Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

@dj1978 ja zamawiam płyty granitowe u tego sprzedawcy https://allegro.pl/uzytkownik/owca01?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-1-0513 z tym że ja zamawiam mejlowo bo są zamówienia indywidualne. W razie czego służę kontaktem. Pod cmentarzem też idzie się dogadać, tak daawno temu pierwszy raz zamówiłem podstawy pod kolumny! W kolorze wiśnowym! 🙂

 

@LuQi Dziękuję za uznanie 🙂 Pod płytą mam takie małe gumowe podstawki/nóżki 3M

 

A speszyly for Ju:

 

 

IMG_20200427_211501128.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dj1978 napisał:

He, he nie przypuszczałem, że w takich rewirach można szukać akcesoriów audiofilskich, ale na pewno u kamieniarza będzie 100 kroć taniej niż w dedykowanych sklepie audiofilskim😉

100 to raczej nie; ale ja u przycmentarnego kamieniarza za pięknie polerowane podstawki ze szwedzkiego granitu dałem trzy razy mniej niż za takie same tylko z maścią audiofilską.


PS. Te zlinkowane przez @Name44 też są w dobrej cenie.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto słuchawki, które umilały mi mijający weekend: AKG K7XX oraz AKG 240DF Studio Monitor. Szczególnie ten czas umiliły mi K7XX, które to znakomicie zgrywały się moją lampą. Szczególnie dobrze grały cięższą muzykę zarówno w torze stacjonarnym jak i z DAP'a ( Pioneer + Aune B1 ). To bardzo dobre słuchawki do spokojnego moim zdaniem słuchania. Charakteryzują się najzwyczajniejszą w świecie normalnością w dobrym tego słowa znaczeniu. Posiadałem kiedyś Q701 i muszę przyznać, że chyba niewiele się różnią między sobą. Q701 oferowały chyba mniej basu i dysponowały lepszą sceną - ale to wspomnienia sprzed lat. Czego by nie pisać to dobre klasowe granie. Miło było przypomnieć sobie ten typ grania.

 

DF 240 to już znacznie inne brzmienie. Znakomite, lekkie, zwiewne i bardzo delikatne. Krystaliczne. W tor stacjonarny nie najlepiej się wpasowały. Za to z DAP'em współgrały bardzo dobrze. Pojawiło się większe dociążenie, separacja i przestrzeń. 

 

Dziękuję @marekhall

 

 

 

 

_DSC9290bw.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Name44 napisał:

@LuQi Słuchanie najważniejszego zespołu w moim życiu w tych warunkach...w takim klimacie...tego nagrania ( Pneuma ) momentami zapiera dech w piersi!

Zapewniam, że na żywo widok jest jeszcze lepszy! 🙂

 

I nie masz problemów z górką przy 2 kHz słuchając Toola z K7XX? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Compton napisał:

K7XX chyba na żadnym utworze nie mają problemów? 

IMO są one idealnie zestrojone. Miałem je na srebrnym kablu, w przerobionej wersji na balans i gdyby nie ich niskie SQ zostały by u mnie na amen.

Muszę się w pełni zgodzić z Comptonem. To chyba ten typ słuchawek, których zakup nie jest obciążony ryzykiem zawodu po tym jak już znajdą się u nas w domu. Słuchane były na kablu firmowym i jestem przekonany, że da się z nich wycisnąć jeszcze więcej.  

 

2 godziny temu, mrosin72 napisał:

Piękny ten WBA. Z AKG K7xx może być idealna synergia. Te AKG chyba są odrobinę jasne/ostre, więc pewnie z lampą znakomicie się uzupełniają?

Jakie wrażenia?

Nie wiem czy idealnie się zgrały z lampą. Z pewnością nie brzmiały źle. Ostrości też zbyt wiele nie uświadczyłem. W niektórych nagraniach oczywiście potrafią zasyczeć ale w pełni akceptowalny sposób. 

Ja ze swojej strony mogę je tylko polecić bo słuchanie na nich to prawdziwa przyjemność. Przez wiele godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Name44 said:

Jaśniejsze są 812ki.Jednak wszystko pozostałe robią lepiej. Słychać różnice klas. 

Dziękuję. Zatem jednak 812 nie są łatwe do pobicia. Hmm...

Edytowane przez mrosin72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie czy ktoś zrobił recabling k712 pro?

Sprowadziłem sobie te AKG na test, pograły już ponad 100 godzin wokal się poprawił ale czasem brakuje mi wypełnienia, nawet jest fajny bas ale brakuje trochę przekazu. Nie jest źle może to się jeszcze poprawi włącznie z wygrzaniem uszu ;) Jestem ciekaw co zmieni sam kabel tym bardziej, że one się i tak o niego proszą bo fabryczny jest kiepski.

Ogólnie fajne lekkie słuchawki z ciekawym przestrzennym graniem i dobrym detalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mcarto napisał:

Mam pytanie czy ktoś zrobił recabling k712 pro?

Ja niedawno robiłem kabel do K7XX, ale odbiorca niestety nie dał znaku jak to dźwiękowo wypadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mcarto napisał:

Czy da radę wykonać kabel po balansie?

Nie da rady, chyba, żeby wymienić gniazdko w słuchawkach na 4-pin. Ale to oczywiście utrata gwarancji.

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mcarto napisał:

Czy da radę wykonać kabel po balansie?

Musisz przerobić słuchawki, tak normalnie się nie da.

ja mam przerobione K712pro na balans, tak mam zrobione ze pasują kable do Audeze.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności