Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie utwory do testowania sprzętu?


MsKubek123

Rekomendowane odpowiedzi

sc808+wzmacniacz + kolumny by taki zestaw dobrze grał?

 

Ale nikt wróżką nie jest i nie wie jaki to wzmak i jakie kolumny. Poza tym, z pytaniami dot. zakupów należy zwracać się przez założenie tematu w "Co kupić?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lista byłaby dłuższa ale często sprawdzam sprzęt na tych kawałkach:

https://www.youtube.com/watch?v=5NTqZ347TKY

https://www.youtube.com/watch?v=NHttNz4f0G8

http://www.metacafe.com/watch/7721121/five_finger_death_punch_american_capitalist/

 

Po drodze jest jeszcze trochę muzyki klasycznej np. Mozart, Ludovico Einaudi, Samuel Barber no i płyta Rogera Watersa Amused to death. Jak ktoś by chciał to oczywiście mogę udostępnić wszystkie pliki w lepszej jakości niż YT ;).

Edytowane przez down32
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zawsze zaczynam od utworów, na które aktualnie mam fazę, najłatwiej wyłapać wtedy ogólną zmianę brzmienia i dojście/ubytek niuansów.

Później sprawdzam jak sobie dany sprzęt radzi na trudnych utworach - np. duże zagęszczenie instrumentów, utwory ze skłonnością do sybilizacji.

Na końcu jak mniej więcej "czuję" charakter danego sprzętu sprawdzam go na czymś nieznanym co teoretycznie powinno pasować i albo jest flow, albo go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim staram się słuchać muzyki która znam : jeżeli pokazują się elementy wcześniej nie słyszane, inne umiejscowienie instrumentów, inne akcenty to wtedy szukam odpowiedzi na pytanie : czy to "inne" znaczy "lepiej" czy "gorzej". Albo inaczej : czy DLA MNIE to brzmi lepiej. Czasami robię coraz głośniej i sprawdzam czy i kiedy słuchawki się gubią. To tak ogólnie.

 

Natomiast w szczegółach to słucham Yello (niesamowita realizacja, ogromny nacisk na szczegóły i BASSSS). Tak samo słucham Editors (No harm) bo tam jest niesamowicie trudny bas, którego można nieźle skopać i Dire Straits (Follow Me Home) bo tam gitary wchodzą powoli i czasami słychać jak basista gra "na sucho" grając pierwsze frazy linii basu około 1min20 sekundy. Jako referencje do małych składów słucham Keitha Jarretta (koncert w Kolonii i w duecie z Charlie Hadenem "Jasmine"). Ponieważ muzyki poważnej słucham mało i sporadycznie to oczywiście odsłu****ę klasykę : Mozarta (z płyt Philipsa) i Bacha (koncerty Brandenburskie w wykonaniu Marinera).

 

Dla mnie słuchawki muszą grać najlepiej z możliwych wariantów (czyli optymalnie) na muzyce, którą się lubi i świetnie zna. A reszta ... to tylko gadanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

- Klaus Schulze - Are You Sequenced?

- Broekhius, Keller, Schonwalder - Open the Gate (Repeln - The Last Tango)

- Tangerine Dream - The Sensational Fall of Master Builder ( Finnegans Wake)

- Tangerine Dream - Livemiles

Kawałki z płyt Astronaut Ape, Dreaming Copper (od niedawna)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Klaus Schulze - Are You Sequenced?

- Broekhius, Keller, Schonwalder - Open the Gate (Repeln - The Last Tango)

- Tangerine Dream - The Sensational Fall of Master Builder ( Finnegans Wake)

- Tangerine Dream - Livemiles

Kawałki z płyt Astronaut Ape, Dreaming Copper (od niedawna)

To mi załatwiłeś playlistę na dziś (i pewnie resztę tygodnia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności