Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziły mnie stare AKG i są całkiem spoko. Z pewnością to jedne z najbardziej wymagających prądowo słuchawek z jakimi miałem do czynienia. Jedynie Fostexy T50RP MK3 mogą z nimi powalczyć. Dźwiękowo to moim zdaniem raczej nic ciekawego. Basu mogłoby być więcej, choć ten jest równy i dobrze kontrolowany. Średnica neutralna, może wręcz lekko ocieplona. Góra detaliczna, ale bez krzty ostrości. Scena niczym nie zaskakuje, ale lokalizacja źródeł pozornych jest bardzo dobra. Ogólnie bardzo poprawne i w sumie nijakie słuchawki.

akg.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Rafacio napisał:

To spoko czy do dupy? Bo z wpisu nic nie wynika.

Ciężko im coś zarzucić, bo ogólnie są poprawne, ale charakter brzmienia nie trafia w mój gust, więc oceniam je jako nudne i nieciekawe. Wzmacniacz to Arcam rHead, który w obecnych czasach potworem nie jest, ale zdecydowaną większość słuchawek napędzi. Obecne wersje K240 są jednak żwawsze, lepiej dociążone i bardziej przestrzenne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekopałem wątek i już chyba wiem, że są bardziej misiowate i relaksujące, z mniejszą ilością mikrodetalu ale z lepszm basiwem. Sounds good 😉

Ciekawe czy Samsung da się przekonać DROpowi, żeby zaspokoić ten popyt 30k requestow na K7XX, oby, bo jestem zainteresowany znając K712 P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie no AKG K712 są jednak genialne w tym przedziale cenowym, one rozwalają nagrania na czynniki pierwsze. Dla mnie to takie przeciwieństwo HD660S, które dają przekaz bardzo realistyczny i spójny, oszukujący wręcz zmysły złudzeniem, że jakieś dźwięki dochodzą z pomieszczenia gdzie się słucha, K712 z kolei wprawiaja w zakłopotanie tą przestrzenią i odseparowaniem wszystkiego od siebie

Szkoda, ze ta firma już praktycznie nie istnieje, a marka to tylko wydmuszka... No ale ktoś ją kiedyś sprzedał...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blueme napisał:

No ciekawe, o połowę tańszy

A co ma cena do tego? O tym właśnie pisałem gdzieś indziej tu na forum (gdyby nie browar to bym pamiętał, gdzie). Ot i podejście audiofila. A jak bym ci powiedział, że pomijając moc, wyposażenie itp. Fiio q1 gra mi lepiej z PRO750 niż Burson Playmate to co? A na dodatek K701 uważam za lepsze od D8000. Ale to tu akurat wszyscy wiedzą.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blueme napisał:

No ciekawe, o połowę tańszy model tej samej marki ma grać lepiej....? To może faktycznie mądrze zrobili, że rozwiazali ten austriacki skład inżynierów i ich siedzibę, bo przecież to jest jakiś absurd 😉

Ale dzięki za sugestię, przetestuję

 

Żadna niespodzianka - najbardziej neutralne, realistycznie grające grające AKG to K612. Najbardziej muzykalne, przyjemne w odbiorze to K240. Im wyżej tym dziwniej. K701 to już są słuchawki zrobione pod audiofili - żeby było inaczej, efektownie i niestety są strasznie jasne, chłodne, z wypchniętą wyższą średnicą, brrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co osoba to inny pogląd. Mi się akurat K712 bardzo podobają, to nie jest granie audiofilskie tylko typowo monitorowo-studyjne, zreszta taki jest rodowód całej profesjonalnej linii sluchawek AKG. To nie byly nigdy słuchawki tworzone dla audiofilii tylko do produkcji muzyki w studiu. Audiofilskie granie jest graniem ciepłym, audiofile mają bzika na punkcie analogu, winyli i lampy. Także twoje pojęcie audiofili mocno odbiega od tego co to obiegowo zazwyczaj znaczy...

 

Podzielę się za to tym co mi odpisał DROP o K7XX:

 

"Hello,

Thanks for reaching out. We appreciate your antic**ation and overall enthusiasm for the product.

There are many factors involved when determining when a run will become active again. Due to these factors, we are not entirely sure when this run will become active again."

 

Wynika stąd że moze kiedys będą a może nie będą. Jest pewnie jakiś problem tylko nie chcą ujawniać.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme Każdy może sobie wierzyć w co chce. Ja pamiętam jak pierwszy raz posłuchałem K612 w czasach kiedy K701 były prawie 2 razy droższe i już wtedy się zastanawiałem, skąd ta różnica w cenie, bo poza tym, że K612 są najrówniejsze z całej rodziny, to żadnych przewag droższych braci nie słyszałem. Ale różnica w cenie była tak duża, że każdy pisał że K612 gorsze, mniej wyrafinowane, gorsza rozdzielczość itp. Więc zacząłem wierzyć, że może ja źle słyszę, albo mam za słaby tor i inne takie.

Teraz K612 i K701 kosztują praktycznie tyle samo i co? Coraz więcej opinii można przeczytać, że 612 równie dobre albo i lepsze :) Trzeba się kierować tym, co się samemu słyszy i tyle :) Jak tak kochasz K712, to super. Dla mnie to na pewno nie jest monitorowe granie i nie są tak równe jak K612 ani nawet jak K701 czy K702.

 

Ale co do tworzenia K712 dla producentów w studiu, to się trochę rozpędziłeś ;) Te słuchawki powstały na podstawie zmian, jakie użytkownicy Head-Fi chcieli wprowadzić do K701 i nie ma to nic wspólnego ze studiem ani praktycznie nikt w studio ich nie używa. To, że AKG sobie dopisało "Pro" to niewiele znaczy :)

 

Tutaj pomiary K612:

 

612.png

 

 

i K712:

 

K712.png

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kuba_622 napisał:

K701 to już są słuchawki zrobione pod audiofili - żeby było inaczej, efektownie i niestety są strasznie jasne, chłodne, z wypchniętą wyższą średnicą, brrrr.

Tak pod audiofili, że żadnemu się nie podobają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.02.2021 o 17:07, blueme napisał:

Ok, przekopałem wątek i już chyba wiem, że są bardziej misiowate i relaksujące, z mniejszą ilością mikrodetalu ale z lepszm basiwem. Sounds good 😉

Ciekawe czy Samsung da się przekonać DROpowi, żeby zaspokoić ten popyt 30k requestow na K7XX, oby, bo jestem zainteresowany znając K712 P

 

Mam 702 i miałem krótko 7XX które nie podeszły mi, dlaczego? Bo są to normalne dobre słuchawki. 7XX są wygodniejsze, lepsza opaska, miękkie pady żelowe choć jakoś luźno mi siedziały na głowie. Za to kątowe pady w 702 robią lepszą scenę,  bass lekko poprawiłem, odblokowanie bassportu nie spodobało mi się, stan oryginalny, też nie bardzo. Zakleiłem bass port papierową taśmą malarską i zrobiłem grubszą igłą dziurkę osiągając stan pomiędzy fabryką a otworzonym bass portem i jest dla mnie idealnie. Był jeszcze problem z peak-iem w 702 który trochę świdrował mi głowie, ale to było z GEEK 450, kupiłem wzmacniacz lampowy z DAC T1 SMSL i jest bardzo bardzo. Po to tym wszystki dużo lepiej oceniam 702 od 7XX i nie wiem czy kupować 712 na testy, bo kiedyś chodziły mi po głowie. Ciągnie mnie jeszcze do przetestowania DT990 ED i DT880... może kiedyś jak złapię w okazyjnej cenie. GEEK za to fajnie zgadał się z K550 MKII.  Zostało mi ewentualnie kupić lepszy kabel ale nie wiem co tym osiągnę, czy będzie min różnica czy jakaś zauważalna, czy jest sens. Jeszcze jakby w K550 miałbym gniazdo XLR to skusiłbym się na kabelek od Audiofanatyk.

BTW Miałem też 612 ale to było z dwa lata temu, wtedy wydawały mi się nudne, ta neutralność była w moim odczuciu negatywna. Tyle że wtedy byłem na etapie poszukiwać i chyba do końca nie wiedziałem czego chcę. Może teraz inaczej bym je ocenił.

Edytowane przez LukaszS
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dj1978 napisał:

to raczej zasługa strojenia K702. K712 i K7XX są do siebie bardzo zbliżone i z natury grają nieco mniejszą sceną (choć i tak bardzo dobrą) niż K701/702

Dwa razy spotkałem się z opinią, że to pady, w sumie nie sprawdzałem, nie przekładałem padów do 702.  @Rafacio chyba też przekładał, to może da opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K702 i kabel od[mention=36702]Perul[/mention] solid core i tak na krótki odsłuch (bo nie bralem na urlop do domu - paradoksalnie mniej okazji odsłuchu niż w delegacji) góra iskrzy, lecz nie tnie po uszach. Bas bardziej słyszalny - ale bardziej "bę" niż "bum"
Generalnie na +
Lubię je.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Barbartek napisał:

Ja mam K702 i kabel od[mention=36702]Perul[/mention] solid core i tak na krótki odsłuch (bo nie bralem na urlop do domu - paradoksalnie mniej okazji odsłuchu niż w delegacji) góra iskrzy, lecz nie tnie po uszach. Bas bardziej słyszalny - ale bardziej "bę" niż "bum" emoji16.png
Generalnie na +
Lubię je.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


 

Ja myślę o tym:
https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-sluchawkowy-ac2-do-akg-jack-63-mm-mxlr-3-pin/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LukaszS napisał:

Mam 702 i miałem krótko 7XX które nie podeszły mi, dlaczego? Bo są to normalne dobre słuchawki. 7XX są wygodniejsze, lepsza opaska, miękkie pady żelowe choć jakoś luźno mi siedziały na głowie. Za to kątowe pady w 702 robią lepszą scenę,  bass lekko poprawiłem, odblokowanie bassportu nie spodobało mi się, stan oryginalny, też nie bardzo. Zakleiłem bass port papierową taśmą malarską i zrobiłem grubszą igłą dziurkę osiągając stan pomiędzy fabryką a otworzonym bass portem i jest dla mnie idealnie. Był jeszcze problem z peak-iem w 702 który trochę świdrował mi głowie, ale to było z GEEK 450, kupiłem wzmacniacz lampowy z DAC T1 SMSL i jest bardzo bardzo. Po to tym wszystki dużo lepiej oceniam 702 od 7XX i nie wiem czy kupować 712 na testy, bo kiedyś chodziły mi po głowie. Ciągnie mnie jeszcze do przetestowania DT990 ED i DT880... może kiedyś jak złapię w okazyjnej cenie. GEEK za to fajnie zgadał się z K550 MKII.  Zostało mi ewentualnie kupić lepszy kabel ale nie wiem co tym osiągnę, czy będzie min różnica czy jakaś zauważalna, czy jest sens. Jeszcze jakby w K550 miałbym gniazdo XLR to skusiłbym się na kabelek od Audiofanatyk.

BTW Miałem też 612 ale to było z dwa lata temu, wtedy wydawały mi się nudne, ta neutralność była w moim odczuciu negatywna. Tyle że wtedy byłem na etapie poszukiwać i chyba do końca nie wiedziałem czego chcę. Może teraz inaczej bym je ocenił.

 

Dzięki, bardzo cenny pakiet informacji dla mnie, bo też szczerze mówiąc rozważałem bass mod w 702, ale chyba raczej od tego odstąpię. Po pierwsze wcale nie uważam, żeby 702 miały większą scenę i były w ogóle lepsze od 712.  712 ewidentnie grają dla mnie z większym wycofaniem co potęguje odczucie rozmiaru sceny. 702 grają jaśniej i ostrzej no i bliżej, bardziej bezpośrednio, to trochę inne słuchawki niż 712. Czy lepsze? W pewnych aspektach pewnie tak, w innych znowu nie. 712 są zestrojone bardziej naturalnie i muzykalne (mają też więcej masy w dźwięku), 702 są trochę przeostrzone - jako analityczne/monitorowe zestrojenie może to jest faktycznie OK.

Ja wolę jednak kupić drugie słuchawki które będą miały to co mi przeszkadza w 1szych niż majstrować i tracić gwarancje i potencjalnie psuć. Np. dziwi mnie, że mając K550 które mają bardzo dobry rozdzielczy i mocny bas, chciałeś się jeszcze bawić w majstrowanie basu w 702 ;)

BTW, sprzedaj K550 i kup MKIII lub K553 MKII - będziesz miał XLR

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności