Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

No tak takie folie grubsze tylko chyba częściej kolorowe to są w sprzedaży bodaj w sklepach z zaopatrzeniem biurowym typu office media i dobrych papiernikach

@lobuz1

Aha i kalendarze też maja taki element utrzymujący gumki z okienkiem na dzień 😀

Ale z drugiej strony czy ta oryginalna folia jest aż tak cienka.....? Nie powiedziałbym

O zobacz @lobuz1 z tego byś mógł wyciąć nawet kilka i sprzedawać 😉

 

https://eofficemedia.pl/teczka-kopertowa-dl-bezbarwna-hawai-o_4644288.html

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bednaar napisał:

@lobuz1 A może ten element można wydrukować na drukarce 3D? Masz dostęp do tego sprzętu?

Nie mam, ale coś będę kombinował. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z osłuchiwaniem nowych nabytków zaniedbałem k812 troszkę. No i tak ostatnie tygodnie rzadziej były słuchane. Szczególnie ostanie T90 mi namieszały, bo aż bałem się, że dogonią k812 Argentum Extreme.

Udało mi się dziś słuchać dość długo: hd560s, potem k702 z kanarkiem, potem t90 i na finał k812. Także król jest jeden, a T90 mianuję królową. (k702kanarek mogą być paziem) Obie pary na moim budżetowym torze: dx3pro+ -> kanarek -> mt603 lampkaGenalex Gold Lion-> conducfil speakfil ->ZenCan ifi iPowerX grają wspaniale. Z bólem rzyci przyznać muszę, że (z tymi słuchawkami) gra to lepiej niż mój wychwalany przez Piotra Rykę Rapture amp. no1 z DacMAgic100 z megazasilaniem by @mikolaj612z dowolnymi słuchawkami jakie miałem (ale nie miałem lepszych niż k812 Argentum Extreme) Także, co mam powiedzieć. Chyba się powinienem cieszyć :win:i nie szukać dalej wzmacniaczy lampowych czy earstreamowych.:ph34r:

generatorTmp.php-2.jpeg

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, manuelvetro napisał:

Szczególnie ostanie T90 mi namieszały, bo aż bałem się, że dogonią k812 Argentum Extreme.

Podeślij na mody, to pewnie dogonią ;) 

 

PS. Już niedługo (jak dojadą) będziesz mógł sprawdzić K701 FAW po balansie :) .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

A mnie ciekawi jak ten kabelek puścili tam dalej do drugiej muszli.

W k701? Po pałąku, na zewnątrz, ale to robota FAW z 2015 - rekabling obustronny w tym wewnętrzny. Perul mi naprawił wtyk i zbalansił, oraz dorobił gniazdo.

image.jpg

 

16 minut temu, LukaszS napisał:

Mnie strasznie ciekawi kabel 702, przydał by się na test czy to co zmienia jest warte jego ceny ;)

To tani kabel. Gotowe są u kulozeby na Allegro, od ręki, a niektórzy koledzy z forum mówili, że zrobią taniej. Ja mam jeden na mogami (k240) drugi na canare (k702). Oba oczyszczają dźwięk w stosunku do fabryki. Więcej porównań nie robiłem. A w stosunku do FAW który mam w k701 - ten był droższy od słuchawek - nie prowadziłem dokładnych porównań. Ja jestem zadowolony z tych kabli. Ze wszystkich, jestem kablarzem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze ciekawi, że w przypadku słuchawek takich jak AKG, w których sygnał idzie do drugiej słuchawki stalowym prętem ludzie nie słyszą różnic między prawą, a lewą stroną. Rozumiem, że fabryczny kabel może być dobrany tak, że tych różnic nie ma. Ale już na pewno po wymianie kabla na inny złotouchy powinien słyszeć różnicę. Słyszą różnicę po zmianie wtyczek czy kabla sieciowego, a nie słyszą różnicy, gdy sygnał do jednej słuchawki idzie po stalowym drucie?

Ja oczywiście nie słyszę. Ale ja nie słyszę też wtyczek, audiofilskich usb czy czarów majkela z foobarem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, manuelvetro napisał:

To tani kabel. Gotowe są u kulozeby na Allegro, od ręki, a niektórzy koledzy z forum mówili, że zrobią taniej. Ja mam jeden na mogami (k240) drugi na canare (k702). Oba oczyszczają dźwięk w stosunku do fabryki. Więcej porównań nie robiłem. A w stosunku do FAW który mam w k701 - ten był droższy od słuchawek - nie prowadziłem dokładnych porównań. Ja jestem zadowolony z tych kabli. Ze wszystkich, jestem kablarzem.

Mam taki https://pl.aliexpress.com/item/1005003256969466.html kupiony tutaj od użytkownika i jest dużo lepszy od stockowego, jestem zadowolony tylko pytanie jak by wypadł w porównaniu do Twoich czy np od kabli Kuby audiofanatyka ;)

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LukaszS napisał:

i jest dużo lepszy od stockowego, jestem zadowolony 

Tylko się cieszyć :) 

4 minuty temu, LukaszS napisał:

tylko pytanie jak by wypadł w porównaniu do Twoich czy np od kabli Kuby audiofanatyka ;)

Nie wiem

nie znam kabli Kuby, a ma rozmaite 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LukaszS napisał:

Mam taki https://pl.aliexpress.com/item/1005003256969466.html kupiony tutaj od użytkownika i jest dużo lepszy od stockowego, jestem zadowolony tylko pytanie jak by wypadł w porównaniu do Twoich czy np od kabli Kuby audiofanatyka ;)

Mam K271 z AC2 od Audiofanatyka, efekt taki jak opisuje @manuelvetro od kulozeby: oczyszczenie dźwięku. Na oba  kanały ;) Widocznie te 20-30 cm kabla między dwiema słuchawkami ma mniejsze znaczenie niż te 2-3 metry kabla między mini xlr a jackiem. Zlotouchy nie jestem ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K612pro. Miałem już kiedyś i lubiłem, https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k612-pro/ dlatego zanabyłem ponownie, bo jakoś tak się czułem, niewierny w miłości, że nowe (dla mnie) k702 mam, a stare i kochane k612 już nie.

 

IMG_0993.JPG

Są wygodne cholery, piekielnie :D Na razie nausznie wygrzewam, ale przyznam, że bardzo miły to i relaksujący proces, nie pozbawiony, prawda analizy :P 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek Do tego rodzaju muzyki pierwsze, co mi przychodzi na myśl, to K371.

Większość AKG jednak najbardziej  - moim zdaniem - pasuje do jazzu i klasyki, albo do tradycyjnego folku, world music itp. Generalnie raczej instrumenty akustyczne. W sumie procentowy rozkład muzyki, której słuchasz, to niemal odwrotność moich preferencji: 90% jazz, 5% elektroniczny ambient, 2% folk/world music, 2% klasyka, 1% rock i pochodne :) I w moim przypadku większość AKG pasuje. 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bednaar napisał:

@blackromek K371.

 

Nie zdały testu Goira Explosia. Nawet Stargasm Mastodona słabiutko. Bułowato. Przy 1990 tak blado, że musiałem  k371 sprzedać. Budowa słabiutka. Nie grzeszą urodą. Niczym nie grzeszą :P imo. U mnie metal jest super ważny. Dlatego k812 - rozdzielczość Mistrzostwo (mojego) świata, bas, jeśli dobrze pamietam z recenzji Audiofanatyka, kapkę większy niż w hd800.

A jak @blackromekchcesz po taniości, to k612pro - w Twoim repertuarze imo lepiej się sprawdzą, niż seria 7. Góra troszkę złagodzona, basu więcej, litościwsze dla gorszych nagrań, lekkie łatwe i przyjemne (nie da się tego powiedzieć o serii 7), choć wciąż szkoła akg, to krok w wizerunku relaksu senn. Bardzo bezpieczny wybór a rock i metal - będzie super, lubią mocniejsze wzmaki - masz takie. Także k612 lub k812 (ale te wyeksponują wady nagrań, chyba, ze na lampie). Brakujących k712 nie znam :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manuelvetro napisał:

Nie zdały testu Goira Explosia. Nawet Stargasm Mastodona słabiutko. Bułowato. Przy 1990 tak blado, że musiałem  k371 sprzedać. Budowa słabiutka. Nie grzeszą urodą. Niczym nie grzeszą :P imo. U mnie metal jest super ważny. Dlatego k812 - rozdzielczość Mistrzostwo (mojego) świata, bas, jeśli dobrze pamietam z recenzji Audiofanatyka, kapkę większy niż w hd800.

A jak @blackromekchcesz po taniości, to k612pro - w Twoim repertuarze imo lepiej się sprawdzą, niż seria 7. Góra troszkę złagodzona, basu więcej, litościwsze dla gorszych nagrań, lekkie łatwe i przyjemne (nie da się tego powiedzieć o serii 7), choć wciąż szkoła akg, to krok w wizerunku relaksu senn. Bardzo bezpieczny wybór a rock i metal - będzie super, lubią mocniejsze wzmaki - masz takie. Także k612 lub k812 (ale te wyeksponują wady nagrań, chyba, ze na lampie). Brakujących k712 nie znam :( 

Pójdę chyba w stronę K812 . Wymyśliłem sobie że zgromadzę sobie choć po sztuce klasycznych słuchawek z wielkiej trójki Akg, Sennheiser , beyerdynamic

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

Nie zdały testu Goira Explosia. Nawet Stargasm Mastodona słabiutko. Bułowato. Przy 1990 tak blado, że musiałem  k371 sprzedać. Budowa słabiutka. Nie grzeszą urodą. Niczym nie grzeszą :P imo

Zgadzam się, ale jak ich słuchałem, to wydawało mi się, że pasują do bardziej dynamicznej, rozrywkowej muzyki - nie słucham takowej, więc pewnie się nie znam ;) K812 nie słuchałem, nawet w ogóle nigdzie ich nie widziałem poza forum ;)

Z tego, co kojarzę, K612Pro są niejako rozwinięciem K601 - modelu, który był jakby w cieniu K701?

17-30_07-08_2009_AKG_K601.jpg  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AKG do rocka i metalu, to wspomniane K371 lub K271, K24x, niewyobrażam sobie słuchać w/w gatunków, w żadnych innych AKG, no poza jeszcze K1000. 😉 

 

@blackromek przy Twoich obecnie posiadanych słuchawkach, to audiofilskie AKG będą bezbasiem i płaskie, jak stół. :)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, studyjne też byłyby OK. Pierwszy raz w życiu słuchałem K240 Studio kilkanaście lat temu, był to rock z wczesnych lat 70-tych i grało wręcz zjawiskowo. K271/240 grają nieco cieplej, z mocniejszym basem niż modele "audiofilskie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Z AKG do rocka i metalu, to wspomniane K371 lub K271, K24x, niewyobrażam sobie słuchać w/w gatunków, w żadnych innych AKG, no poza jeszcze K1000. 😉 

 

@blackromek przy Twoich obecnie posiadanych słuchawkach, to audiofilskie AKG będą bezbasiem i płaskie, jak stół. :)

 

Heretyk! Heretyk! :P 

Słuchałem sobie rocka i metalu dla @blackromekw k612 i było fpyte. Potem k702 i też było fpyte, basu mniej, góry więcej, jeszcze szczegółowej i czyściej, ale to na kanarku. Potem ubrałem k240mk2 na welurach, na mogami i… nie ta klasa niestety, choć wciąż fajno, wiadomo, bas większy, ciemniejsze.  Porównanie były szybkie. Dla siebie do metalu i rocka do casual listening brałbym k612 do critical listening k701FAW /k702 mogami/ canare . A do muzycznej uczty czyli audiophilic feast listening k812 Argentum Extreme.

Kolega ma bursona i little dot. Jak z moim budżetowym torem gra świetnie… d10s -> kanarek -> mt603 lampkaGenalex Gold Lion-> JD gold plated 6n ->ZenCan ifi iPowerX 

2 godziny temu, Bednaar napisał:

Z tego, co kojarzę, K612Pro są niejako rozwinięciem K601 - modelu, który był jakby w cieniu K701?

17-30_07-08_2009_AKG_K601.jpg  

Miałem 601 też, ale nie były w zbyt dobrym już stanie. Grały bardzo fajnie. Czy 601 i 612 są w cieniu serii 7? Zapewne. Taka szara eminencja :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności