Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Name44 napisał:

Szczęśliwi Ci którzy je mają 🙂

Ja dzięki Twojej uprzejmości jestem ich szczęśliwym posiadaczem, cały czas się zastanawiam czemu mi je sprzedałeś… wiem, wiem masz nowe zauroczenie…. tylko czy na 3 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

Ja dzięki Twojej uprzejmości jestem ich szczęśliwym posiadaczem, cały czas się zastanawiam czemu mi je sprzedałeś… wiem, wiem masz nowe zauroczenie…. tylko czy na 3 lata?

Chyba na dłużej. Posłuchasz ich we Wrocławiu 🙂👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały do mnie K712 Pro. Mam nadzieję, że to pierwsze AKG, które już ze mną zostaną. Ostatecznie będą na pewno bdb do filmów i jakiegoś grania. Teraz szukam im dac+amp. Chyba padnie na iFi iDSD Signature, choć zastanawiam się mocno nad powrotem do Monolith Portable. Albo opcja stacjonarna, bo gdzie ja będę z nimi łaził, ściągnąć tego chwalonego Soncoza LA-QXD1 i jakiś amp do niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeepingTom napisał:

.. ściągnąć tego chwalonego Soncoza LA-QXD1..

Przestałem czytać dalej po tym opisie cyt. "U mnie zagrał szczegółowo, dokładnie, raczej chłodno i "szorstko" niż gładko i ciepło", słabo to widzę w połączeniu z K712. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Przestałem czytać dalej po tym opisie cyt. "U mnie zagrał szczegółowo, dokładnie, raczej chłodno i "szorstko" niż gładko i ciepło", słabo to widzę w połączeniu z K712

Dlaczego? Przynajmniej doda życia zamulonym 712.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to one takie zamulone nie są, lepsze od K7XX, ale na razie słuchałem tylko z DC03 i myślę, że przydałoby się im więcej mocy, bo głośność na niektórych albumach rozkręcona do 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie spotkałem jeszcze słuchawek tak czułych na zmianę interkonektów ;O (AKG K812, drugi dzień słuchania). Wszystko zamieszcze w późniejszej zbiorczej opinii na ich temat :)

 

edit.

Ależ one suną na OTLu od Sinus Audio, a bałem sie podłączyć z taką skutecznością i 36 Ohm impedancją, a tu perfekcyjne czarno tło, zero szumu, zero brumu, zero cichych pisków odlampowych. Będzie gruba recenzja.

Edytowane przez pabloj
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2021 o 22:44, Najner napisał:

Na meetę Wrocławską wpadnij w październiku i sam posłuchasz, a nie wymyślasz ;)

Spadły mi z nieba, nie dojadę :D 

 

A z tęsknoty podpiąłem k701FAW z padami skórkowymi (z allegro, tanimi) pod ZENSTACK i było coś nie tak. Założyłem więc stare, oryginały, wyprane, pachnące, mięciutkie, jak nowe i zagrało klasę lepiej. Także z DAPem tanie skórki się sprawdzały, bo bas był fajny, a z z ZEN STACK, czyli dobrym pędzidłem już psują. Tu je wolę zdecydowanie z padami oryginalnymi. Jak mi basu brakuje, to włączę xbass w ZEN CAN, ale to w zależności od utworu, bez tego też grają przepięknie. 

Także, nie warto w ogólnym rozrachunku tanich skórek brać do k701 z allegro, IMHO lepiej te droższe, które @lobuz1 i @dj1978polecali. @bigmarasma do nich klasowe dekoni, nie wiem, czy ktoś próbował? 

Także u mnie już k701FAW zostają na stockowych padach, bo z ZEN STACK nie odczuwam potrzeb upgradu. A jeśli, to klikam wspomniany xbass :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minutes ago, Kuba_622 said:

Czyżby wreszcie duchowy następca K550? (bo K371 to tak nie do końca nim były).

 

Chyba się skuszę, bo moje mk1 już ledwo dyszą... 

 

17 minutes ago, manuelvetro said:

nie biere :D 

Kupił 812stki i już wybrzydza 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, joysofjoyc4 napisał:

 

 

Chyba się skuszę, bo moje mk1 już ledwo dyszą... 

 

Kupił 812stki i już wybrzydza 😝

k551 miałem 3 razy i żałuję, że nie mam. k371 raz i k361 raz - niewygodne dla mnie - i brzydsze od k551 - i gorzej grające, bez dwóch zdań. A nowe brzydactwa? Rzadko które słuchawki nie budzą mojego apetytu, wiadomo audiopoliamoria. Ale tych uchem nie tknę :D 

Austrian Audio, powiększyłem zdjęcie, inżynierowie z akg, ale wygląd? Wiadomo po ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 500 zł czyli przedział cenowy kiedyś K550 a teraz K371.

Czekam na jakieś pomiary, bo pierwsze zamknięte panom z AA niezbyt wyszły, więc w ciemno bym nie kupował.

 

Wypuścili jakiś czas temu też otwarte X65, podobno bardzo dobre, równe jak deska słuchawki studyjne. Mnie właśnie X65 kuszą, tylko sobie obiecywałem, że zostaję z HD600 i już nie będę skakał po słuchawkach, ale zakupoholizm daje o sobie znać...

 

Austrian-Audio-Hi-X65_top.jpg

 

W pomiarach wypadają dobrze:

E3Xn6PHXMAoyBBQ.jpg large.jpg

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, manuelvetro said:

Te otwarte piękne :) Po ile?

X65 - 1.6k PLN sobie życzą za tę przyjemność. 

 

10 minutes ago, Kuba_622 said:

puścili jakiś czas temu też otwarte X65, podobno bardzo dobre, równe jak deska słuchawki studyjne. Mnie właśnie X65 kuszą, tylko sobie obiecywałem, że zostaję z HD600 i już nie będę skakał po słuchawkach, ale zakupoholizm daje o sobie znać...

 

Też sobie tak obiecałem po HD600, a potem zakupiłem DT1990 i też sobie obiecałem, że basta, starczy tych studyjnych modeli... Działalność AA śledzę od początku i kusi mnie, oj kusi, żeby coś przetestować z ich stajni, może to już pora. Daj znać, jak wypadają, gdybyś pierwszy się złamał 😉

 

45 minutes ago, manuelvetro said:

A nowe brzydactwa? Rzadko które słuchawki nie budzą mojego apetytu, wiadomo audiopoliamoria. Ale tych uchem nie tknę :D 

Austrian Audio, powiększyłem zdjęcie, inżynierowie z akg, ale wygląd? 

 

To mają być typowe woły robocze, a nie jakieś filigranowe błyskotki :P Na zdjęciach wygląda, że będzie sporo miejsca na uszy i to mi się podoba, gdyż z K550 mam problemy z ułożeniem ich właściwie na baniaku. Jeden fałszywy ruch i basu nie ma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Nie słuchałem ich ale już mnie ten pik zabolał. :P 

Ciekawe słuchawki, ale bez osobistego odsłuchu bym ich nie rozważał. Dla fanów AKG w lepszej cenie niż startowa mogą to być całkiem spoko słuchawki jeśli im ten pik nie będzie wadził. Mi się AKG K712 ogólnie podobały, ale pik je wyeliminował, co prawda nie na górze a na średnicy właśnie. 


Oratory Optimum-AKG K812-AKG K712.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MrBrainwash napisał:


Nie słuchałem ich ale już mnie ten pik zabolał. :P 

 

 

Nie chcę być złośliwy, ale sam używasz symulatora piły tarczowej z pikiem kilkanaście dB w rejonie 7 - 8 kHz odpowiedzialnym za wrażenie ostrości w dźwięku :)

 

dt1990.jpg

A K712 to moim zdaniem skopane słuchawki, zamiast naprawić wady K701 to jeszcze je popsuli. I sobie za to policzyli 2 razy wyższą cenę :D I ludzie to kupują :D Audio to szalony sport...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Wyraziłem się nieprecyzyjnie. :D Mnie boli, że we flagowym modelu takie rzeczy, szkolne błędy się pojawiają. A czy by mi to przeszkadzało czy nie to musiałbym posłuchać. Taki pik nie musi być odczuwalny i moje beyery z padami balanced są tego najlepszym przykładem, ale to też taki problem, że nie problem bo można go łatwo rozwiązać EQ, a tutaj chyba niezbyt. Po za tym ten pik jest tutaj niżej, tutaj wchodzi w grę na które częstotliwości dany człowiek jest wrażliwy.  


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2021 o 23:30, Corvin74 napisał:

Ja od kilku dni AKG K812 mam wieczorem na głowie… dobrze mi się słucha przed snem…

Ano.

W dniu 19.09.2021 o 01:00, audionanik napisał:

A flagowe hihimeny? Zero problemów - zakładasz i kiedy już skończysz rechotać z frajerów, których na nie nie stać, zapadasz w drzemkę lub stan głębokiej medytacji.

Teraz rozumiem. Zdarzyło mnie się to właśnie przed chwilą z flagowymi akg :D 

W dniu 16.09.2021 o 20:49, Name44 napisał:

812ki były moimi topowymi i jedynymi słuchawkami jakie posiadałem przez blisko 3 lata. U mnie trudno je było pokonać nawet dwu-trzy krotnie droższymi modelom. W mojej ocenie są to znakomite słuchawki. Bardzo niedoceniane.

Szczęśliwi Ci którzy je mają 🙂

Rzekłeś!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, manuelvetro napisał:

Ano.

Teraz rozumiem. Zdarzyło mnie się to właśnie przed chwilą z flagowymi akg :D 

Rzekłeś!

 

Aż sama zaczęłam emocjonować się tym zakupem :) 

 

Poza tym jak grają, dla mnie dużą zaletą k812 jest to że są tak obłędnie wygodne. Faktycznie można słuchać godzinami, ale zasnąć - jeszcze nie próbowałam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, domil napisał:

Poza tym jak grają, dla mnie dużą zaletą k812 jest to że są tak obłędnie wygodne. Faktycznie można słuchać godzinami, ale zasnąć - jeszcze nie próbowałam :)

Ja już w nich leżałem i prawie odpłynąłem. Ale to DAP potrzebny, albo długi kabel a właściwie - fabryczny może i styknie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności