Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Rafacio napisał:

Strasznie psujecie te słuchawki AKG. Jak wam się nie podobają to nie lepiej kupić inne?

Skoro grają lepiej bez pianek to czemu nie. Te zaślepki basowe też istnieją i można odkleić a jak nie spasują wrócić do nich.

Kupiłem ostatnio Grado 325is ale jednak wracam do Q701 bo są bardziej neutralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grają lepiej bez pianek to czemu nie. Te zaślepki basowe też istnieją i można odkleić a jak nie spasują wrócić do nich.
Kupiłem ostatnio Grado 325is ale jednak wracam do Q701 bo są bardziej neutralne.
325is potrzebują dużo dobrej miedzi ale wyniku nie znam.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

325is potrzebują dużo dobrej miedzi ale wyniku nie znam.

Chodzi Ci o kabel? Przymierzałem się do wymiany ale w klubie Grado stwierdzili że jest dobry.

Grado potrzebują dobrego wzmaka słuchawk. Na moim SOHA III grają za jasno i piekielnie rozdzielczo. Wolę AKG.

Myślę o WBA Virtus na KT88 lub 300B ale ciężko o używkę a nowa cena zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, naczesany napisał:

Chodzi Ci o kabel? Przymierzałem się do wymiany ale w klubie Grado stwierdzili że jest dobry.

Grado potrzebują dobrego wzmaka słuchawk. Na moim SOHA III grają za jasno i piekielnie rozdzielczo. Wolę AKG.

Myślę o WBA Virtus na KT88 lub 300B ale ciężko o używkę a nowa cena zabija.

a proszę:

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawk-wba-virtus-01-kt88-kt120-e88cc-8351689989

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o kabel? Przymierzałem się do wymiany ale w klubie Grado stwierdzili że jest dobry.
Grado potrzebują dobrego wzmaka słuchawk. Na moim SOHA III grają za jasno i piekielnie rozdzielczo. Wolę AKG.
Myślę o WBA Virtus na KT88 lub 300B ale ciężko o używkę a nowa cena zabija.
Wszystko zależy w jakim kierunku chcemy iść. Wykorzystać fakt że wystarczy im dobry player tylko odpowiednio synergiczny czy bez kompromisowo stacjonarnie.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pytanko do fanów k701. Czy modowane Q701 są w stanie dorównać K701 jakością, np. jakością basu? Tak wiem, jedne i drugie nie mają go za dużo.

Co do sterowania mój klonik prądu ma pod dostatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak dokładnie grały K702 ale bawiłem się z bass modem.

Jak na moje ucho Q701 mają całkiem w porządku niskie tony, mówię tu o bass modzie.

Nie wiem jak inne modele ale czasem słychać lekkie dudnienie przy nieco specyficznych utworach, być może producent nie postarał się by lepiej muszle wytłumić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba dzięki fascynacji Grado zniknęło mi znudzenie K701. Jednak kupię drugie bo w wiadomej sytuacji AKG ( które już tak naprawdę nie istnieje) nie wiadomo kiedy znikną, ą takich słuchawek już się nie kupi. Nic tak nie gra. A nasz kolega miał racje. Tego się nie da zdradzić.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.08.2019 o 21:51, Rafacio napisał:

Chyba dzięki fascynacji Grado zniknęło mi znudzenie K701. Jednak kupię drugie bo w wiadomej sytuacji AKG ( które już tak naprawdę nie istnieje) nie wiadomo kiedy znikną, ą takich słuchawek już się nie kupi. Nic tak nie gra. A nasz kolega miał racje. Tego się nie da zdradzić.

Z obecnej produkcji będzie to to samo brzmieniowo?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są jakieś różnice, a wg. niektórych są ogromne, dla jednak mnie niezauważalne.

W dniu 8.08.2019 o 19:10, Aro91 napisał:

Nie wiem jak inne modele ale czasem słychać lekkie dudnienie przy nieco specyficznych utworach

Jak miałeś dudnienie to masz zepsute słuchawki, chyba, że te Q w stosunku do K są popsute fabrycznie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pierotero napisał:

Z obecnej produkcji będzie to to samo brzmieniowo?? 

 

Ja miałem K701 jakieś 10 lat temu chyba, grały nieziemsko :D Ta trójwymiarowa przestrzeń, pływanie w dźwiękach... Przeszedłem się na K701 z HD595 i DT990, które grały po prostu jak słuchawki, a K701 to był odlot :) Ale, jak to w tym hobby, kupiłem Staxy a K701 poszły na Allegro. Po paru latach jednak zacząłem tęsknić za K701 i kupiłem jeszcze raz, potem miałem chińskie z wypustkami, Q701, chińskie K702 bez wypustek, no chyba z 10 różnych wariacji na temat 701 się u mnie przewinęło i żadne nie zagrały mi nawet w przybliżeniu tak, jak te pierwsze...

Czy tamte stare naprawdę były jakieś wyjątkowe i o wiele lepsze? Heh, nie wykluczam, choć to mało prawdopodobne. Raczej po prostu poznałem wiele znacznie lepszych słuchawek i zacząłem dostrzegać wady K701. Obecnie nie słyszę niczego ciekawego w nich, wręcz się zastanawiam, ja to mi się mogło podobać... No ale, może te mityczne najstarsze austriackie rzeczywiście lepiej grają, jak głosi miejska legenda :D Nie wykluczam ;)

 

Obiektywnie, to te najnowsze są wykonane ze znacznie gorszych materiałów, niż austriackie, czy nawet chińskie z początków produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 @Rafacio I bądź tu mądry,  trzeba wziąć jakieś używki celem poznania. Właśnie na alle.. posły austriackie   modowane w dobrej cenie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pierotero napisał:

I bądź tu mądry,  trzeba wziąć jakieś używki celem poznania. Właśnie na alle.. posły austriackie   modowane w dobrej cenie :(

 

Wiesz, pisałem trochę żartem ;) Miałem austriackie K701 nie raz, jedne sprzedałem na Allegro z miesiąc temu. Zapewniam, że nie miały żadnych magicznych właściwości :D Tam są jakieś drobne różnice w dźwięku, ale to raczej wynika z zużycia padów i innych takich.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przekleję tu z muzycznych zakupów odnośnie ww. K371

 

21 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Hmm nie wiem. Te są reklamowane jako studyjne. K550 raczej były chyba HiFi. Chociaż współdzielą rozmiar przetwornika 50 mm, to dla mnie K371 są dużo bardziej mobilne. Składają się w małą kulkę a sam mechanizm składania jest bardzo satysfakcjonujący bo przyjemnie klika.

 

20 godzin temu, Karmazynowy napisał:

 

Jednak dosyć studyjnie, dosyć równe granie z lekkim akcentem na basie. Co ciekawe i raczej rzadko spotykane to akcent jest na niski bas. Bardzo przejrzyste i czytelne, dobra scena i świetna głębia. Górna średnica lekko zaakcentowana, mogłaby być ciut gładsza ale może się poprawi bo słuchawki nówki. Czuć szkole AKG. Raczej do lekko cieplejszych sprzętów więc będę próbował z DX160. Ogólnie jako calosc: wygląd, wykonanie, składanie, 3 kable w zestawie, lekkie , wygodne miękkie pady, i dobry dźwięk - za 600 imo warto i polecam sprawdzić. Ponoć niższe K361 też są dobre.

 

Fajne słuchawki :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności