Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, manuelvetro napisał:

 

Ja już w nich leżałem i prawie odpłynąłem. Ale to DAP potrzebny, albo długi kabel a właściwie - fabryczny może i styknie :D 

 

Specjalnie zamawiałam argentum dłuższy o tych parę centymetrów, żeby sięgał do fotela (co to go ciągle jeszcze nie kupiłam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, domil napisał:

Fotela, oczywiście.  W końcu są jakieś priorytety J.

To musisz teraz drzemać na krześle.

Mnie się prawie udało, wdałem w taki letarg jak @audionanikpisał: ni to drzemka, ni to medytacja. On to miał na Susvarach, ale każdy drzemie o takim flagowcu, na jaki zasłużył ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje AKG K812 będę miał, długo, nie opłaca mi się ich sprzedawać a do tego je lubię.

@audionanik może starać mi je obrzydzać ale i tak się ich nie pozbędę 😛

mają to coś dla mnie… to jak ulotne wspomnie czegoś miłego, nie wiem czego, ale to musiało być cool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę do żony (która mi pożyczyła kasę na nie) z paragonem za k812, opiewającym na 5014 PLN i pokazuję argentum z certyfikatem i czerwona torebką ochronną ;)  i mówię, że plus 1k, czyli, że słuchawki warte 6k. A ile Ci pożyczyłam? 2,5k, a ile zapłaciłeś, 2,5k, mówię. To są warte 2,5k odpowiada. Przynoszę wielgaśne pudło, mówię, zobacz jakie ładne, jakie wielkie, jakie miłe w dotyku... Patrzy na mnie, wyraźnie znudzona i niezainteresowana... A gdzie Ty to będziesz trzymał, przecież miejsca już nie masz? Jak to gdzie, odpowiadam, na uszach!

:D  

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Corvin74 napisał:

Ja swoje AKG K812 będę miał, długo, nie opłaca mi się ich sprzedawać a do tego je lubię.

@audionanik może starać mi je obrzydzać ale i tak się ich nie pozbędę 😛

mają to coś dla mnie… to jak ulotne wspomnie czegoś miłego, nie wiem czego, ale to musiało być cool.

Ja wiedziałem, że tak będzie - heeej;

ja wiedziałem, że tak będzie - hej, hou!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, MrBrainwash said:

 


Nie słuchałem ich ale już mnie ten pik zabolał. :P 

Ciekawe słuchawki, ale bez osobistego odsłuchu bym ich nie rozważał. Dla fanów AKG w lepszej cenie niż startowa mogą to być całkiem spoko słuchawki jeśli im ten pik nie będzie wadził. Mi się AKG K712 ogólnie podobały, ale pik je wyeliminował, co prawda nie na górze a na średnicy właśnie. 


Oratory Optimum-AKG K812-AKG K712.png

 

Ten z pierwszego filmiku powiedział "There is no way to get around that" czy cos takiego.

KOMPLETNIE sie z tym nie zgadzam. Mam właśnie K812 na odsłuchach i za pare dni opublikuje moją opinie na ich temat.

Raczej miał nietrafione parowanie co do nich po prostu - a jeśli wszysktie swoje słuchawki ocenia tylko z jednego źródła (tego samego DACa tego samego Ampa, tych samych interkonektów albo żadnych jeśli ma integre) tym gorzej bo jest wtedy zbiasowany swoim sprzętem, który ma swój własny charakter.

Imho K812 są bardzo czułymi na tor słuchawkami i z tego powodu mogą mieć bardzo skrajne opinie. Ale potrafią zagrać bosko i to niemały repertuar.

 

Dla podkreślenia kontrastu, jestem miłośnikiem Hawków, które do K812 mają tak daleko jak z Polski do Pacifyku, a jednak mnie urzekły w odpowiednim zestawieniu toru.

 

Generalnie tak dodatkowo prywantie od siebie dopowiem, że jeśli dany youtuber ocenia kolejne słuchawki tylko przez pryzmat wciąż tego samego sprzętu (DAC, AMP, icki) to takie coś nie ma racji bytu w obiektywnej ocenie, i dla mnie się kompletnie nie liczy. Posiadając różne sprzęty sam wiem jak ogromną różnicę potrafią zrobić na niektórych słuchawkach.
(chciałem użyć róznych epitetów typu, p***a nie ewaluator, ale się wstrzymałem)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj to jest jego subiektywna opinia. Nie musi mieć przełożenia dla innych i de facto nie ma. Inni recenzenci dali im bardziej pozytywne noty jak np Solderdude z DIYaudioheaven. Metal zdaje się jest wrażliwy na wysokie tony. Film o DT1990 wycofał bo zdaje się po nich też pojechał i spotkał się z falą hejtu. Patrząc po słuchawkach które lubi to jest wrażliwy na treble. 

 

Być może torem da się coś zdziałać, z tym, że ja patrzę pod siebie i przez pryzmat własnego podejścia. I dla mnie słuchawki grają tak jak podłączone do neutralnego źródła. Jeśli mają dokuczliwy pik to będzie go słychać. Dlatego dobrze mieć recenzenta który naświetli potencjalne problemy. On tym stwierdzeniem wyraził to, że te słuchawki są jednoznacznie jasne dla niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Kilka lat temu po zakupie 812 wywołałem ogólne zdziwienie wśród znajomych i tu na forum. Jak to? Przecież ich nie da się słuchać, przecież one mają ten peak itp itd...tak jak pisałem już kilka razy. Trzeba dać im chwilkę czasu, dobrać tor i wszystkie powtarzane przez wielu problemy znikają. Naprawdę.

   Stają się jednymi z lepiej grających słuchawek. Bardzo wygodnymi co też jest ważne. Mało które potrafią pochwalić się podobną przestrzenią, barwą, emocjami i wielowarstwowością brzmienia.  Dziwią i zaskakują mnie powtarzane przez wielu stereotypy o tych słuchawkach. 

 

@manuelvetro posłuchaj ich koniecznie z jakąś mocną i cieplejszą lampą. Wspaniałe doznania gwarantowane 🙂  

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, manuelvetro napisał:

Idę do żony (która mi pożyczyła kasę na nie) z paragonem za k812, opiewającym na 5014 PLN i pokazuję argentum z certyfikatem i czerwona torebką ochronną

Szanuj żonę i bądź wdzięczny losowi za taką ;) A te K812 muszę w końcu sprawdzić, mam nadzieję, że będzie szansa na spotkaniu wrocławskim w październiku. Jakoś nigdy się nie udało, a przecież K702 to jedne z moich ulubionych słuchawek niezależnie od ceny, kurde. Boję się tylko tego, że jak mi się spodobają jakieś duże słuchawki, to będę musiał zbierać na cały tor, a to nie taka prosta sprawa jak z IEMami :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Najner napisał:

że będzie szansa na spotkaniu wrocławskim w październiku

Będzie, będzie… przyniosę swoją pare.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także, ten tego.

Pare faktów musiałem do kupy poskładać. @domilpisze, że mega wygodne 812, a u mnie nie bardzo. Myśle, może pady. Sprawdzam cenę, oryginaly z przesyłką ponad 600 pln. W komentarzu gość pisze, ze zmieniał po 4 latach i stare mial w porównaniu z nowymi klapnięte. Zdejmuje pady, zakładam 812 pady do 701 z Allegro, tanie, które jednak degradowały odrobinkę dźwięk  k701. Degradują też trochę w 812, ale komfort jest. What to do? Przypominam sobie, jak @neonlightpromował użycie papieru toaletowego do wypychania padów m. in. Sundarach. Ki diabeł? Nie wiem za bardzo jak? Wziąłem ręczniki kuchenne, toaletowym flagowców nie godzi się. Tak poupychałem papier, między skórką a o-ringiem wewnątrz, żeby maksymalnie podnieść pady. Jest komfort. Łba trzymają się nawet lepiej, lepiej przylegają do ucha i grają lepiej. Także, dzięki @neonlight

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Metal zdaje się jest wrażliwy na wysokie tony. Film o DT1990 wycofał bo zdaje się po nich też pojechał i spotkał się z falą hejtu.

 

Nie prawda, powiedział, że DT1990 są świetne. A potem obejrzał wykresy i usłyszał, że jednak nie są...

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności