Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dj1978 napisał:

Zakładam, iż znasz temat, chodzi o dorobienie ekstra gniazda w prawej słuchawce. Do tego fajny kabelek i jazda...

widziałem fotki, będą musiały na modzik jechać. Lecz póki co potrafią mnie cieszyć nawet z telefonu, chociaż nie pokazują wtedy swojej olbrzymiej sceny i klarowności, a grają tak cieplutko i gęsto. Lubie je jednak ogólnie za smaczną tonalność. Ostatnio ubrałem je zaraz po D600, (na D10>TheWIre) wtedy ta klarowność i scena V-kowe zmieniły się w bogactwo nasycenia i gęstości równoważonego brzmienia, aczkolwiek nie pozbawionego powietrza. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marekhall napisał:

90534487_10157564119013241_7306501559687

Co prawda dwóch panów jakieś Beyery przywdziewa, ale ten trzeci załozyl Philipsy N6330, a to przeciez znane Sextety.

Te dwie pierwsze pary to Philips N6325 electret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś dotarły na odsłuch AKG K812.. i znów niezawodny @kurop ... sam nie wiem jak dziękować

Wszystko to oczywiście przez @Name44 (to co usłyszałem na tym co było wcześniej... hmmm),  nie mogłem posłuchać na meet na WBA Electronie... ale może na moim sprzęcie też choć trochę znajdę tej magii... posłucham na różnych wzmakach.
 

 

4FC5AB9A-8C81-4F9E-9CAA-E73AD366782E.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem srebrny kabelek Argentum do K812 od @Name44.

Nic na jego temat nie napisałem, a kabel jest na tyle godny uwagi, że należałaby mu się osobny akapit.

Nadmienię tylko, że osobiście używam do AKG kabelka na miedzi OCC 7N produkcji @Jimmi Dragon , gdzie sam osobiście nalegałem na ten rodzaj przewodnika.

P3260432.jpg.e398a3469d21116987189e8d4abba380.jpg

 

Kabel Argentum na tle mojej miedzi OCC dodaje znacznie więcej przestrzeni i holografii. To jest prawdziwy spektakl muzyczny. Realizm, trójwymiar, pozycjonowanie, timing, wszystko robi wielkie WOW!

Miedź OCC 7N wszystko uspokaja, łagodzi, spowalnia.

Początkowo wydawało mi się, że dobrze by było okiełzać te nadpobudliwe w wyższych rejonach słuchawki, coby nadać im bardziej potulnego dźwięku. Niestety, nic bardziej mylnego - one potrzebują zastrzyku i dopalacza do pełnego grania!

Czyste srebro wcale nie jest im obce.

Słuchałem ich kiedyś na LAVRICABLES od @Firegon i zrobiły na mnie mega wrażenie.

Argentum chyba zrobił jeszcze większe.

OCC zmienia te słuchawki na bardziej pospolite. Czyto dobrze czy źle? Każdy musi ocenić sam, wedle własnych upodobań.

Od AKG K812 wymagam więcej.., czyli mega przestrzeni, mega trójwymiaru, mega szybkości, mega spektakularności

Na miedzi OCC 7N brzmią cieplej, bliżej, z większym basem, mniejszą przestrzenią, detalem i swobodą.

Oczywiście, są bardziej uniwersalne, mniej kłują w uszy na słabych realizacjach, spodobają się większości, ale to nie AKG K812, za co można je pokochać.

Mój kolejny kabel do nich będzie na pewno na czystym srebrze. I basta.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton w przypadku moich AKG też doszedłem do wniosku, że najlepiej kabelkiem podkreślić ich charakter, a nie próbować zmieniać. U mnie mają wyjścia na kable od finali i podpięty posrebrzany od fad, który zapewnia przekazowi szybkość, lekkość, wysoką detaliczność, rozdzielczość oraz referencyjną czystość dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham K812 i mam kilka wniosków.

  • to bardzo dobre słuchawki, chyba bardzo niedoceniane u nas.
  • duża przestrzeń, bardzo detaliczne, całkiem fajny bas, do tego są szybkie
  • czasem potrafią sypnąć górą, ale mi to szczególnie nie przeszkadza... pewnie da się skorygować trochę torem.
  • wymagają zmiany kabla

Niestety nie mam chyba wzmacniacza, który wyciągnie z nich wszystko, z moich najlepiej robi im Questyle 12, na lampie łagodniej ale tracą na szybkości. @Compton z czego je pędzisz? Jaki wzmacniacz do nich polecasz?

 

Kabel standardowy to jakiś żart, aż nie przystoi do takich słuchawek go dawać, tutaj AKG może się uczyć od innych, z tego co czytam to może srebro tak jak @Name44 sugeruje i jestem pewien, że u niego to musi super grać.... zastanawiam się czy hybryda miedzi ze srebrem nie byłaby złotym środkiem...

 

Porównując je do tych słuchawek co mam... to tylko Arya, mając Hifimany kupowanie AKG... chyba nie ma sensu, ale gdybym nie miał Arya to zestaw K812 + kabel + wzmak może być tańszym rozwiązaniem... (przy zakupie K812 z rynku wtórnego)

 

Podsumowując, po tych odsłuchach co mam za sobą... to K812 warte są posłuchania, dla osób które lubią detaliczne granie wraz z przestrzenią, mogą być strzałem w dziesiątkę (ale wymagają wymiany kabla i dobranego wzmacniacza), jeszcze sobie z nimi się pobawię... kilka albumów do odsłuchania jest.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vonBaron napisał:

Już chyba pisałem że K812 mogą być fajną (i tańszą) alternatywą dla HD800, sam jednak wolę modowane K712.

HD800 mi się nie podobają, ale K712 jednak są od K812 dużo gorsze, to inna klasa dźwięku, i aby nie było mam K712 modowane i bardzo je lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

bo ten stockowy nadaję się na wieszanie prania

eee za krótki jest... może do przywiązania młodego drzewka do kija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, vonBaron napisał:

Już chyba pisałem że K812 mogą być fajną (i tańszą) alternatywą dla HD800, sam jednak wolę modowane K712.

No właśnie ta alternatywa ma tylko sens cenowy. Jeżeli bowiem potraktuje się HD800 jak @Compton zalecił K812, to dopiero masz to, o co w HD800 chodzi. Topienie ich w lampowych baśniach jest bez sensu. Fajne na krótko. Jedyna różnica to, że kabel do HD800 najlepiej mi pasuje na samej miedzi. I żadnych wymyślnych padów nie trzeba, ani modów, po których HD800 wyglądają jak wyciągnięte ze śmietnika i coś się do nich poprzyklejało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel pijesz do mnie? :D
Swoją drogą to mój mod został odwrócony. Teraz jest tylko SDR i pady Dekoni. Kabel na miedzi się zgadzam, ale peaka w okolicach 5/6 Khz to nie ogarnie. Mój mod był po prostu odsłonięty, bo wywaliłem grill. Śladu po tym nie widać - wystarczy wiedzieć, że dynamat najlepiej łapię się drugim kawałkiem dynamatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BURNART napisał:

@majkel pijesz do mnie? :D
Swoją drogą to mój mod został odwrócony. Teraz jest tylko SDR i pady Dekoni. Kabel na miedzi się zgadzam, ale peaka w okolicach 5/6 Khz to nie ogarnie. Mój mod był po prostu odsłonięty, bo wywaliłem grill. Śladu po tym nie widać - wystarczy wiedzieć, że dynamat najlepiej łapię się drugim kawałkiem dynamatu :)

Do nikogo nie piłem. Pady Dekoni miał mój znajomy, w końcu mu się przejadły i założył oryginalne z powrotem. Ja miałem je u siebie z tymi padami Dekoni skórzanymi. Takie zwykłe słuchawki się z nich zrobiły, do tego doszła duszność i podkolorowana średnica. Poprzybliżało źródła dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91

Uwierz mi, można z nich zrobić czarujące słuchawki, @Name44 z pewnością tego dokonał, tam to po prostu płynie muzyka. - lampowiec WBA z pewnością robi robotę. Ale jednak zawsze będą to słuchawki agresywne, więc trzeba uważać.

 

Ja za jakiś miesiąc będę musiał wypożyczyć znowu 712/7XX, bo słuchałem ich lata temu i szczerze zupełnie nie pamiętam tego grania. A widzę wszyscy uznają je za przynajmniej całkiem dobre, a często nawet za bardzo dobre!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Firegon napisał:

Ja za jakiś miesiąc będę musiał wypożyczyć znowu 712/7XX, bo słuchałem ich lata temu i szczerze zupełnie nie pamiętam tego grania. A widzę wszyscy uznają je za przynajmniej całkiem dobre, a często nawet za bardzo dobre!

Kiedyś miałem okazję porównać swoje zmodowane K701 z K812 - te drugie zdecydowanie lepsze technicznie, zwłaszcza pod względem basu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Corvin74 napisał:

Tak sobie słucham K812 i mam kilka wniosków.

  • to bardzo dobre słuchawki, chyba bardzo niedoceniane u nas.
  • duża przestrzeń, bardzo detaliczne, całkiem fajny bas, do tego są szybkie
  • czasem potrafią sypnąć górą, ale mi to szczególnie nie przeszkadza... pewnie da się skorygować trochę torem.
  • wymagają zmiany kabla

Niestety nie mam chyba wzmacniacza, który wyciągnie z nich wszystko, z moich najlepiej robi im Questyle 12, na lampie łagodniej ale tracą na szybkości. @Compton z czego je pędzisz? Jaki wzmacniacz do nich polecasz?

Ja słucham ich z combo iFi iDSD PRO ale synergia jest imo dobra.

Miałem gościnnie iCANa i  jest oczywiście jeszcze lepiej.

Pewnie @Name44 poleci jakiś synergiczny wzmacniacz do nich.

8 godzin temu, majkel napisał:

No właśnie ta alternatywa ma tylko sens cenowy. Jeżeli bowiem potraktuje się HD800 jak @Compton zalecił K812, to dopiero masz to, o co w HD800 chodzi. Topienie ich w lampowych baśniach jest bez sensu. Fajne na krótko. Jedyna różnica to, że kabel do HD800 najlepiej mi pasuje na samej miedzi. I żadnych wymyślnych padów nie trzeba, ani modów, po których HD800 wyglądają jak wyciągnięte ze śmietnika i coś się do nich poprzyklejało.

Zawsze są "popsute" HD800s, których nie trzeba modować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Compton napisał:

Ja słucham ich z combo iFi iDSD PRO ale synergia jest imo dobra.

Miałem gościnnie iCANa i  jest oczywiście jeszcze lepiej.

Pewnie @Name44 poleci jakiś synergiczny wzmacniacz do nich.

Z IFI iCANa było super, na meet we Wrocławiu razem z Maćkiem stwierdziliśmy ze to jest to... ale na lampowych WBA specjalnie robionym pod K812... to chciałbym usłyszeć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że wywoływany do tablicy odpisuję teraz, ogrom pracy w obecnej sytuacji niestety uniemożliwia regularne przeglądanie i pisanie na forum. 

W telegraficznym skrócie postaram sie odpisać. 

Tak jak wspomniał Piotr @Corvin74 słuchawki mają w sobie ogromny potencjał i także moim zdaniem są zdecydowanie niedocenionym produktem na naszym rynku. 

Wymagają od właściciela cierpliwości, wielu odsłuchów, powolnego kompletowania i budowania pod nie toru. Odwdzięczają się z nawiązką, jak to napisał @Firegon  są czarujące. Niezwykle muzykalne. 

Słuchałem ich z wielu wzmacniaczy i dwie konfiguracje ( tory  które znam) osobiście bym rekomendował: zestaw iFi iCan + iDSD to chyba był zestaw,  który zerwał przysłowiowy beret! Wtedy pierwszy raz usłyszałem jak wiele jeszcze te słuchawki mogą dać słuchaczowi. Wtedy także pierwszy raz słyszałem je z WBA Electron w wersji podstawowej...no i zagrało nie gorzej od iFi. Nieco szczuplej, skromniej ale bardzo wciągająco. Resztę historii znacie. Zakup Electrona i mocne jego podrasowanie zakupem kolejnych lamp. Wszystko  z czym grają aktualnie opisane jest w stopce. Chciałbym porównać te tory w obecnej konfiguracji, ciekaw jestem który bym wybrał 🙂

Gdybym miał wskazać co w zdecydowany sposób wpłynęło na brzmienie AKG 812 to musiałbym wskazać w pierwszej kolejności : lampy Amperex BB, kabel od Argentum, IC od Argentum i lampy 2A3 Emission Labs, Roon.

Jak więc widać, nie jest to łatwa i szybka recepta ( bo i pełna sprzeczności ) na okiełznanie AKG ale doszedłem do tego momentu, że nie myślę zbytnio o zmianie samych słuchawek, jeśli już to o jakiś innych elementach toru. 

Tak więc, słuchawki nie są takie straszne jak je opisują i nad słynnym peakiem da się zapanować 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem AKG K812 do pracy... słucham na FiiO X7MKII i jest całkiem ok....ale mam tu też FiiO Olympus.... i on daje radę 😁, aż dziwne że ten mały DAC/AMP  daje radę, całkiem fajnie się na nim słucha, granie jest miłe, zaokrąglone, góra za bardzo nie sypie, dół całkiem fajny - granie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności