Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, audionanik napisał:

65E3616A-9EF2-4058-B236-E4F6EC6A4102.jpeg

Ale mam 8 par i planuję 2 kolejne :D Czarne Robiny i dt770 nie wiem ile ohm, 70? Z niebieskimi magnesami , jak @majkelkazał... Tylko będę musiał z diety semiwegetariańskiej przejść na dietę Ojców Pustyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, manuelvetro napisał:

Z niebieskimi magnesami

membranami

 

38 minut temu, manuelvetro napisał:

jak @majkelkazał

On nic nie kazał; obczaił tylko (dość dawno), że ostatnie deteki mają membrany jak t90-ki i cicho siedział. Tylko ja nie mogłem obczaić czemu one mu tak dobrze grają; a jak mi się przyznał, to dalej na forum siedział cicho. Po jakimś czasie stwierdziłem, że nie wytrzymię i sypnę.

Dzisiaj znów ich słuchałem (w budzie od t1), no i moje wnioski nie dają się do powtarzania na głos.

Godzinę temu, manuelvetro napisał:

Czarne Robiny

Na wuja Ci drugie Robiny?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionanik napisał:

Dzisiaj znów ich słuchałem (w budzie od t1), no i moje wnioski nie dają się do powtarzania na głos.

Potwierdzam i popieram. @audionanik, jak mu się coś naprawdę podoba, to podsumowuje to zdaniami, w których co czwarte słowo nie jest przekleństwem. 

 

7 godzin temu, audionanik napisał:

Na wuja Ci drugie Robiny?

Do ciemnego garnituru. Tamte są do beżów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 00:23, audionanik napisał:

Na wuja Ci drugie Robiny?

Na uszy raczej.

 

W dniu 28.10.2021 o 07:59, majkel napisał:

Do ciemnego garnituru. Tamte są do beżów.

 

Dokładnie. Do kolekcji.

 

.......................

Nie mam pieniędzy, to se moge pomarzyć :D 

 

A jak będę miał, to trzeba deteków 770 wreszcie spróbować z niebieskimi

W dniu 28.10.2021 o 00:23, audionanik napisał:

membranami

 

I na hedonica @majkelowego nowego zbierać, bo @Comptonaune nowe hajpuje i ZenStaw zara wyjdzie z mody.

 

A w audio moda, wiadomo, liczy się :D 

 

Z hedoniciem nowym byłbym natomiast abnegatem ponadczasowym :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, choroba trochę pokiereszowała szyki, parę dni z odsłuchów wycięła, ale udało się, dzięki wielkiej uprzejmości @saudioktóry wypożyczył mi na odsłuchy lampki : JJ, RCA ct, GE, Reytheon, trochu k812 na rzeczonych lampkach posłuchać. @saudio się kłaniam podwójnie, bo JJ postanowił mi ot tak, sprezentować. Zdążyłem też tung sol zakupić z rekomendacji @Name44

Wnioski:

1.  @Name44 i inni koledzy i koleżanka @domilzdaje się, mieli absolutną rację, że k812 bardzo lubią lampkę. 
2. zdecydowanie wolę k812 z mt603 z dowolną spośród 6 lampek, włączając w to fabryczną, które mam do użytku niż z samego ZenStacka. Zaznaczam, że sam ZEN bardzo fajnie pędził mi 812 i byłem z niego zadowolony. Po prostu lampka po drodze robi k812 dobrze.

3. mt603 to tylko super tanie, budżetowe, lampowe pre, niemniej nawet już taka lampka po drodze do tranzystora czyni dużą różnicę

4. na wzmacniaczach lampowych dobrej klasy k812 muszą dalej skalować/czarować

BD793668-643D-4515-934B-18785E2A8407.jpeg

Ja się czuję już tak jakby…spełniony :P Wiadomo, nowy headonic jeszcze… No i ta lampa przyzwoita…

 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Panowie. Stała się rzecz straszna. Założyłem po długiej przerwie K701. One nie mają basu, ciężko się tego słucha.

Załóż jak Ty to mówisz- te kondony. 🤣

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Panowie. Stała się rzecz straszna. Założyłem po długiej przerwie K701. One nie mają basu, ciężko się tego słucha.

Rafacio, czy zamierzasz teraz wyedytować kilkaset swoich postów na temat basu K701, czy jednak wyjdziesz z założenia że słowo pisane na forum się nie liczy? :)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Compton napisał:

Rafacio, czy zamierzasz teraz wyedytować kilkaset swoich postów na temat basu K701, czy jednak wyjdziesz z założenia że słowo pisane na forum się nie liczy? :)

To dobry znak. Może wrócił słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Rafacio, czy zamierzasz teraz wyedytować kilkaset swoich postów na temat basu K701, czy jednak wyjdziesz z założenia że słowo pisane na forum się nie liczy? :)

Ani jedno, ani drugie. Te słuchawki zauroczyły mnie w pięć sekund i były ze mną z przerwą na małą fascynację Grado przez chyba 5 lat, a może 4. Tak jak pisałem przez ten czas, tak je postrzegałem. Dziś widzę je trochę inaczej. Bardzo istotne jest jednak przyzwyczajenie się do sposobu prezentacji.

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Załóż jak Ty to mówisz- te kondony. 🤣

Nie, bo na dodatek jeszcze słabo to wygląda.

Żeby nie było tak dramatycznie. To i tak uważam je za lepsze od HD800. 

 

Obawiam się, że zepsułem sobie uszy i teraz będę jęczał jak baba, że jakieś słuchawki są za ostre. Co za wstyd.😥

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Obawiam się, że zepsułem sobie uszy i teraz będę jęczał jak baba, że jakieś słuchawki są za ostre. Co za wstyd.😥

 

Hmmm... Ile bab jęczy na forum z powodu zbyt ostrych słuchawek?

 

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafacio napisał:

Nie. MK2 mają jeszcze w komplecie kabel spiralny. 

Dobrze więc róźnią się tylko tymi dwoma szczególami. Ogólnie lepsze są te starsze nie produkowane made in Austria czy made in China? Używki to można pewnie dostać na jakichś aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Najlepsze 240'ki to Sextett i DF, ewentualnie Monitor z tych samych lat, imo. ;)

Mam k280 parabolic 75ohm Made in Austria. To będę musiał się przyjrzeć tym które wymieniłeś. Mam też K92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marco-polo napisał:

Mam k280 parabolic 75ohm Made in Austria. To będę musiał się przyjrzeć tym które wymieniłeś. Mam też K92

Jak chcesz średnicowe, bezpośrednie granie to Sextett i Monitor (600Ω?), jak neutralne, zwiewne, bez ostrości to DF.

 

Aha, jeszcze jest model K241, też warty rozważenia, brzmieniowo podobny do Sextett, w sumie to jest Sextett, tylko poprzednik/następca (?), nie pamiętam już. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie AKG K240 Monitor 600 ohm jakoś niczym nie urzekły. Takie równe granie, bez emocji, bez ostrości, z kiepską sceną, ale w sumie takie pewnie było założenie zważywszy na ich nazwę. ;)

Szybko się ich pozbyłem, choć były w stanie kolekcjonerskim. Natomiast K280 Parabolic mam do dziś i nie zamierzam się z nimi rozstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K240 sceną nie grzeszą, taki już ich "urok", natomiast ich głównym atutem jest soczysta i bezpośrednia średnica, szczególnie w Sextett. Aczkolwiek dzisiaj, pomimo tego, że zalegają mi dwie pary do odnowienia (K241 i K240Sextett), już bym nie szedł w tym kierunku, wolałbym HD600, bo są bardziej audiofilskie, nie tak drewniane w brzmieniu, a też średnicowe, no i komfort znacznie wyższy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie soczysta średnica była właśnie w K240 Monitor (tych złotych vintage), gdzie puszczane z lampowego OTL super jakości to już w ogóle było nasycenie pierwsza klasa :)

K240DF to już monitorowość pełną gębą, średnica płaska jak od linijki i w porównaniu do Monitorów bezbarwne, generalnie mega rzetelne słuchawki choć bez ekscesów basowych.

Tu wchodzą na scenę Sextetty - dla mnie najmniej ciekawe. Ale co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po 2 tygodniach przerwy posłuchałem trochę swoich K701. Od razu założyłem stockowe pady i basu mi nie brakowało, jak najbardziej ok. Wcześniej przy dłuższej adaptacji na padach Branwavz Hybrid, szybkie przejście na fabryczne faktycznie powodowało odczuwalny niedostatek basu.

Czyli jeśli K701 ze standardowymi padami, to raczej jako jedyne w kolekcji😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności