Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Rafacio napisał:

Przecież widać które. Miałem co prawda kupić RS, ale jakoś nie widzę znowu powodu. 

Dzięki za odpowiedź. Dobrze ze nie zapytałem co je różni od K712 pewnie bys powiedział "przecież słychać" 😁

Edytowane przez brunnerius
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Q701 i Grado 325is i w zależności od źródła słucham. Np.Prodigy Cube i Grado to lepsze połączenie niż AKG, które z kolei lepiej wypadają na lampach Mullard, Marconi czy Bugle Boy. Na Grado jest jakoś za jasno. Chyba potrzebują lepszego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że chyba nastąpiło trochę u mnie zmęczenie po ponad trzech latach z K701, albo zmiany w słuchu i obecnie kupione w sumie pod wpływem impulsu jakim była dobra cena K712 je zastąpiły. 

Ale to wszystko ma małe znaczenie bo jutro wkracza do mnie wzmak Cyrusa i słuchawki pójdą w kąt.  Ale wybaczcie wszyscy negocjatorzy, że za 200 moich"legendarnych" 701 nie sprzedam.

29 minut temu, Rafacio napisał:

Ale to wszystko ma małe znaczenie bo jutro wkracza do mnie wzmak Cyrusa i słuchawki pójdą w kąt

Chociaż może nie do końca bo ciekawi mnie jego wzmacniacz słuchawkowy. W końcu po przełączenie na słuchawki dostają one do dyspozycji całe 750 Watowe trafo. Także może się dziać.

Jeszcze dopiszę tylko, że dziwi mnie nieco nagłe wywyższenie 712 nad 701. Jeszcze może zamulone planary mi się spodobają. miejmy nadzieję, że do tego jednak nigdy nie dojdzie.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Muszę przyznać, że chyba nastąpiło trochę u mnie zmęczenie po ponad trzech latach z K701, albo zmiany w słuchu i obecnie kupione w sumie pod wpływem impulsu jakim była dobra cena K712 je zastąpiły. 

Ale to wszystko ma małe znaczenie bo jutro wkracza do mnie wzmak Cyrusa i słuchawki pójdą w kąt.  Ale wybaczcie wszyscy negocjatorzy, że za 200 moich"legendarnych" 701 nie sprzedam.

Chociaż może nie do końca bo ciekawi mnie jego wzmacniacz słuchawkowy. W końcu po przełączenie na słuchawki dostają one do dyspozycji całe 750 Watowe trafo. Także może się dziać.

Jeszcze dopiszę tylko, że dziwi mnie nieco nagłe wywyższenie 712 nad 701. Jeszcze może zamulone planary mi się spodobają. miejmy nadzieję, że do tego jednak nigdy nie dojdzie.

K701 są fajne, ale K712 to jednak bardziej uniwersalne brzmienie, choć to oczywiście też zależy od muzyki jakiej słuchasz. Miałem obie pary słuchawek przez ponad rok i ostatecznie K712 zostały, ale ja miałem K701 z wypustkami na opasce, więc wygoda trochę kulała przy dłuższej sesji.

 

Daj znać jak się spisze Cyrus, bo mnie już kilka wzmaków zaskoczyło bardzo pozytywnie m.in. Onkyo A-5VL.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz mówiłem że AKG potrzebują mocy. Czy niskie modele czy wysokie, ich przetworniki po prostuje uwielbiają dostać kopa w dupę.

 

Tak samo jest z K712, które stanowczo mniej wolę od Q701 czy K702. Bo prostu nie grają dla mnie jak stare AKG.

Edytowane przez D@rkSid3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Podobno dobrze, ale dobrze dla każdego znaczy co innego. Trochę małe są.

7 godzin temu, Aro91 napisał:

no niestety u mnie też prezentacja imo lepiej wypadała z kolumn niż AKG.

Miałem na myśli wszelakie słuchawki. W sumie Grado jeszcze nie podłączałem. Odnośnie jeszcze lepszości kolumn czy słuchawek. To pewnie podnietka z powodu świeżych zmian. Jeden i drugi sposób słuchania muzyki jest dla mnie równowazny.

Swoją droga człowiek od którego swego czasu kupiłem kolumny wcześniej miał Audio Physic Tempo, ale je sprzedał z powodu tychże staruszków z mojej sygnatury.

"System" kolumnowy uważam za odbudowany. EOG na jakiś dłuższy czas przynajmniej.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po ponad dwóch tygodniach nieużywania założyłem na łeb K701 bezpośrednio po K712. Było to jak napływ świeżego powietrza do zatęchłego, od dawna nie wietrzonego pomieszczenia. Chyba jednak nie dogadam się z tymi K712 ostatecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafacio napisał:

Ja słucham muzyki, a nie wymienionych przez ciebie dupereli. Muzyka brzmi gorzej na 712.

A ja własnie rozumiem Kolegę. Podczas słuchania zwracam uwagę na muzykę, a nie na " holografię, precyzję, finezję, spójność" - ale jestem tylko prostym, plebejskim melomanem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności