Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie kupowałeś Marcinie, jak były w tej akcji taniej na Allegro ?

http://allegro.pl/akg-k550-najtaniej-i3122412282.html - w miarę tanie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że nie stoją na szczycie mojej listy potrzeb ale z pewnością kiedyś je nabędę. :D Bo grają przepięknie. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

K550 to kawał porządnego sprzętu :) O dziwo muszę się zgodzić z opiniami kilku osób że grają one lepiej z telefonu/playera jak z dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego. U mnie Bushmaster z wyjścia słuchawkowego dośćpokaźnie pompuje je basem a jak chcę trochę lżejszego brzmienia to podłączam sobie pod line out (ale niestety występuje tu lekki niedosyt pod względem głośności).

 

Fatso pytanie od Ciebie - twój klon lehmanna ociepla brzmienie czy raczej w drugą stronę? no chyba że jest całkiem przejrzysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Mikołaj, Klon wyciąga charakter słuchawek. Modyfikacje nie powodują zmian tonalnych, zmieniają raczej szerokość sceny, holografię, wysokość, separację i ilość szczegółów.

 

Dla mnie Klon gra z K550 genialnie. W sumie, to pomimo posiadania różnych konstrukcji z nimi mi się najlepiej zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
A i ja się dopiszę z obecnie posiadanymi K550 i Q701 (po gąbkowym Triple3 modzie i z okablowaniem na zamówienie będącym w drodze).
Wcześniej miałem lub długo przesłuchiwałem m.in.: K142 HD, K240 MKII, K272 HD, K315, K319, K321, K330, Q350, K370, K390 NC, K420, K450, K518 DJ, GHS-1...

 

U mnie Bushmaster z wyjścia słuchawkowego dośćpokaźnie pompuje je basem a jak chcę trochę lżejszego brzmienia to podłączam sobie pod line out (ale niestety występuje tu lekki niedosyt pod względem głośności).

 

Dokładnie z takiego samego powodu i przy takim samym zjawisku preferuję je z Icona uDAC2. Odejmuje im trochę dołu, mniej mnie to wtedy męczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem ostatnio AKG K550 i nie rozumiem zachwytu nad tymi słuchawkami, nie wiem czy trafiłem na jakiś popsuty model bo odsłuchy robiłem w media markt ale tam kompletnie nie było dołu, bass nie istniał jakby ktoś go kompletnie wyłączył. Zupełnie nie moje granie, z uśmiechem na twarzy założyłem na głowe L1 i wyszedłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniu: Ale oczywiście podłączyłeś te K550 pod swój odtwarzacz? U mnie w MM są na stałe podłączone pod jakiś rozdzielacz i malutką mini wieżę, nie ma dostępu do wtyków. Od Aurvan aż po AKG wszystko brzmi tak samo tragicznie :D

 

Mój pierwszy kontakt z AKG K550 był również niesatysfakcjonujący. Sprawdzałem je z AK100... Mam nadzieję, że uda się je w końcu wyrwać do testów, żeby się ostatecznie przekonać co potrafią.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłączane były pod odtwarzacz, inaczej bym nie wyrażał swojej opinii ;) Dość długo się nimi bawiłem i miałem wystarczająco czasu by móc się wypowiedzieć na ich temat. Może ktoś lubi taki sposób grania mnie on kompletnie nie przekonał, było wręcz sucho i pusto czułem się zalany wysokimi tonami i kompletnie osamotniony z niskimi. Więc nie wiem czy coś z nimi było nie tak czy one tak grają. Testowane w mediamarkt Wrocław Galeria Dominikańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniu , a Ty przypadkiem bańki małej nie masz, jak docisk jest za słaby to basu będzie brakować. W moim przypadku jest na styk, gdy nawet minimalnie rozchylę je rękami mając je na głowę to już cały bas ucieka.

 

Możliwe bo troche czułem luzu na głowie w nich i za ciasno no mojej głowie nie leżały a zbytnio w regulacje się nie bawiłem. Będę w MM przy okazji to jeszcze raz je przesłucham dociskając i regulując lepiej, skoro mówisz że to robi taką różnice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniu , a Ty przypadkiem bańki małej nie masz, jak docisk jest za słaby to basu będzie brakować. W moim przypadku jest na styk, gdy nawet minimalnie rozchylę je rękami mając je na głowę to już cały bas ucieka.

 

Możliwe bo troche czułem luzu na głowie w nich i za ciasno no mojej głowie nie leżały a zbytnio w regulacje się nie bawiłem. Będę w MM przy okazji to jeszcze raz je przesłucham dociskając i regulując lepiej, skoro mówisz że to robi taką różnice ;)

 

 

W K550 dobry seal = więcej basu. Możliwe jest też, że faktycznie były rozginane, przelatane. Naprawdę nie jest on zły w K550 i spokojnie można się go doszukać, tak jak pisze szwagiero. Posłuchaj K272 HD to zobaczysz, co to jest "brak basu" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na wykresy możemy rzucić okiem, że one naprawdę tego basu mają nie mało http://en.goldenears.net/13746 / http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=3571&scale=30 / http://www.innerfidelity.com/content/wonderfully-competent-akg-k550-sealed-headphone-page-2, czyli takie do końca liniowe jak niektórzy mówią wcale nie są - choć na pewno basshead by się zawiódł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniu , a Ty przypadkiem bańki małej nie masz, jak docisk jest za słaby to basu będzie brakować. W moim przypadku jest na styk, gdy nawet minimalnie rozchylę je rękami mając je na głowę to już cały bas ucieka.

 

Możliwe bo troche czułem luzu na głowie w nich i za ciasno no mojej głowie nie leżały a zbytnio w regulacje się nie bawiłem. Będę w MM przy okazji to jeszcze raz je przesłucham dociskając i regulując lepiej, skoro mówisz że to robi taką różnice ;)

 

 

W K550 dobry seal = więcej basu. Możliwe jest też, że faktycznie były rozginane, przelatane. Naprawdę nie jest on zły w K550 i spokojnie można się go doszukać, tak jak pisze szwagiero. Posłuchaj K272 HD to zobaczysz, co to jest "brak basu" ;).

 

Albo K172 HD - jak je pierwszy raz słuchałem to byłem pewny, że są wadliwe, a potem mi się spodobały ;)

Perul je modyfikował z pozytywnym skutkiem - "Fun mod".

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą K172 i 272 jest właśnie ich równość, "nudność", podawanie wszystkiego na talerzu bez względu na okoliczności. Mając w rękach Alessandro MS1i i K272 wyszło tak, że to właśnie w tych drugich spędziłem więcej czasu na odsłuchach.

 

 

Nawet na wykresy możemy rzucić okiem, że one naprawdę tego basu mają nie mało http://en.goldenears.net/13746 / http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=3571&scale=30 / http://www.innerfidelity.com/content/wonderfully-competent-akg-k550-sealed-headphone-page-2, czyli takie do końca liniowe jak niektórzy mówią wcale nie są - choć na pewno basshead by się zawiódł :)

 

Powtórzę się z innego wątku: dla mnie wykresy nie grają :), nie mówią zbyt wiele o barwie, jest wiele zmiennych mogących wejść w paradę. Liniowość ze względu na bas zyskują od strony źródła, które potrafi je tu ładnie zbalansować, chociażby lansowany przeze mnie przy ich okazji uDAC2, na którym tego basu jest o kapkę mniej, dokładnie tyle, ile bym życzył sobie osobiście w słuchawkach "liniowych basowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności