Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujesz papier wielowarstwowy i rozrywasz warstwy między sobą. Wkładasz jeden, maksymalnie dwa z czego jeden w kształcie o-ringu. Ten sposób sprawił że HE-35X były jakkolwiek słuchalne.

Moim zdaniem jest lepszy tip na to jak jest miejsce. Oklejenie taśmą micropore 3m plastików od strony ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy Ultrasone, więc nie wiem jak działa ich baffle. Możesz spróbować płatka pojedyńczej warstwy na całości lub tylko tam gdzie przykładając ucho bez pada słyszysz najwyższe partie góry.
Motyw z taśmą micropore 3m tutaj wypróbowałbym klejąc okrąg na środek i wzdłuż rantu na przykład. Nie zakrywając taśmą driverów ani tych białych portów. Ta taśma to:
https://www.3mpolska.pl/3M/pl_PL/p/d/v000142258/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W studiu K701/K702 mają dobrą opinie, ale tutaj człowiek prezentuje własną wizje ich korekcji aby upodobnić je do modeli wyższego kalibru (audeze).

 

Jak ktoś ma stockowe K701/K702 to niech wrzuci sobie te ustawienia do apo i podzieli się efektami. W komentarzach na YT są pozytywne opinie. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś @domil zaszczyciła mnie słuchawkami AKG K812, ktróych zawsze chciałem posłuchać i jak dotąd się nie udawało ;)

Więc będzie bitwa na muzyczne bity, słuchawki otwarte, półotwarte (bo za takie uważam W5000 i W1000Z) oraz zamknięte w podobnych przedziałach cenowych.

 

Koleno: Aeon 2C, ATH W5000, AKG K812.
Gdzieniegdzie się jeszcze przewiną W1000Z zapewne i iemy CE4 tak dla porównania bo czemu nie ;)

 

image.png

 

 

Dość szybko dało o sobie znać, że mimo specyfikacji, K812 lubieją prąd.

Edytowane przez pabloj
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że będę miał AKG K812, bardzo długo.. są fantastyczne. Cały czas się dziwię, że są tak niedoceniane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Corvin74 napisał:

Ja wiem że będę miał AKG K812, bardzo długo.. są fantastyczne. Cały czas się dziwię, że są tak niedoceniane.

Ja je bardzo doceniam.

Niestety: 

1. Wiem, że jeszcze bardzo długo nie będę ich miał.

2. Jeszcze ich nie słuchałem.

:D 

:( 

Godzinę temu, pabloj napisał:

 

image.png

 

Ze zdjęcia wynika niezbicie, że 812 zdetronizowały i zrzuciły z piedestału towarzystwo :D 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pabloj napisał:

@manuelvetroSpokojnie, mam je dopiero pare godzin ;D Na stojaku są bo to ich własny z pudełka 😛

W tak krótkim czasie, takie zwycięstwo!

Prawdziwy koneser, pozna się od razu!

;) 

Wiadomo, że jak król to z  tronem przyjechał…

:D 

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 Jak się z nim 'obędę' na pewno coś napisze, tak samo o W5000, które od paru dni mam na wpożyczeniu, ale to w wątku AudioTechnici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj Właśnie mi przypomniałeś, że miałem coś o nich  napisać, bo też skorzystałem z uprzejmości koleżanki @domil i gościłem u siebie K812 z obstawą złożoną z Beyerdynamiców (modele T90 i T1 V2). Ostatecznie AKG okazały się być czarnym koniem tego porównania.

 

Austriackie flagowce przyszły jako pierwsze i po dość krótkim odsłuchu trafiły do pudełka, bo pierwsze wrażenie było nieciekawe tzn. "Gdzie jest bas, dlaczego jest tak sucho i sterylnie?". Zmiana repertuaru na nieco lżejsze brzmienie tzn. wokalno-instrumentalne klimaty trochę pomogła, ale nadal było dziwnie i niezachęcająco. W tym momencie zdecydowanie lepsze wrażenie zrobiła na mnie konstrukcja słuchawek i jakość wykonania, bo całość jest solidna, system z niesamoregulującą (aż sprawdziłem czy takie słowo istnieje) opaską sprawdza się lepiej niż w poprzednich modelach AKG, a muszle mają odpowiednią ruchomość w trzech płaszczyznach przez co słuchawki są bardzo wygodne. Pady są unikalne, ciekawie wyprofilowane, przestrzeń na ucho ogromna, konstrukcja jest zdecydowanie otwarta i przywodzi na myśl konkurencyjne HD800. Opakowanie i wyposażenie też są całkiem zacne - stojak jest ładnym i praktycznym dodatkiem, choć przydałby się jeszcze jakiś woreczek na słuchawki. Jedynie kabel wygląda dość licho i złącze też jest specyficzne. W tym momencie zaczął się proces oswajania.

 

K812 z każdym odsłuchem grały coraz lepiej, a gdy dotarły Beyerdynamici i po kolei zacząłem poświęcać im czas to mogę śmiało powiedzieć, że wróciły do gry. Z czym bym ich nie skonfrontował to oponent wydawał się być jakiś zamulony, jakby grał zza kocyka, brakowało mu tego wyrafinowania i sznytu. Bas w AKG okazał się być wystarczający, a zejście na subbasie w gruncie rzeczy niezłe. Oczywiście nie jest to grzmienie rodem z modowanych T50RP MKIII, nie ma tego uderzenia jak w DT1990, ale jest to przyjemny, skoczny, dobrze kontrolowany bas, który dogaduje się zarówno z żywymi instrumentami jak i z szeroko pojętą elektroniką - zarówno stopa, kontrabas i elektroniczny subbas brzmią dobrze. Jest go tyle ile być powinno - w basowym utworze go nie brakuje, a w lżejszym graniu jest raczej tyle, ile planował artysta. Średnicy momentami może brakować dociążenia, męskie wokale czasem są zbyt chude, ale żeńskim już niczego nie brakuje, gitara brzmi dobrze (szczególnie elektryczna), idąc wyżej skrzypce, hi-haty i różnego rodzaju przeszkadzajki są krystalicznie czyste i nie przepadam za rozbijaniem muzyki na elementy pierwsze, więc napiszę w skrócie, że K812 rysują obraz cienką linią, bardzo dokładną, z wyraźnym konturem, ale cały obraz jest wypełniony, ma kolor. Jest technicznie, szczegółowo, ale dźwięk nie jest pozbawiony emocji i muzykalności, choć całość jest po chłodniejszej stronie. Do tego naprawdę robiąca wrażenie przestrzeń - jest pokaźna na szerokość, dobrze oddaje wysokość, ale też pojawia się głębia i gradacja planów. Ma się fajne uczucie, że choć dźwięk dochodzi z dość bliska (jak to w słuchawkach) to tło nie jest ograniczone jakąś niewidzialną ścianą. Czuć to napowietrzenie i przestrzeń pomiędzy źródłami pozornymi.

 

Podsumowując to naprawdę ciekawe, nietuzinkowe słuchawki zarówno w kwestii konstrukcji, ale przede wszystkim brzmienia. Nie dziwię się, że opinie mają skrajnie różne, bo przynajmniej w moim przypadku bardzo dużo zyskały przy bliższym poznaniu. To trochę tak jak czasami jest z utworami, które po pierwszym odsłuchu są zaledwie ok, ale w miarę słuchania stają się naszymi ulubionymi i zostają z nami na długo, a kawałki, które od razu wpadły nam w ucho, lecz po początkowym zauroczeniu stają się nudne, osłuchane i popadają w zapomnienie.

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Name44 said:

812ki były moimi topowymi i jedynymi słuchawkami jakie posiadałem przez blisko 3 lata. U mnie trudno je było pokonać nawet dwu-trzy krotnie droższymi modelom. W mojej ocenie są to znakomite słuchawki. Bardzo niedoceniane.

Szczęśliwi Ci którzy je mają 🙂

Rozumiem, że to te Phobosy co masz w sygnaturze, je pokonały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Hustler said:

@manuelvetro Tor jak na forumowe standardy mam skromny, ale mi wystarcza - Creative X-Fi Titanium HD ze zmienionymi opampami + Arcam rHead.

AKG812 mi jeszcze mocniej reagują na zmiane wzmocnienia ampa (mam 3 stopniowe) niż Aeony 2C. Aż się żem zdumiał dziś. Im wyższe wzmocnienie włącze tym większa potęga brzmienia, i waham się pomiędzy 2gim a 3cim, narazie wole drugie ale za mało utworór narazie przesłuchałem żeby sie upewnić ;)

Jeszcze podłącze je pod lampe, zobaczymy czy to zagra :) No i SMSL SP200 też sie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, manuelvetro napisał:

Kurczę, chciałem Sundary brać za jakiś czas na raty 0%, a tu się zastanawiam czy k812 na takie raty nie wziąć.

Na meetę Wrocławską wpadnij w październiku i sam posłuchasz, a nie wymyślasz ;)

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności