Skocz do zawartości
  • 0

Level on, rockmaster oe, czy cos innego?


easy1511

Pytanie

Dobry!

Od dluższego czasu szukam słuchawek (250zl max) do fiio e10k. Wiem, ze cena dosc niska w porownaniu do tego, co ma je napedzac, ale odlozmy to na bok.

Do 25 marca sluchawki Samsung Level On sa w eurortv za 199zl
Wiele osob zachwala rowniez Encore RockMaster OE.

Do tego zauwazylem popularnosc Superluxow (szczegolnie wpadl mi w oko model 681 evo mkii).

Czego oczekuje? Dobrego, miesistego basu, nienajgorszej sceny oraz wygody z uzytkowania.
Otwarte, zamkniete - nie ma znaczenia. Byle nauszne :).

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam superluxy hd681i powiem, że powinny Ci przypasować - scenę mają całkiem dużą, basu u nich dostatek(szczególnie fajny jest subbas), a przy okazji są całkiem wygodne(mam tzw. mod skarpetkowy a z tego co pamiętam to wersja evo ma jeszcze welury w zestawie, więc powinno być jeszcze lepiej)

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mathis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mialem okazje przetestowac te sluchawki u znajomego (bez evo). Jednak nie jest to brzmienie, ktore mnie satysfakcjonuje.
IMO, hd681 maja zbyt ostra gore, a basu troszke brakuje.
Nie chodzi mi o to, aby niskie tony zalewaly cale pasmo, ale by potrafily nisko i mocno zejsc ;).

Moze za duzo oczekuje w cenie 250zl?


ps. czytalem tez o CAL-ach, ale poniekad nie warto ich teraz brac, ze wzgledu na zmiane przetwornikow (prawda to?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o CAL! to nie jestem pewien czy zmienili przetwornik, ale podobno jakość zarówno wykonania jak i dźwięku spada, są jakieś gorsze serie. HD681 rzeczywiście mają ostrą górę, ale bas nic nie zalewa bynajmniej na moich źródłach - lepsze mogą być HD669 - ze względu na to że są zamknięte bas ma większą "moc" i chyba są mniej ostre na górze. Z tego co przeczytałem na forum wywnioskowałem, że również encore rockmaster mają dobry bas przy nie tak ostrej jak w hd681 górze, ale lepiej żeby wypowiedział się ktoś kto ich sĺuchał.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mathis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

681 Evo to jeden z niewielu nieudanych produktów Superluxa. Nie polecam się za nie zabierać. Tańsze 681 grają zdecydowanie lepiej.

 

Na Twoim miejscu bralbym pod uwagę dwie opcje: hd669 (ok 140zl) oraz rockmaster OE(199zl). Obie to konstrukcje zamknięte, z czego pierwsze graja stricte analitycznie a drugie bardziej funowo.

 

Gdybym miał porównywać te dwie pary to wyglądałoby to tak:

 

HD669 względem rockmasterow:

- Lepsza czystość dźwięku (wybita Góra)

- trzeba uważać gdyż często niemiłosiernie kłują uszy przy wokalach i perkusjach

- można je napedzic do bardzo wysokiej głośności bez większej straty jakosci

 

Rockmastery względem Hd669:

- zdecydowanie wygodniejsze!

- lepsze materiały, wszystko mięciutkie + welurowe pady w zestawie

- zdecydowanie przyjemniejsza gra

- Można słuchać wiele godzin (nawet przy dużej głośności) a uszy się nie męczą (jak to ma miejsce w hd669 już przy godzinnym seansie gdzie ciśnienie rozsadza uszy)

- przykryta Góra

- Gładkie, misiowate granie

- Piękne, punktowe basy

- dużo głębsza scena i lepsza separacja

- Przy dużej głośności i podbitych basach dźwięk wyraźnie ulega znieksztalceniu (bez podbicia basów jest ok)

 

Ogólna jakość dzwieku w moim odczuciu po stronie rockmasterow ale wszystko zależy od muzyki, jakiej słuchasz.

 

Do gier, muzyki klasycznej, epickiej, bezwokalowej i do kopnięcia - hd669

 

Do ogólnopojętej muzyki rozrywkowej Rockmastery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rockmastery mają naturalniejsze brzmienie, ale słabszą dynamikę od HD669. Imo to chyba jedyna wada względem Superluxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności