Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, dj1978 napisał:

no szkoda, bo w takim razie w moim przypadku to jednak długa droga, zeby się nimi poważniej zainteresować.

To jest kwestia gustu. Nie wiesz, co dla Ciebie będzie najlepsze, póki nie posłuchasz. Ja słyszałem AKG K1000 wprost z tranzystora do słuchawek, z tranzystora do głośników w klasie A, z lampy + pre aktywne tranzystorowe, z hybrydy w klasie A do głośników + pre tranzystorowe, z tej samej hybrydy z pre lampowym, i na koniec dodam dedykowanego słuchawkowca po wyjściu XLR, tranzystorowego, który dawał im więcej mocy niż wspomniana tutaj hybryda głośnikowa w klasie A. Mnie i właścicielowi jednych AKG najbardziej pasowała ostatnia kombinacja. 

Z pozostałych dla mnie najbardziej godne wspomnienia to hybryda głośnikowa + pre tranzystorowe oraz końcówka lampowa + pre tranzystorowe, z lekką preferencją hybryda + pre tranzystorowe. 

"Pocieszę" Cię jeszcze, że odpowiednie mody na Beyerdynamikach T1 v1 powodują, że w pewnych aspektach mogą co najmniej dogonić K1000, pomijając, gdzie już na wejściu mają przewagi, tj. efektywny zapas amplitudy oraz zejście basu. Oczywiście naturalnego cross-feed nie będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się znowu w klubie i po raz kolejny po latach z K701. 

Mała konsternacja, zawsze wydawały mi się żywe i wręcz męczące że słabego źródła a tu wetknięte w dziurkę wzmacniacza kolumnowego Denon grają jakby zza  koca. 

W utworach basolubnych też nie jest poezja ;)

Za to pop bardzo komfortowy. 

No nic, trzeba im zapodać klona - muszę wkońcu wsadzić go do jakiejś obudowy i polutować kabelkologie  🙄 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Rafacio napisał:

Dziś sobie po pracy puściłem Protector - Golem. Na Dt990, a potem dla porównania na K701. No i jednak DT do komisu.

Robisz to na podstawie jednego utworu?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pierotero napisał:

zawsze wydawały mi się żywe i wręcz męczące że słabego źródła a tu wetknięte w dziurkę wzmacniacza kolumnowego Denon grają jakby zza  koca. 

W utworach basolubnych też nie jest poezja ;)

Może jakieś zmodowane masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

Robisz to na podstawie jednego utworu?..

Mam je ok 2tyg. I tak najdłużej ze wszystkich słuchawek jakie wydawało mi się że chce sobie kupić.. Jedne bo na mogłem ich tyle trzymać. Inne bo nie chciałem. K701 kupiłem po 5 sekundowym odsłuchu kilka lat temu. To tak a propos. Jak mi coś nie pasuje to po co się z tym czymś męczyć. Na siłę siebie samego przekonywać?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Jak mi coś nie pasuje to po co się z tym czymś męczyć. Na siłę siebie samego przekonywać?

Masz rację, nie ma się co męczyć. W moim przypadku to akurat do K701 się nie przekonałem i to mimo zmodowania na cieplej grające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Perul napisał:

Może jakieś zmodowane masz?

Kupiłem idealne, podidżejskie. Chyba dziurka w denonie taka sobie, choć bardzo komunikatywna. 

Co do modów to po osłuchaniu na klonie na pewno do Kolegi się zgłoszę. Może i kabel dobierzemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Co w nich modować jak nawet sławetne odklejenie basportu je mocno psuje.

 

Ja tam bym z chęcią poznał jakiś mod który by w nich przytemperował tę jazgotliwą wyższą średnicę.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kuba_622 napisał:

Ja tam bym z chęcią poznał jakiś mod który by w nich przytemperował tę jazgotliwą wyższą średnicę.

Da się zrobić, tylko musiałbym jakiś egzemplarz w swoje ręce dostać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafacio napisał:

No i jednak DT do komisu.

Ja też nie lubiłem się z DT990, a dawałem im sporo szans. K702 za to miałem bardzo długi czas, chyba najdłużej trzymane przeze mnie słuchawki. Problem z DT990 jest natomiast taki, że podobno co seria, to grały inaczej i dlatego tak duży rozjazd w opiniach na świecie. Dla mnie to był jazgot na wyższej średnicy i koc na średnicy, nieważne do jakiego źródła bym ich nie podłączył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak, że nie polubiłem. Zero ostrości, nie przesadzony bas - mozna słuchać z przyjemnością każdej muzy moim zdaniem. Na tyle mi się podobało, że zacząłem wracać myślą do zakupu DT1990, które też kilka miechów temu mi się spodobały. No, ale zachciało mi się po 30 latach przypomnieć Protector, a na dodatek przy tej okazji po dwóch tygodniach użyć K701. No i Beyery poszły w odstawkę. I tak ogólnie jest od ponad 4 lat ze wszystkimi podejściami moimi do nowych słuchawek. A DT990 spokojnie można polecać każdemu, tylko nie wiem skąd ta opinia o nadmiarze basu, którego to nadmiaru nawet ja nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał:

A DT990 spokojnie można polecać każdemu, tylko nie wiem skąd ta opinia o nadmiarze basu, którego to nadmiaru nawet ja nie doświadczyłem.

 

Bo to opinia o DT990 Pro. Podobnie jak to o ostrości. Ty masz DT990 Edition 250 które grają tak jak to opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli będę przymierzał się do zakupu któregoś z modeli AKG serii 7. Po wstępnym rozeznaniu się w różnicach pomiędzy modelami, skłaniam się ku opcji K702/Q701. I tu moje pytanie - czy w obydwu modelach występują problemy z balansem kanałów? Czy kupno któregoś z nich jest obarczone większym ryzykiem awarii w niedalekiej przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tyle się naczytałem, że K701 ma przejaskrawioną górę i nieistniejący bas. A tu zaskoczenie... czy tranzystor czy lampa, góra detaliczna ale gładka, basik czuć bardzo przyzwoicie, średnica wręcz popisowa. No i fantastyczna przestrzeń. W pieniądzach jakie je można kupić, dla melomanów jak znalazł. No ale żebym się jarał takimi oklepanymi AKG, to już sam nie wiem co mi się stanęło😉

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muram napisał:

Nie sprzedaję bo właśnie kupiłem. Chciałem sprawdzić ile są warte.

Dla Ciebie są warte tyle ile za nie dałeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności