Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie tam Perulu, jak najbardziej MK2...

W spokojnej muzyce coś tam tego basu jeszcze słychać, za to jak teraz słucham Armina

 to jakby go nie było, a to taka basowa muzyka przecie.

Chyba muszę jakiejś Twojej rady zasięgnąć, jest jakiś bas mod jak z K701/702?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak trzeba wygrzewać, jest lepiej po 25h, słyszalna poprawa,basik zaczyna coś tam mruczeć.

Nadal to jedne z najmniej basowych słuchawek świata, ale za to przekaz się poprawił, wokale nabrały masy i dociążenia.

Nie brzmią już jak swoje dziecęce odpowiedniki...

Wyrazistość i przejrzystość super....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te sprawy moi mili, miałem kilkadziesiąt topowych modeli, do przody pałąk i pady tak by robiły za wklęsłe jak w LCD2/D2000.

Ale wygrzewanie swoje robi, już nie mam odruchu...byle trafić do śmietnika, coraz bardziej robią na mnie większe wrażenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po czasie stwierdzam, że MK1 były fajniejsze, miały swój charakter, przestrzeń niespotykaną w zamkniętych. MK2 są tak poprawne, że aż nudne w dodatku bardzo słabo u nich z basem. Szybko je sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 18:53, progmarky napisał:

Kupiłem 2parę k280 w opłakanym stanie.Smutno mi się zrobiło widząc je w takim stanie.Będzie z nimi trochę roboty.Da radę jeszcze dorwać kapsle z logo i symbolem?

 

Oryginałów na 99% się już raczej nie dostanie. Co bardziej "genialni" drukują je sobie na kartonie na drukarce i naklejają. Zamienniki widziałem dostępne tylko do modelu Sextett, produkowane na własną rękę. Jest jednak pewne rozwiązane zastępcze, także sytuacja nie jest całkowicie beznadziejna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

 

Oryginałów na 99% się już raczej nie dostanie. Co bardziej "genialni" drukują je sobie na kartonie na drukarce i naklejają. Zamienniki widziałem dostępne tylko do modelu Sextett, produkowane na własną rękę. Jest jednak pewne rozwiązane zastępcze, także sytuacja nie jest całkowicie beznadziejna. 

Myślałem nad dorobieniem ich we własnym zakresie.Co to za rozwiązanie zastępcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Ja po czasie stwierdzam, że MK1 były fajniejsze, miały swój charakter, przestrzeń niespotykaną w zamkniętych. MK2 są tak poprawne, że aż nudne w dodatku bardzo słabo u nich z basem. Szybko je sprzedałem.

A to ciekawe,ludzie mówią że to właśnie MK2 bardziej basowe, cieplejsze...a Mk1 chude,scena wielka ale pogłosowa, bas słaby..takie nijakie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 10h pograły mi K550 mk2, coraz lepiej, wokale coraz bardziej takie ,jakie mają być...zaczynają czarować.

Nawet zaczynam słuchać lekko basowej muzyki z lat 80 i jest nieźle, wokal wymiata.

Kurczę już chyba  bym je wolał od K702, zero sybilacji na dobrej jakości nagraniach,nawet Youtube da się słuchać.

Mają jednak przewagę nad otwartymi jak K702, ciemne tło, specyfika zamkniętego przekazu, dźwięk nie ucieka, bardziej intymne granie, to lubię...

A scena  rzeczywiście teraz się sporo poszerzyła...

Moja mina ze słuchania K550 mk2 mówi sama za siebie...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzały się te K550mk2 chyba w pełni bo...uwaga,nawet Trance słucham ,jak to gra,rewelacja!

Po moich zachwytach nad K702 które świetnie grały Trance miałem nadzieję że z K550 będzie równie dobrze.

A jest jeszcze lepiej,bo wiadomo nie ma jak zamknięte słuchawki grające jak otwarte...he,he.

Żeby się basik otworzył trzeba jednak sporo uzbroić się w cierpliwość, po 100h jest już bajka.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz byście polecili do K712 Pro? (w cenie zbliżonej do poniższych propozycji)

Obecnie używam słuchawek z AIM-em SC808 (2x LME49720NA + LM6172IN). Słuchałem też na DragonFlyBlack i niestety na AIM-ie przez impedancję wyjściową dźwięk jest wyraźnie stłumiony (gdyby nie ten efekt, to bym nie miał powodów do narzekania).

I zastanawiam się nad zostawieniem AIM-a jako DAC-a i dokupieniem do tego przyzwoitego ampa.

Chciałbym nieco ocieplić dźwięk i waham się nad Asgard 2 (ew. Lyr 2) i Heed CanAmp II (w przypadku tego drugiego trudniej dostać używkę), przy okazji fajnie jakby dawał też radę z DT990 600ohm. 

Ew. może pozbyć się AIM-a i szukać jakiegoś combo dac/amp. 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Asgarda i Heeda z ocieplonych wzmacniaczy lepiej grała mi Panda (czyli Aune S2).

http://allegro.pl/akg-k501-wzmacniacz-panda-by-fatso-i6800827075.html

Myślę, że gość bez problemu sprzedałby samego AMPa.

AIM doby DAC, nie ma potrzeby zmieniać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawa propozycja, jakos mi umknela i z tego co widze poradzi sobie z dt990 i nawet dzwiek idzie w kierunku t1 mk2, ktorego chcialem kupic. Jest jakas roznica miedzym podanym wzmacniaczem a aunem s2 poza sprawami konstrukcyjnymi? Bo z recenzji s2 audiofanatyka wynika, ze moze mi spodobac charakter tego urzadzenia. Troche redukcja glebi sceny lekko niepokoi, ale aim scenowo wypada swietnie, wiec takie polaczenie moze mi  przypasowac (nie tylko do muzyki, ale takze do gier). A jakim kabelkiem polaczyc aima i ten wzmacniacz? A tak z ciekaowsci jakies warte odnotowania roznice miedzy nim a pozostalymi propozycjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dawno słuchałem, żeby porównać - zwykle pamięta się po prostu co się bardziej podobało ;)

 

Jeśli chodzi o projekt to Pand jest zerżniętym 1:1 Aune S2... jeśli chodzi o konkretną sztukę to miałem ją jakiś czas z rok temu... Fatso robił, dobre części użył, fajnie grała, ja tylko wymieniałem potek na większy, bo AMP ma na prawdę DUŻY zapas mocy i zwyczajnie niewygodnie operowało się potkiem jak głośność ok była już na godzinie 9-tej... po zmianie spokojnie mogłem operować w okolicach 12-tej...

 

Chyba nawet wygrzebie gdzieś nick forumowicza, którego jest ta aukcja, ale to chwila, muszę maila przegrzebać... ;)

 

---

 

O proszę, ten jegomość:
http://forum.mp3store.pl/profile/61976-eldamari/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się już dawno :P

 

Wracając do tematu AKG K1000, to ciekawa oferta jest na allegro. Słuchawki nie muszą być uszkodzone, bo moje byłe K1000 też miały takie objawy, ale nie na wszystkich wzmacniaczach. Nie wiem na czym problem polegał. Z Balantine na pełnej mocy grały czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, crysis94 napisał:

Za dawno słuchałem, żeby porównać - zwykle pamięta się po prostu co się bardziej podobało ;)

 

Jeśli chodzi o projekt to Pand jest zerżniętym 1:1 Aune S2... jeśli chodzi o konkretną sztukę to miałem ją jakiś czas z rok temu... Fatso robił, dobre części użył, fajnie grała, ja tylko wymieniałem potek na większy, bo AMP ma na prawdę DUŻY zapas mocy i zwyczajnie niewygodnie operowało się potkiem jak głośność ok była już na godzinie 9-tej... po zmianie spokojnie mogłem operować w okolicach 12-tej...

 

Chyba nawet wygrzebie gdzieś nick forumowicza, którego jest ta aukcja, ale to chwila, muszę maila przegrzebać... ;)

 

---

 

O proszę, ten jegomość:
http://forum.mp3store.pl/profile/61976-eldamari/

 

Dzięki, poczytałem sobie o tym wzmacniaczu i jestem już praktycznie przekonany. ;) Do tego widzę, że może ładnie przysłużyć się także DT990. Skoro to jedno i właściwie to samo, to wezmę Aune'a S2, bo mogę mieć z pełną gwarancją. :) 

 

A słuchał ktoś K712 Pro na czymś pokroju Aune X7S albo Burson Soloist SL MKII?

 

Edytowane przez qjin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności