Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal vs Spotify - jakość dźwięku


konrad_a

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem cichą nadzieję, że AM będzie działało na iPodach. Działa, ale... Ale tylko na tych z WiFi, potrzebnym do autoryzacji.

Nano i Shuffle odpadają.

 

Mogli chociaż zrobić autoryzację co miesiąc podłączając do iTunes (subskrypcja jest opłacana miesięcznie jeśli dobrze rozumiem ich stronę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tidalu ostatnio przez jakiś miesiąc była The Quantum Hack Code Amogh Symphony, na Spotify od dawna już nie ma ;)

To jeśli chodzi o progresywny metal/jazz, 2 w 1.

Ale fakt, na Spotify jest więcej metalowych dziwadeł. Tym większy plus dla.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34d, @hechlok

jak to jest z tym offline? Z tego co się dowiedziałem, to że można offline, ale przez aplikację. Czyli, jeśli dobrze rozumiem, to mogę słuchać na ipodach typu touch, gdzie mam aplikację. A na szufli nie mogę, bo tam trzeba zgrać mp3 jako pliki bezpośrednio z dysku.

 

Czy to offline działa na zasadzie pobrania mp3 na dysk, tak, że mogę zgrać pliki na szuflę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34d, @hechlok

jak to jest z tym offline? Z tego co się dowiedziałem, to że można offline, ale przez aplikację. Czyli, jeśli dobrze rozumiem, to mogę słuchać na ipodach typu touch, gdzie mam aplikację. A na szufli nie mogę, bo tam trzeba zgrać mp3 jako pliki bezpośrednio z dysku.

 

Czy to offline działa na zasadzie pobrania mp3 na dysk, tak, że mogę zgrać pliki na szuflę?

 

Pliki offline ściagasz na urządzenie, na którym masz zainstalowaną aplikację i tylko na tym urządzeniu możesz je odtwarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się pobrać plików, tzn da się ale nie wyniesiesz ich poza aplikacje są widoczne tylko w niej.


 

 

Czy to offline działa na zasadzie pobrania mp3 na dysk, tak, że mogę zgrać pliki na szuflę?

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@hammerh34d, @hechlok

jak to jest z tym offline? Z tego co się dowiedziałem, to że można offline, ale przez aplikację. Czyli, jeśli dobrze rozumiem, to mogę słuchać na ipodach typu touch, gdzie mam aplikację. A na szufli nie mogę, bo tam trzeba zgrać mp3 jako pliki bezpośrednio z dysku.

 

Czy to offline działa na zasadzie pobrania mp3 na dysk, tak, że mogę zgrać pliki na szuflę?

 

Pliki offline ściagasz na urządzenie, na którym masz zainstalowaną aplikację i tylko na tym urządzeniu możesz je odtwarzać.

 

 

To niestety prawda, choć było inaczej:

 

https://news.spotify.com/int/2011/05/04/spotify-says-hello-to-the-ipod/

 

Swoją droga trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Spotify ma jeszcze jedną zaletę. Mogę słuchać go na ps4. Do tego mogę sobie wyłączyć telewizor i sterować aplikacją ze smartfona, łącznie z regulacją głośności :). Jak posłuchałem jednego wybranego kawałka na Tidal HiFi i Spotify Premium to miałem wrażenie, że Tidal gra lepiej. Jednak nie ma go na PS4 no i jest jednak 2x droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jakości nie ma dyskusji. Najlepsza jakość Spotify to 320 kbps, czyli jak by nie patrzeć format stratny, tidal oferuje jakość cd - jeśli ktoś słyszy kable, to nie ma bata żeby nie usłyszał różnicy w jakości między tymi dwoma serwisami.

Z drugiej strony, Spotify to świetny zamiennik radia. I ja traktuje go dokładnie w ten sposób. Kiedyś, kiedy usłyszałem w radio czy zobaczyłem w MTV coś, co mi zagrało w duszy, to nootwalem na karteczce co to i szedłem do sklepu. Teraz dodaje do ulubionych, a potem zamawiam płytę, albo dodaje do ulubionych w tidalu :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitole... dzisiaj aktywowałem w końcu Tidala HiFi... też jest i zdecydowanie słyszalna różnica jakości przy integra + E12A + TH-X00 :|

 

W ogóle z ulubionych to nie mam w Tidalu specjalnych braków...


Dobra, jednak Tidal ma biedniejszą bibliotekę i mały plus dla Spotify, że można trzymać offline na PC...

No nic, zostanę z obydwiema usługami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość wstępnego przejrzenia biblioteki w Tidalu i Spotify? Tak żeby bez kupowania móc ocenić który z nich wybrać (który zawiera muzykę, której słucham/lubię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tidal hifi brzmi lepiej niż spotify. Słucham na torze stacjonarnym lub na t5g w połączeniu z h8p. Słucham głównie muzyki jazzowej i klasycznej ale zdarzają się odskocznie w stronę metalu czy innych gatunków muzycznych. Najlepiej jest porównać samemu 2 płyty i ocenić, bo tidal jest 2x droższy i ma mniejszą bibliotekę aczkolwiek nie mam większych zastrzeżeń co do biblioteki tidal, bo znajduję to co lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to kwestia RIPowania, playera czy czegoś innego, a nie samego formatu, bo jak odpalam VinylRIP Flac i mp3@320 jednego kawałka na Foobarze (1 player) to różnica niewielka xD

A teraz siedzę na Spotify, bo net przymula, a pliki Spotify trzymam sobie offline ;)

 

Spotify ma OGG 320?

Tidal trzyma 320 ACC, a myślałem, że Spotify w mp3 po prostu :F

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności