Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się posłuchać na czymś wokółusznym. Beyery są w rozjazdach, a cała reszta mojej kolekcji ma pady skórkowe, więc na takie temperatury lipa. Wtedy przypomniałem sobie o K712 Pro, które grzecznie leżały w woreczku. Podłączam pod dongla Creative'a, chop na łóżeczko i gra muzyka. Trochę Lo-Fi, Bonobo, Christian Loffler, potem nieco rocka, a na koniec wave/trap i fajnie to gra. Po DT1990 Pro czuć pewne braki w dynamice, nie ma tej żywiołowości, szybkości, wygaru, techniczności, ale jest przytulnie, detale podane są w przystępny, nieofensywny sposób, przestrzeń po przerwie robi większe wrażenie i człowiek momentami aż odpływa. Minęła ponad godzina, zero zmęczenia, wygoda super, nic nie grzeje w uszy. Chyba AKG będą u mnie dzisiaj bohaterami wieczoru.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne to odkrycie ale przerwa w odsłuchach to najskuteczniejszy i bez kosztowy sposób na upgrade jakości brzmienia.

Prawie 3 tygodnie nie słuchałem swoich zmodowanych K701 i teraz mam  chwile na muzyke. Na powrót zachwycają przestrzenią i wybrzmiewaniem każdego detalu a to tylko na skromnym donglu A&K PEE51🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz pewnie nigdzie. Kiedyś u mnie za stówę, ale że nikt nie chciał do dołożyłem komuś za darmo. Jeśli chcesz je do 702 to jest to bezsensowne. Te pady nie nadają się do nich bo robią z tych słuchawek muła bagiennego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blueme napisał:

słuchajcie gdzie można kupić za rozsądne pieniądze oryginalne żelowe pady/nausznice do/od K712 pro?

Juz były kilka razy polecane. Cena bardzo ok. Do tego zyskasz super basik i jak dla mnie dużo większą wygodę od tych z K712 pro.

 

https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-size-hybrid?variant=270051409936&currency=EUR&utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=EU Feed&utm_content=Headphone Memory Foam Earpads - XL Size - Hybrid&gclid=Cj0KCQjw6ZOIBhDdARIsAMf8YyFTauc1d0sTHzLappc1HmFfTAKNUcnq4i34eJqbgEUZ-ix3-HDEWe0aAgi9EALw_wcB

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem z 7xx do 702 i to zabijało te słuchawki ale to moje zdanie, komuś innemu może się podobać. Jakub polecał też bardzo AKG M220, kupiłem sprawdziłem, nawet założyłem pady od DT770 jak było w modzie i spotkało mnie wielkie wielki rozczarowanie, słuchawki o dwie klasy gorsze niż K550. Ale to też tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no po M220 to raczej bym się nigdy nie spodziewał poziomu k55x, nawet k271 go nie osiągają, ale z tą zmianą brzmienia 702 to myślę zależy dużo od tego czy komus to stockowe ich brzmienie podchodzi. Mi np. bardzo nie podchodzi, wyczuwam tam wiele ziarnistosci, syntetyczności i jakiegoś braku masy w ich graniu. Także jeśli żelowe pady ocieplają i dociążają brzmienie 702 to na 90% ja to odbiorę jako zmianę na plus

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blueme napisał:

k271 go nie osiągają

K271 nie są na poziomie K550, bo są na poziomie znacznie wyższym.

 

3 godziny temu, blueme napisał:

ocieplają i dociążają brzmienie 702 to na 90% ja to odbiorę jako zmianę na plus

Ocieplają, dociążają i pozbawiają szczegółowości.

Wkurzające jest to łączenie wypowiedzi:

Zamiast robić takie kombinacje kupcie po prostu K712. Mi one mniej podeszły od K701, ale tam te pady i reszta wsółgra ze sobą. A z K701 czy 702 te pady robią karykaturę.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blueme napisał:

od K712

O tych. O tych drugich wolę w ogóle nie myśleć. Choć znając kilka audiofilskich gustów stąd można spodziewać się kompletnego rozpiździelu, który jednak może się tym gustom podobać. Im bardziej zamulone tym lepiej.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafacio napisał:

Oczywiście, że się dzieje. Nie może się nie dziać, bo to fizyka, a nie audiofilskie urojernia.

Najpierw trzeba sie z tą fizyka bezpośrednio zapoznać, żeby nie snuć bezpodstawnych nie audiofilskich mrzonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie rozumiem kupowania słuchawek, które się nie podobają i potem na siłę wszelkimi sposobami ich przerabiane. Nie lepiej od razu kupić inne? Zamiast kombinacji z K701 było od razu sobie kupić HD 600/650 i byłby spokój. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

14 minut temu, dj1978 napisał:

Najpierw trzeba sie z tą fizyka bezpośrednio zapoznać, żeby nie snuć bezpodstawnych nie audiofilskich mrzonek.

Nie karm trolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafacio napisał:

Po prostu nie rozumiem kupowania słuchawek, które się nie podobają i potem na siłę wszelkimi sposobami ich przerabiane. Nie lepiej od razu kupić inne? Zamiast kombinacji z K701 było od razu sobie kupić HD 600/650 i byłby spokój. 

K701, podobały mi sie od pierwszego odsłuchu. Odkryłem w nich bardzo duży potencjał na rozwój, który to został osiągnięty modowaniem. Teraz to mój nr 1 i "za CHRL" nie wymieniłbym ich na HD 600/650 i w sumie na żadne inne też🙂

@lobuz1 już skończyłem😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

Taaak…Tutaj poznasz jeszcze wiele rzeczy, których byś nie wymyślił nawet po dobrej ścieżce. Jedne z najlepszych opowieści to te z k701 w roli zgniatarki do hajendów, 

 

 

W dniu 6.08.2021 o 12:43, Spawn napisał:

Jednorożec czyli zmodyfikowane K701 od @dj1978 K701 mogą mieć bas! Szok.

 

20210806_123659~01.jpg

 

 

Z tymi z pełnej skóry jest jeszcze więcej basu i dynamiki (nie tracąc znacząco na detalu i scenie) niż na hybrydzie. Mam jeszcze owczą, ale nie sprawdzałem. 
Zrobisz jakieś porównanie z Hd800s, które chyba jeszcze masz? Zgniatajo czy nie? Nanik już się pewnie grzeje w progach ze swoim komentarzem :P

13728B03-46AF-47D4-923A-0BFAF0024810.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał:

Nanik już się pewnie grzeje w progach ze swoim komentarzem :P

Edytowane przez lobuz1

O tototo; tym bardziej że @Spawn nie tylko zna moje prawdziwe zdanie o modowanych k701, ale jeszcze jest na tyle kumaty, że wie że ja wiem co on myśli, więc niezły kabaret może rozkręcić :D.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności