Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu recenzji K550 pióra P.Ryki można wyciągnąc wniosek, że to przeciętne słuchawki za nieprzeciętną cenę. A tu czytam, że zwolennik i właściciel STAXów - EvilKillaruna - bardzo sobie je ceni. Może zatem jednak te słuchawki to nie taki przeciętniak?

 

Co do poprawy K550, to życzyłbym sobie:

- bardziej rozdzielczej góry (nie więcej ale bardziej szczegółowej)

 

... i być może jeszcze:

- lepiej kontrolowanego dołu z bardziej niż teraz (ciut, ciut) podkreślonym kick-basem

- odpinanego kabelka i dwóch w zestawie - krótkiego 1,2m do portable i dłuższego (audiofilskiego) 3,5m do stacjonarek.

- większej swobody ruchu muszli, by lepiej dopasowywać się do głowy

- ciut twardszej pianki wypełniającej pady.

Edytowane przez Dusty_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji K550 pióra P.Ryki można wyciągnąc wniosek, że to przeciętne słuchawki za nieprzeciętną cenę. A tu czytam, że zwolennik i właściciel STAXów - EvilKillaruna - bardzo sobie je ceni. Może zatem jednak te słuchawki to nie taki przeciętniak?

 

Co do poprawy K550, to życzyłbym sobie:

- bardziej rozdzielczej góry (nie więcej ale bardziej szczegółowej)

 

... i być może jeszcze:

- lepiej kontrolowanego dołu z bardziej niż teraz (ciut, ciut) podkreślonym kick-basem

- odpinanego kabelka i dwóch w zestawie - krótkiego 1,2m do portable i dłuższego (audiofilskiego) 3,5m do stacjonarek.

- większej swobody ruchu muszli, by lepiej dopasowywać się do głowy

- ciut twardszej pianki wypełniającej pady.

 

Na tle STAXów każde słuchawki dynamiczne można uznać za mniej lub bardziej gorsze ;). To, że je posiadam i jestem wielkim fanem STAXa nie musi automatycznie oznaczać mojego okopania się tylko przy nich - abyśmy mieli jasność. To po prostu "inne" brzmienie, o wiele bardziej rozdzielcze, bardziej transparentne, czystsze i za to je uwielbiam.
Pan Ryka jest o wiele bardziej osłyszaną osobą ode mnie, ale pryzmat postrzegania słuchawek mamy raczej nieco inny. Dlatego może nie aż tak "bardzo", ale cenię sobie K550 za ich praktyczność, uniwersalność, małe gabaryty i wyważenie między wszystkim, co oferują (zwłaszcza, że to closed-back) w kontekście ich niskiej ceny. Po prostu płacę mało, dostaję więcej niż oczekiwałem. Każdy produkt, który tak robi, jest moim zdaniem dobry i wart docenienia. Gdyby kosztowały więcej - zupełnie inaczej bym o nich się wypowiadał.
Fallow z AH zarzucił mi już do tej pory, że robię K550 na siłę laurkę w recenzji na TFie, ale trzeba zadać sobie pytanie: czy za 700-800zł te słuchawki są jakkolwiek złe? Nie mają niczego, czym mogą "porozmawiać" na tle innych modeli w tej cenie? No właśnie - mogą :). Ja nie porównuję ich aż tak rygorystycznie do otwartych i półotwartych modeli za xxx-zł więcej, bo moim zdaniem nie ma to sensu, mid-fi vs hi-fi, różnica klas.
Przykładowo Q701 są w moim odczuciu gorsze od SRSów pod niemal każdym względem, ale jednocześnie jako dynamiki i pod mój gust są sporo lepsze od K550, tyle że nie kosztują 700-800zł a 1200, nie izolują jak K550, mocno wybrzydzają, wymuszają koszta dodatkowe na źródło, czyli wszystko to, co jest chlebem powszednim słuchawek wyższej klasy. Porównanie K550 do innych zamkniętych z tego przedziału cenowego = nie ma sprawy, kiedy tylko jest okazja, ale to wciąż tylko słuchawki klasy mid-fi, nic więcej, a mam wrażenie, że wymaga się od nich bycia drugimi HD800 i tak samo porównuje ;).
Jeśli miałbym być szczerym, to gdybym miał w tym momencie puścić coś pod młotek, to właśnie moje K550 poszłyby jako pierwsze.

 

 

Czy stopień wyżej od K550 są K701, K702 czy Q701 ? To wszystko zamknięte słuchawki ?

 

Wszystkie modele 700-tek = semi-open. K550 = closed-back.

Porównanie między K550 a np. Q701 już wykonałem, więc zamiast opisywać po prostu odeślę do siebie ;).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagiero ale mi pasują K601 i co zrobię ? Ja lubię taką formę grania, a nie ciemne i za mocno ciepłe HE-300 czy HD650, dla mnie to nie jest nudne granie, a po prostu nie potrafię z tym żyć, jedynie CAL mogę słuchać, bo do nich się przyzwyczaiłem.

 

A tak w domu w zasadzie same Shure są :) Rock It R50 też mi bardzo pasują, podobna sygnatura grania. Na początku lipca niech Cię nie zdziwi, że będę miał K612 PRO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do poprawy K550, to życzyłbym sobie:

- bardziej rozdzielczej góry (nie więcej ale bardziej szczegółowej)

 

... i być może jeszcze:

- lepiej kontrolowanego dołu z bardziej niż teraz (ciut, ciut) podkreślonym kick-basem

- odpinanego kabelka i dwóch w zestawie - krótkiego 1,2m do portable i dłuższego (audiofilskiego) 3,5m do stacjonarek.

- większej swobody ruchu muszli, by lepiej dopasowywać się do głowy

- ciut twardszej pianki wypełniającej pady.

Część z tych życzeń (prócz dwóch ostatnich) można spełnić poprzez mody/rekabling. Jakbyś był zainteresowany napisz PM, chętnie bym poeksperymentował z K550.

Tutaj mój świeżo rozpoczęty projekt - CAL z odpinanym kablem http://forum.mp3store.pl/topic/89926-bd-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiem/?p=956683

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można przecież używać z powodzeniem SMC jak to robi HiFiMAN, można używać RP SMA nawet jak ktoś lubi grube kable czy coś.

 

Albo jak Shure konektory MMCX, jak robicie te rekablingi to róbcie to tak jakby to wyszło z profesjonalnej fabryki :)

 

Takie jacki to nie dość, że śmieszą to i żałośnie wyglądają, a takie MMCX wcale nie są takie drogie, a dodatkowo masz pewność, że byle ruchem ręki go nie wypniesz, SMC i RP SMA są nakręcane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w K550 przyczepiłbym się do hardware'u. Brak jakiegoś sensownego futerału (zacz to portable ;P) i wypinanego kabla strasznie mnie irytuje. Brzmieniowo leżą mi zdecydowanie bardziej od Q701 - no i co ja poradzę, ze wolę brunetki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wprost przeciwnie - do przestrzennej elektroniki po drobnym modzie wewnętrzych gąbek Q701 są o wiele lepsze. Tutaj wiele można ugrać po prostu słuchanymi gatunkami. K550 zgrają się z każdym, nie wyplują kiepskiej realizacji, Q701 już niestety tak.


Miałem niedawno dyskusję ze znajomym nt. K550 i ich przenośności - niestety nie są portable, nigdy nie były do końca portable, to tylko łatka przypięta im ze względu na prosty fold i małe gabaryty, bo można je bezczelnie podpiąć pod fona czy inne kieszonkowe cudo. I już wszyscy oszaleli zapominając, że to przede wszystkim sprzęt stacjonarny i tak trzeba na niego patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd blink przy portable. Zdarzało mi się brać K550 na miasto, ale irytuje mnie dźwięk kroków, który wyłapuję potylicą z pałąka. Spacerowanie z Q701 przez ich konstrukcję również mi nie wyszło. Tu najlepiej spisują mi się jednak ATH-ES7 (po uprzednim rozciągnięciu pałąka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etui do K550 - http://www.amazon.com/CASEBUDi-Headphone-Case-compatible-headphones/dp/B00BF6IKL4/ref=pd_sim_e_3. Jakieś zamówienie zbiorowe ? Może ktoś obeznany z Amazonem coś poradzi.

 

Nie są portable. Ale są ludzie co je noszą. Sam widziałem w Starbucksie. Ludzie noszą też wielkie nauszniki Sony (dziewczyny też), które jednaką są miekkie (pokryte sztuczną skórą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym poeksperymentował z K550.

 

Nie bierz sobie tego osobiście, ale jeśli chcesz poeksperymentować na K550, to proponuję na własnych. Czyli kup i eksperymentuj do woli.

Spoko, osobiście bardziej mnie SRH940 kuszą, więc jeśli miałbym nadmiar gotówki to z nimi wolałbym poeksperymentować.

Co do K550 to nic czego nie da się cofnąć, bez konsultacji bym nie zrobił ;) .

 

 

 

Słucham Moby Dick na K601 (wersję studio) nic mnie nie brakuje w kwestii basu, to co w nich jest cholercia źle, że je tak hejtują ;) ?

To już typowe dla Ciebie - zachwycasz się na początku praktycznie każdym lepszym sprzętem a po jakimś czasie i tak trafia do komisu ;)

Nie twierdzę, że K601 są złe - zobaczymy na jak długo tego zachwytu starczy.

Może porównałbyś z DT860? Miałbym jakiś punkt odniesienia.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Moby Dick na K601 (wersję studio) nic mnie nie brakuje w kwestii basu, to co w nich jest cholercia źle, że je tak hejtują ;) ?

 

To nie słuchawki są złe, to ludzie mają na ogół taki a nie inny gust. K6xx i K7xx mają wbrew pozorom spokojnie wyczuwalny bas w odpowiedniej ilości (te drugie zwłaszcza po foam modzie). Zobacz np. HE-400, nawet Fang z Hifimana mówi wprost, że stroili je pod "amerykańskiego przeciętnego konsumenta", dlatego mają chociażby tak mocny dół. K/Q701 również hejtują, bo to po prostu modne. Ludzie mają albo inny gust, albo w życiu nie mieli innych słuchawek, a kupili takie, co im bardziej wpadły w oko i nagle dramat, że to z telefonu nie chce grać, że nie ma basu, że cokolwiek innego. Dlatego jest tylu producentów i tyle modeli - aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak przeczytałem kiedyś, że SR-303 nie mają basu to po prostu wyłączyłem komputer.
Pisałem to już, ale się powtórzę - właśnie dlatego jak czytam, że coś "nie ma basu", to patrzę na to przez palce. Jak człowiek sam nie przesłucha to nie będzie wiedział, taka prawda, właśnie sam się o tym przekonałeś ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K601 moim zdaniem w swojej cenie i jak na w pełni otwarte słuchawki to do ideału brakuje chyba tylko odpinanego kabelka, oraz profilowanych padów od K701.

 

Dźwiękowo jest bardzo w porządku, góra jest o wiele lepsza niż w HE 300 czy HD650 mimo, że jest podobnie jak w nich wycofana (choć najmniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K601 moim zdaniem w swojej cenie i jak na w pełni otwarte słuchawki to do ideału brakuje chyba tylko odpinanego kabelka, oraz profilowanych padów od K701.

 

Zawsze można dorobić + dokupić.

 

Jeśli ktoś moim zdaniem nie potrzebuje słuchawek typowo zamkniętych, to jest to killer w tej cenie, taki sam, jak nie większy niż K550:

http://www.thomann.de/pl/akg_k_612_pro.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności