Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, neonlight napisał:

Haha.. @manuelvetro, papier toaletowy, wycięty okrąg, należy włożyć pomiędzy przetwornik a ucho, jak filtr dla złagodzenia ostrości, a Ty zwiększyłeś odległość ucha do przetwornika i tym samym, wzmocniłeś wspomnianą ostrość. 😁👍

Dobrze, że nie czytałem, tylko zapamiętałem, że chodzi o papier toaletowy. 
Dzięki temu, co zrobiłem papierowymi ręcznikami, pady odzyskały dawny kształt, sprężystość, owszem podniosły się. Ufam, że do zbliżonej do pierwotnej  wielkości. Wiem, jak leżały na głowie i jak leżą. Teraz słuchawki siedzą stabilnie i rzeczywiście jest wygodnie.  Wcześniej, na sflaczałych padach, było średnio. Mogę papier docelowo na gąbkę czarnego koloru zamienić :D Dla walorów estetycznych.

Albo pomaluje czarnym pisakiem Olka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

papier toaletowy, wycięty okrąg, należy włożyć pomiędzy przetwornik a ucho, jak filtr dla złagodzenia ostrości, a Ty zwiększyłeś odległość ucha do przetwornika i tym samym, wzmocniłeś wspomnianą ostrość.

Szczegóły.

 

@manuelvetro Widzę, że dobrze się bawisz nową zabawką, tylko uważaj żebyś nie zepsuł :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightpatrz, jak se kupisz stare k812, moje z 2015 roku, jak pady naprawić, ponoć po 4 latach pady można zmieniać, jak używane intensywnie :D Mod odwracalny, dzięki @Perultyś mie natchnął z tą gąbeczką (akurat przy okazji pigwów, ale, whatever) 

27D60DE4-F470-4754-9B43-F4369EA26D68.jpeg

37B422B1-F3ED-482D-9A40-3B53EE42E76B.jpeg

I gra jak miód w malinach !

11 minut temu, Artorias napisał:

Szczegóły.

 

@manuelvetro Widzę, że dobrze się bawisz nową zabawką, tylko uważaj żebyś nie zepsuł :D 

No, dzisiaj już mi się prawie udało. @Weird_ONastraszyłem, że argentum przerywa...

A ja źle wpiąłem po prostu 🙏

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Nie prawda, powiedział, że DT1990 są świetne. A potem obejrzał wykresy i usłyszał, że jednak nie są...

Mówisz? :D Nie znam szczegółów, na  reddicie to nie ukrywa swojej antypatii do nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamkniętą wersję K872 ktoś z forumka posiada(ł)? Ciekaw jestem, czy równie dobra po dobraniu toru do otwartej?

Co do synergii toru to jest sprawa podstawowa, ale większość osób woli kupować co chwila kolejne słuchawki, zamiast zadbać o ich odpowiednią synergię. Tak potem właśnie produkt dostaje łatkę, bo ktoś go posłuchał chwilę na przypadkowym sprzęcie i wystawia opinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagiero napisał:

A zamkniętą wersję K872 ktoś z forumka posiada(ł)? Ciekaw jestem, czy równie dobra po dobraniu toru do otwartej?

Co do synergii toru to jest sprawa podstawowa, ale większość osób woli kupować co chwila kolejne słuchawki, zamiast zadbać o ich odpowiednią synergię. Tak potem właśnie produkt dostaje łatkę, bo ktoś go posłuchał chwilę na przypadkowym sprzęcie i wystawia opinie.

 O ile mnie pamiec nie myli mial je @Trauma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofanatyk recenzował.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k872/

12 godzin temu, Name44 napisał:

  

@manuelvetro posłuchaj ich koniecznie z jakąś mocną i cieplejszą lampą. Wspaniałe doznania gwarantowane 🙂  

Pucharki mi dokuczliwie zabierają 🤷‍♂️

Czy spośród najtańszych, jest coś godnego uwagi?

Ja pędzę zestawem Zen Dac i Zen Can z upgradami i jestem z połączenia bardzo zadowolony.

Kiedyś miałem tylko Feliks Audio Espressivo i jakąś lampkę Aune na własność  i schitt valhalla 2 - na testach.

Widzę, że Feliks Audio Espressivo jest po 3,5k :D Ja kupowałem za 1K i za tyleż oddałem. Ja pierniczę, jak ta technologia poszła do przodu 🥷

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producenci słuchawek tworzą swoje produkty z myślą, że będą one grać źle dopóki poszczególny użytkownik nie znajdzie do nich mistycznej synergii? Pod co oni je tworzą, bo chyba nie pod jakąś specyficzną kombinację Kowalskiego której sami nie znali?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni wuja nie mogę znaleźć dobrej taniej lampy. A jak znalazłem tanią i może nawet dobrą to zbalansowana cholera i 812 z nią nie zagrają :( https://allegro.pl/oferta/xduoo-mt-604-wzmacniacz-lampowy-balans-xlr-4-4mm-11142627472 @lobuz1Ty to masz? Warto brać? Z CANa bym wyprowadził balans 4,4mm? A ta suka lampowa, tania, może to?

@MrBrainwash Gra mi 812 rewelacyjnie, z ZenStawem. Poliamorię słuchawkową już mam, od zawsze, teraz czas na poliamorię wzmacniaczową, na biurku kolumnowy marantz pm6003, forum608, ZenStaw, ino lampki brak, słusznie @Name44pisał. A @lobuz1ile ma elektroniki! Sam @MrBrainwashmasz dużo zabawek źródłowych i wzmacniających ciekawych, nieprzenośnych bodaj?

Także, walcie tu propozycje do k812, najlepiej dostępne na allegro, bo ja, ten, tego, na kreskę.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, MrBrainwash said:

Czy producenci słuchawek tworzą swoje produkty z myślą, że będą one grać źle dopóki poszczególny użytkownik nie znajdzie do nich mistycznej synergii? Pod co oni je tworzą, bo chyba nie pod jakąś specyficzną kombinację Kowalskiego której sami nie znali?

Też sobie czasem zadaje to pytanie, ale przecież nie wszyscy mają neutralne tory stacjonarne czy dapy. Każdy producent celuje w jakąś część rynku danym modelem słuchawek. Jedni muszą dobierać tor inni od razu mają 'dobry' do danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest logiczne, że nie da się zestroić słuchawek tak, żeby z każdym torem i każdemu idealnie zagrały, więc myślę, że producenci stroją je pod tory neutralne, a nie pod gust konsumenta, w przeciwnym razie odbiór takich słuchawek, byłby diametralnie różny na torach o skrajnie odmiennej barwie tonalnej. 

 

Fajnie by było gdyby standardowo w Dac'ach była możliwość wyboru filtra (skutecznego!) w trzech pozycjach, tj. chłodny, neutralny i ciepły, na pewno mocno ułatwiłoby to życie audiofilom - pomarzyć dobra rzecz. 😔

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight A są jakieś statystyki pokazujące, że największa część posiadanych przez konsumentów wzmacniaczy w danym przedziale cenowym (np takich K812) to są wzmacniacze neutralne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj nie sądzę, ale producent słuchawek też nie może się kierować gustem konsumenta, bo się nie da tego zrealizować z przyczyn oczywistych, dlatego "łapanie" synergii pod swoje preferencje zostawia właśnie jemu. ;)

 

Być może nawet jest to działanie celowe, żeby audiofil kupował cały czas sprzęt i gonił za ideałem, którego tak na prawdę nie ma, ale kasa się zgadza, więc?! ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Ja tylko staram się zrozumieć te logike producentów, bo też wielokrotnie miałem ten 'problem' z droższym słuchawkami. Czyli takimi, których nie kupują masy, typu 50-300zł, a właśnie hobbyści audiofile, melomani itd, a tych jest dużo mniej, to są nisze. W każdej niszy każdy ma swoje kaprysy. Być może różni producenci skupiają się na pewnych podgrupach tych już i tak małych grup - stąd różne tak zwane 'house-sound'. Każda z tych podgrup zapewne operuje bardziej skoncentrowanymi na pewnych cechach torami audio itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie rozumiem @pabloj, rzecz w tym, że każdy z nas preferuje inne brzmienie, jeden lubi chude i techniczne, skupiające uwagę na drobnych detalach, drugi woli ciepłe, dobrze dociążone, złagodzone na górze, inny v-kę i jak to pogodzić?! Nie da się, więc konsument jest zdany na siebie i musi dopasować tor w taki sposób, żeby słuchawki grały mu tak, jak lubi.

 

Rozwiązaniem byłoby, jak już wyżej wspomniałem, stosowanie filtrów cyfrowych, przynajmniej dwóch, a najlepiej trzech - chłodny, neutralny i ciepły. No, ale.. "usatysfakcjonowany" audiofil, to strata dochodów, a nie o to chodzi w tym biznesie - przede wszystkim ogłupić i doić, ile wlezie. 😁

 

Swoją drogą, zaprojektowanie Dac'a o trzech charakterystykach brzmieniowych, nie stanowi chyba większego problemu w dzisiejszych czasach?!

 

Ok, jest ten RME ADI-2DAC, ale to też nie jest do końca dobre rozwiązanie moim zdaniem, bo nie każdemu się chce lub nie potrafi ustawić prawidłowo EQ i błądzi w tych ustawieniach, a ostatecznie z nich rezygnuje.

 

Są też filtry cyfrowe w niektórych Dac'ach, jednak ich działanie jest subtelne i często różnica pomiędzy poszczególnymi trybami, ledwie słyszalna, więc jaki jest sens ich stosowania, nie mam pojęcia - dobrze wyglądają w specyfikacji i o to chodzi, klient to kupi. ;) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pabloj napisał:

Czyli takimi, których nie kupują masy, typu 50-300zł, a właśnie hobbyści audiofile, melomani

Że tak się wtrącę, ale z rozmów z różnymi ludźmi wynika, że 300 zł za słuchawki to dla jak to nazwałeś mas jest aberracja umysłowa.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, manuelvetro napisał:

Ni wuja nie mogę znaleźć dobrej taniej lampy. A jak znalazłem tanią i może nawet dobrą to zbalansowana cholera i 812 z nią nie zagrają :( https://allegro.pl/oferta/xduoo-mt-604-wzmacniacz-lampowy-balans-xlr-4-4mm-11142627472 @lobuz1Ty to masz? Warto brać? Z CANa bym wyprowadził balans 4,4mm? A ta suka lampowa, tania, może to?

@MrBrainwash Gra mi 812 rewelacyjnie, z ZenStawem. Poliamorię słuchawkową już mam, od zawsze, teraz czas na poliamorię wzmacniaczową, na biurku kolumnowy marantz pm6003, forum608, ZenStaw, ino lampki brak, słusznie @Name44pisał. A @lobuz1ile ma elektroniki! Sam @MrBrainwashmasz dużo zabawek źródłowych i wzmacniających ciekawych, nieprzenośnych bodaj?

Także, walcie tu propozycje do k812, najlepiej dostępne na allegro, bo ja, ten, tego, na kreskę.

 

@manuelvetro , stoisz nad przepaścią :) Lista moich zakupów po pojawieniu się k812 jest bardzo długa... 

Zabawy z lampą zaczęłam od pożyczonego xDuoo TA-10 i słuchało się tego całkiem przyjemnie. Dwie lampy testowane w sklepie dały taki sobie efekt. Nie pamiętam co to było, wspominam dla informacji, że nie każda lampa musi dać tu jakiś progres. Ostatecznie poszłam ścieżką przetartą przez  @Name44 i kupiłam wzmacniacz od WBA, i jestem z niego bardzo zadowolona.

 

Jeśli dobrze gra Ci to co gra to może lepiej się nie spieszyć :).

W ciemno chyba bałabym się kupować, to jednak kapryśne słuchawki, pewnie lepiej posprawdzać to i owo i poczekać na okazję. Będę kibicować :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, manuelvetro napisał:

 Sam @MrBrainwashmasz dużo zabawek źródłowych i wzmacniających ciekawych, nieprzenośnych bodaj?

 

Tak - dużo za dużo, relikty przeszłości. ;)

 

K712 z niektórych źródeł grały mi potulnie, cieplutko i milusio. Lecz to nie było możliwie najbardziej klarowne i wierne granie.

 

SP200 obnażył ich pik i przestało być milusio. Z tym, że ja nie zwalam na złą synergię i nie doszukuję się problemu w sp200 bo obiektywnie K712 takie po prostu są.

 

Też nie mówię, że przez to są złymi słuchawkami. Mają pozytywne cechy i jak ktoś nie będzie tak na to reagował jak ja na ten konkretnie zakres pasma lub słucha na źródle które mu to zatuszuje i mu to odpowiada to mogą się sprawdzić.

 

Ja żałuję tylko, że przy nich EQ się nie pobawiłem. Pójście w inne słuchawki które od startu nie mają takiego problemu, albo jest on łatwy do rozwiązania i w dodatku bardziej mi się podobają to była prosta i przyjemna metoda na poprawę wrażeń.

 

Dla mnie przepinanie kabli i źródeł i zastanawianie się czy zaszła upragniona zmiana czy jednak nie i akrobatyka komisowa to jakaś masakra. Wolę sobie to darować i cieszyć słuchawkami które mi bardziej odpowiadają.

 

Przed przejściem na jakiegoś flagowca, albo wyższy model powstrzymuje mnie kilka rzeczy.

 

1. To co mam brzmi mi świetnie :D

 

2. Nie mam jak odsłuchać przed zakupem, a wydawanie dużej kasy w ciemno to zabawa nie dla mnie.

 

3. Wszystkie słuchawki mają wady i kompromisy, a w cenie jednego wyższego modelu (choć też nie najwyższego) mam np. używane DT1990pro +  nowe Sundara.

 

4. Powyższy duet pokrywa szersze spektrum moich upodobań oraz dopasowań do różnej muzyki, a jest prawdopodobnie ~95% tego co można osiągnąć w granicach rozsądku. 

 

5. Paradoksalnie wyższe modele mogą grać gorzej, albo mieć specyficzyne wymagania, aby dało się ich słuchać z przyjemnością.

 

Ja mam inne standardy niż wielu audiofili. Jak wydaje duży smalec na słuchawki to chcę je po prostu założyć na głowę i cieszyć się muzyką, zapomnieć o sprzęcie. Lecz gdy nie mogę bo co chwila jakaś część pasma czy prezentacji odstaje to mija się to z moim celem.

 

Co z tego, że flagowiec poda jakąś sztuczką więcej detalu, albo zaprezentuje bogatszą akustykę, jak będę miał jakiegoś "słonia w salonie". 

 

6. Co się wiąże z powyższym, to w dzień i w noc chętnie zrezygnuję z barwiących fajerwerków na rzecz nie rozpraszającej od muzyki akuratności.

 

Jak słucham muzy słabo zrealizowanej to ona na lepszym sprzęcie ma prawo zagrać jeszcze słabiej. Wtedy jakimś rozwiązaniem mogą być słuchawki narzucające swoją wizję realizacji nagrania tak jak np. NH. Problemem jednak jest to, że tracimy sporo z oryginału.

 

Podobnie z elektroniką. Na dobrych realizacjach o2 grał zwyczajnie lepiej, bardziej realistycznie od Lyra, który spuszczał się na sygnał jakimś swoim nalotem zacierając realizm nagrania. Lampa gra lepiej? No nie dla mnie. 

 

Nie to, żebym nie lubił czasem barwienia bo S16 grał mi wybornie. Aczkolwiek do dobrych realizacji transparentny tor lepiej mi się sprawdza, bo wszelkie zabiegi brzmieniowe degradują realizm nagrania. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domil napisał:

Jeśli dobrze gra Ci to co gra to może lepiej się nie spieszyć :).

W ciemno chyba bałabym się kupować, to jednak kapryśne słuchawki, pewnie lepiej posprawdzać to i owo i poczekać na okazję. Będę kibicować :)

Z ZenStawem gra to na tyle fajnie, że nie mam potrzeby iść gdzie indziej. Potrzeba pojawiła się inna, ratować pozostałe słuchawki! Bo przy ZenStawie gdzie pływa łabędź k812 nie mają już domu. Także, zbalansowaną hybrydę im sposobię, bo mam 4 zbalansowane pary nausznych :D I lampka zatem będzie, bo mnie apetytu narobili i może uratuje to słuchawki i dalej się będę mógł balansem z ZenStawu bawić...

ZEN CAN gra synergicznie z k812, chwilo trwaj. Never been better in my audiophile on a budget life :P 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

 

3. Wszystkie słuchawki mają wady i kompromisy, a w cenie jednego wyższego modelu (choć też nie najwyższego) mam np. używane DT1990pro +  nowe Sundara.

 

Chłopie, Carpe diem!

Jakbym miał te dwie pary, ani bym nie pomyślał o czymkolwiek innym! ((dobra jeszcze hd650 mus, ale masz przeca!)

 

Ja już nie pamiętam, skąd mnie się te k812 wzięły, bo to było poza moim zasięgiem, w koszyku na allegro ciągle wiszą Sundary, to je miałem brać, bo mnie było - na raty -  stać i chciałem, ale googiel mnie wałka podrzucił na k812, żonę namówiłem, neon pomógł, potem spadły z chicko99 z nieba, jak się okazało, że wałek na pewno, żona już urobiona, dołożyła kasę i mam.

Fuks. Wiadomo... gupi... Ja je będę musiał spłacić, żonce pieniążki wyłożone oddać. 

Ae widzisz, jakie z nimi problemy, grają synergiczne z ZenStawu, dystansują pozostałe, nie podejmując walki, a człowiek siedzi w Googlach i lampek szuka i niepotrzebnie tylko pieniądze wydaje...

No i niestety, lubią dobre nagrania. Na słabych wyciągają niedoskonałości... Studyjny rodowód. Także odprężyć to ja się z moją biblioteką nie odprężę z nimi, bo mam kaszanek muzycznych sporo jednak, słyszę, chyba, że założę playlistę k812, gdzie będą same dobre realizacje :D Po to im te lampy, żeby słodziło słabe nagrania :P 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Że tak się wtrącę, ale z rozmów z różnymi ludźmi wynika, że 300 zł za słuchawki to dla jak to nazwałeś mas jest aberracja umysłowa.

I to nawet wśród osób co mogłyby sobie pozwolić na wiele. A wzmacniacz słuchawkowy to więcej niż UFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności