Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Damix said:

Skoro konstrukcja jest ta sama to sam tuning przetwornika dla K712 i K7xx musi być inny.


 

konstrukcja to tylko projekt, cała reszta ma decydujące znaczenie - materiał itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że temat aż tak się rozwinie, wow :o
Czy którykolwiek z forumowiczów miał okazję porównywać K712 z K7xx? Na zagranicznych forach przy pierwszych często widziałem znak większości.
Co do wypowiedzi Kuby_622, jestem przekonany, że K712 będą dla mnie skokiem wyżej po K612, szukam po prostu trochę bardziej funowego brzmienia które K712 powinny mi dać :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Kilka moich obserwacji, które są spójne z tym co do tej pory zostało napisane i które chyba trochę tłumaczą.

 

*W testach używałem IC jack->2xRCA na cordialu, zwyczajny z Thomanna oraz meteora, nie wiem z czego kiedyś kupiony na allegro ładnie wyglądający 2x RCA-RCA, w stosunku do cordialów ma więcej nasycenia, ale po za tym gra tak, że nie trzeba wnikać jak gra...

 

1. Wcześniej słuchałem na zestawieniu z X5 i X5>The Wire  w pamięci mając X5>coax>S16

Wniosek był taki:


X2 grają poprawnie, ale trochę oschle, niezbyt ciekawie. Dźwięk się jakoś nie kleił. Trochę się dziwiłem, bo z pamięci z aune po coaxie i po usb inaczej je zapamietałem - lepiej.

K712 założone - (choć tych z aune nie słuchałem wtedy) zupełnie przeciwny biegun pod względem charakteru (przynajmniej wyraźnie różniące się w każdym aspekcie) i co? urzekły mnie... swoją spokojną gustowną elegancją w brzmieniu, gładkie ciepłe, ale konkretne. Przerzucam kolejne albumy i 80-90% które przy X2 były takie zwyczajnie, bez polotu, lub coś przeszkadzało to zaczęły być interesujące i wciągające. Te 10-20% procent grało poprawnie tylko delikatnie brakowało im mięcha, w innych było niemal idealnie, było lepsze 3D fajnie rozplanowane. Mógłbym się rozpisywać ale zostawię to na później. Nie pomyślałem o sprzedaży X2 bo jednak są inne, bardziej fanowe i gdzie ja znajdę otwarte z takim basem? Ale trochę się zawiodłem w porównaniu do tego co miałem w pamięci...

 

2. Mam podesłać na testy X2 więc pomyślałem przed chwilą, że znów się pobawię, ale wyciągnę S16. Usb mi nie działa i przy okazji sprawdzę różnicę w transportach X5/i20 i coax/opt. Okazało się, że X5 w tym wypadku jako transport wypada marnie, a i20 po optyku wypadła dużo lepiej i trochę gorzej po coaxie (minimalnie). Nie jest to jeszcze poziom, który opamiętam z USB, ale jest dużo lepiej i w zasadzie bardzo dobrze. 

 

Jakież było moje zdziwienie gdy podłączyłem X2... Niby dalej grają na planie tej samej sygnatury, ale... ja pi... Zmiana drastyczna, pojawiła się super głębia, przy której efekty 3D wypadają nieźle, i nie wnikając w szczegóły, całość zyskała dużo na rozdzielności, porządku, łagodności, dźwięk nabrał dobrego smaku. To jest ta chwila w której wiesz za co płaciłeś i uśmiech pojawia się na twarzy.  I jak myślicie, jak wypadły K712...? 

 

Przerzucam po kolei te albumy, które mnie na AKG chwyciły za serce i.. i nic.. Wszystko to co wzbudzało mój zachwyt zniknęło. Nie grają źle.. ale "tak normalnie", czysto, ale z rozmazanymi konturami, jakby z mniejszą separacją. Ze średnicą i górą zaczęło być coś nie tak. Jak się teraz wsłu****ę to jest co raz lepiej, ale jest dystans do tego co pokazały X2 i to spory. Zaczynam szukać przyczyn...

 

3. Dobra podepnę The Wire może wysoka impedancja S16 przeszkadza K712... i co? Można powiedzieć, że wróciła część zalet, która była wcześniej i nawet zostały rozwinięte. Świetna separacja, wrócił kontur, pojawiła się głębia wraz wróciła holograficzność (na samym S16 grały bardziej do oddalonej jednej lini, na X5 było centrum i dźwiek się rozchodził w poszczególne kierunki, tutaj dźwięk odzyskał 3D, ale nie wrócił do skupienia na środku tylko proporcjonalnie po całej scenie rozmieszczał źródła dźwięku). Dźwięk jest czystszy i lepszy niż na X5 taki bardziej Hi-fi, ale minusem jest to, że X5 dodawał własnego koloru, własnego smaczku, ciepła, nasycenia-gładkości: właśnie ten photoshop przychodzi na myśl, w tym zestawieniu jest bardziej neutralnie. 

 

Czyli tak 

w pierwszym przypadku X2<K712pro (zdecydowanie)

w drugim przypadku X2>K712pro (zdecydowanie)

w trzecim przypadku jest X2=K712pro, choć wynik będzie zależał od preferencji, choć powiedziałbym, że wysunięta średnica w AKG aż takiej przewagi nie daje, a w poszczególnych aspektach wydają "normalniejsze", podczas gdy X2 prezentacją zaskakują, nie grają tak sztywno, popisują się w dobrym stylu. 

 

Kolejna mi myśl zaczęła przychodzić o opchnięciu R70x, ale szybko decydować nie będę bo znów może być wtopa, wszystko to wymaga więcej odsłuchów, żeby wtopy w logistyce nie zrobić. :)

 

Innym wnioskiem o jaki bym się pokusił to taki, że K712pro są świetne bo nieźle pokazują charakter źródła, ogólnie całego sprzętu, ale z drugiej strony, chyba nie dadzą się porwać w tany i pląsy kiedy nastąpi synergia (albo nie znam jeszcze takiego źródła ;) ). Natomiast X2 nieźle skalują i to jest ich błogosławieństwo i przekleństwo zarazem. Łapiąc synergię to po prostu wymiatają, ale potrafią grać nieprzyjemnie i nieciekawie. Te dwie pary to zestawienie dżentelmena i dzikusa. :D
 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na S16 K712 zagrały mi świetnie już od początku a do X2 słuch się musiał przyzwyczaić a później nóżka chodziła :D

Ogólnie uważam że S16 jest bardzo dobrym combo pod słuchawki właśnie z takiej półki, jest mała szansa że nie będzie synergii (byleby słuchawki nie była zbyt ciemne lub jasne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash świetne porównanie. Moja opinia jest podobna na S6. I o ile 712 są delikatnie lepszew technicznie o tyle X2 dawały większą przyjemność słuchania muzyki, szczególnie tej szybszej bardziej dynamicznej.

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Na S16 K712 zagrały mi świetnie już od początku a do X2 słuch się musiał przyzwyczaić a później nóżka chodziła :D

Ogólnie uważam że S16 jest bardzo dobrym combo pod słuchawki właśnie z takiej półki, jest mała szansa że nie będzie synergii (byleby słuchawki nie była zbyt ciemne lub jasne).

Zgadza się. Najlepiej jeśli to będą słuchawki neutralne lub lekko ciemne.

Na S6 jest synergia z: 712, X2, 400i, NH.

Słabiej było z Flow a źle  He4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron Tak. Ja bym tu dopowiedział, bo może nie jest to wyraźne. K712pro zagrały mi dobrze z S16, tylko do tego dochodzą 2 aspekty. Pierwszym jest to, że w tym przypadku to do nich musiałem się przyzwyczajać z racji konrastu z X2. Drugą sprawą jest to, że S16 po usb z tego co pamiętam, gra jeszcze lepiej, czyściej i z lepszą separacją, więc podejrzewam, że bardziej by się zgrał z AKG... mam nadzieję, że uda mi się go naprawić. :(

@vonBaron Tak. Ja bym tu dopowiedział, bo może nie jest to wyraźne. K712pro zagrały mi dobrze z S16, tylko do tego dochodzą 2 aspekty. Pierwszym jest to, że w tym przypadku to do nich musiałem się przyzwyczajać z racji konrastu z X2. Drugą sprawą jest to, że S16 po usb z tego co pamiętam, gra jeszcze lepiej, czyściej i z lepszą separacją, więc podejrzewam, że bardziej by się zgrał z AKG... mam nadzieję, że uda mi się go naprawić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoWoR masz już k701 lub k702? jakie źródło? a potem, chcesz coś poprawić w brzmieniu? albo zmienić? no to jak już sobie odpowiesz i dasz nam znać to szybciej i skuteczniej ktoś Tobie wzmaka zaproponuje, bo jak chcesz tylko "prundu" to one potrzebują ale nie aż tak masakrycznie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czyli warto by zapolować na X1s jak mam k701, tak się spodziewałem że powinno być ok.

Choć równie dobry a może i lepszy byłby Icon HDP , rzadko już spotykany, umknęła mi okazja no...grrr:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Espressivo  polecałbym Dt990 600ohm, i nie sprzedawaj ,szkoda...z tym wzmakiem tak Ci zagrają że K701/702 nie będą potrzebne.

I wtedy i klasykę zagrają jak trzeba i elektronikę ,jazz, rocka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Do Espressivo  polecałbym Dt990 600ohm, i nie sprzedawaj ,szkoda...z tym wzmakiem tak Ci zagrają że K701/702 nie będą potrzebne.

I wtedy i klasykę zagrają jak trzeba i elektronikę ,jazz, rocka...

Właśnie mam Dt990 tylko że 250 ohm  i tak nie za bardzo mi podchodzą. . Są jakby zamulone i trochę jakby szumią(albo może mi sie też wydaje) Ale tez wiele osób, włącznie z Tobą poleca właśnie dt990 600ohm. To trzeba chyba więcej kasy dozbierać wtedy kupie i dt i akg :)

Edytowane przez NoWoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz pełnej przejrzystości i wymaksowania góry to jednak tranzystor najlepszy, lampa jak szukasz ciepełka,klimatu, ale kosztem zamulenia lekkiego przekazu. Zamień na Aune x1s i będzie git....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2017 o 21:21, NoWoR napisał:

Czy moglibyście drodzy forumowicze doradzić jakiś wzmacniacz do akg k701/k702 ?

Proponowano mi klona lehmann'a ale chciałbym się dowiedzieć czy macie jeszcze jakieś inne propozycje?

 

Zależy jaka cena :) Ja już tych wzmacniaczy z K701 trochę przerzuciłem i jeśli ma to być za kilka stówek, to jakiś klon Lehmanna jest rzeczywiście niezłą opcją. Jak trochę drożej, to Black Pearl. Z droższych konstrukcji świetny do nich był SPL Phonitor, ten pierwszy.

Ogólnie dużo zależy od tego, czy się akceptuje ich zwiewny charakter grania - jeśli tak, to sprawa jest dość prosta. Większość opinii o tym, jak trudno jest napędzić K701 bierze się od ludzi, którzy starają się przerobić te słuchawki na jakieś inne, zupełnie inaczej grające :)

Tak naprawdę, to ja ich bardzo często słucham po prostu z dziurki z CD i też jest fajnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności