Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Aro91 napisał:

Panowie jest problem za nic nie mogę zdjąć pokrywy by zrobić bass moda dla K702

próbowałem przekręcić te pokrywę wkładając 2 cieniutkie pinezki itp w otworki ale nie idzie nic a nic

co polecacie mi fachowcy :/

 

 

Gumowa przyssawka, taka jak na starych wieszakach, które przyklejało się do kafelek. Ja dostałem taką do wymiany żarówek w lampie, działa idealnie i nie uszkodzisz tej siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

Dobre, niedobre, mnie dziwi jakie masz podejście do toru :D

 

Mam podejście, że może być za tysiąc, dwa, dziesięć, ale do przynajmniej "poprawnego" bądź "ciekawego" grania NIE MUSZĘ posiadać całego panelu sterowni elektrowni atomowej. Jeżeli ktoś pisze o słuchawkach, że grają dobrze jedynie przy porządnym torze, gdzie sprawdzałem pod dwoma popularnymi low/mid-endowymi integrami o odmiennym charakterze grania i nic, to dla mnie słuchawki są jako tako skreślone (nie tor, słuchawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yenna napisał:

Ja się tu tylko zakupem pochwaliłem, a wy się już pożarliście o własne opinie. A mi się na przykład DT880 i K400 nie podobały. Ale żeby od razu się z ich zwolennikami wyklocac? Tyle jeszcze fenomenalnych sluchawek, za mało czasu mamy aby się o nie sprzeczać!

 

2 godziny temu, audionanik napisał:

Ale w którym momencie, bo chyba mi coś umknęło?:D

Właśnie, też nie zauważyłem ;) wymiana zdań a zwłaszcza w takim tonie jak my se tu z nanikiem to nie kłótnia a zdań wymiana właśnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZenekHajzer napisał:

Audiofanatyk puszcza z yamahy głośnikowej. M35? Czy jakoś tak - ma w recenzji

 

Od czasu gdy pół roku temu K1000 otrzymały polaryzatory basowe i nowy adapter SE na wtykach rodowanych, najczęściej pracują z Bursonem V2+.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Yenna napisał:

 

Mam podejście, że może być za tysiąc, dwa, dziesięć, ale do przynajmniej "poprawnego" bądź "ciekawego" grania NIE MUSZĘ posiadać całego panelu sterowni elektrowni atomowej. Jeżeli ktoś pisze o słuchawkach, że grają dobrze jedynie przy porządnym torze, gdzie sprawdzałem pod dwoma popularnymi low/mid-endowymi integrami o odmiennym charakterze grania i nic, to dla mnie słuchawki są jako tako skreślone (nie tor, słuchawki).

Może nie masz uszu by to docenić?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się...wszyscy myślą że tak samo słyszą..a to błąd...wyjdziesz z Pudzianowskim do klatki?..pewnie nie...a są przecież i sporo lepsi ,dlaczego ? bo wiesz że nie masz szansy...

Tak samo są ludzie co słyszą sporo lepiej od nas...taka prawda...i ja w to wierzę i rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Yenna napisał:

 

Mam podejście, że może być za tysiąc, dwa, dziesięć, ale do przynajmniej "poprawnego" bądź "ciekawego" grania NIE MUSZĘ posiadać całego panelu sterowni elektrowni atomowej. Jeżeli ktoś pisze o słuchawkach, że grają dobrze jedynie przy porządnym torze, gdzie sprawdzałem pod dwoma popularnymi low/mid-endowymi integrami o odmiennym charakterze grania i nic, to dla mnie słuchawki są jako tako skreślone (nie tor, słuchawki).

Z niedrogich wzmaków ZENek bardzo fajnie daje sobie radę z wszelkimi 250-omowcami od Beyera.

Dnia 3.11.2017 o 12:07, ZenekHajzer napisał:

Panowie i Panie  - ktoś próbował wciskać te wypaśne skórzane pady HM5 na K55x ?

Fajne wiszą w komisie i mnie korci, ale nie wiem czy te wejdą - supersofty wymagały nieco zachodu żeby wejść, więc nie wiem czy skóra się rozciągnie na tyle.

Na K55x to raczej te nowe XL bym sprawdził http://audiomagic.pl/nausznice-i-pianki/brainwavz-nausznice-pady-okragle-xl-super-soft?from=listing

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perul napisał:

Z niedrogich wzmaków ZENek bardzo fajnie daje sobie radę z wszelkimi 250-omowcami od Beyera.

Dt880 trzeba lubić. Chyba że je dopalisz wzmakiem, który dowali buły na dole każdym innym słuchawkom, a górę stępi. Ale to będzie wzmak tylko pod dt880, bo wszystko inne popsuje. Co innego jal ktoś lubi tę prezentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po latach nastąpił u mnie lekki regres słuchawko - choroby, ale nie na tyle poważny jak kiedyś, więc żeby nie wydawać zbyt wiele sięgnąłem po moją ulubioną firmę jeśli chodzi o stosunek jakość - cena. I muszę powiedzieć, że bardzo się rozczarowałem kierunkiem w jakim poszły te nowe (czy może raczej odświeżone) modele AKG.

 

Miałem już wiele ich słuchawek (K340, K400, K501, K601) i moje ulubione K701 których używam od lat czasem tylko wspomagając się Sennhaiser Momentum, bo wiadomo, że K701 do niektórych gatunków muzyki się nie nadają.

 

Teraz wypożyczyłem sobie w sklepie Q701 (z którymi miałem już kiedyś do czynienia), K612 i K712Pro. Dla mnie te 3 modele mają pewne cechy wspólne (choć w Q701 jest to jeszcze najmniej rozwinięta) - dźwięk jest mniej "otwarty" niż w K701 i bardziej "misiowaty". Dźwięk nie jest już tak zwiewny jak w K701 i przestrzeń nie robi takiego wrażenia. Co do "misiowatości" to tutaj winny jest bas. W K701 jaki jest bas każdy wie :) To takie w miarę przyjemne plumkanie, praktycznie pozbawione zejścia. W tych nowych modelach bas wcale nie jest lepszej jakości, tylko po prostu jest go teraz więcej. Ok. pewnie to też zależy od upodobań - dla mnie dobry bas powinien być "zwarty", twardy, z impaktem i mile widziane dobre zejście. Czyli można powiedzieć, że w tych nowych AKG praktycznie podkreślono i wyolbrzymiono największą wadę modelu K701 czyli jakość basy, jednocześnie pozbawiając ich tego uroku, którym dysponowały k701. Po prostu jakaś paranoja! Z bardzo ciekawych choć nie dla każdego i nie do każdej muzyki k701 zrobiono może nieco bardziej uniwersalnego  przeciętniaka. Zwłaszcza K712 bardzo mnie rozczarowały, oczekiwałem znacznie więcej.

 

W rezultacie kupiłem sobie zapasową parę K701, które teraz kosztują za nowe... 620 zł. Czyli cena jak na świat audio co najmniej bardzo atrakcyjna.

 

Tak z innej beczki, odkryłem, że w Empiku można sobie zamówić Grado PS1000. Świat bardzo się zmienił przez ostatnie lata ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano coś w tym jest, teraz jest taka moda/trend żeby właśnie robić mniej scenowe słuchawki ale za to bardziej gęste w przekazie z mocniejszym basem ,kosztem właśnie scenowości...szkoda trochę ale widać taki jest popyt ,na takie gęstsze granie i co zrobić.

A te najnowsze K701 z Chin to już są bez tych wypustek na pałąku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano coś w tym jest, teraz jest taka moda/trend żeby właśnie robić mniej scenowe słuchawki ale za to bardziej gęste w przekazie z mocniejszym basem ,kosztem właśnie scenowości...szkoda trochę ale widać taki jest popyt ,na takie gęstsze granie i co zrobić.
A te najnowsze K701 z Chin to już są bez tych wypustek na pałąku?
Taki trend był już za czasów starych planarów. Wszystkie orto vintage mają raczej "intymna" scenę, driver blisko ucha. Stąd też wynika ich "magiczna" średnica.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Ano coś w tym jest, teraz jest taka moda/trend żeby właśnie robić mniej scenowe słuchawki ale za to bardziej gęste w przekazie z mocniejszym basem ,kosztem właśnie scenowości...szkoda trochę ale widać taki jest popyt ,na takie gęstsze granie i co zrobić.

A te najnowsze K701 z Chin to już są bez tych wypustek na pałąku?

 

Jeszcze nie wiem, bo dopiero odesłałem K712 i czekam na K701. Pewnie w ciągu najbliższych dni je dostanę, to napiszę czy są jakieś różnice w porównaniu z moimi 5-6 letnimi, pokrytymi patyną czasu ;) Mam nadzieję, że Harman nic w nich nie zepsuł...

 

A co do tego przyciemniania i zagęszczania dźwięku, to akurat w przypadku serii K7xx to jest dla mnie takie przerabianie nożyczek na młotek, by dało się nimi czasami wbijać gwoździe :P Przecież mimo większej ilości basu takie K712 i tak nie nadają się do jakiegoś ciężkiego metalu czy czegoś takiego. I nawet nie trzeba wysokich modeli Ultrasone czy Grado (czy co tam obecnie w słuchawkach z wyższej półki ma dobry bas, bo nie jestem na bieżąco), bo zwykłe, tanie, studyjne dt990 mają ten bas o wiele lepszy. A patrząc na cenę, to lepiej chyba kupić k701 + drugie słuchawki o innej charakterystyce, niż kombinować.

 

Z drugiej strony na różnych forach typu Head-Fi ludzie przez lata kombinowali, jak by tu zrobić żeby te 701 grały inaczej. Dla mnie to zupełnie bez sensu, bo jak ktoś nie lubi zwiewności k701, to chyba łatwiej jest kupić inne słuchawki, niż dobierać do nich jakiś specjalny tor, jakieś Lebeny do nich dokupywać ;) No ale tylu ludzi tak kombinowało, że można powiedzieć, że Harman odpowiedział na życzenie większości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

W rezultacie kupiłem sobie zapasową parę K701, które teraz kosztują za nowe... 620 zł. Czyli cena jak na świat audio co najmniej bardzo atrakcyjna.

Też właśnie mam taki plan. Cena obecnie jest super jak za słuchawki które kiedyś prawie dwa koła kosztowały więc chyba warto tą drogą pójść i mieć na zapas. A co do metalu. Nie rozumiem stwierdzenia, że się nie nadają.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafacio napisał:

Też właśnie mam taki plan. Cena obecnie jest super jak za słuchawki które kiedyś prawie dwa koła kosztowały więc chyba warto tą drogą pójść i mieć na zapas. A co do metalu. Nie rozumiem stwierdzenia, że się nie nadają.

Ok. Może to za dużo powiedziane, że się nie nadają, bo każdy może słuchać, jak mu się podoba. Ale jednak do takiej muzyki przydałby się wykop i energia, której AKG nie posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafacio napisał:

A co do metalu. Nie rozumiem stwierdzenia, że się nie nadają.

Bo som za słabe. Nawet bardzo!

Metal i K701 to nieporozumienie na skalę międzyczasową i międzynarodową.

Do plumkania świergotów ptaków w tle, podczas czytania wciągającej lektury, są  jak najbardziej OK, bo nie angażują.

Fajna przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To może ja na metalu się nie znam i przez 30 lat się nie poznałem, ale zawsze wydawało mi się, że np. Nile to już ostry metal jest, a na niczym innym lepiej mi się tego nie słucha.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności