Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal vs Spotify - jakość dźwięku


konrad_a

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Na początku również słyszałem różnicę na korzyść youtube, pomogła zmiana ustawień spotify + clear cache (spotify w pierwszej kolejności odtwarza nagranie z pamięci podręcznej, jeżeli wcześniej miałeś niepoprawne ustawienia to te pliki będą złej jakości, trzeba koniecznie je usunąć).

Domyślnie włączone są opcje:
* Auto adjust quality (przy tej opcji jakość very high może nie być brana pod uwagę, i będzie jakość very low, wystarczy że chwilowo będzie przeciążona sieć, ciut za wysoki ping i spotify sam zmieni jakość na niższą)
* Normalize volume (niestety ale przy tej opcji nawet przy max głośności gra bardzo cicho. Wyrównanie głośności yt/spotify/tidal jest najważniejsze, przy porównaniu najlepiej pobrać nagrania i wyrównać głośność w audacity)
* Equalizer może być ON, ale zaznaczona musi być opcja FLAT

spotify.thumb.png.da16ef8ac7e06525ab95abf55b700d65.png

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify ma marną jakość dźwięku. Tidal Master jest reewelacjny. Wymiata konkurencję. Ale trzeba słuchać na poważnym sprzęcie audio, a nie na smartfonie. A listę można samemu sobie wygenerować. 
I beg to differ.
Na moim w sprzęcie (choć nie wiem czy mozna go uznac za poważny) jakość cd z tidala brzmiała - jak dla mnie - lepiej. MQA potrafiło mi zabrzmieć dziwnie, na przykład na akustycznym graniu jakoś tak, jakby ktoś tam jakiś delikatny reverb od czapy zapodał. To się może podobać, ale chyba nie o to chodzi.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hammerh34d napisał(a):

I beg to differ.
Na moim w sprzęcie (choć nie wiem czy mozna go uznac za poważny) jakość cd z tidala brzmiała - jak dla mnie - lepiej. MQA potrafiło mi zabrzmieć dziwnie, na przykład na akustycznym graniu jakoś tak, jakby ktoś tam jakiś delikatny reverb od czapy zapodał. To się może podobać, ale chyba nie o to chodzi.

Twoje wnioski są zbieżne z moim słyszeniem oraz potwierdzają testy przeprowadzone na MQA przez pana GoldenSound. 

 

Parafrazując kolegę, który pewnie już nie pamięta, że tu konto założył - MQA to ściema i zniekształcenia, ale trzeba mieć porządny sprzęt, żeby to jednoznacznie słyszeć. Albo trochę z muzyką poobcować wychodząc poza streaming tudzież audio. Słyszeć oczywiście można różnie, ale oscylogramy raczej nie kłamią. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 23:29, Tadeusz napisał(a):

Spotify ma marną jakość dźwięku. Tidal Master jest reewelacjny. Wymiata konkurencję. Ale trzeba słuchać na poważnym sprzęcie audio, a nie na smartfonie. A listę można samemu sobie wygenerować. 

xD xD xD
 

giphy.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności