Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Monitorki 2.0 pod sc808


szymko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Postanowiłem zmienić moje modecomy mc-hf24 na coś dającego lepszą jakość dźwięku.

Słucham rock, metal, czasami trochę elektroniki, blues'a i jazzu.

W modecom'ach denerwuje mnie to, że po załączeniu słychać buczenie (małe, ale jednak) oraz dźwięk nie jest do końca idealny (szczegółowość).

 

Głośniki są w odległości od siebie 0,5-1m; 20cm od ściany; słucham ich z odległości 0,5-1m.

Myślałem na głośnikami Edifier R1280T, ew co innego polecacie?

Z tego, co słyszałem, to bass reflex z przodu najlepiej się sprawdza przy takich warunkach, jeśli chodzi o ustawienie.
Chciałbym się zamknąć w 400zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mnie kuszą, solo 6c podobno jest bardziej wybredny co do ustawienia (muszą mieć miejsce), kiedyś też je rozważałem, ale z tego względu odpadły (cena też miała znaczenie).

Czy ktoś, kto słuchał obydwu edifierów mógłby się wypowiedzieć, czy dodatkowa stówa jest warta dopłacenia?

Edytowane przez szymko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi sąsiedzi twierdzą że r2600 mają za dużo basu :P

Osobiście mam z BR z tyłu co czasem jest kłopotliwe ale ogólnie jak już je na standach ustawiłem oddalone od ściany to ładnie grają i z AIMa sc808 i mojego 2 daca ale najbardziej lubię puszczone przez lampy preampa Lyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał odsłuchać 1280 i 1600, żeby wybrać, bo z tego co czytam (na zakupku), to, które bardziej kwestia gustu, choć wiadomo, że 1600 to model wyższy i z założenia doskonalszy.

Istotną kwestią jest też głębokość kolumn, obecnie hf24 mam na parapecie (ok 18cm miejsca), nie chciałbym by dużo wystawały.

R1280 są 2cm płytsze. Dzięki temu mogę szerzej je ustawić i dalej ode mnie, przez co odsłuch jest lepszy.
Myślałem nad zakupem takich kabli, żeby zaoszczędzić trochę miejsca:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6019853200

Czy poza lżejszym portfelem i brakiem szumu, gdy nie grają odczuję znaczącą różnicę między hf24, a r1280?

Edit:
Jeszcze co do wymiarów, to mogą być dowolnie wysokie i szerokie, głębokość jest tutaj dla mnie istotną sprawą.

Edytowane przez szymko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności