Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Brain napisał:

Dobra K712 prawie kupione, jeszcze gdzieś dorwe k702/65 i może zrobie porównanie 3 modeli - K712,K7xx,K702/65

Daj znać jak to wyjdzie, według mnie faworyt 712... ale to zawsze subiektywne jest.. generalnie baw się dobrze i czep radość ze słuchania muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Brain napisał:

Dobra K712 prawie kupione, jeszcze gdzieś dorwe k702/65 i może zrobie porównanie 3 modeli - K712,K7xx,K702/65

Nie ma sensu raczej myśleć o K65 bo one były jubileuszowe i wyjątkowe, więc ceny są z kosmosu.

Jak obserwowałem je od kilku lat to ceny oscylują w okolicach 2tys zł...tak że to już przesada.

A jak chcesz poznać ich różnice w brzmieniu to tutaj masz....https://www.head-fi.org/threads/my-akg-comparison-k7xx-k712-65th-annies-and-the-rest-to-stop-this-confusion.752994/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Soundman1200 napisał:

Nie ma sensu raczej myśleć o K65 bo one były jubileuszowe i wyjątkowe, więc ceny są z kosmosu.

Jak obserwowałem je od kilku lat to ceny oscylują w okolicach 2tys zł...tak że to już przesada.

A jak chcesz poznać ich różnice w brzmieniu to tutaj masz....https://www.head-fi.org/threads/my-akg-comparison-k7xx-k712-65th-annies-and-the-rest-to-stop-this-confusion.752994/

Kupię je jedynie jak nadarzy się jakaś okazja, jest czas. Raczej czysta ciekawość, porównanie czytałem już wcześniej - swoją drogą nie wiedziałem wcześniej że były 2 rewizje k702/65, od kiedy się o nich dowiedziałem, myślałem że od samego początku były na pamięciówkach. Jeszcze zastanawiam się nad wypożyczeniem K712 made in china oraz made in slovakia i zrobienie porównanie jakości wykonania - również z czystej ciekawości.

Nie miałem jeszcze styczności z K701/702, ale domyślam się że kreują one scenę w podobny sposób co q701? Tzn, takim łukiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że najlepszych jeszcze nie słuchałeś...he,he. 

K701/701 sá najbardziej napowietrzone i sceniczne z rodziny k7...

Ale ròwnież bardziej nastawione na detal,neutralność przekazu,bas jest ok ale nie to co w q701 lub k712. Jaśniejsze są też w przekazie...

Średnica w k701 jest bliska i namacalna,to ich największą zaleta,gdzie w k712 już oddalona i mniej angażująca....k701 V-ką nie grają....

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś czuje że k712 mi się spodobają, w k7xx trochę za dużo go - muszę ujmować go w eq. 

Nadejdzie pora i na klasyczne K7, obawiam sie trochę jednak sposobu kreowania sceny - w recenzjach, głównie mam na myśli q701 Evila, jest wspomnienie o scenie kreowanej "po łuku", nie miałem do czynienia jeszcze z q701, ale raczej jest to spowodowane profilowanymi padami, więc powinno występować również w k701/702.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evila nie ma co brać zawsze na sto procent, on niemal o każdych słuchawkach pisze że grają V-ką, jest chyba na tym punkcie przewrażliwiony.

Miałem K701 oraz K712, i K701 grają zdecydowanie bliżej średnicą niż K712, a to wszystko sprawka padów.

Cała rodzina K7XX to wariacje na temat ,inne pady inne brzmienie, co prawda K712 niby mają ciut inny driver niż pozostałe.

A tak reszta ten sam driver tylko inne pady i wytłumienie.

K701 mają najbardziej można powiedzieć lekkie i przepuszczające pady, dla tego też największe napowietrzenie ale bas ,można lekko nosem kręcić.

Im bardziej gęste i twarde pady, tym bardziej będzie dociążony przekaz, jak Q701 już słychać, które z resztą uważam za najbardziej kompromisowe i muzyczne w rodzinie.

Pady w K712 są już pamięciowe, gęsty materiał z którego są zbudowane, dociąża mocno przekaz, bas zyskuje, ale też oddala nam wokal, scena się zmniejsza i uczucie przestrzeni.

Testowałem to na K701 w których zamontowałem pady od K712, zupełnie inne słuchawki się zrobiły.

Ale jeżeli ktoś szuka mocniejszego basu, klasowego przekazu, wyrazistości pond przeciętnej, to K712pro jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może nie być tak kolorowo jednak z tymi k712, teraz doczytałem edit w poprzedniej odpowiedzi. W k7xx właśnie dlatego bas zredukowałem w eq, bo za bardzo mi wychodził na pierwszy plan, zredukowałem go o 2db, teraz uwagę ma przede wszystkim średnica, bardzo przyjemna, relaksująca, angażująca. Czyli jeszcze muszę dokupić q701, jako że są trochę cieplejsze od k701, a mają bliższą średnice od k712 i dokonać wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dawindyk napisał:

Bezkres nie ma poglosow :)

Sent from my LG-H930 using Tapatalk
 

Ma, nie ma :) wiem o co Soundmanowi chodzi. Otchłań w th900 grzmi bezkresem... 

 

A które AKG zagrają bardziej trójwymiarową sceną, z wejściem w głąb? Nie muszą być równe tonalnie, tylko do elektroniki szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego, ma TH900 i znowu szuka dalej?...chyba zaraziłeś się ode mnie...he,he.

A k550/551 słuchał?, one mają największą scenę z zamkniętych AKG, żeby tylko jeszcze bas był jak należy....ehh.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

No to niefajnie, ale zaoszczędziłeś mi trochę forsy :)

W takim razie trzeba będzie poszukać w innej stajni, bo nervosa nie ma wakacji... Szkoda że te 812 takie drogie :(

Masz najlepsze słuchawki  rozrywkowe/funowe (obok ether flow) - szukasz kwadratowych jaj:woot:.

...a przy k812 spuchłbyś po kilkunastu minutach.

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafacio napisał:

AKG K812 - rewelacja. 

 

Potwierdzam. Zwłaszcza made in Austria na USA. Takie mam i porównywałem je przed zakupem z made in Austria na rynek europejski i made in Slovakia. Porównywałem przez tydzień, a może dłużej (nie pamiętam, to było w 2015/16?)

I nawet przez chwilę dałbym się namówić na ich sprzedaż (zgodziłbym się na 3000, proponowano mi zaledwie 2.900) po zakupie K1000.

Dobrze, że chętny na 812 nie położył tych 3 tysi na stół, bo głupio by było się wycofać. A TH900 też są przyjemnymi słuchawkami (zwłaszcza po balansie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Potwierdzam. Zwłaszcza made in Austria na USA. Takie mam i porównywałem je przed zakupem z made in Austria na rynek europejski i made in Slovakia.


Jakie różnice pomiędzy nimi ? Tzn na rynek US a na rynek EU.

I czy zauważyłeś jakieś różnice pomiędzy made in Austria a Slovakia ?

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najbardziej rozdzielczych słuchawek co słuchałem (dynamików),K812 ale też najbardziej przenikliwych ever....brrr....nie da się wytrzymać dłużej niż 0,5h....

Co prawda każdy utwór brzmi jak the best on the world ...no ale...ja nie dałem rady....za małe też na mnie, choć wykonanie pierwsza klasa.

Boję się ich i już nie chę do nich wracać...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brain napisał:


 

 


Jakie różnice pomiędzy nimi ? Tzn na rynek US a na rynek EU.

I czy zauważyłeś jakieś różnice pomiędzy made in Austria a Slovakia ?

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 

 

 

812 na USA mają nieco inne pady i mają więcej basu (ale to nie z powodu padów)

2 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Jedne z najbardziej rozdzielczych słuchawek co słuchałem (dynamików),K812 ale też najbardziej przenikliwych ever....brrr....nie da się wytrzymać dłużej niż 0,5h....

Co prawda każdy utwór brzmi jak the best on the world ...no ale...ja nie dałem rady....za małe też na mnie, choć wykonanie pierwsza klasa.

Boję się ich i już nie chę do nich wracać...?

 

 

Nie te na USA. Ba, im nawet kabel Forza Claire Hybrid HPC (ten z recenzji Ryki) służy. 

I to nie jest w moim przypadku tak, że każda pliszka... , bo ja nie zamierzam się z nimi rozstawać. Lubię je.

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności