Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, blueme napisał:

 

702 grają jaśniej i ostrzej no i bliżej, bardziej bezpośrednio, to trochę inne słuchawki niż 712. Czy lepsze? W pewnych aspektach pewnie tak, w innych znowu nie. 712 są zestrojone bardziej naturalnie i muzykalne (mają też więcej masy w dźwięku), 702 są trochę przeostrzone - jako analityczne/monitorowe zestrojenie może to jest faktycznie OK.

 

Nie wiem czym napędzasz słuchawki, a ocenianie samych słuchawek bez opisania toru nie wiele wnosi do dyskusji nad ich oceną. Oczywiście akceptuję to, że wolisz 712 :) 

4 godziny temu, blueme napisał:

 

Ja wolę jednak kupić drugie słuchawki które będą miały to co mi przeszkadza w 1szych niż majstrować i tracić gwarancje i potencjalnie psuć. Np. dziwi mnie, że mając K550 które mają bardzo dobry rozdzielczy i mocny bas, chciałeś się jeszcze bawić w majstrowanie basu w 702 ;)

BTW, sprzedaj K550 i kup MKIII lub K553 MKII - będziesz miał XLR

702 idealnie nadają się do modowania, możesz je zestroić tak jak Ci się będą najbardziej podobać w odbiorze w połączaniu z posiadanym sprzętem. Spędziłem wiele godzin na dokładaniu płatków z flizeliny zamiast oryginalnej gąbki, próbowałem w różnej ilości od 1 do 4, z dziurką w środku i chyba zostałem z 3 płatkami w połączenie z GEEK. Za to dodanie gąbki za przetwornikiem, od strony zdejmowanych dekielków ocieplało przekaz dzięki czemu jeszcze lepiej zgrywały się z GEEK. Z bass portem też długo walczyłem, dopóki nie osiągnąłem optymalnego efektu. Po kupieniu T1 cała moja poszła w pizdu... Musiałem zacząć od nowa, okazało się że z T1 najlepsza jest oryginalna gąbka, bez dodatkowej gąbki za przetwornikiem, ale bass port z dziurką zrobioną igłą. Tutaj też eksperymentowałem, cienka igła, spinacz, wiertło 1,6mm. Taką zabawą można wiele zyskać :) Co do gwarancji, co może zepsuć się w słuchawkach? Nie ma tu elektroniki, baterii, a usterki kabli zazwyczaj są z winy użytkowników. Poza tym kupiłem je za 330zł, amazon warehouse, stan idealny, prawodpodobnie zwrot użytkownika zawiedzionego ilością bassu ;)
Nie rozumiem dlaczego dziwi Cie majstrowanie w 702 przy jednoczesnym posiadaniu K550, jedno drugiego nie wyklucza. Chciałem wycisnąć ile się da z 702 i została mi jedynie jedna rzecz - kabel, bo balans odpuszczam.
Nie wiem jak będą grały K553 MKII lub K550 MKIII ale jak trafi się okazja, sprawdzę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LukaszS napisał:

a ocenianie samych słuchawek bez opisania toru nie wiele wnosi do dyskusji nad ich oceną

Tylko, że dla większości tor nie będzie znany. Po drugie elektronika nie determinuje brzmienia słuchawek. Chyba, że w barwnych opisach w recenzjach lub bezpośrednio po zakupie, gdy działa podniecenie nowością i ilością wydanych na nią pieniędzy.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukaszS 

Ja zawsze jak mówię o porównaniu to oczywiście obie słuchawki są napędzane z tego samego toru/źródła, w tym wypadku np. Shanling M6 (bo najwygodniej na dapie robić porównanie i szybko sobie przepinać).

Dla mnie 712 i 701 to są inne słuchawki, czuć to od razu po zmianie jednych na drugie. Ale przekonuje mnie co mowisz, 702 są bardziej transparentne więc raczej na zabawy różnego modowania dobrze się nadają. Ja kiedyś jak miałem K550 to też się spori bawiłem z ich modowaniem, w końcu je sprzedałem (może troche żałuję, ale z powodu skórzanych nausznic pewnie mniej 😉  ).

 

Myślę, ze przyczyną wielu negatywnych opinii o 712 mogą być te naprawdę niskiej jakości kable stokowe. Ten twardy spiralny to musi mieć wręcz w środku jakieś cienkie nitki niteczki, pomarańczowy zauważalnie lepiej brzmi. No ale ja też idę twoim tropem kablowym i dziś zakupiłem na Ali do 712 kabel "pure silver" (ponoć jak chińczyk pisze "pure silver" to tam naprawdę jest jakieś srebro, zresztą też taki tani nie był) Nevertheless zobaczymy, mam nadzieję, że dobrze sobie kombinuję, że srebro może 712 dobrze zrobić, jako że generalnie są one ciemniejsze od 702.

 

Ale powiem tak, mając oba modele ani nie pozbył bym się jednych ani drugich, tylko szedł w zabawe kablami. W przypadku 702 w czystą miedź w przypadku 712 w srebro.

 

Jak lubisz K550 to naprawdę dopóki jeszcze są do wyhaczenia gdzieś peenie już bardziej za granicą to bierz MKIII lub 553, bo obie mają gniazdo xlr.

 

Aha, dodam jeszcze ze balans w moim przekonaniu w przypadku całej linii 7xx jest jak najbardziej sensowny, bo to słuchawki nie takie łatwe do napędzenia, a balans to jednak wyjście i tor o większym prądzie i mocy. Więc nie dość że to srebro to jeszcze będzie zbalansowane srebro 😉😄

Może więc tych swoich DROPowych 7xx nie sprzedawaj tylko zaszalej ze srebrem i balansem i daj im jeszcze szansę 😄😉

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, blueme napisał:

Myślę, ze przyczyną wielu negatywnych opinii o 712 mogą być te naprawdę niskiej jakości kable stokowe. Ten twardy spiralny to musi mieć wręcz w środku jakieś cienkie nitki niteczki, pomarańczowy zauważalnie lepiej brzmi. No ale ja też idę twoim tropem kablowym i dziś zakupiłem na Ali do 712 kabel "pure silver" (ponoć jak chińczyk pisze "pure silver" to tam naprawdę jest jakieś srebro, zresztą też taki tani nie był) Nevertheless zobaczymy, mam nadzieję, że dobrze sobie kombinuję, że srebro może 712 dobrze zrobić, jako że generalnie są one ciemniejsze od 702.

 

szok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pozbyłem się swoich K702 w zeszłym roku, ale tak z perspektywy czasu uważam je za udane słuchawki. Przede wszystkim dźwięk jest zrównoważony, bliski neutralności - nie są tak przejaskrawione jak K701, nie mają takiej dziury na wyższej średnicy jak 712.Jednocześnie zalety serii takie jak duża scena zostały zachowane.

To co dla mnie było wadą i przyczyną sprzedaży K702, to wrażenie pewnej "plastikowości" dźwięku, jest tam jakiś rezonans czy coś na wyższej średnicy i niestety daje to taki plastikowy nalot na dźwięku.

 

 

7.png

 

W dniu 6.03.2021 o 11:24, LukaszS napisał:

BTW Miałem też 612 ale to było z dwa lata temu, wtedy wydawały mi się nudne, ta neutralność była w moim odczuciu negatywna. Tyle że wtedy byłem na etapie poszukiwać i chyba do końca nie wiedziałem czego chcę. Może teraz inaczej bym je ocenił.

 

Miałem identycznie. Jak miałem K612 to uważałem, że to nudne, niczym niewyróżniające się słuchawki, ale wtedy poszukiwałem dźwiękowej egzotyki i udziwnionych wrażeń :D Teraz coraz mocniej mnie ciągnie do "neutralności" i zastanawiam się nad drugim podejściem do K612.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czytanie forum utwierdza mnie przede wszystkim w jednym - każdy słyszy inaczej (ale odkryłem, nie?)

Otóż od dłuższego czasu męczę jednocześnie K712Pro, K702 i K701... I moje wrażenie co do bliskości sceny 702 vs. 712 są zupełnie odwrotne - kątowe nausznice z 702 oddalają scenę. 712 grają dużo bliżej, mam wrażenie że jestem na scenie. W 702 ona jest zdecydowanie przede mną. Robiłem też zamianki padow, które to tylko potwierdzają imho.

Natomiast zgadzam się że 702 są bardzo podatne na mody. 712pro nie ruszam, mam cały czas stockowe, zaś z 702 wyczyniam różne cuda, które dają wyraźnie zmiany.

Zaś 701 to dla mnie jakieś dziwactwo, stworzone chyba po to, żeby pokazać, że się da... Tak jasne i lekkie,że mogą służyć jedynie jako ciekawostka do porównań. Basu nie ma tam wcale. Choć fakt, mam wymienione pady, kupione z akg.com.pl czy jakoś tak (sklep w Wawie na Morcinka) - niby oryginalne zamienniki - i to one są jakąś masakrą, kradnącą bas... Ciekawe czy oryginalne oryginały też tak grały. Założenie padów od 712 znacznie cywilizuje te słuchawki

Ale to wszystko oczywiście imho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG 272HD to naprawdę takie bezbasie względem DT880 PRO?

AKG
https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/akg-k-272-hd.php#srw1

BEYER
https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/beyerdynamic-dt-880-pro.php#srw1

 

Czy może w rzeczywistości nie jest tak źle, a wykresik tylko taki straszny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bob2000 napisał:

AKG 272HD to naprawdę takie bezbasie względem DT880 PRO?

AKG
https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/akg-k-272-hd.php#srw1

BEYER
https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/beyerdynamic-dt-880-pro.php#srw1

 

Czy może w rzeczywistości nie jest tak źle, a wykresik tylko taki straszny?

 

 

Miałem K240 Studio, K240 MKII i K271 (chyba to wszystko ten sam przetwornik, co K272). Zupełnym bezbasiem bym ich nie nazwał, tego wyższego trochę jest, ale poniżej 100 Hz jest już spadek a poniżej 50 HZ to już mało co słychać. Na pewno DT880 wypadają lepiej.

Z drugiej strony teraz AKG poszło w przeciwnym kierunku i teraz robią słuchawki z niskim basem podbitym wręcz do przesady.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 22:14, Kuba_622 napisał:

Z drugiej strony teraz AKG poszło w przeciwnym kierunku i teraz robią słuchawki z niskim basem podbitym wręcz do przesady.

Tak naprawdę AKG nigdzie nie poszło. Maniacy podbitego basu to już nie AKG, a tylko loga firmowego używają.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 11:39, dj1978 napisał:

to raczej zasługa strojenia K702. K712 i K7XX są do siebie bardzo zbliżone i z natury grają nieco mniejszą sceną (choć i tak bardzo dobrą) niż K701/702

Zmieniałem właśnie pady, masz 100% racji. Pady nie wiele zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Aro91 napisał:

Udało mi się wypożyczyć od naszej forumowiczki domil AKG K812.

Za tydzień dam znać jak to u mnie gra, ale scenę to one mają ogromną ^^

Clipboard01.jpg

 

A ja cieszę się z towarzystwa HE560, dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91 Dziękuję za opis, generalnie potwierdzam wszystko co napisałeś. Moim zdaniem to bardzo niedocenione słuchawki są. Słyszałem je na torze budowanym pod nie... były super. Zawsze na nie poluję, jak uda się je kupić za 2 tys. to biorę. Miałem w domu i też mi super grały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.04.2021 o 16:42, jacmiszcz92 napisał:

Czy są jakieś mody zwiększające zakres regulacji pałąka w modelach podobnych konstrukcyjnie do K271 MK II? Przydałoby się jeszcze z 1-2cm niżej

Co mi przychodzi do głowy, to;

- odkręcić opaskę i dorobić niżej nowe otwory mocujące. Tylko nie wiem czy zyskasz dzięki temu aż tyle cm.

- opaska zdaje się jest z tworzywa sztucznego, więc po podgrzaniu (np nad kuchenką gazową) powinna się trochę rozciągnąć.

- wziąć oryginalną opaskę i na jej podstawie dorobić dłuższą

- oryginalną opaskę porozcinać (np bo bokach powyżej mechanizmu regulacji) i wstawić jakieś "przedłużacze", np zszyć jakimś ładnym ściegiem z odpowiednim odstępem między łączonymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności