Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, MichalZZZ napisał:

@Bednaar

 

Dałbym Ci serduszko, ale mi zabrały pierony jakieś jedne siarczyste i oddać nie chcą :D

O no właśnie mam ten sam problem :)

Dobra, dziś odbieram z paczkomatu nową płytę CD, posłucham jej na K271 i to się dla mnie liczy, a nie kiepskie wyniki pomiarów moich słuchawek ;) 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. jak kupowałem 1266 Phi TC, to znałem ich pomiary z ASR, przez co słuchawki zostały tam zjechane. Znałem też ich problemy z falującymi folijkami na mambranach w starszym, nieprodukowanym już modelu i mimo to je sobie zamowilem (ten nowszy model), bo aż tylu ludzi się nie mogło mylić, mówiąc, że są genialne. Wg. wielu uważane za najlepsze słuchawki na świecie. Postanowiłem zaryzykować i się przekonać na własne uszy. No i nie żałuję. Zajefajne słuchawki! :) Czy najlepsze? Nie, bo np. wolę Audeze LCD5, ze względu na średnice i ich uniwersalność, niemniej jednak Abyss w elektronice, której dużo ost. słucham są wybitne i nie do zastąpienia. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd tyle emocji? To tylko pomiary. Ja je lubię (pomiary) ale nie są wyrocznią. Sam posiadam różne słuchawki np. wielką trójcę czyli K701 HD650 i DT880 i wszystkie je lubię, a przecież mocno się różnią. Z pomiarów można sporo ciekawych informacji wyciągnąć, jak np równowaga kanałów (czym więcej próbek tym lepiej), czyli powtarzalność, jak głośno możemy grać czyli zniekształcenia lub przester sterownika jak w Focal-ach itd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, komeko napisał:

Skąd tyle emocji? To tylko pomiary. Ja je lubię (pomiary) ale nie są wyrocznią. Sam posiadam różne słuchawki np. wielką trójcę czyli K701 HD650 i DT880 i wszystkie je lubię, a przecież mocno się różnią. Z pomiarów można sporo ciekawych informacji wyciągnąć, jak np równowaga kanałów (czym więcej próbek tym lepiej), czyli powtarzalność, jak głośno możemy grać czyli zniekształcenia lub przester sterownika jak w Focal-ach itd. 

Jaka wersja 880? Miałem 990ED 250Omh i w niektórych stylach muzycznych bardziej podobały mi się niż 702

5 godzin temu, blueme napisał:

 

Nieprawda, AKG to też K550/K553 z mocnym podbitym basem

@manuelvetro ma rację

Mam 550 MKI i nie czuję tego podbitego bassu jak np w DT770 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amir wystawił tym AKG pozytywną opinie. Superluxy też polubił :)

 

AKG 271 zostały dobrze ocenione i mają w miarę dobre pomiary, sugerują one niskie zniekształcenia powyżej jakiejś tam częstotliwości (a to poniżej może być nieadekwatnością pomiaru), a FR jest w pewnych akceptowalnych granicach. To co wyszło nieciekawie może być wywołane problemem z dobrym uchwyceniem tego co rzeczywiście trafia do ucha bo słuchawki nie leżą dobrze na aparaturze, na prawdziwej głowie zobaczylibyśmy coś innego. 

 

X2HR pokazały nawet mniej problemów, a nie zostały polecone. Te AKG pokazały gorsze pomiary a zostały polecone. Mimo to kupiłem philipsy ponownie bo po prostu lubię to co oferują. :)

 

K712 wypadły chyba lepiej po EQ, ale nie chce mi się do nich wracać.

 

Natomiast jest jeszcze problem związany z własnym odsłuchem.

 

Może być tak, że nie docenimy jakości słuchawek - jak np. niskich zniekształceń, przy krótkim odsłuchu w sklepie.

 

Te gorsze mogą zagrać ciekawiej. Tylko jak szał zakupowy opadnie to zaczną doskwierać nam ich mankamenty.

 

Akurat o tym się mówiło od początku jak jestem tu na forum, że słuchawkami trzeba się osłuchać bo dobre słuchawki tylko zyskują z czasem choć początkowo mogą nie robić wrażenia i na odwrót.

 

Po krótkim odsłuchu w sklepie możesz jedynie stwierdzić (tak jak po wykresie ;) ) czy brzmienie idzie w stronę którą chcesz czy nie. 

 

Chodzi o to też, że nasz gust i nasze oceny fluktuują, a my nie zawsze wszystko dobrze wyłapiemy i ewaluujemy.

 

Na początku swojej przygody oczekiwałem zupełnie czegoś innego niż teraz, a moje oczekiwania były podsycane nierealistycznymi subiektywnymi ocenami.

 

Jednak po zakupie zawsze zaczynało mi coś wadzić. Teraz wiem, że miałem w domu sporo modeli które pewnie byłyby całkicie dobre i satysfakcjonyjące dla mnie po EQ.

 

No ale tego nie wiedziałem i sprzedawałem i kupowałem dalej. Pewnie mógłbym się zatrzymać na K712 po przesunięciu paroma suwakami :) ale stocko miały swoją bolączkę w formie piku a i strojenie basu nie zawsze się sprawdzało. 

 

Kwestia jest taka, że można się ostatecznie przyzwyczaić do stockowego brzmienia AKG, szczególnie jak się słyszy w nich coś pozytywnego.

 

Tylko ja szukam specyficznego efektu - optymalnego strojenia, które jest jak pokazało mi doświadczenie osiągalne i to w całkiem mało kapitałowo-chłonny sposób, czasem trzeba skorzystać z pomocy EQ bo producenci albo się nie przyłożyli do strojenia, albo po prostu nie były one strojone indywidualnie pod nasze uszy.

 

Pamiętam jak @Arthass chwalił aiwy. Ja robiłem zbiorowe zamówienie i mogłem posłuchać kilku sztuk - wszystkie grały inaczej. ;) Trochę dziwiłem się czemu on je tak zachwala bo nic szczególnego w nich nie słyszałem. Teraz spekuluje że trafił na sztukę która się wstrzeliła dla niego z FR. Staje się jasne  czemu oceniał je wyżej od wielu droższych i bardziej renomowanych słuchawek. Być może dla niego rzeczywiście grały lepiej. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, komeko napisał:

Skąd tyle emocji? To tylko pomiary. Ja je lubię (pomiary) ale nie są wyrocznią. Sam posiadam różne słuchawki np. wielką trójcę czyli K701 HD650 i DT880 i wszystkie je lubię, a przecież mocno się różnią. Z pomiarów można sporo ciekawych informacji wyciągnąć, jak np równowaga kanałów (czym więcej próbek tym lepiej), czyli powtarzalność, jak głośno możemy grać czyli zniekształcenia lub przester sterownika jak w Focal-ach itd. 

Fakt, emocje - jeżeli jakieś były - to tylko pozytywne. Ja po prostu wybrałem słuchawki,  które mi pasują,  jestem z nich zadowolony i żadne pomiary czy niepochlebne opinie tego nie zmienią. Mam być może specyficzne potrzeby co do dźwięku i K271 bardzo dobrze je zaspakajają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukaszS @neonlight @Rafcio

 

panowie tekst w stylu "przecież nie są tak ciemne jak [ituwstawjakieswalacebasemsluchawki]" jest mało elegancki

Oczywiście że K550/K553 mają podbity zwłaszcza dolny bas, proszę oto pierwsze z brzegu pomiary...

Oczywiście, że są od nich bardziej basowe słuchawki (np ath m50x), ale nie zmienia to faktu, że robiąc bass mod K702 lub dając im pady brainwavz robi się z nich w pierwszej kolejności takie k550/k553, więc nie można twierdzić sensownie, że nie mieści się to w filozofii brzmienia AKG

 

he400i-23.png?w=868

 

spacer.png

 

 

 

@Rafacio

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komeko napisał:

DT880 edition 600 ohm

Jaką mocą dysponuje Twój topik przy 600ohm i czy pędzi Ci je w pełni ? Mój ZEN Can martwię się, źe będzie za słaby przy 600ohm.. ale nie wiem, czy nie błądzę…. mam jeszcze dx3pro+ ale ten słabszy… Bo mi 600 właśnie po głowie chodzą…

Bo 880 i k701 to jak brat i siostra….
Czy kuzynostwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką mocą dysponuje Twój topik przy 600ohm i czy pędzi Ci je w pełni ? Mój ZEN Can martwię się, źe będzie za słaby przy 600ohm.. ale nie wiem, czy nie błądzę…. mam jeszcze dx3pro+ ale ten słabszy… Bo mi 600 właśnie po głowie chodzą…
Mierzyłem go oscyloskopem pod obciążeniem i wyszło że bez obcięć mam 120mW przy 600 ohm i duży zapas wzmocnienia w przypadku ciszej nagranych płyt lub z dużą dynamiką typy DR12. Beyerdynamic określa moc maksymalną słuchawek na 100mW więc jest zapas. Na dodatek uwzględniając trochę większe zniekształcenia to spokojnie dojechać można do 170-180mW ale DT-880 nie lubi być głośno pędzone. Do tego mam HD650 i DT150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro @MrBrainwash

 

A pamiętacie K518? :)  I ten szał ich rekablowania, to też kultowe słuchawki I to jednocześnie pokazuje, że "szkoła" AKG to też całe mega basowe granie serii różnych słuchawek DJejskich. Więc jak ktoś uważa brzmienie AKG za co do zasady pozbawione basu to mało wie i pamięta o historii AKG...

 

 

 

main_a387623b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, komeko napisał:
49 minut temu, manuelvetro napisał:
Jaką mocą dysponuje Twój topik przy 600ohm i czy pędzi Ci je w pełni ? Mój ZEN Can martwię się, źe będzie za słaby przy 600ohm.. ale nie wiem, czy nie błądzę…. mam jeszcze dx3pro+ ale ten słabszy… Bo mi 600 właśnie po głowie chodzą…

Mierzyłem go oscyloskopem pod obciążeniem i wyszło że bez obcięć mam 120mW przy 600 ohm i duży zapas wzmocnienia w przypadku ciszej nagranych płyt lub z dużą dynamiką typy DR12. Beyerdynamic określa moc maksymalną słuchawek na 100mW więc jest zapas. Na dodatek uwzględniając trochę większe zniekształcenia to spokojnie dojechać można do 170-180mW ale DT-880 nie lubi być głośno pędzone. Do tego mam HD650 i DT150

Dzięki. ZEN Can ma 100mW przy 600 ohm, a dx3pro+… nie jest słabszy- na papierze - ma 125 chyba przy 600ohm. Iść w dt600ohm?

8 minut temu, blueme napisał:

@manuelvetro @MrBrainwash

 

A pamiętacie K518? :)  I ten szał ich rekablowania, to też kultowe słuchawki I to jednocześnie pokazuje, że "szkoła" AKG to też całe mega basowe granie serii różnych słuchawek DJejskich. Więc jak ktoś uważa brzmienie AKG za co do zasady pozbawione basu to mało wie i pamięta o historii AKG...

 

 

 

main_a387623b.jpg

Nie załapałem się na dj-skie akg, choć hype pamiętam. Pamietam jak mlaskałem marząc o tym basie…

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem takiego basu jaki pokazujesz w K550. O ile mnie pamięć nie myli k553 i 550 to jednak były inne słuchawki. 551 to tak, to była chyba mobilna wersja k550.

 

Ja znam taki wykres i tak je odebrałem.

pobierz.png

Chyba, że piszesz o MK2 lub 3. Ale to już schlebianie gustom, a nie szkoła AKG. Taka sama robota jaką zrobił Sennheiser z HD800, "ulepszając" je do HD800S. Czy T1 vs T1v2.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

@LukaszS @neonlight @Rafcio

 

panowie tekst w stylu "przecież nie są tak ciemne jak [ituwstawjakieswalacebasemsluchawki]" jest mało elegancki

Oczywiście że K550/K553 mają podbity zwłaszcza dolny bas, proszę oto pierwsze z brzegu pomiary...

Oczywiście, że są od nich bardziej basowe słuchawki (np ath m50x), ale nie zmienia to faktu, że robiąc bass mod K702 lub dając im pady brainwavz robi się z nich w pierwszej kolejności takie k550/k553, więc nie można twierdzić sensownie, że nie mieści się to w filozofii brzmienia AKG

 

he400i-23.png?w=868

 

spacer.png

 

 

 

@Rafacio

@blueme sorry, ale miałem lub słuchałem wielokrotnie K550 mk1/2 i K551, modowane, rekablowane również i wszystkie były totalnie płaskie, tam basu to było tyle, ile w serii 7'mej, czyli jak dla mnie.. bezbasie. 😉

 

A to podbicie na pierwszym wykresie, jest minimalne w porównaniu do reszty pasma, no i głównie w subbasie, jak sam z resztą zauważyłeś, czyli dodatkowo gorzej słyszalne i nie w każdym utworze występujące. ;)

1 godzinę temu, blueme napisał:

@manuelvetro @MrBrainwash

 

A pamiętacie K518? :)  I ten szał ich rekablowania, to też kultowe słuchawki I to jednocześnie pokazuje, że "szkoła" AKG to też całe mega basowe granie serii różnych słuchawek DJejskich. Więc jak ktoś uważa brzmienie AKG za co do zasady pozbawione basu to mało wie i pamięta o historii AKG...

 

 

 

main_a387623b.jpg

Ja doskonale pamiętam hajp na K518, ale w owym czasie już nie interesowały mnie słuchawki z tej półki cenowej i zwyczajnie, też się na niego nie załapałem. Odnośnie szkoły AKG, to bardziej chodziło o porównanie serii audiofilskiej do Pro, gdzie ta pierwsza jest strojona na znacznie lżejszą w niskich tonach od Pro. No i zdarzają się wyjątki od reguły, jak zwykle. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko K550 MKIII i potrafiły zejść nisko, ale ogólnie basu nie miały zbyt dużo, choć subbasu było z pewnością więcej. Niezwykle ważne było też dobre uszczelnienie, bo jak pady gdzieś nie przylegały to ubytek niskich częstotliwości był dotkliwy. Mnie to brzmienie nie porwało, ale ja po prostu wolę bardziej rozrywkowe, nastawione na tzw. fun granie, ale przez pewien czas ten model stanowił fajny punkt odniesienia dla innych słuchawek. Pamiętam też, że były bardzo męczące, gdy próbowałem w nich pograć w gry FPS - strzały były dziwnie metaliczne, ostre i w zasadzie pozbawione niższych częstotliwości. Natomiast scenicznie prezentowały się zacnie i lokalizacja źródeł dźwięków również była bardzo dobra.

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem  3 razy k551 i raz k550, w wersjach stock i modowanych, recablowanych etc. Najbardziej podobał mi się stock, modowane i recablowane miały za dużo basu… a stock miał i tak więcej niż k701 - ale chyba niedużo więcej, tak mi się zdaje, choć, wiadomo, jak to z pamięcią jest, a z tą muzyczną…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno temu pierwszą wersje 550 i były dla mnie za duże, spadały mi z głowy więc i basu było za mało. Chyba były za bardzo rozciągnięte. W tamtym okresie wybrałem HD280 pro. Nie mam tego problemu z K701 made in Austria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały ukłon w stronę kolegi @Bednaara, dzisiaj, kiedy synek bajki włączył, 19.00, przebywałem już w stanie półleżącym na kanapie w salonie. Bajek nie lubię, a chciałem w tym salonie polegiwać, wiec k271mk2 na łeb, wsadzone prosto w iPada mini Apple Music hi-res lossless. No i już 4 liter nie ruszę do stacjonarki. Świetny substytut stacjonarnego grania: szeroko, dynamicznie, szczegółowo, barwnie, z wykopem. Do 70% skali głośności w iPadzie nie dojdę, a kolorowe źródło, synergicznie pasuje fpytę do k702, tfu, k271mk2.

Takźe, kolego @Bednaar, dobrze zrobiliście, że je nabyliście. Sap2 targa nimi, jak chorągiewką, pewnie i łopocą w rytm dżezowych dźwięków. Świetne słuchawki. Ja też wolę. „n” od v.  To n symbolizuje odwrócone u. Mimo, ze pięknie średnicowe, to basu im nie brakuje, mają dla mnie odpowiednią ilość, a góra też jest klawa i w dechę. Od kiedy je mam, nie słucham k240mk2. Aha, metal grają też świetnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

@blueme sorry, ale miałem lub słuchałem wielokrotnie K550 mk1/2 i K551, modowane, rekablowane również i wszystkie były totalnie płaskie, tam basu to było tyle, ile w serii 7'mej, czyli jak dla mnie.. bezbasie. 😉

Akurat posiadam K550 MKI i 702 i musiałem odblokować bass port w 702 bo była zbyt duża różnica jak się przesiadałem między nimi. Po odblokowaniu jest podobnie ale jakościowo jest dużo lepiej w 550. Zniszczone stare pady zabierają bass w 550 lub słabe jakościowo zamienniki. Tak więc 550 mają bass oczywiście każdy z nas ma inny punkt wyjścia, może tor trochę podbija skrajne pasma. Co prawda ja nie jestem wielkim basolubem, choć lubiłem DT770 to bass przesłaniał mi w nich resztę pasm i koniec końców z nich zrezygnowałem ale pewnie jeszcze wrócę :)

Edytowane przez LukaszS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LukaszS napisał:

Akurat posiadam K550 MKI i 702 i musiałem odblokować bass port w 702 bo była zbyt duża różnica jak się przesiadałem między nimi. Po odblokowaniu jest podobnie ale jakościowo jest dużo lepiej w 550. Zniszczone stare pady zabierają bass w 550 lub słabe jakościowo zamienniki. Tak więc 550 mają bass oczywiście każdy z nas ma inny punkt wyjścia, ja nie jestem wielkim basolubem, choć lubiłem DT770 to bass przesłaniał mi w nich resztę pasm.

Tak, jak już gdzieś pisałem, dla mnie różnica w ilości basu z i bez odblokowania bass-portu, jest znikoma, więc w tym paśmie zarówno K550, jak i K702, to takie samo bezbasie. 

 

Nigdy nie byłem w posiadaniu K55x ze zużytymi padami, przeważnie stan perfekt lub nowe, ale zdaję sobie sprawę z faktu, iż mimo to występuje problem z uzyskaniem poprawnej szczelności, która oczywiście wpływa na poziom basu w tym modelu, jednak bez podbicia go (wtedy) w Fiio E12a, nie były dla mnie słuchalne, z podbiciem i po rekablu, to zupełnie inna bajka. 

 

Pamiętam też, że sporo osób zgłaszało różnice brzmieniowe, pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami, ja też, kiedy niedawno kupiłem K551, pomimo rekablu i podbicia basu, nie uzyskałem zadowalającego efektu sprzed lat, ale.. pewnie różne czynniki mogły mieć na to wpływ, więc cholera wie.. ocokaman. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności