Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Ja z tego sentymentu do moich pierwszych K701 kupowałem je jeszcze z 5 czy 6 razy :D 

Tak z ciekawości - one padały jak muchy czy po prostu sprzedawałeś, a potem żałowałeś i kupowałeś znowu?

 

Z K701 miałam okazję zapoznać się dopiero niedawno, kilka miesięcy temu, i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Gdybym natrafiła na nie wcześniej to kto wie, może też zaliczyłabym kilka egzemplarzy :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu korzystałam z k545 i z tymi akurat to ciągle były jakieś problemy. A to balans, a to kabelek, i ta nieszczęsna ekoskóra na padach. 

Ale przede wszystkim przeszkadzał mi nadmiar basu i szybko porzuciłam je na rzecz Beyerdynamików.

Ostatnio wydobyłam je z kąta i tak się zastanawiam, czy warto je reanimować/poprawiać. Z tego co pamiętam to po naprawie gwarancyjnej z przetwornikami było już wszystko ok. Potrzebują kabelka i padów.

Można oryginalne  pady zastąpić czymś sensowniejszym?

 

20201223_083629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, domil napisał:

Z K701 miałam okazję zapoznać się dopiero niedawno, kilka miesięcy temu, i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Gdybym natrafiła na nie wcześniej to kto wie, może też zaliczyłabym kilka egzemplarzy :)

 

Bo to bardzo dobre słuchawki są :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, domil napisał:

Tak z ciekawości - one padały jak muchy czy po prostu sprzedawałeś, a potem żałowałeś i kupowałeś znowu?

 

 

Tak wyszło :)Pierwsze które miałem (z 10 lat temu albo więcej) bardzo mi się wtedy podobały, więc później chciałem wrócić do tego brzmienia, ale zawsze okazywało się, że to już nie to i każdą kolejną parę dość szybko sprzedawałem.

 

Z psuciem się to one raczej nie mają problemu, poza tym, że przetwornik w prawej słuchawce potrafi się po dłuższym czasie używania odczepić od pałąka. Ale to akurat jest łatwo przylutować, każdy sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, domil napisał:

Dawno temu korzystałam z k545 i z tymi akurat to ciągle były jakieś problemy. A to balans, a to kabelek, i ta nieszczęsna ekoskóra na padach. 

Ale przede wszystkim przeszkadzał mi nadmiar basu i szybko porzuciłam je na rzecz Beyerdynamików.

Ostatnio wydobyłam je z kąta i tak się zastanawiam, czy warto je reanimować/poprawiać. Z tego co pamiętam to po naprawie gwarancyjnej z przetwornikami było już wszystko ok. Potrzebują kabelka i padów.

Można oryginalne  pady zastąpić czymś sensowniejszym?

 

20201223_083629.jpg

A myślałaś może o welurowych zamiennikach? Powinny nieco ująć basu i nie będą się łuszczyć.

Znalazłem na przykład takie:

https://www.ebay.co.uk/itm/Ear-Pads-Earpads-Cushion-for-AKG-K540-K545-K845BT-Sony-MDR-XD100-Headphones/264727228063?hash=item3da2f8ee9f:g:KsMAAOSwsOBf4bWw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, domil napisał:

Ostatnio wydobyłam je z kąta i tak się zastanawiam, czy warto je reanimować/poprawiać. Z tego co pamiętam to po naprawie gwarancyjnej z przetwornikami było już wszystko ok. Potrzebują kabelka i padów.

Można oryginalne  pady zastąpić czymś sensowniejszym?

Jak najbardziej można je poprawić i kabelek dorobić - jakby co to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Tak wyszło :)Pierwsze które miałem (z 10 lat temu albo więcej) bardzo mi się wtedy podobały, więc później chciałem wrócić do tego brzmienia, ale zawsze okazywało się, że to już nie to i każdą kolejną parę dość szybko sprzedawałem.

 

 

Czyli coś jak szkolna miłość :)Szkoda, że tak trudno odtworzyć wcześniejsze zachwyty. Powinnam wyprawić w świat parę słuchawek, które kiedyś cieszyły, a już z nich właściwie nie korzystam, i mam z tym problem. Teraz przynajmniej sobie wytłumaczę że nie powinnam sprzedawać, bo po co mam potem znowu kupować takie same?

 

4 godziny temu, marekhall napisał:

A myślałaś może o welurowych zamiennikach? Powinny nieco ująć basu i nie będą się łuszczyć.

Znalazłem na przykład takie:

https://www.ebay.co.uk/itm/Ear-Pads-Earpads-Cushion-for-AKG-K540-K545-K845BT-Sony-MDR-XD100-Headphones/264727228063?hash=item3da2f8ee9f:g:KsMAAOSwsOBf4bWw

 

Dzięki!!! Z tym welurem to rzeczywiście dobry pomysł.

Teraz będę się zastanawiała czy podobna zamiana jest możliwa w przypadku oppo pm3 które niszczeją już od samego patrzenia na nie.

W każdym razie w życiu już nie kupię niczego co ma pady z udawanej skóry, choćby nie wiem jak grało.

 

3 godziny temu, Perul napisał:

Jak najbardziej można je poprawić i kabelek dorobić - jakby co to pisz na PW.

 

Bez kabelka to już na pewno nie ruszę :) Odezwę się po świętach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem już prawie 60 stron szukając inspiracji dla moich K702 i K550 MKII i jeszcze nie znalazłem. Będę dalej szukał ale zanim przebrnę to napiszę. Na razie korztam z Geek Out 450 i o ile z DT770 jest ok to z AKG niestety, zbyt często kuje. Szukam DAC/Amp do pracy stacjonarnej z laptopem. Chciałbym się zmieścić w budżecie 500zł, nie mam problemu z używanym sprzętem.

 

EDIT: Na razie znalazłem dwa wzmacniacze lampowe co mogły by dobrze zagrać: Aune T1 i xDuoo TA-01. Oba nie dostępne. Czytam dalej.

 

EDIT: Jest i faworyt IFI Audio Zen DAC, Mojo Chord poza zasięgiem.

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domil napisał:

W każdym razie w życiu już nie kupię niczego co ma pady z udawanej skóry, choćby nie wiem jak grało.

Zawsze możesz usunąć ekoskórę i sprawdzić jak to gra. Zrobiłem tak w CAL!. Usunąłem łuszczącą się ekoskórę z padów i pałąka. Nie pamiętam jak grało wcześniej ;), ale przynajmniej jest minimalnie wygodniej. Tak o cały 1%. CAL! są dla mnie niewygodne.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
53 minuty temu, Compton napisał:

K7XX po raz trzeci!

IMG_9121 (Niestandardowy).JPG

Mam słabość do tego modelu

Dzięki @Hustler :)

Ku.de, gdybym miał ciepło grający tor, to bym je sobie sprawił - też mi chodzą po głowie od dłuższego czasu. :(

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie. Czy taki oto kabel:

https://a.aliexpress.com/_B1qezZ

Dużo poprawi w dźwięku? Warto w to iść?



Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał:

Mam słabość do tego modelu

Dlatego ja K712 nie sprzedaję, bo wiem że potem znów bym je kupił... niech już u mnie zostaną na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Barbartek napisał:

Poradźcie. Czy taki oto kabel:

https://a.aliexpress.com/_B1qezZ

Dużo poprawi w dźwięku? Warto w to iść?



Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


 

Weź coś tego typu z ali na miedzi. Tak czy siak warto wymienić tego dziadowskiego stocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pierwszym planie zmodowane AKG K701, więc pasuje do tego funklubu 🙂 Na drugim planie Niimbus US4 ale to on grał pierwsze skrzypce. Z przyjemnością skorzystałem z zaproszenia @vonBaron i odsłuchałem trochę sprzętu na jego galaktycznym torze. K701 + Kabel Toxic + Niimbus US4, czy to niestosowne połączenie?, wcale nie, absolutnie żadnych ograniczeń, możliwości wzmaka w pełnego krasie - doskonała holografia, bardzo przestrzenne granie. Świetnie nasycona średnica i rozdzielcza góra, bas zwarty i pełny. W żadnym aspekcie mnie zawiodły. Do tego całkiem nieźle uśredniają cenę Niimbusa😉Meritum spotkania to Abyssy 1266 Phi TC, całkiem inne, niezwykle spektakularne granie, w tym klubie pisać o nich to już off top😉

 

IMG_20210126_1816083.jpg

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po ponad miesiącu założyłem moje K701. Może niepotrzebnie, bo taki byłem zadowolony z Ultrasoniaczy. Jak ja kocham ten dźwięk. Chyba jestem skazany na te 701-ki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności