfiguracjach:

- pod sufitem w rogu i w połowie długości pomieszczenia (mniej preferowany, bo trudniej jest skierować dźwięk w dół),

- na półce w połowie długości pomieszczenia i w rogu,

- w połowie szerokości pomieszczenia na parapecie.

Układ pomieszczenia wymusza odsłuchy z odległości ,5 -1,5 metra.

Budżet: 300-400 pln powinno IMO wystarczyć.

Extra: musi to jako tako wyglądać, preferowane niskie zużycie prądu ( ;) )

 

Aktualnie zastanawiam się nad tym czy:

1/ skoro poszukuje czegoś co będzie po prostu kuchennym bzyczkiem, jest sens bawić się w stereo :wacko: ,

2/ a jeśli już stereo, to czy lepszy bedzie:

a/ boombox z wejściem aux,

b/ system pasywny z amplitunerem,

c/ głośniki aktywne,

każdorazowo z przednim bass-reflexem.

 

Najbardziej skłaniam się do opcji 2c i:

modecom mc-shf_80u lub

edifier-2-0-r1280t lub

Edifier SPK-EF-R1100 http://www.ceneo.pl/31885063 lub

(czymś co wygląda tak jak Boston Acoustics A 23) lub

(raczej używane) Behringer MS20 lub

Edifier R1100 lub

Modecom MC-HF10 http://www.ceneo.pl/18740074

 

Będę wdzięczny za porady/refleksje/propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił na stacją dokującą typu Logitech s715i http://www.amazon.com/Logitech-Portable-Speaker-Discontinued-Manufacturer/dp/B003VANOI6

ewentualnie nowszą wersją z bluetooth z715 http://www.amazon.com/Logitech-984-000181-Bluetooth-Wireless-Speaker/dp/B005KQ2O26

Prawdopodobnie nie ma żadnej różnicy w dźwięku, jedynie dodatek bluetooth, więc bardziej opłacalny jest starszy model, którego można dostać do 200zł za używkę.

Do takiego zastosowanie się sprawdzi, słuchałem s715i - nie ma do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice hint, bro!

Niestety, w polskim internecie jest tylko jeden uszkodzony z715. Bluetooth też nie jest zupełnie zbyteczne opcją, bo moja połowa słucha podcastów z komórki. Myslalem o tym, żeby pchać je przez lms, albo bezpośrednio przez rpi, ale to otwiera zupełnie nowe opcje...

Skoro widziałes je na żywo, to czy możesz powiedzieć, czy bass-reflex nie potrzebuje przestrzeni za urządzeniem? I czy ew. znasz inne, godne polecenia stacje dokujące?

 

 

sent from tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stacji dokujących to w zasadzie posiadałem tylko te Logitechy (nie wspominając o jakichś badziewnych głośniczkach typu Fiio za kilkadziesiąt złotych, ale to bardziej pop*rdywało niż grało). Jeśli chodzi o bluetooth to zawsze można dokupić zewnętrzne adaptery, które powinny (chyba) działać z każdym sprzętem posiadających gniazdo jack http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Daps&field-keywords=bluetooth+audio+adapter

Bass-reflex lubi mieć odrobinę wolnej przestrzeni, ale bez przesady. Jeżeli będzie grało cicho i w tle to nie się czym martwić.

Inne, godne polecenia znam jedynie opierając się na opiniach z drugiej ręki. Chwalone były Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker i Sonos Play:1, ale to nie twój budżet. Są jeszcze Creative T12, ale jeśli to gra na poziomie T20 (a raczej nie gra, choćby ze względu na jednomembranową budowę) to stacja Logitecha jest lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, ja również poszukuje rozwiązania audio do kuchni, więc zamiast tworzyć nowy topic, napiszę w tym.

 

Chciałbym kupić sprzęt do kuchni, głośniki, które łączyłyby się z moim smartfonem. Zastanawiałem się nad Kruger&Matz Inspire są na bluetooth i nie mają wygórowanej ceny, jednakże podobno dzwięk w nich nie jest powalający. Czy możecie zaproponować jakieś alternatywy ? Budżet około 500-700 złotych.

Edytowane przez Skagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności