Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, nie ma jednej, obiektywnej prawdy, a raczej prawdziwego brzmienia. Jest ich wiele. Czasami jedne słuchawki będą bliżej, czasami drugie, zależy też kto słucha. Niektóre słuchawki są częściej bliżej tej subiektywnej "prawdy", inne są rzadziej ale dla mnie akurat AKG K702 są właśnie dalej, zwłaszcza jeśli rozmawiamy o ich basie lub szeroko rozumianym wypełnieniu. Dla mnie to nie jest naturalne brzmienie, wystarczy mi tylko to, że jeszcze żadna muzyka na żywo dla mnie nie brzmiała tak chudo jak przekazują to AKG, z tak kartonowymi bębnami czy stopą perkusji. Nie piszę o ostrości celowo, bo muzyka na żywo też czasami brzmi ostro czy jasno. A jak mam na stole 8 par słuchawek i wszystkie da się po sobie słuchać z większym lub mniejszym niesmakiem, to po którychkolwiek z nich AKG mają największy niesmak to nikt mnie nie przekona, że AKG mają super bas i wypełnienie.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam tak jak Soundman potrzebuję basu jak niemowlę naprężonego cyca. Nie musi wcale dominować, czy grać pierwszych skrzypiec, ale ma być i robić dobra robotę w większości nagrań i na dość neutralnym sprzęcie. W przypadku perkusji czasem coś gra lepiej albo gorzej, jesli nie wychodzi po za granicę przyzwoitości to jest ok. W przypadku pianina, raz lubię czyste japońskie brzmienie, a innym razem cieplejsze, barwniejsze, podobnie z innymi instrumentami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje K701 to w ogóle chyba jakieś dziwaki, aż chyba zajrzę czy Chińczyki nie odblokowują bas portu z tej gumki na starcie w nowych słuchawkach, bo tak mi na starcie basowo już grały...he,he;)

O ile mając K702, używane kupione lekko, od razu pomyślałem, fajne granie ale jakieś chude, sztywne, lekko ostre na górze , i małą ilością basu...to z K701 każdy z tych elementów jest taki jak oczekiwałbym po dobrych słuchawkach ,niczego nie brakuje mi, dziwy jakieś panie tego....

A że bas jest kartonowy, co tam ,ważne że szybki i sprężysty, a ja to uwielbiam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafacio napisał:

Porównanie do perkusji na żywo, a nagranej na płycie jest bardzo złe. Ta nagrana przechodzi przez pełno sprzętowych i programowych filtrów, kompresorów itd. Perkusja w każdym pomieszczeniu w zależności od jego parametrów zagra inaczej. O jakiej naturalności ty piszesz? I jeszcze jaka to perkusja, jak nastrojona?

Może weź pod uwagę też różnice wieku i słuchu. Dochodzą jeszcze różnice w nagraniach. Dzisiejsze nagrania ze starymi (tak około końcówki lat 90) są zupełnie nieporównywalne. Co więc jest naturalne?

Jak ty głośno słuchasz w słuchawkach, że czujesz na ciele płynący z nich dźwięk?

Rafacio, są nagrania referencyjne, np. z samą sekcją rytmiczną i do takich nagrań się odnoszę. Poza tym, akurat tak się składa, że mój wujek jest perkusistą amatorem, od blisko 40lat gra na perkusji, a obecnie posiadam w domu zestaw, który jest regularnie przez niego używany i wiem, jak powinny brzmieć przysłowiowe "gary" ;).

8 godzin temu, Inszy napisał:

A jakie jest najbardziej wierne brzmienie? Takie jakiego oczekujemy od instrumentów, czy takie jakie było na nagraniu w studiu?

Jeśli to pierwsze, to właśnie nazywa się gust, jak drugie, to jest tu pewien zasadniczy problem - skąd wiesz jak coś powinno brzmieć? Jak instrument brzmi (skrzypce =/= skrzypce)? Jak był zestrojony do nagrania? Jaki styl grania preferuje muzyk? Oczywiście można wybrać słuchawki (a właściwie cały tor) o płaskiej charakterystyce, tyle że one też nie będą grały tak samo.

J/w, ma być możliwie adekwatne, do naturalnego wybrzmiewania instrumentu, a K701 akurat bardzo odbiegają od tego wzorca, stąd moje rozczarowanie odnośnie tego "referencyjnego" modelu.

7 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Zgadza się, nie ma jednej, obiektywnej prawdy, a raczej prawdziwego brzmienia. Jest ich wiele. Czasami jedne słuchawki będą bliżej, czasami drugie, zależy też kto słucha. Niektóre słuchawki są częściej bliżej tej subiektywnej "prawdy", inne są rzadziej ale dla mnie akurat AKG K702 są właśnie dalej, zwłaszcza jeśli rozmawiamy o ich basie lub szeroko rozumianym wypełnieniu. Dla mnie to nie jest naturalne brzmienie, wystarczy mi tylko to, że jeszcze żadna muzyka na żywo dla mnie nie brzmiała tak chudo jak przekazują to AKG, z tak kartonowymi bębnami czy stopą perkusji. Nie piszę o ostrości celowo, bo muzyka na żywo też czasami brzmi ostro czy jasno. A jak mam na stole 8 par słuchawek i wszystkie da się po sobie słuchać z większym lub mniejszym niesmakiem, to po którychkolwiek z nich AKG mają największy niesmak to nikt mnie nie przekona, że AKG mają super bas i wypełnienie.

Dokładnie, nie ma idealnych sprzętów, ale są takie, które starają się iść w tym kierunku, więc skoro dane słuchawki (K701 itp.) zbaczają z właściwej drogi, to coś jest nie hallo.  Ja rozumiem, że można tłumaczyć producenta, że ma swoją wizję na dźwięk, ale w takim przypadku, niech nie stawia takiego modelu w serii "Reference", bo to jest zwykłe oszustwo i paranoja. Takie słuchawki powinny być zakwalifikowane do klasy "Audiophile", i wtedy nikt by się nie miał prawa czepiać, w tym i ja :P

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

A że bas jest kartonowy, co tam ,ważne że szybki i sprężysty, a ja to uwielbiam.

 

Hehe.. no i doszliśmy do sedna sprawy ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, iż warunki akustyczne w studiach nagrań muszą spełniać określone normy, czyli zazwyczaj jest to pomieszczenie wolne od nadmiernych odbić, ale.. jedne są żywsze, inne bardziej stłumione. Jednak nie zmienia to faktu, iż samo brzmienie danego instrumentu w takich warunkach, jest względnie zachowane. W przypadku pomieszczenia, w którym stoi perkusja mojego wujka, sytuacja jest podobna, ponieważ jest to pokój użytkowy, standardowo umeblowany, z wykładziną na podłodze. Także, ani nie jest nadmiernie wytłumione, ani pogłosowe, co również nie ma wpływu na ogólny odbiór instrumentu dętego, jakim jest perkusja. W związku z powyższym, odstępstwa w w/w pomieszczeniach, są niewielkie, w przeciwieństwie do AKG K701, które znacząco odbiegają od wzorca.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

Biorąc pod uwagę fakt, iż warunki akustyczne w studiach nagrań muszą spełniać określone normy, czyli zazwyczaj jest to pomieszczenie wolne od nadmiernych odbić, ale.. jedne są żywsze, inne bardziej stłumione. Jednak nie zmienia to faktu, iż samo brzmienie danego instrumentu w takich warunkach, jest względnie zachowane. W przypadku pomieszczenia, w którym stoi perkusja mojego wujka, sytuacja jest podobna, ponieważ jest to pokój użytkowy, standardowo umeblowany, z wykładziną na podłodze. Także, ani nie jest nadmiernie wytłumione, ani pogłosowe, co również nie mam wpływu na ogólny odbiór instrumentu dętego, jakim jest perkusja. W związku z powyższym, odstępstwa w w/w pomieszczeniach, są niewielkie, w przeciwieństwie do AKG K701, które znacząco odbiegają od wzorca.

Możesz iść jak ja drogą, wydać kilkadziesiąt tys zł, szukać ideał swojego...albo iść na skróty co polecam, Staxy i tylko Staxy jak chcesz tego co tu opisujesz, nic lepszego na rynku nie znajdziesz....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę męcząca jest ta dyskusja już. Napiszę tak. Sporo sprzętu przesłuchałem. Na sporej ilości koncertów byłem. elektrycznych i akustycznych. To jak K701 podają muzykę podoba mi się i sprawia mi przyjemność. Mam głęboko w poważaniu czy jest to naturalnie czy nie. Nie uważam też, że słuchawki z tak spier.....ą charakterystyką jak Audeze LCD-X mogły grać dobrze perkusję jak tam prawie góry nie ma.( tak - miałem je dłuższy czas )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Inszy napisał:

I też ciekawy aspekt: czy perkusja brzmiąca inaczej niż wujkowa, bo np. jest wykonana z innych materiałów, to będzie dalej referencja, czy już nienaturalne brzmienie?

Lecimy w obszary w stylu, "czy herbata posłodzona 3 łyżeczkami cukru mieszana zgodnie z ruchem wskazówek zegara mosiężną łyżeczką będzie słodsza od tej mieszanej niezgodnie z ruchem wskazówek zegara łyżeczką srebrną"  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonlight to jeszcze widzę początkujący w tym szaleństwie audioholizmu...he,he...

Ja zacząłem swoją przygodę od Q701, wydały mi się za mało dociążone...poszedłem dalej...skończyłem po kilku latach na K701, czyli że niemal zatoczyłem koło..tak że.

Jak widać doświadczenie pokazało że jednak te K701 nie są takie złe, a powiem więcej w swojej cenie 600zł obecnie, to killer na rynku...nie mają w tej cenie konkurencji w otwartych i tyle:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunnerius napisał:

Lecimy w obszary w stylu, "czy herbata posłodzona 3 łyżeczkami cukru mieszana zgodnie z ruchem wskazówek zegara mosiężną łyżeczką będzie słodsza od tej mieszanej niezgodnie z ruchem wskazówek zegara łyżeczką srebrną"  :D 

A no właśnie, jak nie ma solidnych argumentów, to się podaje absurdalnie skrajne i cała dyskusja traci sens ;).

 

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Neonlight to jeszcze widzę początkujący w tym szaleństwie audioholizmu...he,he...

Ja zacząłem swoją przygodę od Q701, wydały mi się za mało dociążone...poszedłem dalej...skończyłem po kilku latach na K701, czyli że niemal zatoczyłem koło..tak że.

Jak widać doświadczenie pokazało że jednak te K701 nie są takie złe, a powiem więcej w swojej cenie 600zł obecnie, to killer na rynku...nie mają w tej cenie konkurencji w otwartych i tyle:rolleyes:

Hmm... no nie do końca i w sumie, nie chciałbym się wrócić do początku tej choroby, bo to strata czasu, przynajmniej dla mnie ;).

U mnie z kolei jednymi z pierwszych słuchawek, to RP-F30, a nie wiele później HD600, DT990 i... nasz bohater - K701! :D Generalnie rzecz ujmując, to pożyczyłem 701-ki po 12 latach tylko dlatego, że taki jeden sympatyczny kolega z drugim sympatycznym kolegą, zasiali u mnie ziarno ciekawości i w pewnym sensie obaw, czy aby na pewno dobrze zapamiętałem ów referencyjny wówczas  model ze stajni AKG :unsure::wacko:. Jednak moje obawy ustały, kiedy posłuchałem tych ReferenceSpitzenhi-end i goldenear-klase, już zwyczajnie nie miałem wątpliwości, dlaczego tak szybko się ich pozbyłem za pierwszym razem, a było to j/w, ok. 12 lat temu :D.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem już że każdy słyszy inaczej. I te sprzęty które uznajesz za karykaturalne, dźwiękowcy stosują na co dzień. Monitory presonus Eris e8 niewiele tłustsze są od k701 w brzmieniu, a do studia to bardzo solidny entry level. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Panów z przyjemnością :)

Tak bez kłótni i kulturalnie - serio piszę.

 

Z mojego punktu widzenia to kolejne dywagacje nad pogonią króliczka tylko teraz przybrały imię AKG :)

W ściganiu króliczka nie ma nic złego, sama przyjemność pogoni po kres swoich dni. I dobrze.

Choć ja swego króliczka złapałem ( a właściwie zamordowałem ) już dawno temu - doskonale rozumiem ten stan.

 

Pisaliśmy już tysiące razy, że nie istnieje coś takiego jak dźwięk referencyjny, tudzież naturalne czy neutralne brzmienie.

Gdyby nawet istniał taki dźwiękowy wzorzec "miar i wag" jak ten z Sevres to i tak byłby dla nas bezużyteczny ... chyba, że mielibyśmy wszyscy takie same ( identyczne co do joty ) maszynki odsłuchowe. No, ale tutaj wchodzimy jeszcze na :

 

- pole naszej percepcji, którą każdy ma trochę inną

- budowa uszu, bo każdy człowiek ma inny kształt małżowin tak jak linie papilarne.

 

Kiedy to wszystko do mnie dotarło, natychmiast przestałem gonić za futrzakiem.

Zacząłem słuchać na tym co mi pasuje, tego co lubię.

 

Przy czym czasami patrzę trochę z zazdrością na ścigających choć nie ukrywam, że muzycznie to mi się teraz żyje spokojniej.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunnerius napisał:

Lecimy w obszary w stylu, "czy herbata posłodzona 3 łyżeczkami cukru mieszana zgodnie z ruchem wskazówek zegara mosiężną łyżeczką będzie słodsza od tej mieszanej niezgodnie z ruchem wskazówek zegara łyżeczką srebrną"  :D 

Taa? To która jest słodsza?

Jeden producent, jeden typ werbla, trzy modele. Jak brzmią tak samo, to faktycznie podałem przykład bez sensu i pokornie przepraszam :)

 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Inszy, tak jak wyżej już napisałem, nie chodzi mi o niuanse, bo z oczywistych względów takowe muszą występować, tylko kompletnie nienaturalne wybrzmienie i brak masy perkusji w takich słuchawkach, jak K701. Sprawdź sobie, jak brzmi "stopa" naturalnie, a jak w tych słuchawkach, to będziesz wiedział, o czym tutaj piszę ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale to nie są niuanse, tylko wyraźna różnica w brzmieniu, która może wydatnie wpłynąć na odbiór utworu.

I nie ma czegoś takiego jak "naturalne brzmienie stopy". No, chyba że mi wskażesz, która jest właściwa, żebym już gaf nie popełniał w przyszłości (jeden utwór, żeby było mi łatwiej):

1) Oryginał https://www.youtube.com/watch?v=94bGzWyHbu0

2) Cover 1 https://www.youtube.com/watch?v=Oh_cSFFyk54

3) Cover 2 https://www.youtube.com/watch?v=199xpfLoD8Y

4) Cover 3 https://www.youtube.com/watch?v=VElxn13dn2E

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy luzuj gume, nie mówię ze zły przykład, piję, że w tego typu dyskusji, pomimo sensownych argumentów, po jakimś czasie "mojsze jest mojszniejsze niz twojsze"

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że temat nie łapie się w żadne obiektywne ramy, to chyba nic dziwnego?

Swoją drogą gdzieś tu niedawno był podobny temat, gdzie forumowicz chciał skwantyfikować muzykę i podobnie wyszło ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności