Skocz do zawartości

Usb Otg, Fiio a bateria


Michalki2000

Rekomendowane odpowiedzi

Nie - specyfikacja OTG nie przewiduje ładowania urządzenia typu "Host".

Zasilany będzie tylko Fiio.

 

Wg mojej wiedzy - wyjątkiem od tej reguły jest taki magiczny kabelek Dell:

http://www.morele.net/adapter-usb-dell-micro-usb-data-ladowanie-czarny-470-abes-718748/

Podobno umożliwia on ładowanie urządzenia typu HOST, nie tylko urządzeń Della (poczytaj sekcję "komentarze" w powyższym linku). Mam Della Venue 8 Pro - ale cena tego kabelka skutecznie odstrasza mnie od eksperymentowania...

 

Co gorsza - moje Fiio E17 nawet w trybie USB Charge Off i tak wyraźnie zasysa trochę prądu z baterii tabletu/telefonu, do którego jest podłączone.

Edytowane przez dominikpl72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - specyfikacja OTG nie przewiduje ładowania urządzenia typu "Host".

Zasilany będzie tylko Fiio.

 

Wg mojej wiedzy - wyjątkiem od tej reguły jest taki magiczny kabelek Dell:

http://www.morele.net/adapter-usb-dell-micro-usb-data-ladowanie-czarny-470-abes-718748/

Podobno umożliwia on ładowanie urządzenia typu HOST, nie tylko urządzeń Della (poczytaj sekcję "komentarze" w powyższym linku). Mam Della Venue 8 Pro - ale cena tego kabelka skutecznie odstrasza mnie od eksperymentowania...

 

Co gorsza - moje Fiio E17 nawet w trybie USB Charge Off i tak wyraźnie zasysa trochę prądu z baterii tabletu/telefonu, do którego jest podłączone.

http://allegro.pl/kabel-adapter-otg-host-micro-usb-ladowanie-power-i6041574137.html

 

"Adapter umożliwia jednoczesne ładowanie telefonu w czasie korzystania z podpiętego urządzenia do gniazda USB"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku powerbank najlepszy wyjsciem jest kupno banku z dwoma usb. Mam taki 8000mAh i na jednym wyjsciu mam 1A, na drugim 2A. USB dzialaja niezaleznie i moge ladowac dwa urzadzenia naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku powerbank najlepszy wyjsciem jest kupno banku z dwoma usb. Mam taki 8000mAh i na jednym wyjsciu mam 1A, na drugim 2A. USB dzialaja niezaleznie i moge ladowac dwa urzadzenia naraz.

Nikt tu o power banku chyba nie mówi, ja też ładowarkę podepnę :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, zamówię - będzie idealne do puszczania muzyki na główny tor z komórki + E18 bez ruszania kompa :>

Dobra tylko zastanawiam się czy ten kabelek nie jest taki ze ładuje tylko telefon a do wyjścia otg idzie tylko moc z fona :v bo ciężko byloby utrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crysis - to przeczytaj pierwszego posta. Tam bylo o ladowarce / powerbanku.

 

Ten pokretny adapter wydaje mi sie dziwaczna odmiana otg. Prawdopodobnie napiecie jest jednokierunkowe i idzie od zenskiego microusb w kierunku meskiego i urzadzenie wpiete pod duze usb jest zasilane wylacznie z ladowarki podpietej do zenskiego i nie korzysta w ogole z zasilania hosta. Dwukierunkowa wydaje sie tylko linia danych miedzy meskim microusb, a zenskim usb. Teoretycznie za dyche mozna sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prawdopodobnie napiecie jest jednokierunkowe i idzie od zenskiego microusb w kierunku meskiego i urzadzenie wpiete pod duze usb jest zasilane wylacznie z ladowarki podpietej do zenskiego i nie korzysta w ogole z zasilania hosta.

Czyli ładuje jedno i drugie, dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności