Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

@Corvin74 - przygotuj się z K712 na wyrwanie z kapci jeśli takowe zakładasz😉 Po tym modzie, z moim torem to doskonały duet. Nie mam zbyt wiele czasu na odsłuchy, ale jak już siądę to tylko cmokam z zadowolenia. Super mi się zgrał z nimi kabel słuchawkowy Arctic Cables na miedzi UP-OCC (przestrzenny i detaliczny). Żadnych braków, granie z rozmachem, dynamiczne, dociążone. Fantastyczna holografia i rozdzielczość każdego pasma. Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam się zapisać jeszcze raz do klubu AKG?
bo AKG K712pro mam teraz dzięki @espe0 w wersji balans. Wtyki miniXLR - pasują kable do Audeze 😀

teraz dostarczenie mocy to pikuś... muszę je porównać do wersji standardowej...piękne grają.

 

7B9F6471-2B8E-408D-95F1-45DD77FB65BB.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Rafacio napisał:

No i K270 sprzedane. W przeciwieństwie do EvilKillaruna w ogóle mi się nie podobały.

A mi bardzo przypadły do gustu , nawet chciałem od Ciebie kupić !

Porównywałem do droższych modeli i nic im nie brakuje . Na pewno zostaną u mnie na długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

No i K270 sprzedane. W przeciwieństwie do EvilKillaruna w ogóle mi się nie podobały.

 

Czy było słychać to, że są dwa przetworniki i negatywnie wpływało to na przekaz? Nie miałem ani nie słuchałem muzyki na tych słuchawkach, ale w przypadku wieloprzetwornikowych konstrukcji różnie to może być.

 

Jal zawsze dużo zależy od spasowamia się z torem, a także preferencjami, a ostatnio chwalił 1more z trzema przetwornikami. 

4 minuty temu, radzik55 napisał:

A mi bardzo przypadły do gustu , nawet chciałem od Ciebie kupić !

Porównywałem do droższych modeli i nic im nie brakuje . Na pewno zostaną u mnie na długo :)

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tytus1988 napisał:

Czy było słychać to, że są dwa przetworniki i negatywnie wpływało to na przekaz? Nie miałem ani nie słuchałem muzyki na tych słuchawkach, ale w przypadku wieloprzetwornikowych konstrukcji różnie to może być

Mogę podesłać na parę dni na Testy :)

Mi jedynie co przeszkadza to twarde pady . ale zamówię nowe na dniach .

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzik55jeśli nie byłoby to problemem, jesteś w stanie odpowiednio zabezpieczyć, z przyjemnością przez tydzień posłucham i porównam, m.in. z Crosszone Cz1. Dziękuję :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tytus1988 napisał:

Czy było słychać to, że są dwa przetworniki i negatywnie wpływało to na przekaz? Nie miałem ani nie słuchałem muzyki na tych słuchawkach, ale w przypadku wieloprzetwornikowych konstrukcji różnie to może być.

Nie wiem. Używałem ich z godzinę łącznie. Potem spokojnie czekały na nowego użytkownika, któremu być może się spodobają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lord Rayden napisał:

@Vaiet co słychać z AKG N5005 ?

W skrócie? Kosmos. Jeszcze się grzeją, a że zabiegany, to grają głównie po BT. Kupiłem z ciekawości, żeby posłuchać i puścić dalej, ale to była miłość od pierwszego odsłuchu. To chyba najbardziej niedocenione słuchawki jakie znam. Napiszę coś więcej koło weekendu, jak się wygrzeją jeszcze trochę, ale póki co... Chyba best buy ever tuż obok EE Vantage.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio: rozumiem. Mój pierwszy kontakt z wieloprzetwornikową konstrukcją był podobny, chociaż dałem szansę i polubiłem takie specyficzne, bardzo obfite, masywne brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku K270, 280 oraz 290 chodzi o wykorzystanie dwóch identycznych przetworników ustawionych pod odpowiednim kontem, tak aby osie membran przecinały się w kanale słuchowym. Patent na taką budowę pochodzi z czasów, gdy trudno było AKG (jak również konkurentom) zbudować przetwornik o większej średnicy. Stąd połączyli równolegle dwa sto piędziesięcio ohmowe driwery o średnicy 32 mm każdy.

Zatem w odróżnieniu od "klasycznej" konstrukcji w której dwa lub więcej przetworniki pracują w różnych przedziałach pasma tu mamy do czynienia z przetwornikami pracującymi w tych samych przedziałach aby uzyskać większe ciśnienie akustyczne.

Co do K290 to o ile się nie mylę w ich konstrukcji wykorzystuje się jeszcze dodatkowy switch box, który dzięki wprowadzeniu przesunięcia fazowego miał jeszcze generować dżwięk sorround. Rozwiązanie to jest dość archaiczne i nie spodziewam się po nim rewelacji, Ot, taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wizycie w krakowskim Mp3storze w poszukiwaniu pierwszych powaznych sluchawek chcialbym wpisac sie do fanklubu AKG. Odsluchy w sklepie zaczalem od k702 Beyer dt 880 i 990 i poprzez hd600 i takstary hf580 doszedlem do 712pro i to jest mój klimat. Az do nastej audionervosy

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baksiu11 też mam i uważam że to w tej cenie wybitne słuchawki są.. im lepszy wzmacniacz tym lepiej grają

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam już dobre 2 miechy zmodowane na balans K712 i zauroczenie nie mija. Z czasem przecież powinna przyjść rutyna, przyzwyczajenie i początkowy entuzjazm przygasa. A tu wręcz przeciwnie, satysfakcja się nasila. Zwiększyła się otwartość, jeszcze lepiej poukładane "wyświetlanie" instrumentów, wokali. Może się wygrzały, czy jaki piernik...? Jak je kupiłem to miały rzekomo 10 godzin, pograły już trochę u mnie, może 100 godzin, nie koniecznie na uszach (wygrzewałem między czasie parę kabli😉). Wynika z tego, ze nawet jeśli się trafią fajne HD800S😉, to i tak AKG powinny zostać na stałe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrBrainwash napisał:

K712 mocno skalują i potrafią mieć scenę i detal takie, że głowa mała. Kiedyś trafią i u mnie na balans.

Zakładam, iż znasz temat, chodzi o dorobienie ekstra gniazda w prawej słuchawce. Do tego fajny kabelek i jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności