Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, dj1978 napisał:

Orientuje się ktoś o co chodzi z opaską w K701? Jedne mają wypustki i inne ich nie mają. Przynajmniej tak widać na zdjęciach nowych w sklepie.

Oryginalnie wszystkie miały garby (made in Austria); w chińskich zaczęli od tego odchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dj1978 napisał:

Dzieki za  uswiadopmienie. Czyli te fotki z wypustkami juz dawno nie odzwierciedlają stanu faktycznego.

 

Tak, pierwsze chińskie K701 (czyli sprzed 4 czy 5 lat) jeszcze miały. Teraz Chińczycy postanowili zaoszczędzić na materiałach i do żadnych obecnych AKG nie dają wypustek ;) 

 

Oczywiście żartuję. Wypustki to było zło i wielu ludzi wiele przez nie wycierpiało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zostawię fanom AKG i nie tylko krótką relację z wrażeniami o modowanych przez majstra @espe0 K701 + kabel Forza Noir Hybrid HPC (2x jack 3.5). Dla mnie niestrudzonego fana dużej przestrzeni pierwsze WOW to ogrom powietrza i przestrzeni, jeszcze większa nie w stocku Z tym, że wszystko jest wyraźniej lepiej poukładane na scenie. Brzmienie nadal przede wszystkim średnicowe i neutralne. Ilość basu się nie zwiększyła ale czuć pulsowanie, kontrolę i sprężystość. Średnica niezwykle przejrzysta, bardziej czytelna, pięknie odseparowane instrumenty i wokal. Znaczna poprawa na górze pasma, wybrzmienia nie zduszone, mieniące się, kryształowo czyste. Charakter grania jak dla mnie najbardziej zbliżony do Hifiman 1000se. Takie granie, za tak "symboliczne" pieniądze (uwzględniając nawet mody i kabel Forzy), to jakiś absurd. Oby więcej takich pojawiało się w audio🙂 I pamiątkowa fotka:

 

IMG_20201222_0945466.jpg

@audionanik nie sluchal a sie smieszy😉, cos nie wiarygodnego jest w mojej opinii?

  • Like 7
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

@audionanik nie sluchal a sie smieszy😉, cos nie wiarygodnego jest w mojej opinii?

Wszystkie opinie o audio są oparte na subiektywnych wrażeniach, więc jeśli tylko są szczere, to z automatu są wiarygodne. Mój uśmieszek wyzuty jest z szydery; raczej sympatii i nostalgii w nim więcej, bo k701 to najdłużej posiadane przeze mnie słuchawki (ze sześć roków będzie); hd600 krócej miałem nawet...

Zawsze się wzruszam;), kiedy ktoś je ze zdziwieniem odkrywa:D. Pamiętam swój pierwszy odsłuch hd800 "kurdę, przecież one grają tylko troszkę lepiej od moich k701":D. Dopiero z czasem, doświadczeniem i po bezpośrednich porównaniach to "trochę" urosło. Nieśmiertelnych AKG K701 słuchałem w wielu konfiguracjach i z różnymi kablami; najdłużej ze swoim Skorpionem HV-1 - podnieta trwała długo:D, lata całe...i po tych latach z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że grają na umiarkowanym poziomie, są wytrzymałe (poza gumkami paska nagłownego), za te 5,5 stówki są więcej niż spoko.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Nieśmiertelnych AKG K701 słuchałem w wielu konfiguracjach i z różnymi kablami; 

Wiem, że miałeś K701 i masz sentyment. Warto je posłuchać po tym w zasadzie unikatowym modzie. Efekt mocno wyprzedza sławę fabrycznych K701. Może nadarzy się okazja i pożyczę je do odsłuchów🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pilotKA napisał:

mam 702-ki

702 mają już gniazdko i nie trzeba kombinować jak chce się na innym kablu posłuchać.

No chyba, że miałby być balans, to wtedy najprościej by było wymienić gniazdko na 4-pinowe. 

Ale balans to przede wszystkim większa moc, więc tak naprawdę to wystarczy do wzmacniacza z dużym zapasem mocy podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

Ale balans to przede wszystkim większa moc, więc tak naprawdę to wystarczy do wzmacniacza z dużym zapasem mocy podłączyć.

Wyższe (dwukrotnie) napięcie (i w konsekwencji czterokrotnie moc przy zapewnieniu wydajności prądowej), to raczej tylko efekt uboczny "balansu" możliwy do uzyskania podbiciem gain w analogicznym układzie niesymetrycznym.

Połączenie symetryczne to przede wszystkim oba bieguny przetwornika (głośniczka:D) przyłączone do elementu aktywnego, a nie jeden biegun do aktywnego, a drugi do masy. Taki obustronny dupochlast, piła "twoja-moja", ssanie z dmuchaniem z drugiej strony od lat wywołujące u audiofili ekstazę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego sentymentu do moich pierwszych K701 kupowałem je jeszcze z 5 czy 6 razy :D Każda kolejna para mi grała coraz gorzej :( Przy ostatniej stwierdziłem, że już w ogóle nie daje mi przyjemności ze słuchania muzyki. Jasne, chłodne, z nieprzyjemnym pikiem w okolicach 2 kHz. A scena... bardziej podoba mi się w HD650 :) Jest węższa, ale za to ma lepszą głębię i precyzję.

I pomyśleć, że kiedyś lubiłem ich słuchać mimo fizycznego bólu (dosłownie) jakie sprawiał mi pałąk w starszej wersji po godzinie na głowie :D

Jeżeli jeszcze kiedyś coś kupię z AKG, to K612, one są takie najnormalniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pilotKA napisał:

czy mozna wiedziec jaka cena takiego  modu  jest ? mam 702-ki

Zagadaj do @espe0 Z tym, że w K702 musiałby drukować 3D mocowanie w drugiej (prawej) muszli. Ale warto to zrobić, bo można pójść wtedy w lepszej klasy kabel, których jest więcej do wyboru z dwoma końcówkami. 

Dzisiaj udało mi się wymusić dłuższa chwilę na odsłuchy i nie mogę się nadziwić jak teraz grają teraz K701. Wniosek też taki, że kabel stockowy w AKG to śmieć, które psuje te świetne słuchawki. Z fabrycznym kablem K701 mi się owszem podobały ale byłem pewny, że mają przygaszony potencjał, który został wyraźnie wyeksponowany przez moda, którym się tak tu podniecam.

3 minuty temu, Kuba_622 napisał:

A scena... bardziej podoba mi się w HD650 :) Jest węższa, ale za to ma lepszą głębię i precyzję.

 

No patrz a mi scena w HD650 jakoś nie podeszła, może dlatego że wtedy słuchałem razem z HD800S. Ale i tak nie powiedziałbym, żeby była głębsza od K701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dj1978 napisał:

No patrz a mi scena w HD650 jakoś nie podeszła, może dlatego że wtedy słuchałem razem z HD800S. Ale i tak nie powiedziałbym, żeby była głębsza od K701.

 

Ja słyszę scenę w HD650 jako średnio szeroką, ale za to mającą głębię, na niektórych utworach potrafią tworzyć wręcz taki "tunel" przed twarzą, czyli przeciwieństwo K701, które zawsze najbardziej mi grają wszerz, wzdłuż linii uszu. Wiem, że większość osób nie uważa sceny w w HD650 za zbyt dobrą, ale na mnie ona działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pilotKA

 

W temacie zakupowem nie chcę robić offu.

 

Jeśli chcesz zostawić granie AKG ale dokomać lekkiego tuningu to zmiana może być ok. Ale nic po za tym. Jak szukasz nych wrażeń to lepiej pewnie będzie celować w coś innego

 

Final Word

The sound signatures of these 2 headphones is very very similar.

Neither are without their shortcomings, but the 712’s improve on all of the 702’s flaws, and come packaged with bass that has impact! One of the biggest gripes in the 701 and 702 was lack of bass. The 701’s had virtually none, while the 702’s improved upon it a little bit. The 712’s have a bit more than all of their siblings, but it still manages to be tight and controlled. Ultimately this isn’t a bass-heads can by any stretch, but an exciting headphone nonetheless.

Even with that said, the differences are fairly subtle. In the grand scheme of things, the 712 does have a bit more bass, but overall the frequency responses are nearly identical. The main takeaway is that the K702 is going to be a bit better for mixing/reference, while the K712 is more of a kick back and relax type of sound. It’s more of a casual headphone, but still does very well for reference, movies, and gaming

 

Screenshot_20201223-001741_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności