Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, lubię tą szkołę akg... (Co nie zmienia faktu, że lubię też np. beyera i senka - fanklub AudioPoliamorystów chyba założę o chwytliwej nazwie AudioSwingers) pierwszy raz mam akg k240 mk2 - prawie pierwszy, bo miałem jakąś biało-niebieską edycję, ale w ciągu jednego dnia poszły dalej. Pamiętając dawny kontakt nieudany, od razu kabel fabryczny k240 wypiąłem i dałem custom na mogami od kulozeby. I to będzie już ich docelowy kabel, bo do k702 leci już do mnie  od kulozeby, oplot czerwony, CANARE STARQUAD L-4E5C, długość 1,2m :P Czerwony, bo Argentum Extreme do k812 jest czerwony, ładnie będą na stojaczku razem wyglądać, wrzucę zdjęcie, jak dotrze. 

Do rzeczy: k240 z kablem od kulozeby od strzału prosto z samsunga m21 zagrały fpyte. Za mniej niż 3 stówki? Żart. ALe, pseudoskórki nie dla mnie - ucho mi się poci  i guzik z komfortu. Założyłem welury i - z samsunga jest gorzej, prądu jakby już brakowało, mniej szczelne. No to dx3pro+ i znów jest fpyte. IMHO best price/value affordable. Nie wiem, jak z tym kablem fabrycznym, co prawda i sprawdzać mnie się nie chce.97027549-BD3C-476D-8E5F-100E70A97AC6.jpeg

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rafacio napisał:

Takie były u mnie czasy. Czasami troszkę szkoda, że niewiele z tego zostało. Nie wiem czemu 612 i 240 się na fotkę nie załapały.

 

grpa akg.jpg

Lajków skradli. Zaiste, Twoja kolekcja była cudna. Aż mnie inspirujesz, żeby jeszcze k612 dokupić. Lubiłem je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Takie były u mnie czasy. Czasami troszkę szkoda, że niewiele z tego zostało. Nie wiem czemu 612 i 240 się na fotkę nie załapały.

 

grpa akg.jpg


K500 chyba najlepsze nie? Były i naturalne scenicznie i brzmieniowo dla mnie. Pytanie czy mieliśmy tą samą wersję - ja miałem early production, czyli tzw. EP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BURNART napisał:

K500 chyba najlepsze nie? Były i naturalne scenicznie i brzmieniowo dla mnie. Pytanie czy mieliśmy tą samą wersję - ja miałem early production, czyli tzw. EP

Miałem tą późniejszą. Z tego wszystkiego najlepsze jednak były moim zdaniem K701. Ale... K500 to były dla mnie najlepsze słuchawki do metalu, ale z padami od właśnie 701 i to bez krążków z gąbki pod nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 16:11, Rafacio napisał:

Takie były u mnie czasy. Czasami troszkę szkoda, że niewiele z tego zostało. Nie wiem czemu 612 i 240 się na fotkę nie załapały.

 

grpa akg.jpg

Super kolekcja. No i widzę nieco inną wersję moich obecnych słuchawek: K272 HD - z welurami zapewne, bez wymiennego kabla.

W dniu 8.01.2022 o 14:34, manuelvetro napisał:

Cholera, lubię tą szkołę akg... (Co nie zmienia faktu, że lubię też np. beyera i senka - fanklub AudioPoliamorystów chyba założę o chwytliwej nazwie AudioSwingers) pierwszy raz mam akg k240 mk2 - prawie pierwszy, bo miałem jakąś biało-niebieską edycję, ale w ciągu jednego dnia poszły dalej. Pamiętając dawny kontakt nieudany, od razu kabel fabryczny k240 wypiąłem i dałem custom na mogami od kulozeby. I to będzie już ich docelowy kabel, bo do k702 leci już do mnie  od kulozeby, oplot czerwony, CANARE STARQUAD L-4E5C, długość 1,2m :P Czerwony, bo Argentum Extreme do k812 jest czerwony, ładnie będą na stojaczku razem wyglądać, wrzucę zdjęcie, jak dotrze. 

Do rzeczy: k240 z kablem od kulozeby od strzału prosto z samsunga m21 zagrały fpyte. Za mniej niż 3 stówki? Żart. ALe, pseudoskórki nie dla mnie - ucho mi się poci  i guzik z komfortu. Założyłem welury i - z samsunga jest gorzej, prądu jakby już brakowało, mniej szczelne. No to dx3pro+ i znów jest fpyte. IMHO best price/value affordable. Nie wiem, jak z tym kablem fabrycznym, co prawda i sprawdzać mnie się nie chce.

Szkoła AKG... wiadomo :) Jak już pisałem, kiedyś prawie kupiłem K240 Studio, ale skończyło się na K530LTD. K271 na fabrycznym kabelku grały bardziej średnicą, ale taką jakby przybrudzoną (co zauważyłem dopiero po zmianie na lepszy drut) - kabelek AC2 nieco bardziej uwypuklił górę i dół, średnica bardziej czytelna, scena głębsza (z fabrycznym nieco bardziej na boki), lepsza separacja instrumentów. Ciekawe, czy Twoje Mogami robi podobnie. A co do padów - ja jednak wolę skórki - brzmienie przyjemniejsze, a nawet komfort - bo welury są grube, jest mniej miejsca na uszy, słuchawki mocniej ściskają głowę. Niby po paru miesiącach te welury się układają, ale czy ja w ogóle dożyję? Korzystam zatem z chwili i słucham na skórkach. 

Edit: ta biało-niebieska edycja to pewnie K242HD.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał kanarka z czerwonym oplotem od Kulozeby, on pójdzie do k702. Słuchałem chwile k702 na fabrycznym vs k240mk2 na mogami od Kulozeby. Co powiem? Brak werdyktu, trzeba by boje urządzić. Co jest oczywiście dla k240 najwyższą notą.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bednaar napisał:

K272 HD - z welurami zapewne, bez wymiennego kabla.

Welury nie używane miałem schowane, a to były "skóry"od 240. Nie używałem welurów do tych słuchawek.

Co to jest ten kulozeb, kuloząb czy jak to tam?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafacio napisał:

Welury nie używane miałem schowane, a to były "skóry"od 240. Nie używałem welurów do tych słuchawek.

Co to jest ten kulozeb, kuloząb czy jak to tam?

Robi kable, nick z allegro: kulozeby.

10 godzin temu, manuelvetro napisał:

Jutro będę miał kanarka z czerwonym oplotem od Kulozeby, on pójdzie do k702. Słuchałem chwile k702 na fabrycznym vs k240mk2 na mogami od Kulozeby. Co powiem? Brak werdyktu, trzeba by boje urządzić. Co jest oczywiście dla k240 najwyższą notą.

To daj znać jak porównasz canare z mogami i do czegoś dojdziesz.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Robi kable, nick z allegro: kulozeby.

To daj znać jak porównasz canare z mogami i do czegoś dojdziesz.

Mówisz, że tak samo będzie? ;) Ja zamówiłem drugi u kulozeby, bo k240mk2 ukradły k702  mogami :D Brałem to mogami z ciekawości i sprawdził się z k702 wyśmienicie, ale drugi kabel chciałem wiadomo, inny, stad kanarek i w dodatku oplot czerwony, bo k812 też czerwony kabel mają Argentum Extreme :P A wiszą na jednym stojaku…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, manuelvetro napisał:

Mówisz, że tak samo będzie? ;) Ja zamówiłem drugi u kulozeby, bo k240mk2 ukradły k702  mogami :D Brałem to mogami z ciekawości i sprawdził się z k702 wyśmienicie, ale drugi kabel chciałem wiadomo, inny, stad kanarek i w dodatku oplot czerwony, bo k812 też czerwony kabel mają Argentum Extreme :P A wiszą na jednym stojaku…

Ty wariacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manuelvetro napisał:

Że kable tanie,  czy że oplot czerwony :P ? 

Tak ogólnie. Lubisz zmiany, ten dreszczyk- zupełnie jak ja. :)  

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, manuelvetro napisał:

Lajki zbrakli :( 

Ja mam tylko Canare od niego: biały do K701, niebieski do K702, czerwony do Drop Panda i taki brązowy spod lady bo nie ma go na allegro czy olx.

 

C4EAC6C0-9375-4A7F-960B-2F1494CD997B.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rafacio napisał:

Welury nie używane miałem schowane, a to były "skóry"od 240. Nie używałem welurów do tych słuchawek.

OK, tak podejrzewałem, bo pamiętam, że też wolisz skórki do studyjnych AKG. Po prostu na K272 domyślnie były welury, a na K271 - skórki. Ja dwa razy próbowałem welury - no nie teges dźwięk, nie teges komfort ;)

13 godzin temu, lobuz1 napisał:

Sivga P-II czyli Pigwy

O, wreszcie wiem, co to Pigwy. Jeszcze proszę o info, co to są pik-poki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tytus1988 napisał:

Dzięki, ładne Pawie ;)

Ale rozumiem, czemu właściciel - @audionanik - tak ich nie nazywa - skojarzenie byłoby dwuznaczne ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tytus1988 napisał:

Zwane są teź chyba jako Pawie. Podejrzewam, źe ze względu na złotą muszlę takie pawie oczko ;)  

Noe zapominajmy też o Robin Hoodach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bednaar napisał:

Dzięki, ładne Pawie ;)

Ale rozumiem, czemu właściciel - @audionanik - tak ich nie nazywa - skojarzenie byłoby dwuznaczne ;)

Nazywam je tak dość często na forum. W domu zaś wołam na nie pieszczotliwie Dizasterki, bo na kanale DMS jakiś miś uznał je za katastrofę co jest brednią, ale sama nazwa fpyte brzmi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności