Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi tylko to by wypychania kawałka szmaty przed lub za przetwornik czy zmieniania na ślepo padów nie nazywać poprawianiem słuchawek, tylko co najwyżej korygowaniem pod swój gust. Tak samo jak wepchnięcie skarpety do bas reflex nie czyni kolumny zamkniętą. Potem ktoś kto się nie zna naczyta się takich rzeczy i zostanie wielkim"moderem".

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

Chodzi mi tylko to by wypychania kawałka szmaty przed lub za przetwornik czy zmieniania na ślepo padów nie nazywać poprawianiem słuchawek, tylko co najwyżej korygowaniem pod swój gust.

Dla mnie to jest to samo, zmieniasz słuchawki pod swój gust. Osiągniesz poprawę,  osiągnąłeś cel, innym nie podoba się efekt, nie ważne, Ty poprawiłeś słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LukaszS napisał:

Dla mnie to jest to samo, zmieniasz słuchawki pod swój gust. Osiągniesz poprawę,  osiągnąłeś cel, innym nie podoba się efekt, nie ważne, Ty poprawiłeś słuchawki.

Spoko. Tylko pisz, że poprawiłeś je według siebie. A nie, że poprawiłeś tego czy innego producenta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Spoko. Tylko pisz, że poprawiłeś je według siebie. A nie, że poprawiłeś tego czy innego producenta.

MIał bardziej na myśli że mu podchodzą pod to jak je odbiera bo to nie test psychologiczny z rutinoscorbinem że Ci co wierzyli że im pomoże lepiej ich organizm to odbierał. Człowiek jest naturą złożoną i czasem przekupni youtuberzy potrafią wcisnąć ciemnocie co nie mają żadnej znajomości i tak powstaje hype plus to co kto komu płaci i ludzie to kupują a później płacz ale jak to powiedzieli sprzedawca zadowolony bo cebuliony zarobione. Ma w dupie to że sprzedał Ci szajs. Dlatego wolę opierać się na balansie z tego co kto poleca a co moje uszy słyszą.  Jeżeli nie widzę różnić w moim odsłuchu to oznacza że jesteśmy stworzeni żeby odbierać dźwięki jak potrafimy jak Jezz Bessos czy jak mu tam z apple że oko człowieka może widzieć tylko 225dpi czy ile tam. Więc po co te wszystkie fanaberie. Jeżeli ktoś wie  coś działa. Powiem wam jedno ludzki głos obojętnie jakie słuchawki nie ubierzecie to zawsze będzie taki sam w lampce będzie inny niż tranzystorowy. Zróbcie sobie testy na róznych słuchawkach, Mogę powiedzieć że częstotliwość słuchawek jak są z budowane jest zależne czy mają górę albo dół wyżej lub niżej i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 20:17, dj1978 napisał:

 

@Spawn zdaje się masz w Senkach wtyki jack 3.5 mm, wpinałeś do nich kabel Forzy?, ciekawe jak reagują.

 

 

Sprawdziłem ten kabel od Forzy na HD800s i w stosunku do tego co mam Forza gra obszerniejszym basem, bardziej miękko, masywniej, z troche przyciemnioną średnicą, a góra jest nadal rozciągnięta i deczko zadziorna natomiast posrebrzana miedź którą mam gra trochę jaśniej, bardziej precyzyjnie, bardziej wyraźnie i czyściej chociaż szczuplej i co ciekawe mam wrażenie ze gładszą górą.

 

W skrócie HD800s na Forza grają cieplej i w mniej wyżyłowany sposób, a ten kabel co mam idzie bardziej w uberprecyzję i neutralność.

 

Testowałem na Grace m9xx -> Neotech NEI-3004 UP-OCC -> Lake People HPA RS 02

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dnia dzisiejszego pożegnałem zmarłe śmiercią naturalną K701. Nie wiem ile lat miał pan Austriak bo karty narodzin nie posiadałem, ale ze mną pod strzechą przeżył 8 lat. Przyroda próżni nie znosi, więc tego samego dnia urodziła się Chinka K702. Mimo młodego wieku, trzeba będzie jej grzebać w bebechach bo jednak czuję, że prosto z pudełka to nie gra tak, jak potrafi...
... albo jak jestem do tego przyzwyczajony.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple mi leżą na biurku i od dwóch lat ich w uszach nie miałem. Odkąd przy dojazdach do pracy przesiadłem się do auta, a później na pracę całkowicie zdalną, to ich nie mam kiedy używać bo jednak w domu komfort ma wielkie znaczenie i tu K701/K702 wygrywają bez dyskusji. Same triple jak najbardziej super, szczególnie jeśli dobierze się do nich poprawne gumki bo stockowe w żadnym rozmiarze do moich uszu nie pasowały. Kiedyś kupiłem customy SE 3-way ref. i to była moim zdaniem pomyłka, bardzo kosztowna zresztą. Dźwiękowo nic im absolutnie nie brakowało, wygoda i izolacja również super, ale jednak podobnej klasy dźwięk możemy uzyskać ze sporo tańszego toru stacjonarnego. Drugi raz bym w customy nie poszedł, wystarczają mi triple, które pod kątem jakość/cena można IMO stawiać w jednym rzędzie z K701 (nie porównując dźwięku, tylko to, co w swojej klasie oferują w aktualnych cenach).
A do K701 od jakiegoś czasu jednak używam kabla miedzianego bo tym słuchawkom zwyczajnie lepiej pasuje moim zdaniem niż Zu Mobius. 

Edytowane przez keicaM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, z pomocą niezrównanego @Perul oraz @dj1978 702 dostały nowe basowo-muzykalne życie. Teraz jak słucham Patricia Barber - Use me to naprawdę słychać kontrabas. Do tego mimo przyciemnienia nie straciły nic na holografii i przestrzeni sceny. Także każdemu bym zdecydowanie polecał zmodowanie pod kątem basu (mimo plonkania co niektórych)

 

 

k702 mod.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blueme napisał:

Także każdemu bym zdecydowanie polecał zmodowanie pod kątem basu (mimo plonkania co niektórych)

Też polecę zmodowanie (odklejenie basportów) :) 

Jak ich słuchałem przed modem, to aż "wgryzały się w mózg" tą wyższą średnicą, no i chudość w basie, ale to akurat mniej mnie raziło. Z odklejonym basportem jest sporo lepiej, aczkolwiek to jeszcze nie "mój poziom" basu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

No i stało się, z pomocą niezrównanego @Perul oraz @dj1978 702 dostały nowe basowo-muzykalne życie. Teraz jak słucham Patricia Barber - Use me to naprawdę słychać kontrabas. Do tego mimo przyciemnienia nie straciły nic na holografii i przestrzeni sceny. Także każdemu bym zdecydowanie polecał zmodowanie pod kątem basu (mimo plonkania co niektórych)

 

 

k702 mod.jpg

A co to za welury? 😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Perul napisał:

Też polecę zmodowanie (odklejenie basportów) :) 

Jak ich słuchałem przed modem, to aż "wgryzały się w mózg" tą wyższą średnicą, no i chudość w basie, ale to akurat mniej mnie raziło. Z odklejonym basportem jest sporo lepiej, aczkolwiek to jeszcze nie "mój poziom" basu ;) .

 

Pady Brainwavz dają dodatkowego kopa na basie i przyciemnienie. Także z Twoim modem plus pady jest naprawdę super i trudno narzekać na brak basu, jest go więcej niż w K712 i pewnie dopowych 7xx

Teraz, neonlight napisał:

A co to za welury? 😗

 

Brainwavz XL

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten bas robi się beznadziejnie rozlazły. Naprawdę nie prościej kupić w podobnej cenie DT150?
Czemu to cię tak boli, że ktoś moduje słuchawki i jeszcze jest zadowolony z efektów?
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kogoś boli, że wyrażam swoją opinię? Kombinowałem z ciekawości z portami i innymi padami i efekt był c**jowy. A, że to zasadniczo moje ulubione słuchawki (obecnie jedne z dwóch) to będę pisał każdemu chętnemu na takie mody, że to jest do dupy, kiedy będę chciał. A kto już zrobił to zrobił.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał:

A, że to zasadniczo moje ulubione słuchawki (obecnie jedne z dwóch) to będę pisał każdemu chętnemu na takie mody, że to jest do dupy, kiedy będę chciał.

ktoś kto szuka zmian w brzmieniu i tak Twoje porady zignoruje. Będzie chciał się przekonać na własne uszy, czy wymiana padów kieruje brzmienie w stronę upodobań, czy nie. Kilka już osób założyło pady od Brainwavz i sobie bardzo chwali. Na pewno efekt jest inny niż Ci się wydaje na podstawie doświadczeń z montażem padów z K712 do K701. 

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kogoś boli, że wyrażam swoją opinię? Kombinowałem z ciekawości z portami i innymi padami i efekt był c**jowy. A, że to zasadniczo moje ulubione słuchawki (obecnie jedne z dwóch) to będę pisał każdemu chętnemu na takie mody, że to jest do dupy, kiedy będę chciał. A kto już zrobił to zrobił.
Jaki wrażliwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się też go zrozumieć. :) Zrobił modyfikację, która nie dość, że nie dała satysfakcjonujących dla niego efektów dźwiękowych, to jeszcze sprawiła, że jego słuchawki są teraz mniej warte na rynku wtórnym, bo grzebane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 czy używasz padów Brainwavz z tymi podkładkami/krążkami od padów stokowych? Odnoszę wrażenie, że AKG wkłada te płatki z uwagi na przytłumienie podbicia wyższej średnicy/dolnego sopranu... To swoją drogą ciekawe ale wygląda na to, że stokowe K702 są zmodowane calkiem grubymi płatkami z gąbki pod padami przez samego producenta :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blueme napisał:

@dj1978 czy używasz padów Brainwavz z tymi podkładkami/krążkami od padów stokowych? Odnoszę wrażenie, że AKG wkłada te płatki z uwagi na przytłumienie podbicia wyższej średnicy/dolnego sopranu... To swoją drogą ciekawe ale wygląda na to, że stokowe K702 są zmodowane calkiem grubymi płatkami z gąbki pod padami przez samego producenta :D

 

Tak, mam założone te fabryczne gąbkowe podkładki, bez nich faktycznie wyostrza sie przełom średnicy/sopran.

Dla mnie w tej konfiguracji z Brainwavz grają optymalnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

A czemu kogoś boli, że wyrażam swoją opinię? Kombinowałem z ciekawości z portami i innymi padami i efekt był c**jowy. A, że to zasadniczo moje ulubione słuchawki (obecnie jedne z dwóch) to będę pisał każdemu chętnemu na takie mody, że to jest do dupy, kiedy będę chciał. A kto już zrobił to zrobił.

 

Dlatego samemu się nie dłubie tylko daje do zrobienia profesjonalnym rzemieślnikom takim jak @Perul Wybacz szczerość ale musiales coś spartaczyć i teraz na tej podstawie masz wypaczone opinie o efektach modowania, bo ten bas który się pojawia czy to po odblokowaniu bassportu czy po wymianie padów jest wybornej jakości, to jest mruczący wibrujacy i zwarty subbasik, a nie żadna mamałyga...

a co do modowania to sam AKG to zrobił korygując przetworniki fabrycznymi płatkami z gąbki

Więc tak jak to określiłeś wcześniej AKG "sam wpycha szmaty przed przetwornik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blueme napisał:

@dj1978 czy używasz padów Brainwavz z tymi podkładkami/krążkami od padów stokowych? Odnoszę wrażenie, że AKG wkłada te płatki z uwagi na przytłumienie podbicia wyższej średnicy/dolnego sopranu... To swoją drogą ciekawe ale wygląda na to, że stokowe K702 są zmodowane calkiem grubymi płatkami z gąbki pod padami przez samego producenta :D

 

 

Godzinę temu, dj1978 napisał:

Tak, mam założone te fabryczne gąbkowe podkładki, bez nich faktycznie wyostrza sie przełom średnicy/sopran.

Dla mnie w tej konfiguracji z Brainwavz grają optymalnie.

Dla mnie np. nie ma/nie znam lepszego materiału na zapanowanie nad wszelkimi ostrościami, niż papier toaletowy/ręcznik kuchenny, żadne filce, gąbki, czy "szmaty", nie dają takich efektów, bez przytlumienia reszty pasma - sprawdzone wielokrotnie, z różnymi słuchawkami. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności