Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec mojej sześcioletniej przygody z k701oczytałem się w internetach jaką to super ich wariację sprezentowało nam-audiofilom AKG, mianowicie K-712PRO!!!!!. Wow!!! Na hajpfaju mało się nie posr.li; drugie hd800!!!, klasę czy tam kilka wyżej od k701!!!, niczego więcej nie trzeba itp. itd..

Miałem już kupować, ale wkładam ci je na głowę, a tu kupa po całości Panie - po prostu chcieli zrobić loda..tfu.. ukłon w stronę narzekających na jasność 701-ek i popsuli, coby nie gadać, dobry w swojej wadze model. Tyle moich spostrzeżeń w temacie. Przepraszam wszystkich miłośników tego..tego czegoś, ale sq tam leży i kwiczy (słuchałem potem jeszcze dwa, trzy razy), a krzyczeli se za toto na początku jakąś chorą kasę, chyba 1,7 kilo.:woot:

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Pod koniec mojej sześcioletniej przygody z k701oczytałem się w internetach jaką to super ich wariację sprezentowało nam-audiofilom AKG, mianowicie K-712PRO!!!!!. Wow!!! Na hajpfaju mało się nie posr.li; drugie hd800!!!, klasę czy tam kilka wyżej od k701!!!, niczego więcej nie trzeba itp. itd..

Miałem już kupować, ale wkładam ci je na głowę, a tu kupa po całości Panie - po prostu chcieli zrobić loda..tfu.. ukłon w stronę narzekających na jasność 701-ek i popsuli, coby nie gadać, dobry w swojej wadze model. Tyle moich spostrzeżeń w temacie. Przepraszam wszystkich miłośników tego..tego czegoś, ale sq tam leży i kwiczy (słuchałem potem jeszcze dwa, trzy razy), a krzyczeli se za toto na początku jakąś chorą kasę, chyba 1,7 kilo.:woot:

idę beczeć w poduszkę :D

 

edit:

ale lubię audeło na szarych to chyba jest dla mnie nadzieja :D

Edytowane przez brunnerius
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yenna napisał:

headFi nie od dzisiaj znane jest z wielkiego zamiłowania do m.in. HD650 (reddit również), jakoś nie dziwi, że taki hajp nakręcili na przybasowionego bliźniaka.

Ale przecież ja łykam ciemne granie, nawet jestem w stanie zaadoptować się do buly na wyższym basie; tylko że z tymi 712 jest ogólnie coś nie teges, mają głównie braki i nic w zamian dla równowagi. Hołki przynajmniej mają pod kocem całe mrowie detali i niuansów, świetną gorę, a tu posucha...

Ostatni raz porownywałem k702 i k712 w krakowskim mp3storze jakieś parę miesiecy temu i za diabła nie mogłem pojąć czemu te drugie są droższe skoro powinno być dokładnie na abarot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik - dla mnie powinny być wszystkie siedemsetki wycenione na równo. A i tak wybrałbym K702. 

To i tak przestaje mieć znaczenie tak jak AKG przestaje istnieć. Austrian Audio chyba nie przejmie praw do tych modeli :(

A szkoda, bo w cenie siedemsetdwójek, to już kawał dźwięku jest. 

Dobrze napędzone w zasadzie mogłyby mi robić za główbe do odsłuchu stacjonarnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Aro91 napisał:

Kurcze panowie to wcale nie są żadne killery jak dawniej tu czytałem do tysiaka nic lepszego nie ma od K712 

Nawet jak by zrobić bas moda dla k702 i wymienić kabel można na tym lepiej wyjść 

Z 2 strony ciekawią mnie tez polecane tu R70x jako sluchawki pod nowoczne elektro :)

 

R70x i K7xx miałem u siebie do porównań. Jedyny mankament R70x to ubytki w najniższym basie, ale ogólnie w elektro robią wow. 

Pewnie kiedyś do nich wrócę jako do klasowej, ale rozrywkowej alternatywy moich lżej grających słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2017 o 13:15, Spawn napisał:

Oczywiście możemy sobie teraz zrobić konkurs, zacząć wyciągać i za przeproszeniem mierzyć kto mniej usłyszy ale te 3db to taka uśredniona wartość zmiany którą może wskazać normalna istota ludzka. Nie wątpię że co poniektórzy tutaj tą wartość obniżą do takiego poziomu że nawet zakłócą tym echolokacje delfinom.

Nie trzeba robić konkursu, sprawdź sobie sam na:

soundgym.co

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yenna napisał:

Miałem zabrać się za zakup o ile spieniężę K612 PRO, ale coś na mnie targnęło i zamówiłem K702. Z tego co wyżej opisujecie postąpiłem dobrze, więc czemu czuję się teraz tak okropnie! :woot:

Bo zrobiłeś inaczej niż zamierzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie są marginalne. U mnie poleciałyby pewnie K551. Choć z drugiej strony może uznałbym, że zamknięte się przydadzą. A zakup chyba dobry. Mogą się różni audezowcy - planarowcy itp. podśmiewać z tego co i czasem czynią, ale dla mnie K701 i 271 (chyba z 90% czasu przeznaczonego na słuchawki w nich spędzam) to najlepsze słuchawy i jak do tej pory już od roku chyba ponad nic nie spowodowało ciśnienia zakupowego. Co najwyżej rozmyślam o odzyskaniu właśnie 612 i 240. Tylko po co tyle sprzętu? A co do zakupów nagłych to bywa i tak, że jest porażka jak moja z T51. Dramat.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yenna napisał:

Miałem zabrać się za zakup o ile spieniężę K612 PRO, ale coś na mnie targnęło i zamówiłem K702. Z tego co wyżej opisujecie postąpiłem dobrze, więc czemu czuję się teraz tak okropnie! :woot:

To może być strzał w 10.

My tutaj na forum od weekendu wiemy, że 701 to najlepsze słuchawki ever, tylko mają za dużo basu ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

Ale przecież ja łykam ciemne granie, nawet jestem w stanie zaadoptować się do buly na wyższym basie; tylko że z tymi 712 jest ogólnie coś nie teges, mają głównie braki i nic w zamian dla równowagi. Hołki przynajmniej mają pod kocem całe mrowie detali i niuansów, świetną gorę, a tu posucha...

Ostatni raz porownywałem k702 i k712 w krakowskim mp3storze jakieś parę miesiecy temu i za diabła nie mogłem pojąć czemu te drugie są droższe skoro powinno być dokładnie na abarot.

To ciekawe,chyba tylko ja doceniłem klasę K712pro:P

Po pierwsze też najbardziej wygodne AKG jakie miałem na głowie i jedne z najwygodniejszych słuchawek.

Słuchałem na X1s i K712 zagrały mi bardzo detalicznie,aż góra za ostra nawet, przejrzyste i detaliczne.

Średnica dalej i mniej przyjemna od K702.

Głównie lepsza lokalizacja na scenie w stosunku do K702, czułem od razu że mam klasę lepsze słuchawki.

Największą robotę robią super fajne pady pamięciowe.

Sceny nie odczułem mniejszej od K702, podobny poziom.

K702 nie odczułem że są jasno grające, bardziej neutralnie, K712 podobnie...nie poczułem że są ciemniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja bym bardziej polecił dokupić sobie te pady pamięciowe od K712, one robią tą dobrą robotę...

Niestety koszt spory bo od 280zł za te pady lub więcej.

Ale warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Aro91 napisał:

Ja mam K612pro i K702 co ciekawe nie czuje aby te tańsze były specjalnie gorsze 

Jak już to ten sam poziom a granie bardziej basowe i ciemne scena nawet podobnej wielkości :unsure:

Dlatego pytałem czy K712 oferują wyższy poziom 

612-tki też miałem, imo słabsze są od 701/702

 

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Mogą się różni audezowcy - planarowcy itp. podśmiewać z tego co i czasem czynią, ale dla mnie K701 i 271 (chyba z 90% czasu przeznaczonego na słuchawki w nich spędzam) to najlepsze słuchawy i jak do tej pory już od roku chyba ponad nic nie spowodowało ciśnienia zakupowego.

To zależy na jaki rodzynek od Audeze się trafi.

Na pocieszenie Ci powiem, że podczas gdy posiadałem moje nieśmiertelne k701(made in Austria;)) robiłem podchody do he500 (wtedy 3250pln!) i też stwierdziłem, że ni cholery ten gejowski pomiot nie stoi wyżej od moich akg:D...ale gdybym wtedy poznał takie np he4, to gadka byłaby inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K612pro i K702 co ciekawe nie czuje aby te tańsze były specjalnie gorsze 
Jak już to ten sam poziom a granie bardziej basowe i ciemne scena nawet podobnej wielkości :unsure:
Dlatego pytałem czy K712 oferują wyższy poziom 
Wyższy - ilościowo poziom basu
Do jakiej muzyki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylądowały u mnie K702 zakupione tu na forum.

Bardzo fajna scena, ale bez otwartego bas portu to jednak bardzo analityczne słuchawki, nawet w klasyce brakuje mi muzyaklnosci. Na stoku to tylko lekkie klimaty - eleektronika,pop,soul,akustyczne tematy.

 

Otwacie basportu mocno poprawia te słuchawki i nie chodzi tu o ilosc samego basu, fakt jest więcej ale to nie ta zmiana jest najważniejsza bo stokowa ilosc basu jest jak najbardziej ok dla mnie.

 

Słuchawki przestają być analityczne i szeleszczące na górze, a zostają ładnie wygładzone(ocieplone) i poprawia się scena, jest teraz bardziej percepcyjna.

Wokale dostają kapkę więcej masy. Jesli tak albo podobnie graja K7xx(minus kapke mniejsza scena) to ich popularność mnie nie dziwi ponad stockowe 701/702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie  - ktoś próbował wciskać te wypaśne skórzane pady HM5 na K55x ?

Fajne wiszą w komisie i mnie korci, ale nie wiem czy te wejdą - supersofty wymagały nieco zachodu żeby wejść, więc nie wiem czy skóra się rozciągnie na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2017 o 22:24, Soundman1200 napisał:

To ciekawe,chyba tylko ja doceniłem klasę K712pro:P

Nie tylko Ty ;) :P

@Yenna bo to bardzo fajne słuchawki są, postaraj się jednak przez dłuższy czas nie pożyczać od nikogo K712, naciesz się zakupem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności