Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy materiał z K1000 w roli głównej (od 3:06 test z materiałem muzycznym)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 09:29, espe0 napisał:

A nie lepiej sypnąć kabel w muszlę i do lewej i do prawej? ...i balans

W sumie co za różnica. I tak jej nie słychać.

Miał okazję ktoś posłuchać Austrian Audio któregoś z dwóch modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie powroty zawsze bywają bardzo miłe i moje AKG będą miały przez kilka dni świetne towarzystwo :) Dziękuję @januszmuzy za możliwość wypożyczenia K812!!! :)

20200823_094327.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 z pewnością jest świetnie. Mam nadzieję, że będzie istniała możliwość spotkania za jakiś czas i wtedy będę  miał przyjemność przekonać się o tym "nausznie":)

Z lampą K812 brzmią pięknie, bardzo dobrze skalują się z torem, silnie reagują na źródło i u mnie z gramofonem wypadły bardzo klasowo, jak wcześniej wspominałem. Porównałem je dość krótko bezpośrednio z Audio Technica W5000 i tak jak zapamiętałem, ogólna jakość dźwięku u AKG jest lepsza, a medium bardziej transparentne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Takie powroty zawsze bywają bardzo miłe i moje AKG będą miały przez kilka dni świetne towarzystwo :) Dziękuję @januszmuzy za możliwość wypożyczenia K812!!! :)

 

Zacny duet!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekhall dziękuję i zgadzam się całkowicie :) Jedne oraz drugie potrafią oczarować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 dziękuję za zaproponowanie terminu. Na pewno jeszcze w tej sprawie się skontaktuję telefonicznie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@Name44 dziękuję za zaproponowanie terminu. Na pewno jeszcze w tej sprawie się skontaktuję telefonicznie :))

 

Oczywiście, nie ma najmniejszego problemu. Myślę, że uda się to wszystko zgrać w czasie. Kto wie, może do tego czasu pojawi się u mnie coś nowego?😎

 

Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 zapowiada się bardzo ciekawie :)) Życzę miłego dnia i jesteśmy w kontakcie :) Pozdrawiam!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.08.2020 o 09:49, Tytus1988 napisał:

Takie powroty zawsze bywają bardzo miłe i moje AKG będą miały przez kilka dni świetne towarzystwo :) Dziękuję @januszmuzy za możliwość wypożyczenia K812!!! :)

20200823_094327.jpg

 

 @Tytus1988, i jak wypadły K812 w tym zestawieniu, widzisz jakieś punkty wspólne? Dzięki @marekhallteż miałam ostatnio okazję do podobnych porównań, ale szybko okazało się że o porównania jednak trudno bo K1000 to takie nie do końca słuchawki. Jak już udało się umieścić je w miarę stabilnie na głowie to po prostu znikały, zostawała tylko muzyka.  I to podana w sposób, jaki najbardziej cenię – naturalny, możliwie blisko grania na żywo. Rzeczywiście okazały się zjawiskowe, wielka szkoda że to już historia… Tak więc pojedynku ostatecznie nie było, pozostało dwóch zwycięzców, każdy w swojej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil Cieszę się, że udało sie Tobie posłuchać K1000 u @marekhall(ma duże doświadczenie oraz piękną kolekcję słuchawek)! Z własnej strony za punkty wspólne uznałbym czystość medium (tą z K812 postrzegam jako lepszą, podobnie jak bas, ktory posiada lepsze zejście, chociaż przy muzyce akustycznej tego się nie odczuwa), prezencję typu crisp, chociaż przy bezpośrednich porównaniach przy gramofonie okazało się, że dawny flagowiec miał cieplejszy od nich charakter, większe dociążenie, bardziej jak u D8000 oraz Focali Utopii i całościowo bardziej zbliżał się do dźwięku na żywo, z naturalniejszą wielkością źródeł, ich rozmieszczeniem na scenie, swobodą, a przede wszystkim otwartością (po bezpośrednim przejściu z K1000 na K812 odczuwa się pewne ograniczenie przekazu do obszaru wokół przetworników, ich pracy, prężenia się) oraz wrażeniem promieniowania wybrzmień w każdym kierunku przestrzeni i budowaniem innej holografii niż na typowych słuchawkach. Jakbym miał jednak porównywać do takich konstrukcji, to do głowy przychodzą mi tylko elektrostaty, budujące wspaniałą sferę dźwiękową, gdzie wyczuwa się całe pomieszczenie, szczególnie w nagraniach sakralnych realizowanych w świątyniach. Wtedy aż ciarki potrafią przejść, bo jest wręcz nadrealnie... wracając jednak do AKG :) Też żałuję, że przeszły już do historii, o ich dobrej jakości wykonania świadczy to, że pomimo wielu lat na karku (moje są tylko o kilka lat młodsze ode mnie:)), jeśli były otoczone odpowiednią troską, to nadal są sprawne i swoim dźwiękiem potrafią nadal zachwycać, a wiele nowszych konstrukcji, nawet droższych, zdystansować w wielu aspektach. 

 

Za następce K1000 można uznać MySphere, za których powstanie jest odpowiedzialny za powstanie legendarnych AKG Heinz Renner, które są przede wszystkim łatwiejsze w napędzeniu. Nie ukrywam, że chętnie posłuchałbym na nich muzyki, chociaż żaden znajomy ich nie ma, nie są chyba (przynajmniej nie zauważyłem) jeszcze dostępne w Polsce, więc jedynie pozostaje poleganie na opiniach o ich dźwięku, jak choćby tej: https://hifiphilosophy.com/recenzja-lb-acoustics-mysphere-3/ . Z drugiej strony czytałem opinię osoby z sąsiedniego forum, że potrafią nawiązać pojedynek nawet z Orfeuszami, choć posiadają inny charakter. Z kolei w przyszłym roku planuję odsłuch RAALi, które według @saudio są takimi K1000 do potęgi. Tym bardziej jeśli będzie do nich Schiit Audio Jotunheim R, to mogłyby się okazać świetnym alter ego dla K1000 do mocniejszym brzmień i kupiłbym taki komplet na następne święta :))

 

P.S. @marekhall czy mógłbym się zapytać o wersję K1000? Czy jest to bass heavy, jak mój egzemplarz, czy bass light?

 

P.S.S. Przyszły tydzień zapowiada się ciekawie :) Przed chwilą kontaktował się ze mną P. Rafał z pobliskiego salonu HTAudio, bo pojawiły się podobno ciekawe streamery, które analogowością potrafią dorównać dużo droższym odtwarzaczom (przynajmniej według deklaracji, choć bezpośrednio nie będę miał zapewne możliwości sprawdzić). Takie "drzwi otwarte" będą przez cały następny tydzień od 8.15-16.00 po uprzednim umówieniu się na konkretny termin. Jak ktoś jest z Poznania lub okolic, polecam skorzystać :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

 

 Z kolei w przyszłym roku planuję odsłuch RAALi, które według @saudio są takimi K1000 do potęgi. Tym bardziej jeśli będzie do nich Schiit Audio Jotunheim R, to mogłyby się okazać świetnym alter ego dla K1000 do mocniejszym brzmień i kupiłbym taki komplet na następne święta :))

 

 

 

RAALe były na ostatnim Audio Video Show, miałam okazję posłuchać. Niestety dość krótko i w hałaśliwym otoczeniu, ale i tak  realizm przekazu i ogrom sceny zrobiły na mnie duże wrażenie. Jak zobaczyłam k1000 to pierwsze skojarzenie miałam właśnie z nimi, z pewnością bardzo ciekawe byłoby bezpośrednie porównanie.

Edytowane przez domil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, K1000, które pożyczyłem @domil to wersja bass heavy, nr 1257. Ubasowione dodatkowo poprzez usunięcie gąbek z wewnątrz przetwornika. Miałem okazję porównywać 1:1 wersję light i heavy i słychać pomiędzy nimi różnicę

Jak dla mnie podróż za królikiem zakańcza się po zakupie K1000. Poznałem ze 100 różnych słuchawek, lepszych i innych i dochodzę do wniosku, że mam już dość. A teraz ... czas na magnetofon :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil dziękuję za podzielenie się wrażeniami! Mam nadzieję, że za jakiś czas też będę mógł posłuchać na nich muzyki :)

 

@marekhall dziękuję za szybką odpowiedź! Moje są trochę młodsze (numer 3xxx) i też mają usunięte gąbki :) Nie miałem okazji porównywać obu wersji, ale Evil wspominał, że nowsze mają dźwięk czystszy, choć całościowo lżejszy. Nie dziwię się Tobie, że po zakupie K1000 przestałeś poszukiwać króliczka, chociaż takie sprawdzanie raz na jakiś czas innych modeli bywa ciekawą odskocznią. Przynajmniej dla mnie, bo czasami też pozwala mi docenić te aspekty brzmienia, do których już przywykłem i przestałem zwracać na nie uwagę:)

 

Mogę się zapytać jaki magnetofon planujesz kupić? Mnie trochę od tego odstrasza mimo wszystko cena taśm, która jest dużo wyższa niż płyt winylowych. 

 

@saudio dziękuję i na pewno na to będę zwracał uwagę, choć nie wiem, czy te zniekształcenia nie mogły być wynikiem tego, o czym wspominał P. Ryka w ich recenzji, tj. wysunięciu wtyku z muszli. Tak jak wspomniałem, do ich odsłuchu podejdę, jak będzie dostępny również Schiit Audio Jotunheim R, który służyłby również do napędzania K1k zamiast mojej Yamahy. Jak będzie wszystko dobrze, AKG będą miały nowego towarzysza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był problem wysuniętego wtyku, zresztą dokładnie takie objawy mieli inni z innymi torami, jest sporo na ten temat na head-fi. Są dość specyficzne objawy, możliwe, że to połączenie ze wzmacniaczem.... nie wiem, ale na pewno nie wysunięty wtyk. Możliwe, że coś poprawili w przystawce albo z przetwornikami i już nie występuje ten problem. 
Niestety Jotunheim jest tylko dedykowany do RAALi. 
 

Jeżeli chodzi o K1000 to najlepiej grają lampowe z wyjść głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dziękuję za informację i w takim razie będę na to zważać. Przyznaję, że nie zgłębiałem się w zagadnienia związane z pojawiającymi się u nich zniekształceniami. Jeśli w takiej konfiguracji się pojawią w testowanym egzemplarzu, to zrezygnuję z ich planu zakupu... przynajmniej z obecnej ich generacji. Przejrzałem się temu Jotunheim bliżej... szkoda, że nadawałby się tylko do nich.

 

@dj1978 Mirek z sąsiedniego forum używa do swoich Cary'ego, który dobrze się sprawdza: https://hifiphilosophy.com/recenzja-cary-audio-cad-300-sei/5/ Osobiście moją lampę, jak wspominałem, wykorzystuję jako pre i końcówką jest tranzystor. 

 

Jeśli będziesz miał okazję, zachęcałbym do sprawdzenia tych słuchawek z Bursonem po symetryku, bo nawet w takiej konfiguracji zagrają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio sprawdzę spokojnie w salonie  oraz u siebie. Gdyby były jakieś problemy ze zniekształceniami, będziemy podpinać dostępne na miejscu końcówki, aby ostatecznie znaleźć najbardziej dla nich optymalną. Jednak mam nadzieję, że do tego czasu będzie już dostępny w dystrubucji wspomniany Shiit i zagrają z nim koncertowo :)

 

To, co bardzo podoba mi się w tych RAALach to, m.in. łatwość wymiany kartridża z przetwornikiem, który się wsuwa, a koszt nie jest zbyt wysoki 200$ za sztukę lub 350$ za parę https://raalrequisite.com/product/ribbon-cartridge/ W przypadku takiej sytuacji z K1000 bez wykwalifikowanej osoby oraz znalezienia dawcy się nie obejdzie, o czym też czasami myślę oraz się o to niepokoję. Tym bardziej, że bardzo cenię ich przekaz muzyczny i nie chciałbym go stracić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności